Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Dobih zadatak da nađem neki android box dok traju akcije na aliju. Naravno, pravac kanal kolege Salca i pogledah za Mi Box 2nd gen, Vontar W2 i iznad linkovani Transpeed x4, i da budem iskren, ne znam za koji se odlučiti. Koliko sam video, glavna mana najjeftinijeg vontara je loš wifi modul, kod mi box ne radi dolby atmos (što nisam očekivao za "brendiran" uređaj) iz nekog razloga, plus google tv, dok se transpeed nešto više greje.

Opet ovo su recenzije od pola sata, pa me zanima kakva su vaša iskustva nakon malo dužeg korišćenja, šta bi najpre odabrali/preporučili? Sertifikat kod mi boxa je nebitan, pošto se ne planira korišćenje netflixa. Bitan je 4k reprodukcija, ali vidim da sva tri uređaja to zadovoljavaju.
 
Ako hoces samo piratski sadrzaj, vontar ce da zavrsi posao. Nisam ispratio da li transpeed ima slimbox, ali za vontar je to svakako prednost.
Na mi box radi atmos, ja koristim i dobijam obavestenje na tv da se pale i vision i atmos.
 
Od svih tih ako ne treba sertifikovani transpeed x4 je najbolji a to da se više greje nije tačno. Ne znam koji si tip testirao i sa koje prodavnice u okviru Alija ali ovaj koji imam 4/64 na 1000 lan radi odlično. Naravno sa instaliranim najnovijim slimbox u njemu. Inače taj w2 takođe radi odlično na 2.4ghz net. Imaju i slike testova neta na prethodnim stranama. Uz to oba su root pa mogu i neke specifične apk u njega koje rade samo na root sistemima.
 
Ako hoces samo piratski sadrzaj, vontar ce da zavrsi posao. Nisam ispratio da li transpeed ima slimbox, ali za vontar je to svakako prednost.
Na mi box radi atmos, ja koristim i dobijam obavestenje na tv da se pale i vision i atmos.
Ima slimbox za transpeed
 
Ako hoces samo piratski sadrzaj, vontar ce da zavrsi posao. Nisam ispratio da li transpeed ima slimbox, ali za vontar je to svakako prednost.
Na mi box radi atmos, ja koristim i dobijam obavestenje na tv da se pale i vision i atmos.
Hvala. U recenziji iz nekog razloga nije hteo da se upali atmos, pa rekoh možda je na većini boxova tako.

Koristio bi se i za eon i move, ne samo za stremio/kodi, ali pretpostavljam da i za to završava posao.

Od svih tih ako ne treba sertifikovani transpeed x4 je najbolji a to da se više greje nije tačno. Ne znam koji si tip testirao i sa koje prodavnice u okviru Alija ali ovaj koji imam 4/64 na 1000 lan radi odlično. Naravno sa instaliranim najnovijim slimbox u njemu. Inače taj w2 takođe radi odlično na 2.4ghz net. Imaju i slike testova neta na prethodnim stranama. Uz to oba su root pa mogu i neke specifične apk u njega koje rade samo na root sistemima.
Hvala. Nisam testirao nijedan, već sam gledao sve tri recenzije kod kolege Salca. Taj koji spominješ preko lana je Vontar ili Transpeed? Osim novijeg čipseta koja je prednost x4 u odnosu na w2?
 
Čim sam pomenuo da je lan 1000 znači X4, i transpeed i vontar je isto sve sem nalepnice, on preko wifi radi ok ali ko ima lan mogućnost gb lan je bez konkurencije svim tim box nabrojanim jer svi ostali su 100. Taj w2 je u stvari X2.
 
@optical uzmi ovaj x4 ako je još uvek ta cena,za 3000 najbolja kupovina.
Inače sam probao u zadnjih par meseci,sa alija:
Transpeed x4 s905x4 4/32
Vontar W2 s905W2 4/32
M98max s905y4 4/32
T95W2 s905w2 2/16
H96max s905W2 4/32
Veruj mi sve isti đavo,rade ono što treba da rade i o čemu ovde pričamo,a to je multimedija.Odskače x4 ali vrlo malo.Naravno ne uzimam u obzir sertifikate koji ni jedan od njih nema.
 
Vontar W2 s905W2 4/32
H96max s905W2 4/32
bi trebalo manje da se greju,podrzavaju AV1 i postoji slimbox.
 
Za sve koje sam naveo u prethodnom postu postoji slimbox.Da,Transpeed x4 se nešto više greje,pokazuje da ide do 90°,da li je tačno ili nije ne mogu da tvrdim,ali ne utiče na normalan rad.
Mala ispravka prethodnog posta,nisam ih samo probao,nego ih koristim,naravno ne sve u isto vreme :)
H96max je otišao kod drugara.
 

Prilozi

  • IMG_20240324_182253~2.jpg
    IMG_20240324_182253~2.jpg
    135.5 KB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
To ne šljašti bar ta 2 poslednja već im je samo takva kao nalepnica na njima. Jednobojni samo crni ili beli čisto obojeni nema i takvi imaju bar znak određene marke preko boje.
 
