Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Može li link/upustvo za eon addon?
 
Skineš odavde pvr.eon za svoj boks,verovatno za armv7a,prebaciš na boks i iz kodija,meni addons,instaliraš eon adonn.Ideš na konfiguraciju addon-a,unosiš podatke za mobilnu aplikaciju.Izađeš i opet pokreneš kodi,u gornjem desnom uglu treba da se pojavi da povlači epg.Na glavnom ekranu kodija treba da bude omogućena stavka TV.
 
A što me ne poslušaš i instaliraš kodi i eon addon?
Hvala Offline71 svakako sam i to planirao, bio mi je bagovit kodi za vikend, možda i do moje brzine neta, pa rekoh da isprobam više varijanti i šta radi najtečnije. Pokušaću i u temi za razmenu naloga ako neko hoće move smart za eon smart. Hvala svima na pomoći
 
Skineš odavde pvr.eon za svoj boks,verovatno za armv7a,prebaciš na boks i iz kodija,meni addons,instaliraš eon adonn.Ideš na konfiguraciju addon-a,unosiš podatke za mobilnu aplikaciju.Izađeš i opet pokreneš kodi,u gornjem desnom uglu treba da se pojavi da povlači epg.Na glavnom ekranu kodija treba da bude omogućena stavka TV.
Hvala! Siguran sam da će još nekome biti od koristi.
 
Hvala Offline71 svakako sam i to planirao, bio mi je bagovit kodi za vikend, možda i do moje brzine neta, pa rekoh da isprobam više varijanti i šta radi najtečnije. Pokušaću i u temi za razmenu naloga ako neko hoće move smart za eon smart. Hvala svima na pomoći
Na kom boksu si instalirao kodi gde ti je bio bagovit i koja verzija.Najlošiji na kome sam probao je T95 2/8 Allwinner H313,kodi 20.2,ako na njemu radi normalno,ne verujem da će na drugima da baguje...
 
Vidim da su mnogi uzimali s905w2 u verziji Vontar W2.
Da li je sto se kaze isto s. drugo pakovanje Transpeed. Skuplji 1-2e.
Vise mi se svidja kvadratni oblik nego krug. Ideja je naravno da idem na Slimbox.
Ako opisi ne lazu Transpeed ima opticki i AV izlaz sto Vontar nema. A opticki je koristan ako ce se povezuje na neki AV uredjaj.

 
Poslednja izmena:
Po svemu bi trebalo da je isti đavo,posebno kada se ubaci Slimbox.Ja sam i ovaj uzeo,prosto mi bilo glupo da ga ne uzmem za 1500 din,radi kao zmaj :)

Check it out! RSD2,042.00 65%OFF | Amlogic S905W2 Android11.0 Smart TV BOX 4K 60FPS 5G WiFi HDR10 Streaming Media Players 2GB 16GB G31 MP2 GPU Set Top Box
 
Po svemu bi trebalo da je isti đavo,posebno kada se ubaci Slimbox.Ja sam i ovaj uzeo,prosto mi bilo glupo da ga ne uzmem za 1500 din,radi kao zmaj :)

Check it out! RSD2,042.00 65%OFF | Amlogic S905W2 Android11.0 Smart TV BOX 4K 60FPS 5G WiFi HDR10 Streaming Media Players 2GB 16GB G31 MP2 GPU Set Top Box
Ubacio si Slimbox u njega?
 
Na kom boksu si instalirao kodi gde ti je bio bagovit i koja verzija.Najlošiji na kome sam probao je T95 2/8 Allwinner H313,kodi 20.2,ako na njemu radi normalno,ne verujem da će na drugima da baguje...
Kako koji box😃, to je naša zvezda Vontar. Kodi je najnovija verzija. Testiraću ga još. Bolje da imam više Eon opcija kad krene evroliga na Sk.
 
Narucih ipak Transpeed s905w2 4/32 zbog optickog izlaza. Videcemo kad stigne sa Alija. Doslo vreme da menjam moj s905 :)
 
Koga zanima Eon 1.8.120 radi na Vontaru i Slimboxu (takođe i daljinski radi) . Što se tiče Kodija i Eon-a nešto mi neide. Iako mi izgleda da nema prevelike filozofije🙄, negde grešim😁.
 
