Šta je novo?

Armed Assault

Ufff...poceo si da mesas babe i zabe :)
Sve je pocelo tako sto je sikili napisao da mu se ne svidja igra, a ti si poceo da pises o kvalitetu igre...i onda si dodao onaj komentar za BF2 igrace...da bi na kraju zavrsio sa Cecom i Britney :vomit:
Niko nije osporavao kvalitet Arme...ne znam, ja joj nisam posvetio dovoljno vremena jer mi je bila suvise spora. Kad smo kod popularnosti odnosno sireg auditorijuma vec sam probao da objasnim. Praviti igru od stare igre nije recept za uspeh.
Vezano za praksu...pa delimicno si u pravu. Cinjenica je da ima uzasno mnogo "igraca" koji igraju BF2 i koji su gori od botova. Medjutim isto tako postoje i lige, takmicenja kao i profesionalne lige . Ova poslednja kategorija je upravo nastala zahvaljujuci dobrom produktu. Sumnjam da ce se isto desiti i sa Armom. Mozda ce biti nekih takmicenja ali ce to biti daleko od BF2...
BTW Red Orchestra nije toliko zapostavljena kao sto mislis. Na CB-u postoji ako se ne varam 37 aktivnih klanova.
Inace slusam Hard&Heavy :guitar:
 
Ufff...poceo si da mesas babe i zabe :)
Sve je pocelo tako sto je sikili napisao da mu se ne svidja igra, a ti si poceo da pises o kvalitetu igre...i onda si dodao onaj komentar za BF2 igrace...da bi na kraju zavrsio sa Cecom i Britney :vomit:
Niko nije osporavao kvalitet Arme...ne znam, ja joj nisam posvetio dovoljno vremena jer mi je bila suvise spora. Kad smo kod popularnosti odnosno sireg auditorijuma vec sam probao da objasnim. Praviti igru od stare igre nije recept za uspeh.
Vezano za praksu...pa delimicno si u pravu. Cinjenica je da ima uzasno mnogo "igraca" koji igraju BF2 i koji su gori od botova. Medjutim isto tako postoje i lige, takmicenja kao i profesionalne lige . Ova poslednja kategorija je upravo nastala zahvaljujuci dobrom produktu. Sumnjam da ce se isto desiti i sa Armom. Mozda ce biti nekih takmicenja ali ce to biti daleko od BF2...
BTW Red Orchestra nije toliko zapostavljena kao sto mislis. Na CB-u postoji ako se ne varam 37 aktivnih klanova.
Inace slusam Hard&Heavy :guitar:

Hard&Heavy :D ... Nije daleko od Cece :D
 
Igre su kao i sve ostalo na ovoj planeti Zemlji...onakve kakve ih Vi vidite!, i šta zapravo očekujete od nečega ili nekoga...i ništa drugo :), tako da...raspravljati o sviđanju i ne sviđanju i isterivanju svog stava nema poentu!.

Neko voli više slatku kafu...ja volim manje gorku kafu!;

odgovor: kafa nije ni manje ni više slatka ni gorka, kava je samo kafa i ništa drugo...

Armed Assault teži vernoj reprezentaciji realnosti u igrama, na stranu tehnički detalji...pričam o koncepciji igre i samo o tome. Sada bih mogao da nabrojim barem dvadeset stavki koje su u poređenju sa drugim igrama toliko različite da ih je besmisleno i upoređivati (tako sam i rešio da napišem rečenicu na početku ovog teksta).

Neka igra ko šta hoće...bitno je da uživamo u tome...za nekoga ArmA, za nekoga BF2, za nekoga Sims, za nekoga Tycoon...a to šta ja mislim o BF2 ili Overkill o ArmA ili tomo moto je srkoz nebitna star ...;)

Uživajte ljudi...:D
_15.jpg
 
Poslednja izmena:
jel realno da helikopter ne moze da opusteno nacilja kamion koji stoji? da su onakvi helikopteri u realnosti ne bi ih ni bilo.....
 
jel ti znas da vozis helikopter u stvarnosti i jel znas sta ti je sve potrebno da bi isti vozio?
 
ja sam primetio samo a,s,w,d,z,c i autohover kao komande. slazem se sa tobom da americki helikopteri u iraku sigurno nemaju samo te komande, ali u armi su samo one na raspolaganju i sa njima je jedva moguce pogoditi bilo sta. mislio sam na taj deo da je suvise lose odradjen. doduse igrao sam samo onu prvu nemacku verziju.
 
