Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Imam sličan problem (da drugim uređajima).
5ghz mrežu Xiaomi rutera mi upravo Xiaomi telefoni ne vide!? iPhone, Samsung vidi regularno ali Xiaomi nijedan ne vidi.
Kanali dostupni za menjanje u podešavanjima rutera su 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 149, 153, 157, 161, 165. Šta mi je raditi?
(Koliko vidim, kanali koje pominjete, 9 i 13, su na 2.4ghz mreži)

Iskljuci dual-band na routeru pa ce ih videti. Vidi on i tako samo sto prikazuje dve mreze kao jednu i nekih xiaomi razloga..

Kod mene xiaomi telefoni vide 5ghz na 36om kanalu normalno
 
Nemam taj spojeni dual band WiFi, tj imam dve mreže (2.4 i 5ghz) sa različitim imenima. Taj spojeni dual mod ni ne može da mi radi zato što mi je Xiaomi ruter u repeater modu sa SBB-ovim ruterom (kablom su vezani, SBB wifi je ugašen). Čim odaberem repeater mod, opcija za "spajanje" wifi-ja u jedan nije više dostupna. Verovatno je do kanala ili možda i do različitih regiona. Na telefonima je, čini mi se indijski, zbog face unlocka, ruter je others (nemam pojma što ga tako ostavih) a Mi Home app na kineskom zbog Mi kamere :)
Svakako čudno da se ruter i telefoni istog proizvođača ne vide (komšijski 5ghz wifi uredno vide)!?
Probaću sa 36 kanalom.
 
Poslednja izmena:
Koja je fora? Xiaomi Mi box S na AliExpress-u 59€ + PDV + (carina) + oko 20 dana čekanja a na KP 64€ sa 1god. garancijom?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozzz, jel neko uspio proširiti internu memoriju boxa,imam externi hard disk.ima li neko iskustva s tim

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
За екстерни диск нисам сигуран јер нисам пробао, али СД картицу можеш подесити да буде интерна меморија

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Može li pojsšnjenje kako sa sd karticom to odradit

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Samo ubacis i sam ti sistem ponudi, bas je jednostavno...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nemam taj spojeni dual band WiFi, tj imam dve mreže (2.4 i 5ghz) sa različitim imenima. Taj spojeni dual mod ni ne može da mi radi zato što mi je Xiaomi ruter u repeater modu sa SBB-ovim ruterom (kablom su vezani, SBB wifi je ugašen). Čim odaberem repeater mod, opcija za "spajanje" wifi-ja u jedan nije više dostupna. Verovatno je do kanala ili možda i do različitih regiona. Na telefonima je, čini mi se indijski, zbog face unlocka, ruter je others (nemam pojma što ga tako ostavih) a Mi Home app na kineskom zbog Mi kamere :)
Svakako čudno da se ruter i telefoni istog proizvođača ne vide (komšijski 5ghz wifi uredno vide)!?
Probaću sa 36 kanalom.
Imam sve isto kao i ti od uredjaja, meni su razdvojeni wifi signali jer tako imam veći protok i dok sam imao rn5 morao sam ručni da izaberem kanal dok sada sa mi8 mi stoji na auto i sve radi bez problema.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zasto instalirane aplikacije kroz apk fajl se ne pojavljuju u launcheru nego sve moram da ih pokrecem i nalazim u settings..mi box s je u oitanju .

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Zavisi šta instaliraš. Ako .apk nije za Android TV onda se ne vide.

Instaliraj Sideload Launcher iz prodavnice i onda možeš preko njega da ih pokreces.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zavisi šta instaliraš. Ako .apk nije za Android TV onda se ne vide.

