Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Može, ali to što on traži ne. HDMI CEC je samo kontrola pokretanja TV i bacanja ga u standby daljincem od android box-a.
 
Ne,HDMI CEC radi u obrnutom smeru,kontrola uređaja koji je nakačen na hdmi daljincem od tv-a.Naravno i sam uređaj mora da podržava cec.
 
Sličnu zamisao sam imao i ja, pošto za sve uređaje koristim logitech harmony daljinac koji može da se isprogramira kako hoćeš ali koristi samo infra red a većina tih boxeva koristi RF
Nije mi poenta da se ne vidi samo da ne koristim više daljinskih upravljača, HDMI CEC je dobar ali na nekim uređajima radi dobro a sa nekim pogotovo jeftinijim zna da brlja
 
2500? Tebi znači box 21.36€ daj nam ovde link taj gde ga uzimaš po toj ceni. Ja koliko praznih 4/32 nema jeftinije od 25,30 euro. A šta ćemo za pdv državi. Ne stižu svi box iz kine direktno. Neki idu i na carinu a to je još minimum 700 dinara. Kada se uračunaju sve dažbine 4000. Na oglasima su oko 4-6000. Što znači ako neće čekati 25-30 dana taj kada si ti uzeo možda je bilo 14 dana ali od njihovog slanja a ne od datuma naručivanja razlika 3-4 dana + ako ne zna da se snađe ili nije nikad radio flash slimbox tu treba još i kabl da kupuje onda mu je jeftininije preko oglasa, ali sve to je na njemu.
А тај на огласима - њему је неко већ флешно нови фирмвер?
Баш је.
 
Moze mala pomoc.
Ubacio sam novi slimbox na vontaru w2
Medjutim, kada postavim aplikaciju IRIS SMART da se pali automatski kad se butuje uredjaj, ne zeli da mi ukljuci aplikaciju.

P.S.
Smarttube radi. Ostale apk nisam pokusavao. Ali mi treba za majku da joj se pali iris smart automatski po paljenju boxa, jer nije osoba koja dobro poznaje novu tehnologiju. 😀
 
Da li je moguce da se vodi rasprava oko 500-600 dinara vece cene ?
 
Moze mala pomoc.
Ubacio sam novi slimbox na vontaru w2
Medjutim, kada postavim aplikaciju IRIS SMART da se pali automatski kad se butuje uredjaj, ne zeli da mi ukljuci aplikaciju.

P.S.
Smarttube radi. Ostale apk nisam pokusavao. Ali mi treba za majku da joj se pali iris smart automatski po paljenju boxa, jer nije osoba koja dobro poznaje novu tehnologiju. 😀
Ja sam instalirao IrisGO sa APKPure store-a, i radi kada se postavi u Autostart modu, mada to ne koristim i ne znam kako se na dalje ponaša.
Vrši li ti posao?
Zaboravi na Play Store i koristi alternativne izvore.

PS
Probao sam i Iris Smart - ne radi kao Autostart App.
Iris GO radi.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: s5p
Probaj mozda sa Launch on boot apk ( ako autostar od Slimboxa nece ) ili sa nekom slicnom apk trebalo bi da radi i pokrece Iris kad ukljucis box
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: s5p
Koju verziju tivimate-a da skinem a da mogu da saltam kanale?
Secam se ranije je jedino ogranicenje bilo na jednu listu za free verziju, ali je moglo da se saltaju kanali itd. Sada su i to ogranicili, tj bukvalno je sve ograniceno. Neupotrebljiv je na neki nacin kada je free.
 
I ja sam odatle porucio, stiglo za 25 dana. Dodatnih 650 din za pdv i postarinu (Niska carina)
 
Ja jednostavno ne mogu da verujem koji biznis je salac napravio ljudima. 👏👏
 
I ja poručih isti, pa vidjećemo kako ću proći sa carinom...
 
Može neka preporuka za android box do 40-45€(na KP sajtu)?
 
