Šta je novo?

Assassin's Creed: Revelations

zanimljiv je ovaj Hookblade :)
 


Kako se prica, izgleda da ce na PC ovog puta izaci bez kasnjenja
 
Odlican trejler.I da trebalo bi da izadje bez kasnjenja i za PC.
 
:smajlikojibalavi: Ovo nisam trebao da vidim, ko će sad da izdrži do novembra?! :S:
 
nisam igrao ni jedan AC, a mozda bih probao :) hocu da dam serijalu sansu, jel moram da krenem od prvog dela (njega sam zapravo probao i izbrisao posle 15 min) ?
 
Ne moraš, dvojka i Brotherhood su u svakom pogledu zanimljiviji od prvog dela. E sad, koliko će priča u Revelations da ima veze sa prvim delom to ne znam.
 
Prvi deo je bitan iskljucivo zbog price, jer se u njemu objasnjava ceo koncept i pozadina svega u igri. U principu, kec najvise price otvara, nastavci samo nadovezuju. Igru definitivno treba preci zbog toga, samo ne treba gubiti vreme na misije koje se ponavljaju i nisu bitne ni za sta, dakle pretrci kroz keca radeci samo glavne zadatke i prateci pricu.
Dvojka i Brotherhood su vec poboljsani i to dosta na tom planu, pa ih valja preci kako treba:)
 
ok, hvala ;)
 
Iskreno, meni je prvi deo bolji od ostala 2.
 
nisam igrao ni jedan AC, a mozda bih probao :) hocu da dam serijalu sansu, jel moram da krenem od prvog dela (njega sam zapravo probao i izbrisao posle 15 min) ?

Ja mislim da bi prvi deo trebao da odigraš zato što je uz sve svoje mane to i dalje odlična igra. Svi pljuju kako je dosadno, ponavljaju se misije, ne zna da pliva, trebalo je da izgleda kao drugi deo....ja mislim da izgleda baš kako treba da izgleda , i predstavlja i evoluciju i revoluciju u video igrama tog vremena. Da ne pričam o tome koliko je Altair dobar kao lik, i baš ta jednostavnost, i mističnost u odnosu na Ezia mu daju šmek. Moj ti je savet da ga odigraš obavezno i bez pretrčavanja...
 
da, i meni su ac2 i brootherhood bolje igre od ac1, ali je altair mnogo zajebaniji lik od ezia :)
 
Ja sam sad pri kraju dvojke, koja je odlična igra, ali kec me je nekako ipak više oduševio. Tada me je baš oduvala priča, grafika, animacija i sveukupni dizajn, slobodno kretanje, borbena mehanika, jahanje, krstaški ratovi kao odličan setting... da ne nabrajam više. Meni nije bio repetitivan i uživao sam u svakom momentu igre.

E sad, drugi deo je u svemu otišao još korak dalje, sve su unapredili, ispravili sve ozbiljnije mane, nadogradili priču, AI itd itd... generalno je bolja i upeglanija igra. Ali ovaj put sam već znao šta da očekujem: unapređeni kec u svakom aspektu, ali ne i neka nova revolucija.

Zato me je nekako kec više oduvao. Nema sumnje da će Revelations otići još po koji korak dalje od svojih prethodnika i da će svakako biti fantastična igra.

Bilo da svaki novi deo samo još dodatno upeglaju u svim aspektima i dalje razrađuju priču, kao do sada, ili da naprave neke značajnije promene, uveren sam da će svakako igretine i da će svi ljubitelji serijala uživati.

Amortizzer je sve lepo rekao, obavezno počni od keca, a po sopstvenom nahođenju ga ili dobro iscedi ili manje više protrči kroz njega, kako želiš (ne moraš baš da skupiš sve zastavice itd).
Ali nikako, ponavljam, nikako nemoj da ga preskočiš.

Inače, ovaj CGI trejler je odličan, kao i onaj gameplay video. Ecio je sad pravi mamoyeb. Atmosfera je odlična i jedva čekam igru.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas napokon nabavio Brotherhood.

Inace sto se tice poredjenja keca i dvojke , dvojka mi je daleko ispred ali svakako vredi obrnuti i keca.

Kec ima odlicnu pricu, zanimljive likove, odlicne lokacije i setting, dobar combat sistem ali eto jedino repetativnost je najveca mana ove igre i iskreno zbog toga sumnjam da bi imao volje da igru prelazim opet ali svakako je vredi preci bar jednom.

Sto se tice dvojke znaci ima jos bolju i razradjeniju pricu, jos bolji setting (doba humanizma i renesanse), jos zanimljivije likove (pre svega mnogo vise stvarnih i poznatih istorijskih licnosti) i mnogo raznovrsnije misije i iz tog razloga to mi je mozda i najjaca igra koju sam odigrao ikad.

Sto se tice poredjenja Altaira i Ezia mnogo mi je drazi Ezio i mnogo je lakse vezati se za njega kao licnost.
Altair je nekako hladan i samo izvrsava misije pomalo mehanicki i nekako igracima postaje svejedno kakva ce ga sudbina zadesiti i sta ce se izdesavati sa njim dok je sa Ezio skroz druga prica, Ezio je pre svega boem, smeker, umetnicka dusa voli zene, voli kafanu i mnogo je lakse vezati se za njega nego za Altaira.
 
Slažem se sa tobom, Mack 10. Sve je otišlo korak dalje u dvojci i dosta je bolja igra. Kec me je onomad subjektivno više oduševio nego sad dvojka, jer onda nisam znao šta tačno da očekujem i to je bilo nešto potpuno novo i revolucionarno. Dvojka je svakako objektivno bolja igra, a verujem da će ista priča biti i sa Brotherhoodom koji me uskoro čeka, ali i sa Revelationsom. AC je svakako jedan od najboljih serijala ikada za mene.
 
Ja sam danas napokon nabavio Brotherhood.

Inace sto se tice poredjenja keca i dvojke , dvojka mi je daleko ispred ali svakako vredi obrnuti i keca.

Kec ima odlicnu pricu, zanimljive likove, odlicne lokacije i setting, dobar combat sistem ali eto jedino repetativnost je najveca mana ove igre i iskreno zbog toga sumnjam da bi imao volje da igru prelazim opet ali svakako je vredi preci bar jednom.

Sto se tice dvojke znaci ima jos bolju i razradjeniju pricu, jos bolji setting (doba humanizma i renesanse), jos zanimljivije likove (pre svega mnogo vise stvarnih i poznatih istorijskih licnosti) i mnogo raznovrsnije misije i iz tog razloga to mi je mozda i najjaca igra koju sam odigrao ikad.

Sto se tice poredjenja Altaira i Ezia mnogo mi je drazi Ezio i mnogo je lakse vezati se za njega kao licnost.
Altair je nekako hladan i samo izvrsava misije pomalo mehanicki i nekako igracima postaje svejedno kakva ce ga sudbina zadesiti i sta ce se izdesavati sa njim dok je sa Ezio skroz druga prica, Ezio je pre svega boem, smeker, umetnicka dusa voli zene, voli kafanu i mnogo je lakse vezati se za njega nego za Altaira.

Slažem se sa tobom, Mack 10. Sve je otišlo korak dalje u dvojci i dosta je bolja igra. Kec me je onomad subjektivno više oduševio nego sad dvojka, jer onda nisam znao šta tačno da očekujem i to je bilo nešto potpuno novo i revolucionarno. Dvojka je svakako objektivno bolja igra, a verujem da će ista priča biti i sa Brotherhoodom koji me uskoro čeka, ali i sa Revelationsom. AC je svakako jedan od najboljih serijala ikada za mene.
+1
Stvarno,AC je fantastican serijal..Svaka cast Ubisoftu na ideji,ali i Jade Raymond..:D
 
Kec je extra meni, najvise zbog price. Medjutim, dvojka je ipak za jedan korak bolja.

Brotherhood me je i pomalo razocarao, previse je kratak. Ali, sta je tu je, sada jedva cekam da se pojavi i ovaj nastavak :)
 
da li se samo meni cini ili su combo potezi bili mnogo bolje uradjeni u kecu? Altair je izvodio svakakve egzibicije dok kada vezes combo udarac u dvojci Ezio samo izudara macem protivnika i to je to.
 
Ne cini ti se, borba je zestoko pojednostavljena. U kecu si morao da pazis koje oruzje ima protivnik i da ga napadas razlicitim taktikama, dok sada samo rokas ko budala bilo cime.
 
Vredi pogledati zbog prikazanog gameplay-a koji pocinje od 2:57

[YOUTUBE]FGvgJbdBbNc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas napokon nabavio Brotherhood.

Inace sto se tice poredjenja keca i dvojke , dvojka mi je daleko ispred ali svakako vredi obrnuti i keca.

Kec ima odlicnu pricu, zanimljive likove, odlicne lokacije i setting, dobar combat sistem ali eto jedino repetativnost je najveca mana ove igre i iskreno zbog toga sumnjam da bi imao volje da igru prelazim opet ali svakako je vredi preci bar jednom.

Sto se tice dvojke znaci ima jos bolju i razradjeniju pricu, jos bolji setting (doba humanizma i renesanse), jos zanimljivije likove (pre svega mnogo vise stvarnih i poznatih istorijskih licnosti) i mnogo raznovrsnije misije i iz tog razloga to mi je mozda i najjaca igra koju sam odigrao ikad.

Sto se tice poredjenja Altaira i Ezia mnogo mi je drazi Ezio i mnogo je lakse vezati se za njega kao licnost.
Altair je nekako hladan i samo izvrsava misije pomalo mehanicki i nekako igracima postaje svejedno kakva ce ga sudbina zadesiti i sta ce se izdesavati sa njim dok je sa Ezio skroz druga prica, Ezio je pre svega boem, smeker, umetnicka dusa voli zene, voli kafanu i mnogo je lakse vezati se za njega nego za Altaira.

Kod mene je suprotno... Ja sam se vise vezao za Altaira bas zbog te njegove proracunatosti i hladnokrvnosti.. Ezio mi je vise kao neka Italijanska pi*da, buhuhu ubili mu porodicu pa da im se kao satro osveti... Da mu se to nije desilo i dalje bi glumio Italijansku pi*zdu.. Majke mi, podseca me na Italijanske fudbalere (veze s vezom nemaju, srece imaju i glumataju do bola)... Altair je tu od pocetka i zna kako sve funkcionise... On je pravo olicenje Assassina, a ne ovaj sminker...
 
Mozda je i Altair bio sminker pa se promenio. To jos uvek nismo videli. Iz brotherhooda smo saznali kako se postaje assassin. Svako moze postati assassin.
Ezio predstavlja "obicnog" coveka/momka koji uziva u zivotu koliko moze i onda mu se zivot menja. Svako moze da se poveze sa mladicem zainteresovanim za devojke, ali ne i sa vojnikom.
Slazem se da je Altair veci kickass od Ezia. Kad bi se mlatili Altair bi isprasio Ezia.
 
Mozda je i Altair bio sminker pa se promenio. To jos uvek nismo videli. Iz brotherhooda smo saznali kako se postaje assassin. Svako moze postati assassin.
Ezio predstavlja "obicnog" coveka/momka koji uziva u zivotu koliko moze i onda mu se zivot menja. Svako moze da se poveze sa mladicem zainteresovanim za devojke, ali ne i sa vojnikom.
Slazem se da je Altair veci kickass od Ezia. Kad bi se mlatili Altair bi isprasio Ezia.

