Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Kod Telenora je moralo preko mobilnog prvi put za verifikaciju, a posle može preko WiFi....
 
Sto se tice MTS centra cini mi se da niko nije napomenuo da radi samo preko mobilnog interneta :S:.

Zato je i bilo problema sa logovanjem(kod mene)na mob internet iz prve :d


Hm... Jesi li siguran? Prvi put kada sam koristio aplikaciju bio sam nakacen na wifi na poslu (orion), posle toga probao na kucnoj mrezi (sbb), a od mobilnog neta koristim telenor posto mi je na sim1 njihova kartica ili telenorov net preko mifi uredjaja. Apćikacija uvek radi a da se nijednom nisam nakacio na mts mobilni net ili telekom adsl.
 
Hm... Jesi li siguran? Prvi put kada sam koristio aplikaciju bio sam nakacen na wifi na poslu (orion), posle toga probao na kucnoj mrezi (sbb), a od mobilnog neta koristim telenor posto mi je na sim1 njihova kartica ili telenorov net preko mifi uredjaja. Apćikacija uvek radi a da se nijednom nisam nakacio na mts mobilni net ili telekom adsl.

Ipak samo verifikacija morala kod mene na mob internet (na wifi sam probao milion puta u 3 dana i nije htelo) sad radi i na wifi.
 
Poslednja izmena:
Od sada možete pratiti Benchmark vesti i na Nuntio aplikaciji.
https://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store/app/nuntio/d4017b74-9b49-421b-bd89-4d97d81b1832.
Aplikacija je multi platformska. Biće objavljena i na drugim prodavnicama. Mozete dodati i prečicu na homescreen sa www.nuntioapp.com
Aplikacija je još u razvoju i fali joj jos funkcija ali ovo je prva verzija koja moze da se koristi tako da sam je postavio.
Trenutna benchmark vesti aplikacija ce verovatno videti kraj u dogledno vreme.
 
Od sada možete pratiti Benchmark vesti i na Nuntio aplikaciji.
https://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store/app/nuntio/d4017b74-9b49-421b-bd89-4d97d81b1832.
Aplikacija je multi platformska. Biće objavljena i na drugim prodavnicama. Mozete dodati i prečicu na homescreen sa www.nuntioapp.com
Aplikacija je još u razvoju i fali joj jos funkcija ali ovo je prva verzija koja moze da se koristi tako da sam je postavio.
Trenutna benchmark vesti aplikacija ce verovatno videti kraj u dogledno vreme.

Instalirao, nije lose.
Par predloga, taman dok si jos u elementu :p:
1. obavezno dodaj neki settings menu
2. mogucnost da se neke novine NE prate, tacnije kroz podesavanje selektujem sta hocu da pratim. Iskreno, neke ne bih ni da vidim na onoj drugoj strani :)
3. mogucnost da na home strani, listu vesti podesim tako da prikazuje samo odredjene novine (jednu ili vise, a ne obavezno vesti sa svih novina).
4. deluje previse u web fazonu, zakljucaj zum, a sto se velicine fonta cine nek postoji opcija za odabir, veliki i mali font...
5. velicina fonta vesti nek bude malo veca
6. izlaz preko back dugmeta ne zatvara aplikaciju vec ona negde visi :)
7. back dugme odmah "zatvara" aplikaciju na opisan nacin, bolje bi bilo da ima funkciju pravog back dugmeta(npr do poslednje home strane)
8. komentari i like dugme mi nisu bas jasni, vezani su samo za nas koji koristimo aplikaciju?

Verujem da si vec mnoge od ovih stvari planirao da odradis, ali nije lose da cujes vec sada od nekog ko bi koristio aplikaciju.

P.S. Zasto ime Nuntio? :)
 
Neće da skine ovu app na win 10 usa store,pokazuje grešku kao da app ne postoji, neće ni pretragom da je nađe.
 
Poslednja izmena:
Instalirao, nije lose.
Par predloga, taman dok si jos u elementu :p:
1. obavezno dodaj neki settings menu
2. mogucnost da se neke novine NE prate, tacnije kroz podesavanje selektujem sta hocu da pratim. Iskreno, neke ne bih ni da vidim na onoj drugoj strani :)
3. mogucnost da na home strani, listu vesti podesim tako da prikazuje samo odredjene novine (jednu ili vise, a ne obavezno vesti sa svih novina).
4. deluje previse u web fazonu, zakljucaj zum, a sto se velicine fonta cine nek postoji opcija za odabir, veliki i mali font...
5. velicina fonta vesti nek bude malo veca
6. izlaz preko back dugmeta ne zatvara aplikaciju vec ona negde visi :)
7. back dugme odmah "zatvara" aplikaciju na opisan nacin, bolje bi bilo da ima funkciju pravog back dugmeta(npr do poslednje home strane)
8. komentari i like dugme mi nisu bas jasni, vezani su samo za nas koji koristimo aplikaciju?

Verujem da si vec mnoge od ovih stvari planirao da odradis, ali nije lose da cujes vec sada od nekog ko bi koristio aplikaciju.

