Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Коју апликацију препоручујете за аутоматску дневну промену wallpaper-a? Нешто типа Bing pictures или шта већ има али само да аутоматски мења слику сваки дан.
Ja koristim aplikaciju Walpy, ima puno vrhunskih fotografija, odabereš neke kao omiljene i od tih postavlja wallpaper dnevno ili zadato vreme, najmanje je valjda 15 minuta.
 
На крају сам прешао на Daily Wallpaper From Bing. Директно скида са Бинга по аутоматизму, само се подеси неко време у које да мења позадину.
 
Ова апликација је изгледа предвиђена само за Шаоми телефоне.

Зна ли неко како да се сортирају мејлови по датуму у Yahoo апликацији (конкретно од најстаријег)? Хоћу да гледам мејлове почевши од најстаријих али не могу никако да нађем опцију, ако је има уопште.
 
Na jednom Samsung telefonu je potrebno da pregledam SMS poruke iz poslednjih 2-3 godine.
Potrebno mi je da listam xxxx threadove, eventualno neki otvorim i markiram za brisanje. Neki threadovi imaju na stotine poruka.

Da li ima neka andorid server/windows klijent aplikacija da to jednostavno odradim?

Sa SMS aplikacijama u telefonu, samo da dođem na dno liste, da bih krenuo od najstarijih, zahteva mnooooogoo skrolovanja.
 
За потребе куповине апликација са Play Store-a, коју платну картицу поставити као подразумевану пошто су цене приказане у динарима?
 
Meni je debitna Visa.
 
А да ли ти је та дебитна везана за динаре или ЕУР?
 
Meni je za glavni dinarski na koji mi leze plata. Ja ne kupujem aplikacije ali mi skidaju za gdrive 210 din mesecno.
 
Evo ova bekapuje poruke u xml formatu pa se svakako može pretraživati, ako sam dobro shvatio smisao toga što ti treba.


Videću kakv će format da mi izbaci, ali nadao sam se nečemu što mogu da skrolujem na računaru i markiram za brisanje. Imam 17.478 poruka. Na kraju će da ostane manje od 2.000, možda i ispod 1.000.....sve starije od nekog datuma odmah brišem, bez gleadnja šta je, a neke moram da pregledam.

UPDATE: neće ovo ići kroz XML kako sam zamislio :(
Rešenje je da obrišem SVE poruke u telefonu sa delete all, pa da u notepad++ obrišem poslednjih 15.000 linija. I onda restorujem taj skraćeni fajl.
 
Poslednja izmena:
Videću kakv će format da mi izbaci, ali nadao sam se nečemu što mogu da skrolujem na računaru i markiram za brisanje. Imam 17.478 poruka. Na kraju će da ostane manje od 2.000, možda i ispod 1.000.....sve starije od nekog datuma odmah brišem, bez gleadnja šta je, a neke moram da pregledam.

UPDATE: neće ovo ići kroz XML kako sam zamislio :(
Rešenje je da obrišem SVE poruke u telefonu sa delete all, pa da u notepad++ obrišem poslednjih 15.000 linija. I onda restorujem taj skraćeni fajl.
Rešenje je da sa ovim programom odradiš bekap svega.
Onda brišeš poruke iz telefona kroz default sms app (delete all).
Onda radiš restore kroz gore navedenu app ali izabereš od kojeg ćeš datuma restore (na dnu slike - only restore backup since).
 

Prilozi

  • Screenshot_20210508-112033_SMS Backup & Restore Pro.jpg
    Screenshot_20210508-112033_SMS Backup & Restore Pro.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 87
Za domaće stanice najbolji je Online Radio Box. Mislim da ima bukvalno sve.
 
На OneDrive ми већ данима стоји једна слика која је у статусу Uploading, али је цака што је слика од раније још обрисана међутим из неког разлога све време стоји као да је у статусу Uploading (screenshot у прилогу). Да ли се неком ово дешавало, како да склоним ову слику ако може без реинсталације OneDrive?Screenshot_20210526-163235_1.png
 
Treba mi aplikacija na foru tajmera, da mi za određeni broj minuta/sekundi da zvučni signal ili vibracije. Npr. na svakih 2min i 20 sec, pa tako 10 ili više puta. Ili čak ako može da taj period je bude uvijek isti nego npr. prvo 3 min pa 2min 20 sec pa 4 min...
 
Pozdrav. Jel zna neko zašto se u N1 aplikaciji kada klikneš na notifikaciju link otvara u brauzeru a ne na samoj aplikaciji?
Jel postoji rešenje za taj bug? Hvala.
 
Ako neko zna preprouka za galery aplikaciju u kojoj se moze editovati, brisati, dodavati tekst, dodati strelice, nesto kao galerija na Miui. Hvala
Ako neko zna neku preporuku za galery aplikaciju u kojoj se moze editovati, brisati, dodavati tekst, dodati strelice, nesto kao galerija na Miui. Hvala
 
Ako neko zna preprouka za galery aplikaciju u kojoj se moze editovati, brisati, dodavati tekst, dodati strelice, nesto kao galerija na Miui. Hvala
Ako neko zna neku preporuku za galery aplikaciju u kojoj se moze editovati, brisati, dodavati tekst, dodati strelice, nesto kao galerija na Miui. Hvala
Probaj i ovu, koristim je dugo.
 

Prilozi

  • IMG_20210527_221515.jpg
    IMG_20210527_221515.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 68
@ironmanbg

Add-ons: MiXplorer Add-ons can be installed from within the app like this:
Settings > Addons > and click add button > follow links to browse and download appropriate add-ons.



ps. snimi i teme na xda, ima odličnih :)
 
Poslednja izmena:
Да ли Mozilla Firefox има свој интегрисани речник за превођење или неки add-on?
 
Imam Xiaomi Mi A2 telefon. Počeo je baš gadno da trokira i da radi usporeno. Baterija je isto počela da bude slaba pa ne znam da li njen heath utiče na performanse samog telefona.

Dajte neke predloge šta mogu da uradim po ovom pitanju.

Ako bh fabrički reset vratio telefon u normalno stanje dajte preporuku za neki free backup program.
 
Pa šta ti treba osim da slike sačuvaš na Google Photos iii neki free cloud kao npr Mega. Tamo sačuvaš i ostale fajlove. Kontakti su tu valjda sinhronizovani preko Gmail-a. Opali fabrički, mada je taj battery drain možda bio samo trenutan jer je neki servis podivljao u pozadini. To što ti trokira, jel se dešava i posle običnog restarta telefona?
 
Nazad
Vrh Dno