Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

4K Bluray obično koristi HEVC (i to 10-bit profile) , a za 1080p nije retkost da bude VC-1 umesto AVC/H264. A ja ne gledam 4K sadržaj niti HDR sadržaj pošto jelte nemam takav ekran na raspolaganju.

.Plex ne koristim pa ne znam da li tu ima problema
Paradoksalno pomalo ali Plex app na tom boxu sa tih servera radi bez problema (osim što Plex app misli da uređaj uopšte ne podržava VC-1 kodek 😂😂😂 pa bi da radi transcode videa). Problem je na relaciji Kodi + Android & Windows OS <> Plex server.
A ja koristim Kodi kao Plex klijent (Kodi + Plex addon) iz brda malih i većih razloga (tipa Trakt.tv scrobble i bolja podešavanja titlova i bolja podrška za audio kodeke).
 
Ali,sa Kodijem na Androidu nikada ni jedan problem,za filmove koristim u kombinaciji sa Real Debridom,i Eon addon
Pusti remux nekog starijeg filma iz lupam 2005.-2009. Oni mogu biti u VC-1 pa vidi.

Mislim ok, mozda kod tebe nece biti problema, kod mene taj kodek secka i negledljiv je. Sreca pa na RD su dostupni i enkodi viskokog bitrejta za takve filmove pa se ne gubi na kvalitetu, ali recimo posto ja koristim autoplay sada u Kodiju, morao sam u onim undesirables u Umbrella da iskucam nekoliko termina koji sadrze VC-1 da bi kada skrejpuje rezultate te preskocilo. Jer ako mi ih izlista tamo sa autoplayom dzaba sve, ne mogu da biram drugi link vec ce taj biti prvi (posto je remux i najveci je) pa moram da se cimam da menjam opcije da ponovo ide na source select. Ovako izbaci ih iz rezultata i nema problema.
 
Društvo,

Kakvo je trenutno stanje? Koji od stickova/boxeva ima regularnu licencu za Netflix i HBO sem Realme i Xiaomi sticka i Nvidia shielda?
 
Hvala puno. Ovo pitam konkretno jer imam Xiaomi Stick i nisam zadovoljan performansama, a sa druge strane mu je wifi modul jako slab, a povezivanje na lan mi nije opcija.
 
Ako te "ne radi" Mi Stick, mislim da ti nemaš mnogo opcija tu osim Shield-a. Stick je za sva prosečna korišćenja striminga i sličnog odličan, a ko želi više, mora jače jednostavno.
 
Ima li neki drzac android boksa za tv,nesto povoljno na aliju ili ovde?
 
Vise sam mislio da se srafi pozadi na tv na mesto srafova za vesa montazu.
 
Hvala puno. Ovo pitam konkretno jer imam Xiaomi Stick i nisam zadovoljan performansama, a sa druge strane mu je wifi modul jako slab, a povezivanje na lan mi nije opcija.
Da li imaš stik 1080p ili 4k,kako si ga opisao rekao bih da je onaj prvi tj 1080p?
 
Vidi,u određenoj meri su još upotrebljivi i ti sa 1gb rama.Eno kod tasta neki s905x 1/8 sa atvexperience romom bez problema gura move smart.Da je spor jeste,ali nije neupotrebljiv.
 
Društvo,

Kakvo je trenutno stanje? Koji od stickova/boxeva ima regularnu licencu za Netflix i HBO sem Realme i Xiaomi sticka i Nvidia shielda?
Има их колико ти душа жели - од 50 до 200 евра:
  • mi stick 4K
  • fire tv stick 4K / 4K max
  • fire tv cube 2nd/3rd gen
  • mi box s /2nd gen
  • google chromecast with google TV 4K
  • mecool km2/km2 +/km2+ deluxe
  • mecool km7 +
  • mecool kd 3
  • mecool kd5
  • hako pro
  • homatics (ovde bukvalno svaki model)
  • Kikcpi KP1
  • KINHANK G1
  • Realme Stick 4K
  • nvidia shield tv (svi modeli)
Вероватно сам и нешто прескочио
 
Slimbox na Vontar X2, stok se jednom butovao da vidim da sprava radi, nisam mu ni dao šansu.

Radi to jako fino.
 
Има их колико ти душа жели - од 50 до 200 евра:
  • mi stick 4K
  • fire tv stick 4K / 4K max
  • fire tv cube 2nd/3rd gen
  • mi box s /2nd gen
  • google chromecast with google TV 4K
  • mecool km2/km2 +/km2+ deluxe
  • mecool km7 +
  • mecool kd 3
  • mecool kd5
  • hako pro
  • homatics (ovde bukvalno svaki model)
  • Kikcpi KP1
  • KINHANK G1
  • Realme Stick 4K
  • nvidia shield tv (svi modeli)
Вероватно сам и нешто прескочио
Nažalost, kod nas ima da se kupi samo xiaomi i eventualno chromecast. Sve ostalo kao i da ne postoji, bar za većinu stanovništva
 
Koji Box mogu pazariti na Aliexpress a da ima običan android a ne android TV. Treba mi zbog aplikacije za video nadzor?

Znači Box koji ima standardnu Google play prodavnicu.
 
Poslednja izmena:
Nažalost, kod nas ima da se kupi samo xiaomi i eventualno chromecast. Sve ostalo kao i da ne postoji, bar za većinu stanovništva
Мој одговор је на питање које сам цитирао. Дакле, није ограничено на куповину у Србији.
А све се може поручити или са сајта произвођача или са амазона/алиекспреса...
 
Koji Box mogu pazariti na Aliexpress a da ima običan android a ne android TV. Treba mi zbog aplikacije za video nadzor?

Znači Box koji ima standardnu Google play prodavnicu.
Prvi koji mi pada na pamet Vontar X2.Mada Slimbox ima aosp rom tako da je izbor veliki...
@cvijicj koja je ideja sa mini pc-ijem,da se dobije jači hardver ili ti se čisto čačka?Ako je ovo drugo,potpuno te razumem :)
 
Мој одговор је на питање које сам цитирао. Дакле, није ограничено на куповину у Србији.
А све се може поручити или са сајта произвођача или са амазона/алиекспреса...
Znam, naravno, nije zamerka.
Samo mislim da treba skrenuti pažnju ljudima na tu činjenjcu
 
Nazad
Vrh Dno