Šta je novo?

Armed Assault

To nije baš najtačnije. Biće ti jasnije posle ovoga http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

Mada, meni ne smeta nizak fps... stvar navike.

Naucnik nemoj da filozofiras o mojim cinjenicama pogotovu ne na osnovu kontraditornih nedokazanih predpostavki bez izvucenog zakljucka.O progresivnim i interlacovanim frejmovima se vodi polemika decenijama,ovde nije stvar u frejmovima vec u sposobnoscu zapazanja odredjenih elemenata u odredjenoj okolini i individualnu sposobnost osobe da uzvrati reakcijom na odredjenu akciju.Znaci zapazio si ga,provalio si ga i on je tebe,ili on tebe nije,ili ti nisi njega on tebe jeste,ko ce brze i preciznije da upuca koga,dali si u superiornijem,inferiornijem polozaju, dali taktika ili rules of engagement dozvoljavaju tvoju reakciju ili akciju itd. znaci frejm je nebitan, lag i tvoja sposobnost su sve.
Quake i UT sam maturirao kad sam bio dete,sad sam odrastao godine iskustva su me izgradile frejm mi je znacio refleksi su mi znacili sad vise ne.:bottle:

Uzgred no offense samo cool.:guitar:
 
Naucnik nemoj da filozofiras o mojim cinjenicama pogotovu ne na osnovu kontraditornih nedokazanih predpostavki bez izvucenog zakljucka.

Uzgred no offense samo cool.:guitar:

Ajd sad lepo da te pitam - čemu takav ton, ako je no offense poruka u pitanju? Ako je no offense, onda izmeni poruku sledeći put pa neće biti razloga za offense. Ispeci pa reci. Jedinu stvar koju možeš da postigneš sa takvim tonom je ignore lista i ništa više. Cool sam, btw ;)

...

Da me znaš bolje, skapirao bi da meni FPS ni u jednoj igri nije od presudnog značaja da se sad nešto frapiram, ali je 8 fps stvar koju svako može da primeti. Imam ARMA instaliran na kompu i lepo se primeti razlika kada je frame rate veći od 30, kada je oko 20 i kada je manji od 10. Ako je tebi ok da igraš na <10fps - igraj! Tvoja stvar koja mene ni na jedan način ne pogađa da bih o njoj raspravljao nešto ovde. ARMA je takva spora igra da fps zaista nije od preteranog značaja kao što je recimo presudan u CS-u ili Quake-u, ali je uvek lepše da on bude što viši. Meni je podnošljivo za igranje kada je fps u armi bar 20.

Što se tiče toga koliko ljudsko oko može da primeti, lepo je objašnjeno u članku za koji sam ostavio link.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se za moj ton, nije bilo namerno niti uvredjujuce,vec drugarski.Naviknuces se na mene, inace ne zalazim u rasprave,svako ima pravo na svoje misljenje.Poruku sam probao da promenim ali mi forum nedaje tu opciju.Pozdrav.....
 
Ma nema frke, nisam ni shvatio u lošem kontekstu pogotovo što znam da na forumima 90% stvari može pogrešno da se protumači.
 
@Milos J. Vitality :d

jeste, ali 1.05 kaze da je serial blacklisted i ne zeli da se instalira :(
ako moze pomoc na pm bio bih veoma zahvalan.

sto se tice misije sa konvojem - iskoristi bombu i rakete na bmp-ove. za resto (kamione i vojsku) imas uz put, malo dalje kod nekih kuca, dzip sa montiranim 50cal. (ili je 12,7 ne znam sad). skines onu dvojicu sa dzipa, preparkiras ga nazad do mesta gde si postavio zasedu i przi. zavrsis sve za 5 min!
 
jel moze neko da mi kaze kako da nakon sto sam pozvao podrsku artiljerije
odredim metu? to je misija u kampanji gde treba odbraniti grad a ima se podrska
snajperskog tima i artiljerije.
 
Otvoriš mapu, na voki tokiju izabereš artiljeriju i onda klikneš tamo gde hoćeš da udari. Ništa lakše ;)
 
jel se i vama cini da su avioni napravljeni da budu gori od helikoptera tj. maltene neupotrebljivi?
 
Teško se uči vožnja letelica u ovoj igri, ali kad se malo savlada način upravljanja, nema nikakvih problema za brze i precizne manevre.
 
Nadam se da za helikoptere i avione kao i za sva ostala oklopna vozila koristite free look (dugme "*" na numpad delu tastature) a upravljate sa "W", "S", "Z", "A", "D", "X", "C".

Barem meni je tako lakše i prirodniji je osećaj kada vozim. Vožnja sa mišem i tastaturom je nekako ograničena. Inače A-10 sa pečom 1.07Beta ide fenomenalno! pa mislim da će takav flight model i biti u 1.07 full.
Joystick nisam koristio u Armedu, pa čak ni u Flashpointu :p , ali mogao bi neko da proba pa da prenese utiske...
 