Ajde sad kao mala deca da se raspravljamo ko je jaci.
BTW izmedju Altaira i Ezia, naravno Ezio mi je drazi, pravi onaj ciganski Italijan, smeker, dasa... Altair je mutav i ruzan :D
 
@subtractor
Nije bio sminker... Koliko se secam on je jos kao mali svojevoljno dosao kod Assassina da se uci zanatu :d To on i govori u igri, da mu je rastanak sa roditeljima kao rastanak od dva stranca... Da ga njihova smrt ne potresa mnogo... A i ima neku svoju filozofiju o zivotu i smrti, o uzrocima i posledicama. Filozofija koja fali Eziu, jer on nije tu od pocekta, a i nije imao nikakav formalan trening, vec cuo da postoje neki Assassini, da je to cool i da ce verovatno time da poboljsa svoj boemski zivot :p
A to da bi Altair obrisao patos sa zabarom, to da :D
 
Poslednja izmena:
Zato je prvi deo bio dosta tezi.
 
Meni je Ezio mnogo bolje formiran lik jer su se udubili u prichu o njegovoj porodici, povezali sve dogadjaje i likove iz Italije u vreme renesanse i popunili rupe u istoriji Assassin's Creed-om. Altair je zaista vishe olichenje hladnokrvnog ubice, ali je on nerazradjen lik, tako da ni ne znamo sve strane njegove lichnosti...
 
 
[YOUTUBE]VCTtIIW1WA0[/YOUTUBE]

Мој лични превод песме, мислим да има везе са трејлером:

Дубоко у океану, мртав и одбачен
Где невин горео је у пламену
Милион миља далеко од куће, ходам напред
Замрзнут сам до костију, ја сам

Себи сопстевни војник, не знам пут
Јашем врхове срама
Чекам позив, рука на грудима
Спреман сам за битку, и судбину

Звук железних потреса заглављен је у мојој глави
Грмљавина бубњева диктира
Ритам падања, број погибија
Дизање рогова, напред

Од зоре па до краја дана
Мораћу да трчим, далеко
Желим да осетим бол и огорчен укус
Од мојих усана, поново

Овај стални налет снега гори моје руке
Замрзнут сам до костију, ја сам
Милион миља далеко од куће, ходам напред
Не могу се подсетити твојих очију, твог лица
 
1. "where INNOCENCE is burned in flames" nevinost ne "nevin"
2. "Soldier on my own" je vojnik prepusten sam sebi, a ne "sebi sopstveni"
3. "from the dawn of time to the end of days" u smislu od pocetka do kraja vremena, a ne "jednog dana"
4. "i will have to run, away" bezati ne "trcati daleko" (u sustini ista stvar, ali drugacije zvuci)
5. "this DEADLY burst of snow is burning my hands" dakle, smrtonosni ili ubitacni
6. "walking away" odlazim a ne "hodam napred"
:D ne zameri
 
Poslednja izmena:
Kod mene je suprotno... Ja sam se vise vezao za Altaira bas zbog te njegove proracunatosti i hladnokrvnosti.. Ezio mi je vise kao neka Italijanska pi*da, buhuhu ubili mu porodicu pa da im se kao satro osveti... Da mu se to nije desilo i dalje bi glumio Italijansku pi*zdu.. Majke mi, podseca me na Italijanske fudbalere (veze s vezom nemaju, srece imaju i glumataju do bola)... Altair je tu od pocetka i zna kako sve funkcionise... On je pravo olicenje Assassina, a ne ovaj sminker...

Ahaha, kapiram te i meni je tako nekakav stav. :D Altair all the way, Ezio je moderni isforsiran parkurovski "kul" lik i jedan mi je od likova koje sam imao zelju da koknem u igri, a nazalost vodim ga. Inace i meni je kec nekako ostao u bolje secanju, pre svega zbog settinga igre, a evo sad prelazim i brotherhood samo da bih video kakvu su iluminati/ancient aliens pricu sklepali dalje.
 
Nazad
Vrh Dno