Dobih zadatak da nađem neki android box dok traju akcije na aliju
Xiaomi Mi TV Box 2nd Gen

Xiaomibox.jpg


https://www.aliexpress.com/item/4000919185814.html
 
Nemam pojma možda sam dobio faličan primerak 2nd gen,ali baš loše radi.Koči,secka,radio hard reset isti đavo.Meni deluje da ga Google tv guši.U svakodnevnom korišćenju mnogo mi se bolje pokazao Transpeed x4,poredim njega zbog istog čipseta,sa flešnutim Slimboxom.Samo zato što sam fan Xiaomi-ja nisam ga se rešio...
 
Китајци легенде продаје, нема шта. Масте за све паре.
  • 13.000 бокс није никада коштао, нити ће коштати. А да је та цена сигурно се не би ни продавао.
  • купон са попустом од (веровали или не) невероватних тЛиста динаЛа на поруџбину од 32.000 динара
Феноменално! Ја се њима дивим до имбецилности (сарказам Радован д` Трд)
 
Stigao danas H96 max, s905w2 4/64 ..rekordno jeftin, rekordno brzo sa AE (17 dana) .. onaj njegov A11 ne znam da li je cemu, ima.podrsku iz store-a samo za neki matori Kodi .. kad sam vec digao ruke da cu uspeti da podignem CE (sto je i bila cela ideja, da se odmeni GT1 ultimate koji je ostao bez podrske za nove CE/kodi verzije), cackalica ipak uspela .. i to radi sad sasvim odlicno, meni box samo za CE i treba, nebo i zemlja u odnosu na Android iskustvo .
Kad pomislim da zamalo da krenem da jjrim gt king pro ili slicno polovno za 'teske pare', samo zato sto ima jos uvek CE podrsku
20240325_155110.jpg
 
Zaboravih da navedem da uz CE stock remote ne radi, ali na srecu radi ono sto je bitnije tj daljinski koji ima tastaturu a radi preko svog dongle-a. Nazalost on ne moze da ukljuci uredjaj bez neke dodatne gimnastike, tako da stock ipak ostaje. Slimbox videh negde da mozda vise ne moze da se postavi na ovaj box, pa ako imate neki info ili pouzdan tutorial, postavite.20240325_191619.jpg
 
Баш не видим разлог зашто не би могао да се флешује слимбокс.
Фирвер скини са сајта https://slimboxtv.ru/h96-max-w2/ или одавде директно https://disk.yandex.ru/d/r_RBTONRCmHJWA. Упутство имаш на сајту, или код мене на каналу видео. Све у свему - 5 до 10 мин посла.
 
Ako i dalje govorimo o H96max s905w2 u subotu sam flešovao slimbox,skinut sa njegovog sajta.
 

Prilozi

  • IMG_20240325_192758.jpg
    IMG_20240325_192758.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 45
a kako se bira boot izmedju CE i Slim-a? Jedino sto mi pada na pamet je postavljanje i vadjenje uSD kartice po potrebi, ili postoji neki dual boot?
 
Nemam pojma možda sam dobio faličan primerak 2nd gen,ali baš loše radi.Koči,secka,radio hard reset isti đavo.Meni deluje da ga Google tv guši.U svakodnevnom korišćenju mnogo mi se bolje pokazao Transpeed x4,poredim njega zbog istog čipseta,sa flešnutim Slimboxom.Samo zato što sam fan Xiaomi-ja nisam ga se rešio...
Ja sam gledao neki neki review bas za njega na YT-u. Uglavnom je radio dobro. Problem je bio kad je na testu pusten nekki 4K visokog bitrate-a, onda je zamrznuo. 4K radi ali kada je pustio ovaj vliki fajl imao je problema. Jos je lik najavio pre pustanja tog fajla da se desi da boksovi ovaj ne mogu da "sazvacu".

Sta je jos fora sa tim testovima, sto vecina na YT-u ovakve uredjaje testiraju sa oficijalnim aplikacijama. Nakrcaju u Google TV svasta od Netflixa, Primea, Maxa itd. i onda sve to radi kao podmazano cak i sa tih 2GB RAM-a. Dok dosta ljudi koristi boksove i na onaj drugi nacin za koji je ipak potrebno malo veca hardverska snaga.

Ja sam stekao utisak da radi ok kada je sve legalno. Nakrcas jedno 15-ak razlicitih premium aplikacija i udri. :D
 
Dok dosta ljudi koristi boksove i na onaj drugi nacin za koji je ipak potrebno malo veca hardverska snaga.
Који је то други начин?
Дајте предлог шта је паметно да се убаци у рецензије, али немојте претеривати. Ни ових пола сата колико трају тренутно нико не одгледа цело, а камоли када се одужи на 45 минута :ROFLMAO:
Ја, искрено, Баблове рецензије боксева сваку одгледам од почетка до краја. Није битно да ли траје 15 или 45 минута. Исто тако и оно што ме на бенчу или било ком другом каналу интересује погледам од почетка до краја. Али гледам у статистици мог канала - пример, просечно гледање ћоми бокс рецензије је 4 минута и 46 секунди. Па шта сте (не конкретно ви, него генерално гледаоци) видели за то време? И онда после откуд толики број питања за које се одговори могу наћи у самом видеу. За сваки телефон који сам хтео да узмем или сам узео, за сваки ТВ, камеру коју планирам или било шта друго, одгледам по барем 4-5 различитих рецензија да стекнем неку ширу слику о том уређају.
 
Дајте предлог шта је паметно да се убаци у рецензије, али немојте претеривати. Ни ових пола сата колико трају тренутно нико не одгледа цело, а камоли када се одужи на 45 минута :ROFLMAO:
Ја, искрено, Баблове рецензије боксева сваку одгледам од почетка до краја. Није битно да ли траје 15 или 45 минута. Исто тако и оно што ме на бенчу или било ком другом каналу интересује погледам од почетка до краја. Али гледам у статистици мог канала - пример, просечно гледање ћоми бокс рецензије је 4 минута и 46 секунди. Па шта сте (не конкретно ви, него генерално гледаоци) видели за то време? И онда после откуд толики број питања за које се одговори могу наћи у самом видеу. За сваки телефон који сам хтео да узмем или сам узео, за сваки ТВ, камеру коју планирам или било шта друго, одгледам по барем 4-5 различитих рецензија да стекнем неку ширу слику о том уређају.
Brate ja sam pogledao svaki sekund tvojih emisija. Cak neke i po 2-3x, kad sam nabavio fire stick. Cak i neke koje su na Odysee, a nema ih na youtubu... bas mnogo sam naucio, mada ne koristim torente, rebrid, ne kontrolisem frejmove, ne gledam Divlju reku... opet se nadje mnogo zanimljivih stvari 😇
 
Који је то други начин?
Дајте предлог шта је паметно да се убаци у рецензије, али немојте претеривати. Ни ових пола сата колико трају тренутно нико не одгледа цело, а камоли када се одужи на 45 минута :ROFLMAO:
Ја, искрено, Баблове рецензије боксева сваку одгледам од почетка до краја. Није битно да ли траје 15 или 45 минута. Исто тако и оно што ме на бенчу или било ком другом каналу интересује погледам од почетка до краја. Али гледам у статистици мог канала - пример, просечно гледање ћоми бокс рецензије је 4 минута и 46 секунди. Па шта сте (не конкретно ви, него генерално гледаоци) видели за то време? И онда после откуд толики број питања за које се одговори могу наћи у самом видеу. За сваки телефон који сам хтео да узмем или сам узео, за сваки ТВ, камеру коју планирам или било шта друго, одгледам по барем 4-5 различитих рецензија да стекнем неку ширу слику о том уређају.
To su novi trendovi. Da ne kažem Tik Tok trendovi. Niko više nema strpljenja da odgleda više od par minuta. To nam je realnost, ne pitaj kako znam.
Sa druge strane, postoje gledaoci koje interesuje samo jedna stvar na boxu, pa samo to i pogledaju. Npr. Peru interesuje kako radi eon i samo to pogleda. Žiku interesuje da li je Netflix licenciran, pa on samo to pogleda, nekog trećeg Kodi itd.
Moj najiskreniji i dobronameran savet je da skratiš maksimalno sve što možeš. Npr. kad meriš brzinu interneta, prikažeš samo krajnji rezultat, a ne da meri i tako troši sekunde, aida - previše vremena trošiš na te detalje, a mislim da to retko koga interesuje itd.
Nadam se da se ne ljutiš, gledam tvoje recenzije i samo želim da ti pomognem mojim skromnim mišljenjem
 
Који је то други начин?
Ma Kodi, Real Debrid uglavnom sam na to mislio. Pravljenje widgeta, to recimo dosta moze da uspori sam rad boksa. Dok ima onih review-a koji se drze iskljucivo placenih premijum servisa. Vecina Google TV bokseva i jeste za to prvenstveno napravljena. Instaliras sve moguce aplikacije, logujes se i uzivas. Dobro je to zamisljeno, mozda cak ne ispadne ni skupo toliko ako mozes menjati slotove za neke servise koje nemas recimo. Dok recimo nekima, kao meni, kada je u Kodiju preko 15 widgeta onda mora i malo jaca masina.:ROFLMAO:

Ja vala odgledam svaki video koji krenem da gledam ako ne 100% onda makar 90% al uglavnom i vise od toga. Tvoje sam odgledao sve i odlicne su ti recenzije (y) :D Neverovatno kako te Bundesliga iscimala bezveze, kao da si prenosio utakmicu preko YT-a, a ne presaltao preko njihove utakmice na 3,4,5 sekunde verovatno. Sugavi copyright :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno