Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Koji brauzer da blokira reklame a da se ne vuce kao opera?
 
ako je za android box, možda možeš da koristiš adguard dns server sa blokiranjem reklama.
Ili namenska adblock aplikacija. Nema razloga da je kontrola baš iz browsera
 
Samo stavi dns adguard ili cloudflare nema potrebe za specifičnim pretraživačem.
 
Koristim Mecool kd1 tv stick. Na njemu rade ok sve aplikacije, jedino se muci sa EON smart TV app. Konkretno premotavanje, saltanje kanala.. kad pritisnem bilo sto na daljinskom cekam par sekundi da reaguje, dok u ostalim app sve radi brzo. Slika je super na EON, ali bas iritira da se stick ovako muci sa tom app. Ima 2/16gb, android 10, procesor je pretpostavljam spor S905Y2.
Razmisljam se da kupim nesto drugo, opet samo tv stick je opcija, jer je TV zakacen na zid (spavaca soba) i nemam prostora za android box. Ne znam kako se ponasa Mi stick 4k sa EON, jel fluidno koriscenje? Firestick nije opcija, jer ne zelim da se maltretiram oko instalacija app..
 
Ja na tvom mestu bih išao na Chromecast with google tv.
 
Razmisljam se da kupim nesto drugo, opet samo tv stick je opcija, jer je TV zakacen na zid (spavaca soba) i nemam prostora za android box.
Како мислиш немаш простора? Па иза ТВ-а до зида (носач стоји) је 7-8 цм, тако да можеш бокс да "завучеш" иза ТВ-а.
 
Sta smejem da pokrijem hladnjakom na ploci i sa cime je lepljen ovaj na ploci,vidim da je neka traka,mozda termalni pad?
Potpuno idiotski da su stedeli na njemu a da su onda dodali preko njega 5mm termalni pad koji ga spaja sa drugim hladnjakom.

screenshot-2022-08-23-at-10-06-16-screenshot_2021-08-02-review-tanix-tx3-a-new-low-cost-tv-box-png.5693999
IMAG1533.jpg
 
Snimi i ovo:
Пише и на аутобусу "РАКЕТА" па не лети.
Инсталирао Гугл Хоум и једино што могу да урадим када се повежем на андроид уређај јесте да појачам/смањим звук. И то је све. Оно што предлажу у видеу да се уради, то код мене на апликацији не постоји.
А ево већ се 2 сата **бавам са покушавањем да вратим бекап од тивимејта. На жалост никако не може. Направљену копију не види. Дебилни ћоми патрљак не може да селектује адресу са дропбокса. Колико се мучим да повратим бекап, могао сам ручно унети поново налоге.
 
Ne bih znao što te to zeza!?
Probaj za Android TV Remote Service da obrišeš ažuriranja (da vratiš na fabričku verziju)...

Kod mene je ova verzija instalirana na TV-u:

i na telefonu Google TV aplikacija:

 
Poslednja izmena:
Nije ni meni hteo odmah da proradi. Mislim da sam išao po toj proceduri što si okačio.
Uglavnom dobiješ dole dugme za remote (meni je doduše na iPhone, ali ista stvar) u Google Home aplikaciji.
Ja inače koristim samo Gboard pa nisam taj korak pratio pa ne znam da li je neophodno.
Ovako mi je otada, dole levo je remote kojim se pokreće pun daljinski:
IMG_0320.PNG
 
Пише и на аутобусу "РАКЕТА" па не лети.
Инсталирао Гугл Хоум и једино што могу да урадим када се повежем на андроид уређај јесте да појачам/смањим звук. И то је све. Оно што предлажу у видеу да се уради, то код мене на апликацији не постоји.
А ево већ се 2 сата **бавам са покушавањем да вратим бекап од тивимејта. На жалост никако не може. Направљену копију не види. Дебилни ћоми патрљак не може да селектује адресу са дропбокса. Колико се мучим да повратим бекап, могао сам ручно унети поново налоге.
Nemaš ovo? Meni radi i na shield i na sony google tv os-u.
Screenshot_20220824_104008_Google TV.jpg
 
Молио бих да ми се неко ко има MECOOL KM6 DELUXE јави на ПП. Имао бих само пар питања, пре него га наручим.
Хвала.
 
