Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Za one koji imaju ovaj tanix,slobodno mogu da instaliraju QZ verziju.
 
Uzeo sam Mi stik 4K, okej je i radi ono za šta je i planiran, uz dosad detektovan jedan problem: kad na teveu pređem na drugi izvor, posle nekog vremena se sam izgasi, pa automatski ugasi i teve.

Ako bi neko mogao da me posavetuje kako to da rešim, baš bi mi pomoglo.
 
Ugasi hdmi cec na tv- u i na stiku.(ako ima)
 
Hvala na savetu, ali ne mogu da pronađem hdmi sec u podešavanjima na tesla smart TV.
Dovoljno je da ugasiš hdmi cec na sticku, ne moraš i na tv-u. Alternativa je da ostaviš aktivan hdmi cec a staviš u podešavanjima sticka da ne ide nikad u sleep.
 
Ja se izvinjavam, ali to je strasno glup predlog. Preko HDMI cec mozes da eliminises jedan daljinac ili bar da prosiris mogucnosti onih koje koristis. Stvarno vrlo korisna stvar uz pravo podesavanje.
Poolmaker je dao pravi predlog,a to je podesavanje sleep / auto off funkcije. Mozda cak ima i podesavanje da izostavi tv od gasenja kada se gasi stick.
 
Ja se izvinjavam, ali to je strasno glup predlog. Preko HDMI cec mozes da eliminises jedan daljinac ili bar da prosiris mogucnosti onih koje koristis. Stvarno vrlo korisna stvar uz pravo podesavanje.
Poolmaker je dao pravi predlog,a to je podesavanje sleep / auto off funkcije. Mozda cak ima i podesavanje da izostavi tv od gasenja kada se gasi stick.
Ja se izvinjavam, ali je strasno glupo reci nekome da je glup.
 
App za kontrolu boxa putem telefona,zeza me netfliks a nemam air mis?
 
Sta znam meni nisu pravile problem ja sam za 99din dokupio i floating mouse😀😁Screenshot_20220507-174958.jpg
 
Plasim se da dam odgovor jer ja najvise koristim Eon daljinac i kad mi treba mis ubacio sam u box mouse toggle , tako da Zank retko koristim samo kad treba neki tekst ili link da ubacim na box , meni nisu iskakale preko celog ekrana kolko znam al to ne mogu da garantujem
 
Ma Zank (ili takav neki emulator za telefon) ima najbitniju funkciju za korišćenje budženih telefonskih aplikaci koje zahtevaju touch,
pogotovo za stick uređaje koji nemaju USB za dongle airmouse-a (ko nema adapter jelte).
 
Mislim da je pametnije kupiti BT air Mouse nego se patiti sa mobilnim telefonima
 
Naravno ali sve imam osim adaptera. Ovo mi je trebalo da probam da li rade te apps (dok ne stigne adapter).

Inace, igrao se malo sa Firestick Lite (doneo nekoliko komada drugarima). Ovo je stvarno za svaku preporuku za 30e. Naravno osnovno koriscenje apps.
Ovo sto pominjete, Dolby, strim 50gb ripova i ostalu visu matematiku nisam probao. h265 sa kojim mi stuca EON Box i Tesla TV ovaj uredjajcic melje bez problema.
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovaj novi minislimtv?

 
Kakav je ovaj novi minislimtv?

Firmware with a minimum number of settings, minimal interference with system files, ideal for devices with low hardware performance.", from SlimBox's Telegram channel
 
Pojavljuju se neki box-ovi sa Rockchip RK3568B2 CPU i brzim RK3588, koliko sam pročitao Rockchip im garantuje stabilnu proozvodnju cipova u narednih x godina. Jel ima neko neke informacije o tome i na njima ne radi ništa što radi na Amlogic cipovima.
 
Da se pohvalim, a možda nekom bude od koristi ako ima box za kantu.
Od ne znam kolko TX9S sa kojima sam bio u kontaktu (čitaj: budžio drugarima), jedan je crkao. Pikselizacija i zakucavanje posle kratkog vremena od paljenja.
Stara dobra fora sa rernom ga je vratila u život. Evo ga treći dan maltretiranja (pu, pu...), radi kao nov.

Nego, u vezi Slimboxa, koja je prednost prebaciti box sa običnog Androida na AndroidTV?
Ozbiljno pitam, i sam od skoro preporučujem Firestick Lite ko juri budžet (znam da nije AndroidTV ali ponaša se kao da jeste) a odavno AndroidTV zbog lakšeg korišćenja. Da li ovaj Slimbox ima apsolutno sve funkcije AndroidTV-a, Chromecast, jače rezolucije za streaming apps... ako nema koja mu je prednost (u odnosu na fabrički Android na boxu?
 
Poslednja izmena:
Prednost je upravljanje daljincem i drugaciji
UI.Ne dobijas jace rezolucije i sertifikacije koje imaju pravi ATV boxovi(bar ne kad je u pitanju netflix,za ostale app ne znam ali mislim da isto ne ali neka me neko ispravi slobodno)
 
200 stepeni, 9 minuta, samo plocu sa sve onom wifi trakom
Prednost je upravljanje daljincem i drugaciji
UI.Ne dobijas jace rezolucije i sertifikacije koje imaju pravi ATV boxovi(bar ne kad je u pitanju netflix,za ostale app ne znam ali mislim da isto ne ali neka me neko ispravi slobodno)
Onda i ne vidim prednost posto TV app koje koristim rade i na boxu sa obicnim Androidom i to u kursor modu daljninca.
 
Poslednja izmena:
Moze li , ko ima Express VPN , da proba kod sebe na bilo kom sticku , da li mu radi https://www.joyn.de/ ? Drugi nemacki paket radi ok ,kao dam sam u Nemackoj ali JOYN prijavljuje da sam u Srbiji, tj. ne ferma vpn ni 2 % . Probao i Nord isto. Jedino Smartdnsproxy na Ipadu radi sa JOYN ali ne moze tj, nema opcija Smartdnsproxy za Xiaomi $K stick .
 
Nazad
Vrh Dno