Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

AC 1.0 verzija izlazi do kraja oktobra..

pit-stops-ac_zps313d223f.gif


I nesto za hsv-a

 
Poslednja izmena:
E sad mogu da kazem da mi je bedak sto nemam volan..

Nego jesi video sta se sve sprema? http://actraxx.blogspot.ie/

[YOUTUBE]BlauNqnneIM[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Nego jesi video sta se sve sprema? http://actraxx.blogspot.ie/

Ma da, stancuju ko ludi.. mada pre sam za varijantu da se skoncentrisu na jednu dve staze i da ih unapredjuju, umesto 20 koje sporije napreduju..

Skinuo sam novu verziju Transfagarasana, sjajan je covek posao uradio s obzirom da sam radi, pogotovo je sredio 'Top Gear' sekciju, vrh za 'nedeljnu' voznju :)

 
Kako nemam volan...:( Predpostavljam da je ovo jedna od najboljih simulacija voznje?! Cini mi se da je za razliku od one sminke zvane Project CARS za klasu bolji!
 
Poslednja izmena:
Iako nisam fan simulacija voznji ovo zaista deluje odlicno. Steta samo sto neki zglavni volan ne kosta ispod 100 evrica.
 
Volan treba da ima svaka kuca.. samo cu to reci :) ~150e za nov DFGT je dzabe za ono sto dobijes zauzvrat.

@ ronin
Pa da, necemo sad da offtopicarimo, ali jasno je da se neka druga publika gadja sa CARS-om..
 
Borise, ima li ovo u narodnim prodavnicama? :)

Igra, plus te modifikacije sa stazama... I ako ima, ako u kratkim crtama možeš da pojasniš šta je bitno da bi se igra propisno naštelovala (instalacija tih modovanih staza, podešavanje osetljivosti volana i tako to). Tako te stvari na koje da obratim(o) pažnju. Zanima me jer ako ima mnogo koraka, da unapred odvojim vreme.

Izgleda do yaya sudeći po tvojim klipovima (pogledao sam skoro svaki) i osim šuntave kamere koju konzumiraš :D, super izgleda.
 
Suntave kamere :D :( A ja se bas cimam da ih namestam kao prave onboard kamere :) Nemoj mene za narodnu verziju, zlocin mi je jer ako iko zasluzuje original to su ovi ljudi.. A pretpostavljam i da ce biti zvanicni demo sad pred izlazak full verzije.

Za volan sam kacio par puta, ovako kao na slici je pozeljno namestiti, u DX11.ini fajlu (ac/system/cfg) stavis "max_frame_latency=1". Takodje ugasis g sile i onaj uzas "lock camera to horizont", i to je otprilike to.

Modovi ne mogu jednostavnije da se instaliraju, prekopiras stazu u tracks, automobile u cars folder..

 
Poslednja izmena:
Kakva je fizika u odnosu na LFS i iRacing ?

Ja sam veliki LFS fan i po meni je ovo idealan naslednik, multiplayer jos nije na tako logicnom nivou, u nekim stvarima je LFS stvarno bio deceniju ispred svih, al kapiram da ce biti to to.. iRacing sam vozio demo i stvarno ne razumem u cemu je fora, jako los ff i osecaj po meni.
 
Poslednja izmena:
kakav demo? ako je pirat , to je praistorijska verzija (od pre nekoliko godina). Ako si otvorio novi acc , moras malo vise da se trkas da doguras do kvalitetnih trkaca , namerno nisam specificirao onaj rating number jer je subjektivan , ali su meni najvise odgovarali oni od 2500~3000. iR , po meni , ima i dalje neprevazidjen sistem rangiranja , matchmakinga , i penala. Jedina simulacija za sada u kojoj sam se stvarno bojao da ne uprskam u trci na bilo koji nacin , sto igru cini jos interesantnijom ... narocito kada igras sa par ljudi koje znas odlicno.

Fizika je odlicna u AC , bolja od LFS i iR. Osecaj je isto na mestu. Ali ffb mislim da i dalje rula u rF2.

btw... progres sa 787B

http://farm4.staticflickr.com/3931/15409675871_e2ba26cd7e_o.jpg

http://farm4.staticflickr.com/3931/15412523642_c0d942cb2e_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na iRacing demo, nije demo moja greska, vec je besplatan sad par meseci za nove korisnike pa sam ga vozio.. A AC demo ce verovatno biti..

Jbt vise iscekujem ovih par modova nego vecinu zvanicnih automobila, 787b, Mazda MX-5, Caterham CSR, Miura.. sve ce biti na vrhunskom nivou. Na ovom dogadjaju sto su odrzali za novinare i 1.0 verziju, stavili Cobru na ogromni poster :)
 
Poslednja izmena:
Mogli bi malo resursa po izdavanju 1.0 verzije da usmere na grafiku, da bolje urade okolinu i to nazovu neki ultra setting za one sa besnim kompjuterima. Cisto da zapuse usta onima sto se primaju na lizalice...
 
Bice poboljsanja grafike, ima ovde izmedju nekih 1:40 pa do 4 i nesto, LaFerrari na Spa..



Stvarno mi je bitniji kolorit i post-processing, ivicnjaci i beton, od toga da svaki list na drvecu bude poseban :) A sa lizalicama ne vredi da se takmicis :D
 
ooo Borise napokon da se nesto mjenja po pitanju vizuelnog prikaza AC-ea, isn't that great, aye?! :d
 
Grafika je nešto najmanje bitno u simulacijama, a ovde je sasvim odlična, nisu ovo dečije šarene igrice za 7-77 pa da su bitni šareniš i nerealni efekti. :)
 
Malo samo da srede neke teksture i efekte i to je to, nije ovo neki asphalt ili dirt sarenis pa da se deca odusevljavaju blur/bloom/raznim svetlucavim efektima ili teksturama lobanja i skejterki u kokpitu :d

Grafika nije savrsena ali je odlicna, cesto fotorealisticna, boje su prirodne e jedino mi smeta sto ima ''pregorelih'' tripova ali dobro, nista strasno.
 
Optimizovanost je meni najbitnija :)

evo i prvih dmg modelcica , neko je dobro poljubio ogradu.

15236703730_4ba6c53d40_o.jpg
 
Poslednja izmena:
'supi*kumaterinu

XjnZxbY.jpg
 
Uh, kida model.
 
Poslednja izmena:
Assetto Corsa promo trailer

[YOUTUBE]ueuGHXYklh0[/YOUTUBE]

Na trejleru se vidi i pit-stop u akciji kao i SLS AMG GT3 :)
 
Dobar, samo ne znam jel ovo bas zvanican :)

Ako 'ocete da okacim poslednje graficke fajlove koje koristim.. lik je pokidao, bas sam sad poredio sa fajlovima koje sam do sad koristio (slika u sredini) i sa default grafikom (prva slika), razlika je nebo i zemlja, mozda i vise u pokretu.. Mada sad ce ionako da bude grafickih promena, al opet cu juriti njegova podesavanja, bas ume da ubode svetlo i boje..


Takodje sam instalirao Real Head Motion plugin, mnogo jaka fora, ima objasnjenje u readme-u, al fazon je u tome da smanjuje mucninu kad se vozi na stazama sa dosta neravnina i uspona/nizbrdica, tipa Imola ima dosta toga.. Ja sam poprilicno osetljiv na to (ne mogu da citam nesto na telefonu u autobusu duze od 5 sekundi bukvalno). Dakle plugin prilagodjava pogled vise ka stazi, jer se nama ne pomera stolica dok vozimo. Ja vozim sa odstikliranim "lock camera to horizon", to je efekat fiksirane kamere u kokpitu, i onda kad se drmucka staza i ima dosta neravnina, moze da stvori mucninu, ovaj plugin to pegla.
 
Poslednja izmena:
Skinuo Real Head Motion 0.8.0, i ne mogu da nadjem onaj Free PIE, niti negde help/readme kako se podesava.

E da, i okaci taj poslednji SweetFX, odlicno izgleda. Mada probao ja da ga pokrenem u AC, i setim se da SweetFX ne radi u DX11, ili se varam?
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]dNkHBk_qDko[/YOUTUBE]
 
Skinuo Real Head Motion 0.8.0, i ne mogu da nadjem onaj Free PIE, niti negde help/readme kako se podesava.

E da, i okaci taj poslednji SweetFX, odlicno izgleda. Mada probao ja da ga pokrenem u AC, i setim se da SweetFX ne radi u DX11, ili se varam?

Sve imas ovde u prvom postu. Napravite username na forumu krastavac ako vec nemate :)

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/real-head-motion-0-8-0.4755/

Znaci otvoris real head motion, u onom prvom polju mu nadjes putanju freepie-a, a u drugom putanju "py" fajla, tamo gde si instalirao real head. Poprilicno je prosto. Ja sam ostavio sve default podesavanja. A u igri obavezno odstikliraj "lock camera to horizon" mada ti vec bese tako vozis.. Takodje sam napravio i batch file da mi se pokrece real head kad pokrenem i AC.. mada sam jedva nekako uspeo da namestim batch, ne pitajte kako :D

A ovo su graficki fajlovi, nije sweetfx sto je najjace, tako da nema gubljenja performansi.

Znaci folder sa velikim "A" staviti u my documents, a sa malim "a" jelte u "common" folder. I onda u igri u grafickim podesavanjima izaberes "daubster" PP preset. Rekao bih da bekapujete fajlove, al stvarno nema potrebe, jer mod kida.
 

Prilozi

  • Enhanced.zip
    15.9 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
You do not have permission to view this page or perform this action. Tako ti je to kada nemas steam code :d

Anyway, jedino ne mogu da nadjem FreePIE Console.exe, samo FreePIE.exe.
 
Nazad
Vrh Dno