Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

Svidja mi se zvuk, lepo su odradili :) Dobra voznja Borise kao i uvek, bravo ;)
 
Fala rayko :) Davno sam vozio Spa, jos se navikavam :)

Ja sam preodusevljen force feedbackom i gumama.

Eo jos malo fotkica






 
Poslednja izmena:
Ajde sad daj podesavanja za grafiku.
 
Posto su promenili malo koncept driving assist-a, koja podesavanja koristite? Konkretno traction i stability control. Probao sam sa onim default za Pro - Factory setting a onda sam iskljucio sve i ostavio tako... Posto sam provalio da mi 500 oduzima gas u krivinama. :/
 
Ajde sad daj podesavanja za grafiku.

Ako mislis na one fajlove, jos uvek je sve default (PP set default), ceka se onaj lik da nabudzi svoju verziju.. A podesavanja u meniju, pa to zavisi od kompa do kompa, juris stabilan fps, ja zakljucam na 54 fps i gledam da mi ne prelazi ispod toga.

Posto su promenili malo koncept driving assist-a, koja podesavanja koristite? Konkretno traction i stability control. Probao sam sa onim default za Pro - Factory setting a onda sam iskljucio sve i ostavio tako... Posto sam provalio da mi 500 oduzima gas u krivinama. :/

ABS i Traction Control drzim na factory, to ti je bukvalno to, auto koji ih ima u stvarnosti ce ih i imati upaljene, koji nema, kao da je na OFF. Dakle to nije neka vestacka pomoc, da bi disable-ovao ABS na road automobilu ne znam koliko je komplikovan proces ali znam da nije na prekidac kao Traction Control, tako da ne vidim sto bih gasio. A u trkackim serijama znam da vecina vozi sa TC, jer cuva gume..
Stability control naravno OFF, to je vestacka pomoc. Tyre wear 1x, tyre blankets OFF (to podesavanje odmah zagreje gume na 80c), nije ultra nerealno al nema ni potrebe..

I obavezno opet promenite ono najvaznije podesavanje :) steam/common/ac/system/cfg/Graphics.ini (Max_frame_latency=1)
 
Poslednja izmena:
Koristan feedback. ;)
 
Zar je jos uvek aktuelna ta glupost sa max frame latency? Ne kontam.
 
Pa oni iz nekog razloga drze to na "0", pitao sam Stefana jednom na Twitteru i nesto mi rece kao da je to 'najbezbednije' podesavanje za grafiku ili sta vec :) Ali definitivno je mnogo bolji osecaj i nema laga sa volanom kad se stavi na "1'"
 
Instalirah i ovo. Prvo ganjam hood cam i FOV. Kako je FOV samo za kokpit, izbacim kokpit kameru vani kroz komande konzole ali kako sacuvati postavke da svaki put ne moram podešavati ? Ima neka aplikacija kako sam skontao ali je ne nalazim.
 
Posle ovog zadnjeg patcha igra mi radi u 40 fps, a radila je u 90 na full podesavanjima???
 
Fala rayko :) Davno sam vozio Spa, jos se navikavam :)

Ja sam preodusevljen force feedbackom i gumama.

Odusevljen sam grafikom, ali nisam igrao. REci mi u odnosu na LFS kakva je fizika i kako se ponasaju gume (grejanje i trosenje). Sto se tice ostecenja vise mi se svidja ono LFS guzvanje :D Gledao sam klipove, zvekne u zid sa 150km/h i samo bude izgreban branik :p
 
Mora da se proba krastavac, nema sta da ti pricam :) Meni je ovo najprirodnije ponasanje i osecaj preko volana. Nekako sam 'prerastao' lfs.. Mada multiplayer ovde i dalje nije na tom nivou sto se tice nekih logicnih stvari na koje smo navikli..

@glenn

Imas onboard settings aplikaciju sa strane i mozes da snimis polozaj ali ne izlazi van kabine..
 
