Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Probaj smart file manager, meni je nekako najbolji :)
 
MiXplorer sam furao ali mi nesto nije legao.

Probao sam MK Explorer, nije los ali poslednji update je maj 2016, znaci napusten projekat.

Razmisljam i o legendarnom Root Exploreru 3.34$
 
Poslednja izmena:
Meni je ES pro sasvim dobar

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Dosadio mi Total commander. Sta preporucujete kao alternativu?

Znam za Solid ali vidim da osim para trazi od permisija i krvna zrnca.
Sem phone I storage ne vidim koji prolematican permission trazi.
Ekstra je solid, ja sam bas zadovoljan.
 
Retardiran sam, nisam video da si koristio mixplorer :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Razmisljam i o legendarnom Root Exploreru 3.34$

Ubedljivo najbolji. Sve radi kako treba na njemu. Kada sam morao da push-ujem aplikacije u /system jedino je on radio, kao i za podešavanje dozvola. Read only I read and write na klik itd itd.

Odličan 5!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Root explorer, solid i fx explorer. Sva tri su odlicna

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Jel zna neko da li može na Google tastaturi da se namesti da čćšž budu na dužem pritisku tipke da bi se malo raširila slova na tastaturi? Tako nešto ima na swift key al se ubih tražeći na ovoj.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Može, izaberi serbian latin i qwerty raspored i imaćeš to što tražiš.
 
Našla sam, promeni se na eng. sad sam provalila [emoji3]

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Ovako?
Dodaš u custom input styles Serbian Latin (QWERTY), I aktiviraš ga u languages posle.
69da9972163f19742b48afda2e3853b3.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Neka aplikacija koja omogućava da YT peva i kada tel ode u sleep?
 
Imaš onu Ymusic aplikaciju ali potrazi apk na guglu jer je nema na play store-u.
 
Imaš onu Ymusic aplikaciju ali potrazi apk na guglu jer je nema na play store-u.

Ehh, znam zašto sam tražio ovo gore :) ali ok, ajde onda da objasnim.
Kada shazamujem, on upamti šta sam tražio, i odatle (iz shazama - volim, komforno mi je) kliknem na play. On otvori YT i slušam muziku, preko Chromecast audia, ali kada tel ode u sleep, muzika prestane. Ukoliko shazam može pronađen video da otvori preko ymusic, onda super.
Mislim da ukoliko platim servis google play imam tu mogucnost u yt background music, ali mislo sam da možda postoji neka aplikacija, koja radi to što sam pitao, i da ne moram da placam ukoliko zelim eto komfor da yt peva dok je tel u sleepu, sto normalno radi iz drugih aplikacija koje nisu yt.
 
Poslednja izmena:
Jedino da probaš onaj og YouTube, ona je nešto najbliže stock aplikaciji.
 
Ehh, znam zašto sam tražio ovo gore :) ali ok, ajde onda da objasnim.
Kada shazamujem, on upamti šta sam tražio, i odatle (iz shazama - volim, komforno mi je) kliknem na play. On otvori YT i slušam muziku, preko Chromecast audia, ali kada tel ode u sleep, muzika prestane. Ukoliko shazam može pronađen video da otvori preko ymusic, onda super.
Mislim da ukoliko platim servis google play imam tu mogucnost u yt background music, ali mislo sam da možda postoji neka aplikacija, koja radi to što sam pitao, i da ne moram da placam ukoliko zelim eto komfor da yt peva dok je tel u sleepu, sto normalno radi iz drugih aplikacija koje nisu yt.
Ne znam da li imas ROOT i Magisk, ako imas imas modul(ako ne zelis da trazis mogu ti poslati) koji sredjuje to dakle bude oridjidji app samo patch-ovana da moze u pozadini da sljaka i mozes da biras temu belu ili crnu, ja imam crnu jer imam S-AMOLED display.

Sent from my Tapatalk
 
sada vidim da tel više nije root, nešto me mrzi da opet čitam o rootu, možda ako se smorim ovih dana. mislio sam da ima neko elegantno free rešenje, koje nekako preskoči yt ograničenje.
 
Kakav genijalan potez stare, dobre, nasiroko hvaljene aplikacije zvane mesindzer da ubaci dve notifikacione ikonice, jednu kad je prozorcic na ekranu, a jednu da je stigla poruka. Odista, zaista, zbilja - za aplauz![emoji122] [emoji122] [emoji122]

dfe6d710ec62169d552add4034ab93ce.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da to nece moci.
Ja uvek imam rootovan tel cim bilo koji kupim odmah to odradim pa ne znam da li nesto radi i bez roota.
Koristio sam i og YT ali sa rootovanim fonom pa se ne secam da li moze bez toga.

Sent from my Tapatalk
 
Ehh, znam zašto sam tražio ovo gore :) ali ok, ajde onda da objasnim.
Kada shazamujem, on upamti šta sam tražio, i odatle (iz shazama - volim, komforno mi je) kliknem na play. On otvori YT i slušam muziku, preko Chromecast audia, ali kada tel ode u sleep, muzika prestane. Ukoliko shazam može pronađen video da otvori preko ymusic, onda super.
Mislim da ukoliko platim servis google play imam tu mogucnost u yt background music, ali mislo sam da možda postoji neka aplikacija, koja radi to što sam pitao, i da ne moram da placam ukoliko zelim eto komfor da yt peva dok je tel u sleepu, sto normalno radi iz drugih aplikacija koje nisu yt.
Izvesno je da može, ne koristim shazam da ti potvrdim 100% ali mogu da potvrdim da svaki yt link kad kliknem, dobijam upit da li da otvori iz YT ili ymusic aplikacije.
 
