Šta je novo?

Assassin's Creed 2

Ajd sad, sto je prvi deo los?:trust: Moj savet je da uvek krenes od pocetka, tj. da znas na cemu si, dakle kreni prvo prvi pa tek onda predji na ovaj.

U odnosu na drugi lošiji je. Jednostavno ima mnogo manje stvari da se radi i dosta je repetitivan. Ovde to nije toliko izraženo. Uvek ima nešto zanimljivo da se radi i što je najbitnije različito.
 
Ja sam RAVNO na 50% pređenih... Još par sporednih misija u Firenci i palim za Venice :)

Inače trenutno nemam šta više da kupim :) Imam 100000 kod sebe u kešu, svakih sat novih 46000 i kupljeno sve što je moglo do sada, 25/30 slika :)

Znam jedino da neću skupljati pera i the truth... Što se statua tiče, mislim da sam 2 ili 3 našao i to je to...
 
evo vam mapa za statue sve su u vili btw tj u tom gradicu

assacreed2_maps_villa_ss.jpg
 
U odnosu na drugi lošiji je. Jednostavno ima mnogo manje stvari da se radi i dosta je repetitivan. Ovde to nije toliko izraženo. Uvek ima nešto zanimljivo da se radi i što je najbitnije različito.

Pa dobro, samo sam probao drugi deo tek treba da ga igram, ali sto se mene tice uvek treba probati i prvi da bi pohvatao sve kako ide po redu. Nije ovo igra tipa FIFA pa da je uvek bolje igrati novije, ovde ipak treba krenuti po redu, da bi pohvatao sve konce i znao sta se desavalo u prvom delu.:)
 
Stigao sam do Leonarda Da Vinčija i treba da mi popravi onaj bodež tu igra zakuje jednostavno ponavljao sam misiju od kurtizane koja mi daje taj bodež i opet mi zakiva na istom mestu ima li neko rešenje za ovo?:(
 
Stigao sam do Leonarda Da Vinčija i treba da mi popravi onaj bodež tu igra zakuje jednostavno ponavljao sam misiju od kurtizane koja mi daje taj bodež i opet mi zakiva na istom mestu ima li neko rešenje za ovo?:(

Stisni taster "2". I ja sam se tu zaglavio, pokusavao sam preko "Q", ali mora dvojka...
 
Poslednja izmena:
Stisni taster "2". I ja sam se tu zaglavio, pokusavao sam preko "Q", ali mora dvojka...

Igram preko joypada ali hajde probacu vraticu na keyboard.Fora je u tome što kada udjem da otvorim bodež tada zakiva znas već tamo gde je inventory za menjanje sa mača na ruku i gde se uzima healing:wave:
 
Igraš na PCju a koristiš gamepad? Nije to onda taj feeling :) To kao ovi što jure tastaturu i miša da koriste na konzolama :D
 
Igram preko joypada ali hajde probacu vraticu na keyboard.Fora je u tome što kada udjem da otvorim bodež tada zakiva znas već tamo gde je inventory za menjanje sa mača na ruku i gde se uzima healing:wave:

To sa Inventory je na "Q" na tastaturi, ne moze tako. Dodeli neko dugme za direktno biranje bodeza i to je to.
 
Igraš na PCju a koristiš gamepad? Nije to onda taj feeling :) To kao ovi što jure tastaturu i miša da koriste na konzolama :D

Ako mi verujes imao sam AC1 i onda kada se igra pojavila ja sam je instalirao zaglavio na tutorialu tada rekao u sebi ovo je šajze i disk je zaboravljen.Malopre mi je drugar doneo drugi deo i ubacio sam čisto da vidim kako šljaka grafika posle skorašnjeg upgrade-a i zarazio sam se žestoko:D Mnogo sam ranije voleo da igram DevilMayCry mada je ovo daleko bolja igra !A probacu da se naviknem na tastaturu mada sam navikao vec na joypad lakše mi da skačem po krovovima :DNego ima li ovde neka opcija lock-on kamere kao recimo na GTA4 ?
 
Apsolutno, ovakve igre bez gamepada ne mogu da se igraju, barem ja ne mogu da ih igram!!!
 
+1
Daleko mi je vece uzivanje da igram na gamepadu ovaj tip igara
 
to je vec stvar navike...meni recimo nikako ne odgovara igranje na dzojpedu...nisam navikao...nije to to...al kazem...stvar navike i ukusa...inace igra je vrhunska...uspeo sam da sklopim mapu...ipak je bio bag...koji je resio novi value fajl:)
 
Navikao sam na tastaturu. Trenutno sam drugi put kod DaVincija, ulozio sam u razvoj Toscane oko 3000f , idemo dalje.
 
Tacno nije,bolji je.Analogne palice su neophodne za potpuni uzitak.

Mislim da je okretanje kamere ovde reseno malko drugacije nego na konzolama. Stvar navike definitivno. Takodje tastatura i mis imaju i neke prednosti kada je u pitanju ovakav tip igara. Ja recimo volim cesto zbog boljeg pregleda nezavisno od pravca kretanja da okrecem kameru levo-desno cak i u situacijama kada trcim ili skakucem po krovovima (ovo sam takodje primenjivo i u ostalim igrama ovog tipa kao sto je recimo GTA). Neka proba neko ovo da izvede tecno sa gamepadom a da ne zavrsi negde gde ne bi trebalo! ;)
 
Poslednja izmena:
Ne, kontrole su apsolutno iste na kompu i na konzoli, igrao sam x360 verziju još novembra a sada igram sa x360 kontrolerom, čak i okretanje kamere je isto.

A zašto, to i ja radim, nikada nisam imao prolem, sve je isto stvar navike, stalno gledam okolo levim thumbstick-om.. mislim skroz bez problema, nikada se nisam okliznuo :)
 
Stisni taster "2". I ja sam se tu zaglavio, pokusavao sam preko "Q", ali mora dvojka...

Igra radi tačno je kako si rekao malo sam modifikovao raspored komandi i uključio da mi svaki od 5 tastera na mišu ima ulogu polako se navikavam na tastaturu jer stvarno imam problem da se naviknem na upotrebu thumble stickova na joypad-u kada okrecem kameru a sa mišom imam daleko bolji osećaj i brže se krećem kroz igru:wave:
 
Naravno da radi :)
Pukla mi je igrica jos jednom, ali sam sve i zavrsio osim pera i sporednih misija, tako da je ok. Samo sto se mapa zaglupi ponekad...

Lokacije za video sam nasao na netu, skroz su random mesta, ono nikad ne bih pronasao sve. Cisto sam hteo da vidim kakve su zagonetke.

Sto se oruzja tice, poslednje se dobija kada se skupi 50 pera, bio sam kod svakog kovaca, izgubio pola sata, tako da sam i za to konsultovao Google.

Sad cu da pustim igricu malo da odstoji, taman da prestanem da pricam kao 'talijan, mozda odigram prvi deo...

Cini mi se da je u prvom delu malo teze pobeci posle ubistva, mozda su cak i neprijatelji malo gluplji sad. Kretanje kroz grad je lakse svakako, trcim ko blesav ulicama i nisam sumnjiv. Cini mi se da je sveukupno lakse, ali svakako je i lepse i bolje...
 
Mislim da je okretanje kamere ovde reseno malko drugacije nego na konzolama. Stvar navike definitivno. Takodje tastatura i mis imaju i neke prednosti kada je u pitanju ovakav tip igara. Ja recimo volim cesto zbog boljeg pregleda nezavisno od pravca kretanja da okrecem kameru levo-desno cak i u situacijama kada trcim ili skakucem po krovovima (ovo sam takodje primenjivo i u ostalim igrama ovog tipa kao sto je recimo GTA). Neka proba neko ovo da izvede tecno sa gamepadom a da ne zavrsi negde gde ne bi trebalo! ;)

Sustinska razlika je u analognim kontrolama koje tastatura nema.Ne mozes da kontrolises brzinu kretanja Ezia i to utice na gameplay.Zato se mnogi koji igraju na tastaturi zale na lag,koji zapravo kad se igra na gamepadu ne postoji.

Jedina prednost misa i tastature u GTA 4 je nisanjenje ali opet ne mozes da kontrolises auto kako treba bez analoga.

Ja zaista nemam nikakvih problema sa kamerom na gamepadu a vrlo cesto pomeram kameru.
 
zna li iko kako da se popnem na kulu?!(radi se o snu kada se vratim u Acre i kada vijam metu.meta udje na vrata u kulu,a ja bih trebao kao da se popnem na kulu...)medjutim kako god da pokusham ne ide...kapiram da bi trebalo preko terase,ali nece ili ne zeli da se uhvati za onu drvenu gredu iznad njega!!!pomagajte...izgubih kilometre zivaca na ovo!!!


P.S."kako sam ovo pitanje postavio,tako sam i uspeo da se popnem" :)
 
Poslednja izmena:
Sve sam presao hramove i dobio Altair Armor najjaci u igri.... Meni su radile sve side misije u Forli-ju i za sada u Veneciji a presao sam ono sa Leonardovom letecom masinom...
 
Ljudi kako se roni ( dive) u novella`s secret ?
 
Drzis space kad si u vodi i kreces se ali pazi ne moze koliko hoces, on ce izroniti posle nekog vremena sam....
 
jel neko stigao u rim?ja se tu trenutno malo mucim
 
Sve sam presao hramove i dobio Altair Armor najjaci u igri.... Meni su radile sve side misije u Forli-ju i za sada u Veneciji a presao sam ono sa Leonardovom letecom masinom...

Ja sam zapeo kod onog dijela kad treba da uzmem poslednji seal za Altairov armor...Ne mogu da presetam onaj zid na i da se uhvatim za onu sipku na pocetku te misije...
 
Sustinska razlika je u analognim kontrolama koje tastatura nema.Ne mozes da kontrolises brzinu kretanja Ezia i to utice na gameplay.Zato se mnogi koji igraju na tastaturi zale na lag,koji zapravo kad se igra na gamepadu ne postoji.

Jedina prednost misa i tastature u GTA 4 je nisanjenje ali opet ne mozes da kontrolises auto kako treba bez analoga.

Ja zaista nemam nikakvih problema sa kamerom na gamepadu a vrlo cesto pomeram kameru.

To je ok sto si napisao, takodje nisam znao da posotoji analogno ubrzavanje Ezia posto nemam konzolu (na pc-u pritisnes space i jednostavno ga ubrzas), ali nisam primetio da imam bilo kakav lag.

kada okrecem kameru a sa mišom imam daleko bolji osećaj i brže se krećem kroz igru:wave:

A ovo je ono na sta sam mislio kada sam rekao prednost misa u odnosu na gamepad. Jednostavno receno bolji je osecaj prilikom izvodjenja ovakvih manevara. Takodje kud i kamo lakse i sigurnije se izvode ostri zaokreti, a takodje cenim i da je lakse odrediti i uhvatiti pravac, sto je veoma bitno kada skakuces i sprintas preko krovova.

Premda je u principu to manje-vise subjektivna stvar odnosno stvar navike.
 
Poslednja izmena:
mnogo puta sam se iznervirao kad sam hteo da sa krova pretrcim na kanap do drugog krova, ali se ezio zaleti do ivice krova i okaci da visi na rukama. onda treba da se popnem i nastavim. jako iritantno kada treba raditi trke po krovu. mis je bolji za takve stvari, malo je preciznije upravljanje, ali je daleko bolji uzitak igrati na gampadu. neuporedivo.
 
Sta se ovde radi ?
Level Hideout, posle povratka kod devojke.
Nemam nista od oruzija, healta, ne radi eagle eye ?
 
Nazad
Vrh Dno