Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ljudi jel moze preporuka za neki dobar "car manager"? Za troškove oko auta(gorivo, servisi, registracija i ostalo). Na ios-u sam koristio jedan koji je savršen ali nažalost nema ga za Android... Nije bitno dal' se plaća ili je free...
Drivvo, prešao sa aCar.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Stavio si isti ulazni/izlazni task.
Dakle ono kod zelene strelice je task koji želiš da se izvršava u određeno vreme, ono kod crvene, ili exit task, se izvršava kad izađeš iz tog definisanog vremena.

Druga stvar, daj taskeru sve dozvole.
Možeš tri tačke u taskeru, more, android settings, pa dodeliš sve dozvole koje su tu izlistane.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
4a3c0b56150f27ea0c8c5cf67454cebd.jpg

Video sam posle da sam to pogresio. Ali on nije odradio ni ovaj prvi deo, koji je ispravan i treba da samo iskljuci wifi. Provericu to sa dozvolama, kad stignem. Ceo problem je sto nemam vremena za zezanje oko telefona i hteo sam kevi da ispodesavam par osnovnih stvari i sada ispada da moram da gubim vreme oko toga...

U medjuvremenu sam saznao da je Xiaomi imao nesto sto se zove automated tasks, sto bi meni najverovatnije resilo probleme, ali iz nekog razloga, ja to na mom telefonu nemam. Security/automated tasks.
 
Poslednja izmena:
Mislim da imaš, nalazi se u "bezbednost" aplikaciji.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Provjerio sam na 2 Xiaomi telefona i ima na oba. Oba su MIUI 10, jedan Oreo, a drugi Pie.
Dobro pogledaj, nema razloga da nema na tom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
562703fc191a654e3121ee06183f74b5.jpg
 
Ко зна који телефон има. Код моје сестре на Редми 5А нема...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja bih naučio engleski samo da ne moram da gledam ove odvratne prevode.
Tačno se vidi da go ih je god radio, ne koristi ih ili je operisan od mozga.

"Skenirajte radi oslobađanja s..."

"Skeniranje bezbedno..."

"Turbo brzina"

Treba se to formulisati bolje, u manje reči i manje opisno, manje bukvalan prevod sa engleskog.
 
Ja stvarno volim svoj maternji jezik, ali tehnogiju bilo koju ili aplikacije jednostavno ne mogu na srpskom da koristim nema šanse.. To je stvarno užas..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Probao sam bas nju prvo i nije radila. Mozda nisam dodelio neke dozvole, ono za optimizaciju baterije, ili tako nesto. Probacu opet.

Sto se taskera tice, kupio sam ga i probao i naravno jedva sam podesio ovo osnovno, a to ne radi. Ovako sam podesio

G983fYS.jpg


Prvo me je pitao ovo (zasto samo jednom?)

xn6RMRD.png


a posle me nije vise to pitao. Oba puta NIJE iskljucio wifi.



Ti imas kineski rom ne global. Stavi global rom prvo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja stvarno volim svoj maternji jezik, ali tehnogiju bilo koju ili aplikacije jednostavno ne mogu na srpskom da koristim nema šanse.. To je stvarno užas..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Meni je bitno da imam predloge na srpskom na chrome. Ako stavim na eng onda mi izbacuje predložene vesti na engleskom.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Meni je bitno da imam predloge na srpskom na chrome. Ako stavim na eng onda mi izbacuje predložene vesti na engleskom.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
To stoji, meni Google sam preko lokacije da predloge na srpskom, ali mi je browser na engleskom

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja bih naučio engleski samo da ne moram da gledam ove odvratne prevode.
Tačno se vidi da go ih je god radio, ne koristi ih ili je operisan od mozga.

"Skenirajte radi oslobađanja s..."

"Skeniranje bezbedno..."

"Turbo brzina"

Treba se to formulisati bolje, u manje reči i manje opisno, manje bukvalan prevod sa engleskog.
+1

Ovo je još i dobro u odnosu na desktop Windows ili Office koje sam imao prilike da sretnem.
 
Kako kineski rom kada je telefon kupljen u winwinu? I nemam nikakve kineske aplikacije, a imam play store i sve ostalo?

Na mom telefonu takav interfejs i takvo pitanje za dozvole je samo na kineskom romu, ne i na global romu. Jedino ako je to nesto drugacije za taj telefon, ali ja takve stvari nisam video na globalnom romu
 
Momci neki phonebook koji podrzava glasovnu pretragu i zvanje kontakta. U pitanju je android fon bez google naloga....

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Može preporuka za video editor koji sklapa dva videa koji idu istovremeno na jednom ekranu nesto kao collage slike ali video bar sa dva videa minimum. Ubih se instalirajuci raznorazne editore i nijedan nije imao tu opciju, nebitno da li je free ili nije.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Imao neko situaciju da Viber razgovor funkcioniše odlično kada ga započne jedna strana a očajno kada ga započne druga strana. Obe strane su svaka na svojoj mobilnoj mreži i internetu, kada ja nazovem horor a kada mene taj nazove sasvim prihvatljiv kvalitet veze. Probali više puta, uvek isto.
 
Da sam sebi odgovorim a možda nekome isto bude od koristi ... cute cut pro radi posao.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
New Pipe, neće da skida audio.
Dešava li se još kome, ima li leka?
 
Lek ti je Ymusic [emoji1]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Slučajno sam apdejtovao Youtube (imao Vanced) i sada hoću da ga opet pregazim Vanced-om.
Došao do sajta: https://youtubevanced.com/root
Rutovan je telefon pa bih tu verziju, ali mi nije jasan postupak.
1. Zašto skidam Installer, koji tačno fajl od gomile i šta posle sa njim
2. Kako u CPU-Z ili gde god, da vidim koja verzija vanced apk mi treba?
 
@nemanja123 To je jedan od lažnih sajtova, na xda je zvanični download vanceda. Ako si imao non-root verziju pa ju je pregazio gplay update prvo deinstaliraj sve. Root verzija se najlakše instalira tako što ideš u Magisk Manager - Downloads, potom u search samo ukucaj Vanced i odradi ostatak.
 
@nemanja123 To je jedan od lažnih sajtova, na xda je zvanični download vanceda. Ako si imao non-root verziju pa ju je pregazio gplay update prvo deinstaliraj sve. Root verzija se najlakše instalira tako što ideš u Magisk Manager - Downloads, potom u search samo ukucaj Vanced i odradi ostatak.
Uh, zamalo da se upecam. Hvala ti.
Ne sećam se koju verziju sam ranije instalirao (bilo baš davno). Da li može link do prave teme za Vanced?
 
Uvek trazite "imeApk xda".

Uglavnom te dobre aplikacije sto nisu na ps imaju temu na xda i onda pratite linkove iz prvog posta sa xda.

Za rootovane tel najlaksa je Magisk instalacija.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Takodje sam se i ja zeznuo tako. Ja sam iz MagisK managera oba puta instalirao. Odes u Magisk Manager,Downloads i tamo kliknes na ,,kantu". Restartujes telefon onda. Pa opet Magisk Manager i Downloads. Nadjes Yt Vanced i install. I opet rr fon i to je to.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ja sam to rješavao tako što samo deinstaliram ažuriranje u Google Play.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno