Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Neko od tvojih kontakata je instalirao aplikaciju Everybody i podelio tvoj broj (i ostale brojeve iz svog imenika) sa njihovom bazom. Pristupi linku i traži da obrišu tvoj broj iz baze.
 
Koristite li aplikacije za noćni rad na telefonu (Night mode).
Koja je naj bolja. Dajte mi neki predlog.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Koristite li aplikacije za noćni rad na telefonu (Night mode).
Koja je naj bolja. Dajte mi neki predlog.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Odes na celsoazavedo.com i pronadjes kameru za tvoj model tel,ne moze bilo koja apk

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Koje uređaje podržava?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Zasto ne koristis defaultne opcije na telefonu ? Imas ih nekolio. Imaš "blue filter" u podesavanjima ekrana a mozes smanjiti i plavu kroz RGB opcije.
 
kod mene to "nocno svetlo" radi automatski, i na motoroli i na samsungu, bez dodatnih aplikacija, ima naravno vec opcija u telefonu..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Kako u Chrome izgasiti ovakav prikaz tabova?
65733d56ac14c7e4ad7e37d8b34b831b.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@Running, hvala, tako sam nesto i pokusavao, ali nije uspevalo, a sada je uspelo[emoji6]

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jel imate preporuku za aplikaciju koja će da mi prikaže mesečnu potrošnju podataka na svim uređajima u kući povezanih na jedan router? Na 2 laptopa i 2 telefona mogu da vidim koliko su koristili WiFi ovaj mesec a na hisense smart TV-u ne mogu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Ja ne znam ni kako mi se taj prikaz tabova aktivirao, s obzirom da da ga ne mozes bas jednim potezom deaktivirati.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nisam dugo koristio Chrome ali izguglajte, ima ona fora sa kucanjem "flag" msm u adress bar-u pa se udje u neke skrivene opcije i da je tu imalo da se namesti da ne budu ti tabovi ali nisam 100% siguran...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Jel imate preporuku za aplikaciju koja će da mi prikaže mesečnu potrošnju podataka na svim uređajima u kući povezanih na jedan router? Na 2 laptopa i 2 telefona mogu da vidim koliko su koristili WiFi ovaj mesec a na hisense smart TV-u ne mogu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
Ne može ni jedna aplikacija to da zna osim rutera ili aplikacije provajdera, koja bi taj podatak dobavljala sa provajderove strane.

Tako da najveće šanse da to nađeš su negde na stranici sa statistikom rutera.
 
Nisam dugo koristio Chrome ali izguglajte, ima ona fora sa kucanjem "flag" msm u adress bar-u pa se udje u neke skrivene opcije i da je tu imalo da se namesti da ne budu ti tabovi ali nisam 100% siguran...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ostavio je već neko gore screenshot gde se na flags strani to nalazi.
 
Ne može ni jedna aplikacija to da zna osim rutera ili aplikacije provajdera, koja bi taj podatak dobavljala sa provajderove strane.

Tako da najveće šanse da to nađeš su negde na stranici sa statistikom rutera.
Imam na Huawei aplikaciji koliko mi je gb ostalo iz kućnog neta i koji su sve uređaji povezani. Problem je taj što hoću da reklamiram račun jer je nemoguće da nam je svaki mesec ostajalo po 50gb nepotrošenog saobraćaja (plus je tad radilo i gledanje filmova preko netflix-a, hbo, eon). A već 3 meseca jedva izdrži tih 200gb. 2 računara i 2 telefona 143gb potrošila ovaj mesec (a u aplikaciji 195gb potrošeno). Tv možda 2x mentalno razgibavanje na yt i to je to al ne mogu da pogledam potrošnju na tv-u. Ostaje mi da tv skinem sa mreže ceo februar pa da ispratim.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
U procesu sam 2FA zaštite, pa me zanima zbog čega bih trebao da koristim Bitwarden (ili neku od sličnih aplikacija) umesto integrisanog Google password manager-a ? Već sam omogućio Google 2SV ,plus u okviru njega Authenticator app, plus sam odradio backup kodova ,isključio verifikaciju putem SMS-a i smatram da je to sasvim dovoljna zaštita. Instalacijom dodatnih aplikacija (Bitwarden umesto Google password manager-a ili Evernote umesto Google Keep), plus 2FA u okviru njih samih, mi stvara dodatnu zbrku. Zašto da sve ne objedinim pod mojim Google account-om, kad Google i tako sve već zna ?
 