@Miki D - Isprobaj sam narodnu verziju (moze da se nadje i to 1.0.1) pa kupi ako ti se bude svidela. :)

Stvarno su iz Kunosa zasluzili jer su odradili vrhunski posao sa sacicom ljudi.
 
Evo probao i ja posle duze pCars sesije. Jbt nebo i zemlja. Kakav bre pCars. :d Koliko je ovde bre prirodan i spot on osecaj, bruka i sramota. Primetno je bolje u RC osecaj i fizika, pokidali su.
Nego nesto jako cudno mi se desava sa zvukom, apsolutno sve je mono, i na svim kamerama je isti zvuk motora, pretpostavljam da je sa chase kamere. Kao daj e negde aktivirana opcija da se uvek cuje zvuk sa onboard ili chase kamere, cak i u kokpitu.

Anyone?
 
@ pe11e

Lepo sam ti ja poslao onaj GIF odma :d

U*ebali su zvuk sa 1.0.3, ja jedva cujem motor, samo vetar bukvalno.. ubrzo ce 1.0.4 sa ispravkama.
 
Kod mene je 1.0.1.
Nego taman sam hteo da te prozovem za taj gif, ali sam skontao posle da je idealan. xD
Jel i kod tebe zvuk mono i isti na svim kamerama? Ne kontam, sjebase zvuk nacisto.
 
Poslednja izmena:
Da se i ja ukljucim. Ova v1.0.1. Sto se tice kamere, kak orekoh, onu sam iz kokpita izbacio vani prek okonzole tako da mi je FOV po želji a sejvao sam sa tipicno onim editorom za poziciju u kokpitu. Evo dva kruga sa SPA:

[youtube]7LwAHAf3Jog[/youtube]

[youtube]cxc3DZ4qMiU[/youtube]

Teze kontrolisati ovu malu 1M zujalicu nego 599. Bas se vidi na dvije krivine kako nehoticno trznem i sav se automobil pogubi. Obzirom da igram sa x360, ide bolje nego sto sam mislio. Jeste sporo ali dok se uhodam.

Nisam puno igrao posto sam se sinoć zabavio oko kontrola i ganjao opcije za kameru pa nisam probao ostala auta ili staze ali nema šta, prava simulacija. Na trenutke me podsjeca na live for speed tako da vala.. mora valjati.

Optimizacija super. Lijepa grafika i izgleda detaljno, na momente onako u daljini izgleda kao real life . Sto bas nisam mogao reci po klipovima, mislio sam da je tipicna simulacija sa 10 godina starom grafikom. Skoro je sve na max out (gore su na klipovima nesto slabija podešavanja) i ušicao sam da ne pada ispod 60:


klikni na sliku za full

Zavisno koliko je sati. Ako je sunce niže, imam nesto slabije performanse radi sjene ..i obrnuto.

Nema šta. Vrijedi volana. Nisam ni sumnjao, davno sam je stavio na wishlist samo mi nije sada na ruku da je uzmem, a propustio sam onaj popust nedavno. Doduse nisam ocekivao da ce biti igrivo sa gamepadom pa sam vise cekao pCARS.
 
Poslednja izmena:
Evo neki ss i od mene...

2014-10-15_00012.jpg2014-10-15_00013.jpg2014-10-16_00008.jpg2014-10-19_00004.jpg2014-10-19_00007.jpg
 
Malopre sam poterao PCars, i mogu reci da mnogo bolje zvuci i izgleda od AC, koliko sitnih detalja i efekata... Borise moras probati, jeste da je voznja malo arkadna, mada ja sam stavio na amateur opciju, vrv sa tim ukljucuje opcije protiv proklizavnja itd...

Ne zmem da stavim sve na ULTRA, i ovako tanko radi
Untitled.jpg
 
Zanimljivo kako se sa corse prebacujete na pCARS a ja sa pCARS došao ovdje. Lijep je CARS, nema sta ali na podesavanjima koja meni daju 60+ u corsi, 40+ u pCarsu, korsica izgleda dosta lješlje. Nema šanse da nastimama CARS da izgleda lijep kao corsa a da imaam normalan FPS.