Za 40-45€ sa amlogic na KP ne postoji ni dovoljan 2 a kamoli dobar 3 box
 
Pa sad kad je lestvica dignuta na preko 5000din ne bi bas rekao da nema boxeva amlogic na k.p. nisam se nikad usudio bilo kome da sugerisem sta da kupuje ( al posto sam kupio par njih pa mogu kazem barem moje iskustvo i evo prolaze godine i jos traju ) ( vecina polovni se prodaju al sad vec ima i bas novih kako nije ni bitno 🤣😂🤣 )
Supernova move box ( kako oni kazu pahuljica i strelica ) amlogic S905X3 ima kod ljudi vec ga sredili i prodaju ( da ne reklamiram nikog )
SDMC SDOTT0202 Eon box bese S905X2 dosta ljudi ce reci njihov najbolji box
I najnoviji SDSTB02 Eon box sa S905X4 ( vrv malo skuplje od 5k je na k.p. )
Svi su sa 2/8 Gb ali sem igrica za sve osnovne app za media gledanje po meni sasvim dovoljno
Eto necu spomenuti i Kaona ( smrc🤣😂) jel ipak gazi ga malo vreme i nema wifi ( ko moze samo sa lanom ne bi ga ja jos otpisao ) al sa njim al sa wifi idu i mts box HPH07 i Orion Laki box mislim da su S905X i S905W al eto mozda njima bi dao tu "2-jku kamoli 3" sto oceni ( al im je i cena niza )
I mislim da i Mi box S i Mi stick valjda 1gen jos nisu za bacanje sad videh al su i skuplji pa sam morao da se ispravim
Tako da ne bi se bas slozio da nema sta da se uzme i lepio neke male ocene
A moooozda i gresim al eto ja kupovao ( sebi ortacima bilo toga dosta pa se osmelih i da napisem ) i ne kajem se 😁😉😁😉
A da pricam o bilo kojem boxu kakav je to me je vec i sramota pored nase Youtube zvezde i suvisno 😂🤣😂🤣
 
Poslednja izmena:
Ne pricamo o 2/16 to nikada niti sam uzimao niti bih ikad uzeo.
Takođe i neproverene box, a ni sada vec stare a95x2 i x3 sa android 7 i 9
Te Eon box prastare i kaone i krševe koji pola stvari nemaju da ne komentarišem
uz to ako hoćemo srednju klasu 40€ x 117 = 4.680 ili 45€ = 5.265 pod uslovom da nadješ euro za 117 kada ga oni prodaju po 116.5
Pomenuh gore ispred da ima za 5-7000 box-eva koji su i na salac recenzijama razlika od naručivanja iz kine nekih 1500 do 2000 dinara što je i logično neće valjda da kupuje iz kine i kači po KP za iste novce. Tako da kako kome i kako mu želja.
Ne znam samo čemu pitanje 40-45€ ako zna šta valja ima KP pa neka bira i kupuje ili mu teško da doda još malo dinara.
To je ono najgore tih 5-10€ više iliti 500 do 1000 dinara
 
Ja sam uzeo mi box gen 2 i radi posao odlično, a ima i serifikaciju za Netflix. Mana je što i dalje ima nerazmno malo memorije i za rad i za skladištenje podataka.
 
Da li se i na mi box-u 2nd gen dešava ono kao na prethodnom, da pri gašenju ode u neki teški standby mod i da mora da se probudi samo njegovim daljinskim? Tada se ne budi ni pri pokušaju castovanja, recimo.
 
Ja ga uvek prvo upalim sa njegovim daljinskim tako da ne znam da li se to dešava.
 
Skladisne memorije imas koliko hoces kad se povezes na mrezu u kojoj ti je racunar, NAS ili gde god je vec HDD sa kog vuces sadrzaj.

2GB RAM je apsolutni minimum ali je Mi Box S softverski solidno ispeglan za razliku od vecine kung fu bokseva sa istom konfiguracijom pa se ne oseti.
 
za Mi Box postoji posebna tema
 
Jedno početničko pitanje vezano za Vontar Da li se na Vontar mogu ubaciti usb zvučnici. Imam i ulaz za slušalice na monitoru. Šta je pamenije iskoristiti pod uslovom da može Vontar da šalje zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno