Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Moze li se na xiaomi mi box koristi Google Chrome? Kao na kompu. Posto ne mogu fa je nadjem i instaliram, ili bilo koji pretraživač.
 
Ma kupio sam ga ranije, ali nisam koristio pretragu, a sad mi treba pa vidim da nema Chrome. Mada moze bilo koji pretraživač. Inače kako se vrši povezivanje bežičnog miša i tastature na mi box, to mora poseban miš?
 
Hvala ti. Ma nije mi bas neophodan Chrome, instalirao sam neki pretraživač, čisto kad zatreba, kao sad.
 
Исто питање си поставио пре 3 дана и добио од мене одговор.

Послато са Nova 5T

Nisam dobio odgovor koja je razlika između X96 Max i X96 Air. A i je l' problem ako bih voleo da čujem još nečije mišljenje?
 
Postavi jos jednom pitanje, mozda bude treca sreca... Ukucas u google i pogledas specifikacije za sva tri i uporedis. Mada koliko vidim sve je to jedno te isto, razlika samo u imenu...

Послато са Poco X3 помоћу Тапатока
 
Nisam dobio odgovor koja je razlika između X96 Max i X96 Air. A i je l' problem ako bih voleo da čujem još nečije mišljenje?
Наравно да није проблем. Вероватно су они који би ти одговорили сматрали да је мој одговор довољан.
Искрено, мислим да ни са једним нећеш погрешити. Доста пријатеља, а и овде на форуму ма мој савет је узело дотичан бокс и нису се пожалили. Добар број њих га и не гасе.
Поента је да је S905х3 доста добар чипсет - остало је софтверска страна.

Послато са Nova 5T
 
Nisam dobio odgovor koja je razlika između X96 Max i X96 Air. A i je l' problem ako bih voleo da čujem još nečije mišljenje?

Odgovor na tvoje pitanje je komplikovaniji nego sto mislis...Samo x96 air ima bar 4 razlicita pcb(p1,p2,p3,p4) pa plus klonovi itd.....Najuocljivija razlika vezana je za lan port gigabit vs 100mbs a u ostalo nebi ulazio (pogledaj spec)...Da znam ovo nije odgovor na tvoje pitanje "koji od ova dva"
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se unapred ako je na ovo pitanje već odgovoreno ili negde obrazloženo jer sam baš dosta listao i kucao u search i nisam našao dovoljno informacija. Naime, s obzirom da imam eon box od sbb paketa, zanima me da li bi mi kupovina nekog boljeg boxa omogućila da strimujem sadržaj sa Stremia u 4k. Uspeo sam da instaliram stremio na eon box, međutim 4k video secka svaki (YouTube radi doduše dobro),internet je ok jer kad pustim video na telefonu nema seckanja i bufferinga. Sa 1080p je manje vise ok. Dakle, da li je to do hardwarea eon boxa?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je u pitanju neki od torrent dodataka na Stremio-u. Ako jest, možda nema dovoljno seeder-a!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je u pitanju neki od torrent dodataka na Stremio-u. Ako jest, možda nema dovoljno seeder-a!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Zapravo je android aplikacija a konkretan fajl ima bar hiljadu sidera.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Наравно да није проблем. Вероватно су они који би ти одговорили сматрали да је мој одговор довољан.
Искрено, мислим да ни са једним нећеш погрешити. Доста пријатеља, а и овде на форуму ма мој савет је узело дотичан бокс и нису се пожалили. Добар број њих га и не гасе.
Поента је да је S905х3 доста добар чипсет - остало је софтверска страна.

Послато са Nova 5T

Odgovor na tvoje pitanje je komplikovaniji nego sto mislis...Samo x96 air ima bar 4 razlicita pcb(p1,p2,p3,p4) pa plus klonovi itd.....Najuocljivija razlika vezana je za lan port gigabit vs 100mbs a u ostalo nebi ulazio (pogledaj spec)...Da znam ovo nije odgovor na tvoje pitanje "koji od ova dva"

Hvala na odgovorima i pomoći!

Ja sam mislio da to "Air" u imenu ima neke veze sa airmousom, pa sam zato pitao pošto hoću da uzmem i taj daljinski.

Gledao sam specifikacije i ne vidim razliku između ta tri modela. Pošto ovi X96 imaju dva USB 2.0 porta plus jedan USB 3.0, a Tanix samo jedan USB 2.0 plus jedan USB 3.0, najverovatnije ću uzeti X96 jer mi treba dva USB 2.0 (bežični miš i eksterni HDD koji nisu 3.0).
 
Naravno, može i tako. Ja sam pročitao pedesetak prethodnih strana ove teme, kao i odgovarajuće teme iz podforuma "Šta kupiti", i na nekoliko mesta sam pročitao da se preporučuje Tanix kao najbolji od "kineza" pa sam po oglasima tražio njega. Međutim, onda na tim oglasima videh da su iste specifikacije i cena sa X96 pa sam tad rešio da pitam ovde i dobih odgovor da su svi ok. Pa onda računam zašto da komplikujem kad X96 već ima na sebi dva porta...
 
Pozdrav svima

Da li je neko imao problema sa android box-ovima i Lan konekcijom? nisam uspeo da procitam sve na ovoj temi jer ima mnogo.
U pitanju je A95X F3 RGB uredjaj, sve radi odlicno ali kada ga zakacim na VPN(sluzbeni VPN nije nord, express i slicno) Ethernet veza pukne... Prebacim ga na wifi, stavim na 5ghz i pored samog rutera izvlaci max bandwith ali kada je na VPN-u brzina je oko 10-15mbps a paket je 100mbps. Isti taj VPN koristim na desktopu i na laptopu i brzine su skoro maximalne bilo na VPN ili ne. Nesto se desava kada je na kabel varijanti sa boxom

p.s. da napomenem da isti VPN koristim i na mobilnom gde su takodje brzine skoro maximalne a takodje je android u pitanju

Hvala unapred
 
Kada koristiš wifi isključi Ethernet,
Kada koristiš Ethernet isključi wi fi

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koji problem moze biti sa android tv box i hbo go app kada ne moze da se strimuje sa telefona na android box? Vidi tv box, ali nema strimovanja? Greska u prikazivanju. Pokisao sam preko ikonocr za strim iz hbo go app
 
Zasto kidate bateriju telefona i skracivati joj radni i dnevni vek, ako vec imas android box i mozes na njemu da instaliras hbo go?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zasto kidate bateriju telefona i skracivati joj radni i dnevni vek, ako vec imas android box i mozes na njemu da instaliras hbo go?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Hvala za odgovor.
Iz nekog razloga, samo na hbo go aplikaciji, od svih aplikacija za stream koje koristim na android boxu (dazn, netflix, amazon prime), ne mogu da se krecem kroz meni daljinskim od android boxa. Zato sam pokusao da strimujem sa telefona, i prijaljuje greskubu povezivanju.
 
Povezi neki bezicni mis i resices problem.
Ili probaj da skines hbo go za Android tv pa je instaliraj. Nisam siguran moze li, ali ne kosta nista da probas.
 
Hvala za odgovor.
Iz nekog razloga, samo na hbo go aplikaciji, od svih aplikacija za stream koje koristim na android boxu (dazn, netflix, amazon prime), ne mogu da se krecem kroz meni daljinskim od android boxa. Zato sam pokusao da strimujem sa telefona, i prijaljuje greskubu povezivanju.
Ako je obican android bix, a ne atv android box, hbo go najverovatnije nece raditi ni u jednom obliku kako treba, ali na orethodnim stranama imas resenje.

Resenje se sastoji u tome da instaliras kodi i postoji addon za kodi za hbo go i radi suoer. Licno sam namestio kod mene na android box-u.

Tacno je da interfejs nije kao kod klasicnog jbo go, ali sve kategorije ima kao i verzija za telefon ili tatv android box

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nema čovek Android TV već neki od čunga-lunga kineza na kojima sve radi. HBO radi regularno na Android TV.
 
Ako je obican android bix, a ne atv android box, hbo go najverovatnije nece raditi ni u jednom obliku kako treba, ali na orethodnim stranama imas resenje.

Resenje se sastoji u tome da instaliras kodi i postoji addon za kodi za hbo go i radi suoer. Licno sam namestio kod mene na android box-u.

Na običnom Android Box-u ni Kodi najverovatnije neće raditi ni u jednom obliku kako treba. Za proteklih 5-6 godina sam promenio nekoliko TV Box-ova (Minix, Tanix, Ugoos) sa običnim Android OS-om... i lično sam upogonio da radi kako treba samo Minesweeper i dve verzije pasijansa.

---

Potpuno je neverovatno kakve se fundamentalne besmislice pišu na ovoj temi već godinama.

Čovek "ne može da se kreće kroz meni" HBO GO aplikacije zato što nema miša, air miša, neku tastaturu sa touchpad-om isl. Dakle iz istog razloga iz kojeg ne bi mogao da se kreće kroz meni iste te aplikacije instalirane na telefon (koji radi pod "običnim" Androidom, je li), ako ne bi imao prste.

Kada bi istu tu HBO GO aplikaciju instalirao na TV Box koji radi pod specijalnim Android TV sistemom - opet ne bi mogao bez miša isl. da se kreće kroz meni.

Zaključak (za one kojima glava ne služi samo da im razdvaja uši):

Problem koji je čovek predočio i zatražio rešenje nema apsolutno nikakve veze s tim da li on ima Box sa "običnim" Androidom ili specijalnim ATV-om.
 
... a šta ako app nije ista, tj za android je android aplikacija (ona što treba miš ili prste ), a za android tv je atv app optimatizovana da radi sa daljinskim.
 
Nazad
Vrh Dno