Instaliraj Sideload Launcher iz prodavnice i onda možeš preko njega da ih pokreces.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

+1
 
Ovo je za tv kanale, bolji interfejs liči kao na kablovskoj.
I ne možeš ga porediti sa Kodijem, jer je Kodi univerzalni plejer.
Zato sam i rekao, zato sto i Kodi nije samo za TV.
A i taj interfejs, to je subjektivno.
Ali dobro, razumem zasto se svidja ljudima.
Mada nije savrsena.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Пази, тражим једноставан плејер/апликацију за пуштање листе и пребацивање са канала на канал. Мени наравно није проблем ни коди ни било шта друго, проблем ће бити када на лето одјавим СББ кабловску супрузи да се снађе и да једноставно користи. Зато ми тренутно СИПТВ изгледа као најбоље решење.
Наравно, приоритетна апликација је ТВВИЕТ, али мора увек да постоји бекап.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko problem sa Tivi Mate...neke kanale mrljavo pušta sa dobre liste(u drugom programu sve radi dobro)
Ako odaberem eksterni Player,onda je ok,ali se gubi opcija menija i kretanje kroz listu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pozdrav, ako može mala pomoć,
pošto imam običan TV a ne Smart u suštini mi treba uređaj koji ima internet pretraživač, YouTube, da mogu da ga povežem sa fonom i da castujem filmove sa kompa na TV (1080p ekran), prvo sam mislio da uzmem Google Chromecast 2 ali mi deluje mnogo 50e,
jel ima neki Android Box koji bi mi radio dobar posao za stvari koje meni trebaju ili možda neki drugi Chromecast-like uređaj, ali za manje od para od 50e?
 
Da li neko ima instaliran atvXperience ROM i kakva su Vam iskustva?
 
Najjeftiniji android box sa cast-om je mi box ako ne grešim. Takođe se najviše isplati uzeti njega, trenutno.

Sent from my H4113 using Tapatalk
 
Znači Mi Box je ipak najbolja varijnta na kraju?
Koja je razlika između Mi Box 3 i Mi Box S?
Na KP je cena 65-70e koliko vidim, koliko ispadne da direktno uzme iz Kine?
 
Poslednja izmena:
Znači Mi Box je ipak najbolja varijnta na kraju?
Na KP je cena 65-70e koliko vidim, koliko ispadne da direktno uzme iz Kine?
50-55$ i možda još maksimalno 1300 din. ako te opauče na carini. Loviš mi box 3 ili mi box S.

Sent from my H4113 using Tapatalk
 
Kupi Mi Box, castovanje radi savršeno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Gde kupujete mi box s za $50-$55?

Ako se uzme u obzir da se čeka bar mesec dana na isporuku i da će postoji velika šansa da će biti naplaćen harač od strane carine, ušteda u odnosu na cenu sa KP je €5-7

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Castovanje na Mi Box S ne radi savršeno. Desi se da zabaguje. Pre Mi Boxa sam imao Chromecast 3 i odgovorno tvrdim da Chromecast 3 znatno radi castovanje nego Mi Box. Ali realno kad se uzmu i drugi benefiti isplati se Mi Box.
 
Чему кастовање на андроид боксу ( иначе га скоро сваки подржава кроз миракаст)?
Можда једино слике, али и то стоји на гугл сликама, па им је могуће приступити са бокса. Стварно не разумем драму око тога?!

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Чему кастовање на андроид боксу ( иначе га скоро сваки подржава кроз миракаст)?
Можда једино слике, али и то стоји на гугл сликама, па им је могуће приступити са бокса. Стварно не разумем драму око тога?!

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока

Po meni je lakse castovati eon sa telefona na mibox nego se zezati sa misem na boxu.Naravno za kanale koji mogu da se castuju,pod uslovom da neko nema eon za android tv.
 
Po meni je lakse castovati eon sa telefona na mibox nego se zezati sa misem na boxu.Naravno za kanale koji mogu da se castuju,pod uslovom da neko nema eon za android tv.
Ali zasto komplikovati kad realno nema potrebe za tim? sasvim sigurno je taj nacin sporiji....da ne kazem losiji...
 
Nisam baš najupećeniji, koji su konkretno sve benefiti recimo Mi Boxa u odnosu na Chromecast 2?
 
Neko je bio pomenuo pre par meseci da na nekom forumu prave EPG lisu za nase kanale, pa jel to zavrseno ako neko zna? Koristim epg od serbianforuma i to radi ali ne za sve kanale pa ako neko koristi jos nesto da radi neka podeli [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Vrh Dno