Ko hoće da proba BF2 na višem nivou (nešto između ARMA i BF2), tu je Project Reality mod za BF2 - taktiziranje, spora igra, "jedan metak ubija" i sl. Definitivno nije za noobove. To je i prednost BF-a nad ostalim igrama - tona kvalitetnih modova.

ARMA je odlična igra, ali mi se ne sviđa što mi je posle BF-a nekako ko da je sva u lagu jer puška i RPG ne prate nišan kako treba. Treba malo navikavanja.
 
Niko nije osporavao kvalitet Arme...ne znam, ja joj nisam posvetio dovoljno vremena jer mi je bila suvise spora.
Objasni mi šta je za tebe sporo?, ne znam o čemu govorimo.

Da li je to sindrom CS?

Jel to znači ako ne možeš da pucaš u isto vreme i da skačeš sa mosta na Aztec-u u vodu da je igra spora?. Probaj sa 15km borbene opreme da skačeš bilo u mestu bilo sa mosta ili sa kutije na kutiju itd. (Ovo se odnosi i na BF2!). U ArmA nema skakanja po ratištu batice...kao i realnosti!...prve borbe su na ~200m i više a ne na 15-50m.

Tenk u ArmA ide do 70km/h...gde ćeš brže, Vojnik trči u onoj meri koliko može da pređe određenu razdaljinu i u realnosti (inače zato ArmA spada u simulacije a ne u FPS ili arkade)?

Brobaj da voziš kamion ~60km/h i videćeš koliko ti treba vremena da bi prešao od krajnjih tačaka ostrva koje je 400km^2. (opet simulacija). Reci mi kolike su mape u BF2?

Medjutim isto tako postoje i lige, takmicenja kao i profesionalne lige . Ova poslednja kategorija je upravo nastala zahvaljujuci dobrom produktu. Sumnjam da ce se isto desiti i sa Armom. Mozda ce biti nekih takmicenja ali ce to biti daleko od BF2...
Lige i sl. manifestacije nemaju veze sa dobrim produktom ;), NFS serijal je koliko se meni čini na nekom od takmičenja, a tu igru igra 90% dečaka uzrasta ~16 godina koji opet čine veliku većinu igača.
Takmičenja i ostala fancy okupljanja su komerijalizacija igara a daleko od pokazatelja kvaliteta...Neko spomenu jazz :,,:
 
Poslednja izmena:
Prvo...ja sam CS igrao mozda 10 puta tako da taj sindrom mozes da prilepis nekom drugom.
Drugo...ja nisam spominjao realnost. Realnost sam iskusio '92 i '99.
Inace imam malo vremena za igranje. Za sat vremena cu sit da se naigram igrajuci BF2 sto se nikako ne moze reci za Armu.
Ono sto si napisao za NFS ne razumem. Ti bi da odredjujes uzrast igraca? Licno klinci mi ne smetaju osim ako nisu bezobrazni.
 
Radniče sad i ti njaške kad porediš BF i ARMA ;) Igre NE MOGU da se porede. Ako već hoćeš da ih porediš, poredi BF2: Project Reality mod sa ARMA. Tu već ima o čemu da se priča ;)
 
Poslednja izmena:
Prvo...ja sam CS igrao mozda 10 puta tako da taj sindrom mozes da prilepis nekom drugom.
I dalje ne razumem o čemu pričaš, šta je za tebe sporo?.

Drugo...ja nisam spominjao realnost. Realnost sam iskusio '92 i '99.
...pričam o reprezentaciji realnosti u igrama!.

Ono sto si napisao za NFS ne razumem. Ti bi da odredjujes uzrast igraca? Licno klinci mi ne smetaju osim ako nisu bezobrazni.
Ne, ne bi ja da određujem uzrast igračima već govorim da veći deo igrača čini grupacija koja je mlađa od 20 godina pa samim tim predstavlja dovoljno veliko merilo popularnosti igre...i sam si rekao da imaš malo vremena za igranje, i kao i većina, barem mojih, vršnjaka koji rade, studiraju, imaju decu, žene itd. ...