Skineš odavde pvr.eon za svoj boks,verovatno za armv7a,prebaciš na boks i iz kodija,meni addons,instaliraš eon adonn.Ideš na konfiguraciju addon-a,unosiš podatke za mobilnu aplikaciju.Izađeš i opet pokreneš kodi,u gornjem desnom uglu treba da se pojavi da povlači epg.Na glavnom ekranu kodija treba da bude omogućena stavka TV.
Radi odlično ovaj eon pvr preko Kodi hvala👍. Ne moram više da radim cast sa telefona.
 
U onlajn servisima, tema Eon ima link za tu aplikaciju.
 
Zdravo opet ja :)
Pošto ću najverovatnije pokloniti jedan uređaj razmišljam da nabavim sebi zamenski ali ovaj put možda sertifikovan.
Razmišljao sam o Mecool KM9 PRO za nekih 30€ ali me brine za neku buduću upotrebu što ima samo 2GB memorije? Ili to nije toliko bitno?
16GB memorije mi je sasvim dovoljno, procesor mi deluje da je identičan kao na Vontar-u.
Upotreba bi bila standardno moja EON, IRIS, YouTube, Plex, HBOmax(zbog ovoga bi najviše i uzeo sertifikovan) i VLC.
 
HBO max radi i na nesertifikovanim boksevima,konkretno na Vontaru,jedino ne može kontrola zvuka iz same aplikacije nego jel na tv-u.Sve drugo što si nabrojao radi.
Ja ovaj KM9 pro ne bih uzimao.
 
Poslednja izmena:
Novi zivot starog Ace maxa. Iako ima jedno od bolji hladjenja koje sam video u boksevima (parce metala 5x5cm 3mm debljine) kao i vecina bokseva nema otvora za vazduh. Samo sa donje strane ima proreze. Dodate deblje nozice i izbusene rupe bocno sa jedne strane. To ce mu biti dovoljno za nesto malo bolje luftiranje.
 

Prilozi

  • IMG_20231110_185851.jpg
    IMG_20231110_185851.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20231110_185928.jpg
    IMG_20231110_185928.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 42
Za te s905x dobar je i atvexperience.Imam ja neki isto 1/8 gb,radi posao i dalje...
Nesto mi nije radilo kako treba sa ovim boxom sa atvexp. (se secam se sta) ali generalno je dobar. Mada mi se cini da je SlimboxTV bolje "odblatnjanjev". U Kodi mi pokazuje do 430mb slobodno, sto mi se cini da nisam ni sa jednim FW sa 1gb video.
 
Izvukao iz naftalina box sa s905x i 1GB rama. Ace max. Ovako izgleda i ima RTL mrezu.
Davno sam kupio 2 kom. Budzio razne FW. Sve to bilo slabo ili nije radila mreza ili WiFi. Sad probah SlimboxTV ATV.
Ne verujem kako fino radi i sve radi.

Da li im sanse da se budzi da proradi display na Slimboxu mada naravno totalno nebitno?
Kako si ubo koju verziju da ubaciš? Koju god sam probao, nije radio wifi na s905x, a na nekima ni lan. Nemam tamo u ponudi za moj wifi chip. Može link do tvoje verzije?
 
Znam da nije tema šta kupiti, ali pošto u ovoj temi ima ljudi koji se dovoljno razumeju u materiju, pitao bih za kuma(zbog Arena TV)
Koji Android box prepručujete za kupovinu(naravno sa preinstaliranim Kodijem)? Ima ih na KP "mali milion" modela, pa sad nemam pojma šta je najbolje(ako postoji tako nešto)? Cena do 100€.
 
Ako ciljaš na Kodi zbog arena, neće se tako nagledati. I kakvih 100 ojra, imaš ovde u temi Vontar sa Alija za 2500 din. Za razliku u parama uzme IPTV listu i gleda Arene ako nema mogućnost pozajmice nečijeg iris ili move naloga uz vpn ako je na sbb mreži.
 
Šta je trenutno najjače od android boxova, a da može da se kupi na KP ili poruči sa alija, a da radi fluidno sa eon smart tv aplikacijom?
Imam SBB box ovaj novi SDSTB02 i Amazon fire tv 4k max, mogu reći da je eon box osetno brži, ali na njemu ne radi netflix iako ima sertifikat.
 
Nazad
Vrh Dno