Pa ako nekada odlučiš promjeniti browser, ili recimo telefonski sustav (na ios sa androida) bit ce ti puno lakša migracija.
Ako ti nekad netko dobije pristup Google šifri ima sve tvoje šifre, primjer recimo ostane ti ulogiran racun na pc, i netko sjedne poslje tebe.
Prednost pass managera je logiranje i u aplikacije na mob.
Volim držati odvojeno ovo sve, jer sta ja znam Moze li gugletu sutra past napamet zaključat mi racun jer sam koristio npr vanced, ili neki treći razlog.
Bolje bilo kakav pass manager nego nikakav.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@Syntaur
Kada je bezbednost u pitanju, Google je naravno u vrhu. Ako se brineš zbog toga, nemaš razloga. Kada je privatnost u pitanju, Google je naravno na dnu. Ako ti je to bitno (a trebalo bi), onda su Bitawrden, Aegis, Keepass(XC), Vivaldi... bolje opcije.
Kao što @kvaju reče, jednog dana njihov algoritam može da ti blokira nalog, već je bilo takvih slučajeva

Ne znam da li je nko koristio ili prepurčio Vivaldi za Android, ako nemate pametnija posla, isprobajte ga ;)
 
Imam na Huawei aplikaciji koliko mi je gb ostalo iz kućnog neta i koji su sve uređaji povezani. Problem je taj što hoću da reklamiram račun jer je nemoguće da nam je svaki mesec ostajalo po 50gb nepotrošenog saobraćaja (plus je tad radilo i gledanje filmova preko netflix-a, hbo, eon). A već 3 meseca jedva izdrži tih 200gb. 2 računara i 2 telefona 143gb potrošila ovaj mesec (a u aplikaciji 195gb potrošeno). Tv možda 2x mentalno razgibavanje na yt i to je to al ne mogu da pogledam potrošnju na tv-u. Ostaje mi da tv skinem sa mreže ceo februar pa da ispratim.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
Ne vredi se tuci sa vetrenjacama. Ako se dobro secam ti koristis VIP kucni net, i tu ne mozes da izboris pravdu. Ja im non stop prijavljujem slab kvalitet signala kad je losije vreme ili u vecernjim satima i ne veruju mi. Kao da snimim video zapis kad mi pada bufer ili kolika mi brzina na torrentu.. Jednom prilikom sam cak i to uradio za torrent i poslao, ali odgovorili su mi da je do mog racunara, i tako neke gluposti. Uvek imaju neki odgovor da opravdaju sebe i da nije do njih a nama ce napakovati sta god moze,gotovo nikad pravno necemo ih dobiti.
 
Sve je to već "napakovano" u ugovoru koji potpisuješ, i tako je kod svih.
Ja lično kad sam imao problem, jedino što sam uspeo dosadnim slanjem žalbi je da izađem iz ugovorne obaveze pola godine ranije...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Ne vredi se tuci sa vetrenjacama. Ako se dobro secam ti koristis VIP kucni net, i tu ne mozes da izboris pravdu. Ja im non stop prijavljujem slab kvalitet signala kad je losije vreme ili u vecernjim satima i ne veruju mi. Kao da snimim video zapis kad mi pada bufer ili kolika mi brzina na torrentu.. Jednom prilikom sam cak i to uradio za torrent i poslao, ali odgovorili su mi da je do mog racunara, i tako neke gluposti. Uvek imaju neki odgovor da opravdaju sebe i da nije do njih a nama ce napakovati sta god moze,gotovo nikad pravno necemo ih dobiti.

Hoću bar da znam da li kraduckaju ili ne za ubuduće. Realno ovo nije net za komotnu upotrebu u kući osim ako nije jedina opcija.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Nešto bolje od Evernote, a da poseduje sinhronizaciju na više uređaja? Keep mi nekako ne odgovara nije to to.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Može preporuka za password manager a da je open source.Nalazim Bitwarden,LessPass.
Najviše će se koristiti na mobilnom.
 
Nazad
Vrh Dno