Igram ArmA jer je jedina dostupna igra koja može da zadovolji moj osećaj realnosti...i ako nisam nikada vozio tenk ili Apache AH-64 ili avion u životu ili pucao iz M1A1 i i ne znam da ti opišem taj osećaj, mogu samo da ga uporedim između različitih igara koje sam probao i to je to.

Ko je vozio M1A1 ili Black Hawk neka digne tri prsta!.

dopuna:
Radniče sad i ti njaške kad porediš BF i ARMA ;) Igre NE MOGU da se porede. Ako već hoćeš da ih porediš, poredi BF2: Project Reality mod sa ARMA. Tu već ima o čemu da se priča ;)
Ne poredim igre R0B0T0...poredim doživljaj u tim dvema igrama...jer težim tome!. jer ipak...mislim kada ću ja da vozim M1A1?.
 
Poslednja izmena:
Ajd' jedno konstruktivno pitanje, ako moze. Koliko se EUR verzija razlikuje od one ceske koja je izasla pre par meseci? Nisam imao vremena da se ozbiljnije posvetim ceskoj verziji, pa bih radije nabavio evropsku ako je bolje optimizovana, jer necu mnogo izgubiti ako krenem ispocetka. Hvala unapred.
 
Ajd' jedno konstruktivno pitanje, ako moze. Koliko se EUR verzija razlikuje od one ceske koja je izasla pre par meseci? Nisam imao vremena da se ozbiljnije posvetim ceskoj verziji, pa bih radije nabavio evropsku ako je bolje optimizovana, jer necu mnogo izgubiti ako krenem ispocetka. Hvala unapred.
Miloše, razlikuje se...i to drastično, čak i od demo-a koji je daleko optimizovaniji od Češke i Nemačke verzije, plus očekuje se veliki patch ovih dana koji će sve verzije podići na 1.05.

Pre neki dan smo igrali Englesku na netu, na dedicated serveru, i bilo je fantstično!...veliki plus je ako imate dobru grafičku kartu, 7900GT i više...
 
Poslednja izmena:
pa nemoj da pogines, iskoristi iskustvo iz real life u igri :)
 
Mislim da znas o cemu pricam. Idem pola sata od tacke A do tacke B da bih poginuo i onda here we go again.

Hehe, pa tako je i u skoli za retardirane, po 1000 puta im daju da rade jednu te istu stvar dok ne skapiraju ... Nazalost, neki nikad ne skapiraju ...

E zato postoji BF2 :d
 
pa nemoj da pogines, iskoristi iskustvo iz real life u igri :)

:D

...a ti onda nemoj da igraš Armed Assault, nego igraj neku drugu
igru gde ćeš se TI "sit naigrati".

Da li si ti uopste pratio temu?

Hehe, pa tako je i u skoli za retardirane, po 1000 puta im daju da rade jednu te istu stvar dok ne skapiraju ... Nazalost, neki nikad ne skapiraju ...

E zato postoji BF2 :d

Ne...zato postoji AA...ako ti lako gines u BF2 krastavac...u principu u svakoj igrici zagines na ovaj ili onaj nacin, samo je to u AA uradjeno bezveze...provedem ceo dan setajuci se tamo amo.
 
@Radnik: Fala na odgovoru, gledacu da nabavim eng verziju.

@ostali: Mislim da je ova rasprava potpuno besmislena. To sto na trzistu ima raznih igara je dobro, svako ce izabrati ono sto mu se svidja. O ukusima ne treba raspravljati, mnogi vole realne simulacije, jos vise ljudi voli zabavne igre i to je to.
 
Znaci ovo je strasno. Ja stalno pokusavam da nabavim eng verziju igre. Prvo skinem sa neta 2.7GB, satro pise eng verzija. Instalacija je bila na engleskom, kada sam usao u igru, ono na ceskom. Nije mi jasno kako, ali dobro. Odem do Kneza kupim piratsku verziju, kaze lik eng verzija je. Instalacija na ceskom! Us***m se u gace, strasno. Igra na ceskom ali ima patch da pojedine stvari budu na engleskom. ali u sustini, isto BAGOVANO ceskosmece. Zaista bih vas zamolio da mi neko kaze gde mogu da nabavim pravu englesku verziju igre. Jer ovako ce mi presesti, a zaista mi se igra. Thx
 
Hehe, pa tako je i u skoli za retardirane, po 1000 puta im daju da rade jednu te istu stvar dok ne skapiraju ... Nazalost, neki nikad ne skapiraju ...