Imama ih obe na kompu, ali onako na prvu loptu, corsa me oduševila.
 
mozemo odvozati neku trku predvece/veceras. nk server , gt3 masine , spa ili koja vec staza ?
 
Zanimljivo kako se sa corse prebacujete na pCARS a ja sa pCARS došao ovdje. Lijep je CARS, nema sta ali na podesavanjima koja meni daju 60+ u corsi, 40+ u pCarsu, korsica izgleda dosta lješlje. Nema šanse da nastimama CARS da izgleda lijep kao corsa a da imaam normalan FPS.

Imama ih obe na kompu, ali onako na prvu loptu, corsa me oduševila.

posle ovog novog patcha da li ti je igra postala zahtevnija? meni se fps prepolovio ne znam sta toliko sad uzima fps,,,
 
Borat, udji u effects i vidi sta ti stoji, ima novih efekata, mada i sa njima je meni jako slicno. Odstikliraj par komada, poigraj se sa opcijama, mislim verovatno su ti se resetovala podesavanja na neka dosta zahtevnija..

@ glenn

Nisi lose to odvozao na gamepadu, jel s nekim pomocima? :) I mogao bi da ugasis te g-sile, ljulja ti se taj 599 kao brod :)
 
Poslednja izmena:
Aa koliko me nervira sto su sve zvukove spakovali u BANK arhive, sad cu q*ac malo da editujem zvuk vetra i sl.
 
Mora da se proba krastavac, nema sta da ti pricam :) Meni je ovo najprirodnije ponasanje i osecaj preko volana. Nekako sam 'prerastao' lfs.. Mada multiplayer ovde i dalje nije na tom nivou sto se tice nekih logicnih stvari na koje smo navikli..

Probacu, mada sam bez volana, tako da nece biti realna slika...
 
Borat Koristim ovu 1.0.1. Nisam prije igrao ali kada sam je tek upalio, igra je davala nekih 40 FPS a ružna k'o sam djavo. Provzao i ostavio. Kontam kako ce izgledati kada spustim podesavanja. Poslije se malo igrao i evo koja podešavanja koristim:

http://pokit.org/get/img/6e28612c031c908128ed4a2d96823146.jpg
http://pokit.org/get/img/143dbce40ae20936454fc4bbd9655403.jpg
http://pokit.org/get/img/01299006984e3ac841f7f06335814e9b.jpg

Ako se na stazi nalazi puno sjene kao SPA u 9 AM. Tada mi na momente padne i na 47 ali vecinom ide preko 60. Ako je sunce više, odnosno ima nesto malo sjene po cesti, ne pada ispod 60 nikako a ima staza sa dosta manje sjene po stazi. Sa tim pdoesavanjima izgleda ovako:

http://www.mediafire.com/convkey/178f/q7buxjo15p5wzr8fg.jpg
http://www.mediafire.com/convkey/46fb/9yvfrptm189xlclfg.jpg
http://www.mediafire.com/convkey/d416/pl88xb6ehkcnbcdfg.jpg

Ja još spustim refleksije na LOW pa u odnosu na te screenove pa dobijem jos koji frejm.

Boris Lozac
Hvala, da moram koristiti pomagala. Tesko je biti precizan sa gamepadom ali cu ih postepeno spuštati i uvoditi ove "sim" opcije, gorivo, demage i potrošnju guma, pa da vidim gdje je granica da bude igrivo:

http://pokit.org/get/img/32ee407e4006e29fc298a476e3d48c2e.jpg

Meni se baš svidja ovo sto se auto ljulja, hehe. Imam ljepši osjecaj težine ali cu vjerovatno nekada poslije smanjiti kada dosadi.
 
Poslednja izmena:
ma drzi namerno , Boris baca peglu na to xD
 
Smanji shadow resolution, to kod mene najvise ubije fps.
 
Nazad
Vrh Dno