Šta je novo?

Assassin's Creed: Revelations

nex999

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
20.10.2004
Poruke
9,158
Poena
685
Moja oprema  
CPU & Cooler
Threadripper 1950X_Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI X399 Aorus
RAM
32GB GSkill
GPU
EVGA RTX3090
PSU
Corsair AX1000
Kućište
NZXT H710i
Monitor
2xLG 4K, LG CX
Zasad, to mu dodje kao "radni" naslov, a evo ga i prvi teaser -

 
Hmmmm sudeci po delovima onog trailera zasad imamo :

Crkvu Svete Sofije u Konstantinopolju iliti Carigradu (danasnji Istanmbul) koja je vekovima bila simbol Vizantijskog carstva (gde su bili i krunisani Vizantijski carevi) i koja je padom Vizantijskog carstva 1453. godine pala u ruke Osmanlija (Turaka) i pretvorena je u dzamiju.
Danas je to muzej i verovatno i najvece obelezje grada.

http://bluewiki.wikispaces.com/file...ophia.jpg/191184624/Istanbul-Hagia-Sophia.jpg

Zatim imamo onaj simbol sto lici na ribu koji je zapravo bio simbol turskih sultana i vrlo je moguce da se radi o recimo Mehmetu Drugom koji je bio sultan u vreme osvajanja Carigrada.
Ili mozda recimo o Selimu Prvom ili Sulejmanu Velicanstvenom.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tughra_Suleiman.jpg

U traileru vidimo i dvoglavog orla koji je simbol Vizantijskog carstva i grcke pravoslavne crkve.

http://upload.wikimedia.org/wikiped...5px-Flag_of_the_Greek_Orthodox_Church.svg.png

Inace ako obratimo paznju na ovaj simbol videcemo da orao u levoj kandzi drzi nekakvu kuglu (vrlo moguce "Apple of Eden" ) , a u desnoj mac (koji bi takodje mogao biti jedan od delova Edena.
Takodje ljudi iz Ubisota vole malo da se igraju i simbolikom , pa eto taj dvoglavi orao bi mogao jos da simbolizuje i dvojicu protagonista u igri u 2 razlicite epohe (Altaira i Ezia)

Takodje imamo i Festoski disk koji koji je pronadjen na Kritu (koji je danas u Kritskom muzeju) i koji ima razne simbole na sebi , za koje se sumnja da poticu od Minojske civilizacije koja je misteriozno nestala ( Solidan broj istoricara i naucnika tvrdi kako je Minojska civilizacija zapravo Atlantida)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Crete_-Phaistos_disk_-_side_B.JPG


Iskreno u pocetku ova igra mi je delovala kao korak unazad ali kako vreme odmice i kako pristizu nove informaciji cini mi se sve bolje, privlacnije, zanimljivije i intrigantnije.
Zasad ocekujem jednu odlicnu pricu i neke izuzetno bitne obrte u prici u otkrovenja (uostalom ne zove li se naslov Revelation)
Iskreno verujem da bi ovaj nastavak mogao pricom da oduva sve nastavke vidjene dos
 
gami_218_cov_ax7bx.jpg

u3rsA.jpg


Zadnja igra koja ce pratiti Ezioa koji odlazi u Carigrad da trazi info o Altairu. Znaci bice 3 playable karaktera.
 
Bas mi se dopada to sto ce se radnja odvijati u Istanbulu. Zna li se u kom veku ce se odvijati radnja igre?
Kad bi nasao 1080p wallpaper zadnje slike..........
 
Poslednja izmena:
Igra stvarno ima potencijala da postane jedan od najboljih serijala ikada,imam osecaj da ce ovaj deo da bude pun pogodak ,)
 
Ubisoftu baš gori pod nogama čim štancuju najbolju franšizu ko da je NFS.
 
Istanbul, zanimljivo...odlican izbor lokacije. A radnja ce verovatno biti u periodu posle 1500-te bar kad je Ezio u pitanju, a Altair - 12. vek ... Ako budu oba lika igriva, videcemo Carigrad pre i posle pada, tj Svetu Sofiju sa i bez raketa:p
 
Poslednja izmena:
EXTRA!!!
 
Jos malo novosti:
Kao što je rečeno, u centru pozornosti po posljednji je put Ezio Auditore, sada u vremešnom izdanju, tačnije u svojim pedesetim godinama. Mesto radnje je Konstantinopol, no pored četiri distrikta tog grada imaćemo priliku posetiti i lokaciju poznatu kao Cappadocia, u kojoj će nam čudne, ali impresivne kamene formacije zasigurno poslužiti kao odličan teren za pentranje.
Obzirom da Ezio gazi u šestu deceniju života, svoju slabiju pokretnost mora će nadoknaditi novim spravicama, prvenstveno kukom koja će ga činiti renesansnim Batmanom. Pored kuke u igru ulaze i bombe kućne izrade, a ono što impresionira je podatak da ćemo imati prilike izraditi i do 300 različitih eksploziva. Što se novih sposobnosti tiče, Eagle Vision pretvoren je u Eagle Sense te od sada prikazuje planiranu putanju mete koju pratimo, što znači da ćemo od sada moći uočiti rutu kojom se neprijatelji kreću te im tako postaviti zamku na put.

Po pitanju gameplay koncepta, tzv. Borgia Towers zamijenjen je nešto raznovrsnijim mehanizmom u kojemu pre osvajanja tornja moramo obaviti nekoliko različitih scenarija, a kasnije se za taj isti toranj moramo i brinuti u vidu nadogradnji i očuvanja, za šta ćemo koristiti ostale Assassine. Sporedne misije sada će biti nasumičnije, što znači da ih nećemo otključavati prelaženjem, već će se one pojavljivati kad ih i ne očekujemo, a na nama će onda biti odabir hoćemo li ih izvršiti ili ne. Ukoliko ih i ne izvršimo odmah, uz pomoć Animusa i tzv. Black Chambera moći ćemo se vratiti kako bismo ih dovršili posle.
 
Skenovi:

1cade760c881b35fe0eec10ad869edd6.jpg

eb632fe2a5dae9f1be8c8476446619e4.jpg

261e10da85e077c1c04f58a81eff177e.jpg

0e8e343031b3960f588c4a269da0052e.jpg

e48a62aecb243d02514c1ee3b4f5a149.jpg

6e5b057f71ea40ac01b2b92a233d3692.jpg

b8346b87d874009e85ed1e615df08030.jpg

e5b58935f430ecdcd2397543e486c496.jpg

3e1e7d2e5358e55ac6ccefce9e4c4077.jpg

5c226cff9bd97cfd3802786b288f39ab.jpg
 
Jedva čekam novembar. :beer:
 
Fenomenalno bice 16 vek. Problem je sto nisam ni poceo da igram Brotherhood, nisam kompletirao dvojku (iako sam presao oko 75%) a kec sam preskocio
 
Ja sam sad pred krajem dvojke, nabavio sam sinoc brotherhood i zaista prica je fenomenalna. Dosta mi je bolji 2. deo od 1., a italijanski gradovi iz XV veka su zaista neprikosnoveno okruzenje za igru ovog tipa (pogotovu Venecija). Sta fali ako stancaju naslove tom brzinom, jer iskreno ovo je jedan od retkih naslova koji me evo vec 4 dana drzi prikovanog za komp i jos ga nisam zavrsio jer zaista uzivam u krajoliku, a u prici jos vise.
 
Meni se nekako Altair kao lik najvise svideo...ovi 'Talijani su mi mnogo mekani :D
 
upravo sam zavrsio dvojku, ****no dobra igra, nema sta. sada se uzdrzavam da odmah instaliram Brotherhood, dacu mu malo da odlezi. ovo sa eagle sense mi smrdi na konzolasko uproscavanje ali dobro, niko mi ne uvrce ruku da ga koristim. sve u svemu, ocekujem ponovo prelepo i bogato okruzenje koje daje super atmosferu i odlican gameplay. ziveo Ubisoft :D
 
Nije taj DRM toliki problem kao shto se pricha - bio je problem kada se AC2 tek pojavio, ali evo kupio sam i AC2 i preorderovao Brotherhood i bez problema odigrao obe igre. A ako ove dve igre ne vrede ulozenih para, onda ne znam shta vredi.
 
Nije mi jasno sto toliko ljudi pljuju po Ubisoftu i njegovoj zastiti!Ti ljudi hoce da zastite svoj proizvod pa makar on bio i najgori na svetu!Na svakom igracu je da odluci hoce li je kupiti ili ne,bas zbog te zastite!Ja da imam para kupio bih i ja Brootherhood,ali posto nemam mogu samo da gledam kako to drugi igraju!Vecini cim nesto ne mogu da dobiju dzabe odmah pocinje omalovazavanje,pljuvanja itd!
 
Makar ne koriste DRM koji pravi ljudima neigriv FPS...sto ce reci, Ubisoft je jos i dobar po tom pitanju.
 
Nije mi jasno sto toliko ljudi pljuju po Ubisoftu i njegovoj zastiti!Ti ljudi hoce da zastite svoj proizvod pa makar on bio i najgori na svetu!Na svakom igracu je da odluci hoce li je kupiti ili ne,bas zbog te zastite!Ja da imam para kupio bih i ja Brootherhood,ali posto nemam mogu samo da gledam kako to drugi igraju!Vecini cim nesto ne mogu da dobiju dzabe odmah pocinje omalovazavanje,pljuvanja itd!

DRM mi nije smetao dok nisam počeo da kupujem igru na popustima preko Steam-a. Kada si pirat nema problema, čekaš koliko treba da razbiju zaštitu i igraš ko čovek.

DRM smeta samo ljudima koji plaćaju igre, ja i dan danas moram da sam onlajn da bi igrao AC2 dok gospodin pirat ne mora. Ja i dan danas dobijam Tages uz moju kopiju igre dok gospodin pirat nema to đubre od softvera na kompu. Ja i dan danas imam ograničenje od pet instalacija mog Crysis-a i moram da koristim SecuROM Revoke Tool dok gospodin pirat ne mora.

DRM je jebanje mušterija koje plaćaju, ne onih koji kradu.

Btw, je to DRM koji pravi neigriv FPS?
 
Crysis nema ogranicenje od 5 instalacija.
 
Crysis Warhead ima revoke tool i ograničenje. Za Crysis kažu da nema ali ima par ljudi na steam forumu koji kažu da su udarili u ograničenje i da u tom slučaju jedino možeš zvati support da ti daju još koji ključ. Javiću da li ima ili nema kada ga instaliram pet puta, za sada sam samo jednu instalaciju potrošio, uskoro i drugu...
 
A, sad je znaci Warhead?
Mozes da ga instaliras koliko hoces puta na (svojoj) masini bez upotrebe revoke toola ;)
Za Crysis ti to ne treba, ne interesuje me bas sta je tamo rekao neko na Steamu ili Teenu...
 
Nazad
Vrh Dno