E zato postoji BF2 :d
Šta TI igraš, molim te mi reci... samo nemoj da je onaj glupi KAHTEP jer ondaK stvarno nemamo o čemu da se raspravljamo :p ;)

@bojanb - idi na www.armedworkshop.net pa se tamo raspitaj ;) (mig mig, gur gur)
 
Poslednja izmena:
Šta TI igraš, molim te mi reci... samo nemoj da je onaj glupi KAHTEP jer ondaK stvarno nemamo o čemu da se raspravljamo :p ;)

@bojanb - idi na www.armedworkshop.net pa se tamo raspitaj ;) (mig mig, gur gur)

Hehe, ne igram CS, meni je CS u istoj ravni sa BF2 :D

Ono sto ja polivam online jeste GRAW, DOD Source, RO .... I od nedavno pokusavam da nadjem bar neki server sa dobrim pingom za RS Vegas ....
 
Poslednja izmena:
Aj samo da pitam... Jesi uopste probao BF2? Mislim online.
Kako uopste mozes da poredis te dve igre? Overkill-u ce kosa da otpadne od tebe :d
Samo nastavi da pokusavas da nadjes server, mozda ga i bude.
 
Aj samo da pitam... Jesi uopste probao BF2? Mislim online.
Kako uopste mozes da poredis te dve igre? Overkill-u ce kosa da otpadne od tebe :d
Samo nastavi da pokusavas da nadjes server, mozda ga i bude.

Naravno da sam probao ... Imam orig ... ali sam dao drugaru key da se igra ... Sta ce ... Shvatice jednog dana ;)
 
Hehe, ne igram CS, meni je CS u istoj ravni sa BF2 :D

Ono sto ja polivam online jeste GRAW, DOD Source, RO .... I od nedavno pokusavam da nadjem bar neki server sa dobrim pingom za RS Vegas ....
Respect za GRAW i RS. ;) GRAW je zaista jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao i to je možda jedina igra koja mi je bolja od BF-a. Moram ponovo da je instaliram :)

Zanima me samo koliko servera ima za tu igru? Legalnih mislim... i da li je dovoljno popularna na netu? Koliko košta original kod nas?

btw. I pored svega ovoga, BF serijal igara ima svoj šmek koji ja ne mogu da ignorišem i zato imam sve BF-ove od prvog do poslednjeg. Igra je super zabavna, ali ne može da se poredi sa glupim KAHTEPom za kog mislim da danas samo cigani igraju po igraonicama kad isprose 80 dindži na ulici :))
 
Poslednja izmena:
Respect za GRAW i RS. ;) GRAW je zaista jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao i to je možda jedina igra koja mi je bolja od BF-a. Moram ponovo da je instaliram :)

Zanima me samo koliko servera ima za tu igru? Legalnih mislim... i da li je dovoljno popularna na netu? Koliko košta original kod nas?

btw. I pored svega ovoga, BF serijal igara ima svoj šmek koji ja ne mogu da ignorišem i zato imam sve BF-ove od prvog do poslednjeg. Igra je super zabavna, ali ne može da se poredi sa glupim KAHTEPom za kog mislim da danas samo cigani igraju po igraonicama kad isprose 80 dindži na ulici :))


E pa vidi, sto se tice GRAW, nema mnogo servera iskren da budem, odnosno nema mnogo servera sa pristojnim pingom, sto automatski suzava izbor, medjutim ima sasvim dovoljno da bi se kvalitetno igrao. Ja idem na servere gde obicno obitava ekipa sa ghostrecon.net, bar oni koji imaju dobar ping ka nama. Sto se cene tice, meni je drugar doneo primerak iz Madjarske, i to nesto malo nakon pojavljivanja na trzistu, a cena je bila 37 eura u to vreme. U Nemackoj, tada je igra kostala 50 eura primera radi.
 
E to je glavni problem - ako nema servera, džaba i da je najbolja igra na svetu :(
 
Nazad
Vrh Dno