Пише и на аутобусу "РАКЕТА" па не лети.
Инсталирао Гугл Хоум и једино што могу да урадим када се повежем на андроид уређај јесте да појачам/смањим звук. И то је све. Оно што предлажу у видеу да се уради, то код мене на апликацији не постоји.
А ево већ се 2 сата **бавам са покушавањем да вратим бекап од тивимејта. На жалост никако не може. Направљену копију не види. Дебилни ћоми патрљак не може да селектује адресу са дропбокса. Колико се мучим да повратим бекап, могао сам ручно унети поново налоге.
A zašto ideš tako, što jednostavno ne skineš backup fajl i ubacis ga u ćomija i vratiš iz local storage?
 
Не види га, пробао сам, не брини. На жалост, тивимејт по некад не види бекап - зависи од уређаја до уређаја. Зашто је то тако - сам Бог зна.
У сваком случају, ћоми се враћа, а ако Бог да , наручује - MECOOL KM DELUXE. Јер, као што момци са форума кажу - ред је да ИПТВ гуру има добар бокс 😁
Хвала и овим путем њима - знаће они о којима је реч.
 
Čekaj, hteo si backup sa drugog uređaja da ubaciš u miću, ili iz mićinog tivimate-a da vratiš posle nekog reseta? Pitam zato što stara verzija tivimate ne vidi backup nove verzije, ali ti to ionako znaš.
Edit: koliko se sećam, backup fajl treba da bude u root-u, a ne u nekom folderu da bi ga tivimate video. Nisam 100% siguran, ali javlja mi se.
 
Poslednja izmena:
Prijatelj hoce android box sa novijim cpu,sta je preporuka
Tanix X4 ili
Transpeed X4
ovaj zadnji cini mi se u verziji X3 imao problema sa hdmi?
 
Не види га, пробао сам, не брини. На жалост, тивимејт по некад не види бекап - зависи од уређаја до уређаја. Зашто је то тако - сам Бог зна.
У сваком случају, ћоми се враћа, а ако Бог да , наручује - MECOOL KM DELUXE. Јер, као што момци са форума кажу - ред је да ИПТВ гуру има добар бокс 😁
Хвала и овим путем њима - знаће они о којима је реч.
nećeš ti ni sa njim biti zadovoljan :D
 
Бекап са GT1 ultimate урађен, ћоми није хтео да види. Иста верзија тивимејта у питању.
У сваком случају - далеко му лепа кућа. Оде Ћомин назад, а када врате паре узима се (као што написах) далеко озбиљнији уређај. Ови патрљци/штапићи су за незахтевне кориснике. Ћомијев патрљак јесте супер уређај за кориснике који нису претерано захтевни. Стварно је све то супер, поготову за оне који имају плаћене сервисе као нетфликс, амазон прајм и остале.
Е, сад... То што је мени запао фалш примерак, то је друга прича.
 
Poslednja izmena:
To možda neće restore zbog android TV verzije

Mislim da previše očekujes, ATV je prepun glupih ograničenja, nije za ambiciozne planove
 
nećeš ti ni sa njim biti zadovoljan :D
Хоћу. Не можеш бити намћор целог живота, тражити савршено (а не постоји). Дигао сам руке од DV. Битно је да има гигабитну мрежу, барем 2 USB улаза и то је све.
 
Бекап са GT1 ultimate урађен, ћоми није хтео да види. Иста верзијативимејта у питању.
У сваком случају - далеко му лепа кућа. Оде Ћомин назад, а када врате паре узима се (као што написах) далеко озбиљнији уређај. Ови патрљци/штапићи су за незахтевне кориснике. Ћомијев патрљак јесте супер уређај за кориснике који нису претерано захтевни. Стварно је све то супер, поготову за оне који имају плаћене сервисе као нетфликс, амазон прајм и остале.
Е, сад... То што је мени запао фалш примерак, то је друга прича.
Ja ne znam šta je Ćomi očekivao, da tebe inpresionira... aloooo, pa nije imao promil šanse, pa ti si dao korpu i NvidiaShield-u :D
 
Ти ако мислиш да је шилд савршен уређај (или у најмању руку одличан), онда супер.
 
ja to pricam godinama...

najbolji su bili klasicni android boxovi ali ih zeznuse ovi striming servisi koji zahtevaju sertifikovane uradjaje
 
Nazad
Vrh Dno