Poslednja izmena:
navikao sam se na helikopter i nekako mi je bas uzivanje a i ima agm hellfire :d
jedino mi nije jasno kako to da avion nema laserski navodjene bombe i neki lep
pogled iz pticje perspektive. ima u zadnjoj misiji u kampanji par aviona ali se svede
na neko hazardno brisanje u niskom letu. i obicno se to zavrsi glavom u beton :)
 
@maddog011
mislio sam kad prosipas tepih bombe :-devil-: da u tom trenutku imas pogled iz pticje perspektive. Ako se secas kao u introu misije Blood,sweat and tears. A i taj koncept navodjenja sa zemlje bi trebalo da bude mogucnost a ne jedini nacin.
 
Poslednja izmena:
Ok slazem se za pogled,mislim igrajuci razne simulacije pocevsi od Falcona do LockOn-a navikao sam da posle ispustanja bacim pogled na :smoke: tovar.
Inace u ARMI nije lepo uradjen 3d View, zapravo on je konfigurabilan ali su ga oni ogranicili nazalost.Naravno i to se da srediti scriptom.;)
 
Kad instaliram patch 1.05 internacional igra ne funkcionise?Moze li neko da mi pomogne na pm.
 
Igrica je dobra, ali nije optimizovana kako treba, trava je jedan uzrok, i to otprilike samo kad se ide po njoj. (pach 1.4.05)
Na mojoj konfiguraciji igrica zna da padne i ispod 20fps , rezolucija 1400x1050 , podesavanja su jedno polje iznad normal , tj. nije najace... izmedju normal i very h.
 
Poslednja izmena:
bas je lepo imati takve probleme :d
@asco dobrodosao na forum :)
 
Poslednja izmena:
Igrica je dobra, ali nije optimizovana kako treba, trava je jedan uzrok, i to otprilike samo kad se ide po njoj. (pach 1.4.05)
Na mojoj konfiguraciji igrica zna da padne i ispod 20fps , rezolucija 1400x1050 , podesavanja su jedno polje iznad normal , tj. nije najace... izmedju normal i very h.
Мораће још мало да се ''пегла'' а један од доказа је и то да ти саветујем да пробаш да ставиш све на Very High само Postprocesing на Low и јави како тад ради :wave:
 
Mogli bi moderatori naziv threada da promene u Armed Assault, bez ovog "uskoro" jer je igra uveliko izasla :)
 
Мораће још мало да се ''пегла'' а један од доказа је и то да ти саветујем да пробаш да ставиш све на Very High само Postprocesing на Low и јави како тад ради :wave:


Razlika izmedju Very High i High je oko 5fps-a , isto tako je razlika oko 3-4fps-s kad je Postprocesing na low i kad je na high , uvek se tu krece oko 25-30fps-a , a kad se graficka malo klokne onda ide i preko 30 fps-a... Ali igrica je bagovana, pa ti npr. u istoj misiji nekad uzima vise fps-a , a nekad manje... Tako da nekad moze da padne i ispod 20fps. Isto npr. kad izacete u win iz igre sa ctrl+alt+ delte pa ponovo ucete u igru fps vam je veci za 10. Ali trava je katastrofa... Mereno je sa frapsom, pa mozda i on uzima jos 3-4 fps-a.
 
Poslednja izmena:
Погледај Maddog-oву конфигурацију из потписа и код њега је просек ~40FPS мада и код њега падне на ~25FPS :,,: Сад ми паде на памет коју верзију ти возиш 1.0,1.02...1.07fix јер patch-еви доносе доста побољшања :wave:
 
Погледај Maddog-oву конфигурацију из потписа и код њега је просек ~40FPS мада и код њега падне на ~25FPS :,,: Сад ми паде на памет коју верзију ти возиш 1.0,1.02...1.07fix јер patch-еви доносе доста побољшања :wave:

1.0.4.05 , hm ne znam.. koju je rezoluciju stavio, i kako je ostala podesavanje podesio...
I da li mislimo o fps-u kad idemo po travi, i meni je fps za 15-20 fps-a veci kad idem po asvaltu, pesku... Ja prvenstveno pricam kad za fps kad idem po travi (sumom).
 
Poslednja izmena:
1680x1050 a за сетовања ћеш морати да питаш њега. Мислим да ти је најбитније подешавање самих драјвера.
 
nije toliko zahtevna... malo preteruju neki ovde na forumu.
mada bug-ova ima a ima i gluposti. velika greska je napravljena sa upravljanjem, tacnije gledanjem oko sebe pomocu misa. vidi se da nisu puno igrali igre... a mozda je to opet neki glupi markentiski potez za one sprave sa aviona...
posle 3 patch-a bi trebalo lepo da se igra, samo da ne zaborave da igra nije savrsena i da ima jos da se radi.
 
Nazad
Vrh Dno