P.S. Zasto ime Nuntio? :)

1. Settings će biti sigurno.
2. Možes da odaberes kategoriju koja te zanima i da ti se na početnom ekranu pokazuje samo ono što te zanima, ako nisi već primetio.
4. To i jeste web aplikacija i tako će i ostati, zbog multi platformnosti nikada neće izgledati kao ostale win phone aplikacije.
8. Komentari i like su samo za korisnike aplikacije na svim platformama. Nema niti će biti integracije sa komentarima sa sajta.

Kad ne znaš kako da nazoveš nešto uzmi neku latinsku reč:)
 
Aplikacija je targetirana za win phone 8.1. Teoretski treba da radi i na win phone 10 ali to nije testirano jer nije izašla finalna verzija još.
 
Izaso update za here maps, medjutim kod mene nece da se azurira, mora ponovo reinstall. Da li se brisu offline mape ako se deinstalira here maps?
 
1. Settings će biti sigurno.
2. Možes da odaberes kategoriju koja te zanima i da ti se na početnom ekranu pokazuje samo ono što te zanima, ako nisi već primetio.
4. To i jeste web aplikacija i tako će i ostati, zbog multi platformnosti nikada neće izgledati kao ostale win phone aplikacije.
8. Komentari i like su samo za korisnike aplikacije na svim platformama. Nema niti će biti integracije sa komentarima sa sajta.

Kad ne znaš kako da nazoveš nešto uzmi neku latinsku reč:)

Novi update sredio dosta stvari.

Nisam provalio kako da home stranu podesim da prikazuje samo novine(kategoriju) koje ja hocu, ako ne racunamo omiljene kategorije. Ono sto i dalje mislim da je dobra stvar, jeste da se kroz neki settings stiklira sta se prati (novine). Ovim bi se ogranicila i potrosnja MB, npr mene vec u startu ne zanimaju blic, blic zena, kurir i novosti ili ih ne citam redovno vec mozda jednom nedeljno prelistam...

Like button ima vise smisla, deluje kao neka preporuka drugima da procitaju vest. Inace fali dugme na samoj vesti.
A komentari, tesko je ocekivati da ce se ljudi upustiti u interno komentarisanje kada mogu da se prepiru :D sa mnogo vise ljudi na glavnom sajtu.

Jos jedan predlog, dodaj swipe gde god je moguc.
Tu i tamo fali padding/novi red ili malo veci button/font, ipak je prstima teze ubosti nego misem.

E, od mene dosta predloga xD

@alphablue597
I ja povremeno imamo problem da azuriram neke aplikaicje, mislim da nije do telefona, tako da bolje cekaj dok sam ne "propusi".
 
@StDzoni
U pocetku sam ubacio i swipe i slide in efekte ali ubrzo sam video da se javljaju razni problem na razlicitim uredjajima. Slide in napravi veliki horizontalni scroll na iPhonu i slicne stvari. Takodje napredne animacije ne rade dobro na slabijim Android uredjajima.
Kad nadjem vise vremena dodacu neke cool stvari tu.
 
Postoji li scribd za wp? Ja nesto ne mogu da ga nadjem, samo neke laznjake. Ili nesto slicno tome, a da je bar priblizno dobar kao scribd?
 
Ja ne znam kako vama radi viber,al meni dodje notifikacija u bar-u,pa kad otvorim app mora da prodje bar jedno 5-7sec da se prikazu poruke totalni bad
 
Ja ne znam kako vama radi viber,al meni dodje notifikacija u bar-u,pa kad otvorim app mora da prodje bar jedno 5-7sec da se prikazu poruke totalni bad
ako sam na nekom sporom netu, kad mi stigne notifikacija, otvorim viber, treba mu malo vremena da ucita nove poruke. ako sam na wifi to bude dosta brze. izgleda da prvo primi notifikaciju a tek kad otvoris aplikaciju onda povlavi nove poruke sa neta pa to zna da potraje ako je sporiji net..
 
Ma isto je i na wi fi i preko mobilne mreze,obe mreze su brze nije do njih
 
Pitanje vezano za Deezer... Posto planiram da se vratim na WP sa iOS-a (4S imam trenutno), gledam da uzmem L535 u telenoru uz play+duo, e sada mene zanima da li Deezer moze da stavlja svoje podatke na micro sd ili ne? Nisam koristio WP ima nesto manje od dve godine (imao htc 8S), pa ne znam koliko su sta menjali... Poslednju verziju sto sam koristio bila je GDR3 od WP8, 8.1 sam jedino cackao po poslovnicama :p I da, kako je generalno stanje sa aplikacijama? Jel ima neka dobra YT alternativa? Ja sam koristio Pro tube, nije bio los, da nije mozda izasla neka bolja verzija? I postoji li neka alternativa za snapchat?
 
Poslednja izmena:
Youtube alternativa ima dosta kvalitetnih. Tubecast,myTube,Perfect Tube su po meni trenutno najbolje.

Deezer sam kratko koristio,to nisam siguran. Mada sistem podržava ,tako da offline ide sigurno na sd . Ako kokretno misliš snapchat servis ne postoji. Ta firma be dozvoljava neoficijalne aplikacije. Inače bila je 6snap koja je kao i sve 6app bila super ali su je blokirali,tako i na drugim servisima.

Inače nisam znao da neko ovde koristi snapchat.
 
Vrh Dno