Sad sam skinuo aplikaciju i koliko vidim ono uopšte i nije yt aplikacija, već neko shazamovo rešenje u vidu wrappera, jer ja kod sebe nemam instaliranu yt app, a pokazalo je kao da je imam.
 
hoćeš reći da shazam gasi cast a ne yt, u navedenom slučaju?
Preko ymusic mogu da slušam yt snimke i ne prekine se muzika kada telefon ode u sleep. Koliko kapiram, shazam ipak kada odem na history i kliknem na play otvori pesmu preko yt i kada telefon ode u sleep, muzika prestane. Kada kliknem iz shazama na pesmu, ne pomudi mi opciju da slušam prelo ymusic iako je instaliran.
 
Poslednja izmena:
Tehnički da, mada oni samo rade ono što je yt naredio, a to je da nema background playbacka dok se ne plati. Možda grešim, ali koliko vidim biće da ti uopšte i ne ulaziš u yt app.
 
Ovako?
Dodaš u custom input styles Serbian Latin (QWERTY), I aktiviraš ga u languages posle.
69da9972163f19742b48afda2e3853b3.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Sredila sam na mom fonu na kome je jezik telefona srpski ćirilica ali pazi sad ovo: Na Huawei y5ll je jezik telefona srpski latinica i Google tastatura ima srpsku latinicu samo kad je čekirano u podešavanju tastature u opciji podešavanje jezika
-koristi jezik sistema- a tu mi se gasi opcija za dodavanje drugog jezika, nemam prediktivan unos.... Kada odčekiram jezik sistema mogu samo da izaberem srpsku ćirilicu ili hrvatski i sl da bih uopšte imala latinicu. Znači ne odgovara mi ni jedna opcija.
Ovo sad ne može da se objasni dok se ne testira. Ako neko ima telefon koji je na srpskoj latinici neka proba da podesi na gboard da mu tastatura bude srpsko engleska ili samo srpska latinična ali da ima predviđanje reči. Ovo sam pretpostavila da 2 telefona imaju različita podešavanja samo zbog jezika sistema. Nisam mogla da proverim jer nemam tu opciju.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
hoćeš reći da shazam gasi cast a ne yt, u navedenom slučaju?
Preko ymusic mogu da slušam yt snimke i ne prekine se muzika kada telefon ode u sleep. Koliko kapiram, shazam ipak kada odem na history i kliknem na play otvori pesmu preko yt i kada telefon ode u sleep, muzika prestane. Kada kliknem iz shazama na pesmu, ne pomudi mi opciju da slušam prelo ymusic iako je instaliran.

Posto si editovao prvobitan post da ti odgovorim opet.

Shazam ne poziva youtube aplikaciju, vec koristi interni browser za youtube, zato ti i ne nudi opciju kako da otvoris link (to je ono o cemu pricas da ti ne nudi opciju za ymusic)
 
Sredila sam na mom fonu na kome je jezik telefona srpski ćirilica ali pazi sad ovo: Na Huawei y5ll je jezik telefona srpski latinica i Google tastatura ima srpsku latinicu samo kad je čekirano u podešavanju tastature u opciji podešavanje jezika
-koristi jezik sistema- a tu mi se gasi opcija za dodavanje drugog jezika, nemam prediktivan unos.... Kada odčekiram jezik sistema mogu samo da izaberem srpsku ćirilicu ili hrvatski i sl da bih uopšte imala latinicu. Znači ne odgovara mi ni jedna opcija.
Ovo sad ne može da se objasni dok se ne testira. Ako neko ima telefon koji je na srpskoj latinici neka proba da podesi na gboard da mu tastatura bude srpsko engleska ili samo srpska latinična ali da ima predviđanje reči. Ovo sam pretpostavila da 2 telefona imaju različita podešavanja samo zbog jezika sistema. Nisam mogla da proverim jer nemam tu opciju.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
To treba da bude čekirano.
eb9c2a10b2c022a2b5276ad3189a32da.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
hoćeš reći da shazam gasi cast a ne yt, u navedenom slučaju?
Preko ymusic mogu da slušam yt snimke i ne prekine se muzika kada telefon ode u sleep. Koliko kapiram, shazam ipak kada odem na history i kliknem na play otvori pesmu preko yt i kada telefon ode u sleep, muzika prestane. Kada kliknem iz shazama na pesmu, ne pomudi mi opciju da slušam prelo ymusic iako je instaliran.
Zar to nije reseno ovime - https://www.engadget.com/2016/06/17/auto-shazam-android/
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
To treba da bude čekirano.
eb9c2a10b2c022a2b5276ad3189a32da.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Znam ali na Xiaomi 3s tj na rremix romu imam sve normalno kao kod tebe a na Huawei y5ll uopšte ne postoji srpska latinica u spisku jezika osim ako ne odaberem ono na početku use system languages gde mi totalno isključuje predviđanje reči i opciju da dodam bilo koji drugi jezik.

Sad sam na mom xiaomi-u promenila jezik sistema na srpsku latinicu, čekirala use system languages, odčekirala ga i sad se kod mene izgubila ćirilica. Ja nemam pojma kako su ovo uspeli da izvedu.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno