Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Balkanius epg za domaće iptv kanale extra radi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Balkanius epg za domaće iptv kanale extra radi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Hvala, ubacio sam i njega pokupilo je jos par kanala koje nisam imao...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Iskreno konkretni primeri koje su sve prednosti Mi Boxa u odnosu na Chromecast 2 bi mnogo značili.
Objasnio ti je covek da je to standalone uredjaj za razliku od chromecast za koji ti je potreban telefon

Znaci nema potrebe da bilo sta castujes sa drugog uredjaja kad on tome svemu direktno moze da pristupa i mnogo vise od toga.
 
U najkraćem, pored MiBox-a potrebno je baš dosta truda da bi se opravdala kupovina Chromecasta :)
 
Ili ako ti treba za cast 4K HDR video materijala, onda je poslednja generacija Chromecast opravdana kupovina.
 
Da je svakako pametnije kupiti Mi Box, ali ako neko ima baš potrebu za cast 4K HDR video materijala, što mislim da pomenuti uređaj ne može (ako grešim, ispravi me), onda treba kupiti Chromecast.
 
Da je svakako pametnije kupiti Mi Box, ali ako neko ima baš potrebu za cast 4K HDR video materijala, što mislim da pomenuti uređaj ne može (ako grešim, ispravi me), onda treba kupiti Chromecast.

pa valjda pogledas specifikacije uredjaja pre nego pocnes da komentarises?:mad:

Stvarno je ova tema otisla u propast sa invazijom novih ljudi... 90% ljudi ne zna ni kako ni sta rade ovi uredjaji, ma ni sliku nisu pogledali.

_1542788287.jpg
 
Poslednja izmena:
Objasnio ti je covek da je to standalone uredjaj za razliku od chromecast za koji ti je potreban telefon

Znaci nema potrebe da bilo sta castujes sa drugog uredjaja kad on tome svemu direktno moze da pristupa i mnogo vise od toga.


Čovek mi ništa nije objasnio već je samo napisao da je to standalone uređaj, a samo to mi ne znači previše, zato sam i pitao ako može neko konkretni benefiti Mi Boxa u odnosu na Chromecast.

OK, znači mogu direktno na njega da skidam sadržaj i sa njega direktno puštam taj sadržaj, video sam recimo da ima mogućnost IPTV-a (mada mi ni ta priča nije najasnija), šta još?
 
pa valjda pogledas specifikacije uredjaja pre nego pocnes da komentarises?:mad:

Stvarno je ova tema otisla u propast sa invazijom novih ljudi... 90% ljudi ne zna ni kako ni sta rade ovi uredjaji, ma ni sliku nisu pogledali.

Pogledajte prilog 265816
+1

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Šta da skidaš,koji sadržaj....?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Čovek mi ništa nije objasnio već je samo napisao da je to standalone uređaj, a samo to mi ne znači previše, zato sam i pitao ako može neko konkretni benefiti Mi Boxa u odnosu na Chromecast.

OK, znači mogu direktno na njega da skidam sadržaj i sa njega direktno puštam taj sadržaj, video sam recimo da ima mogućnost IPTV-a (mada mi ni ta priča nije najasnija), šta još?
Imas li android telefon?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ajde da ja pokusam kao neko ko se ranije kleo u CC. Ranije, CC sam koristio za YT, Google Photos, strimovanje EON u drugoj sobi (vreme SBB analogije, losa slika + dobio sam 7 dana unazad) i online gledanje filmova i serija preko Terrarium app. Sa PC nisam strimovao, PC aplikacije u to vreme (prosla godina) nisu to najbolje radile (Videostream, Airflow).
U medjuvremenu, Terrarium je umro, Kodi sam vratio ponovo u upotrebu. Sa novim addonovima nije mi jasno kako sam mogao da budem zadovoljan kvalitetom videa sa Terrariuma.
Znaci sta ti je bolje, prvo da se ogradim ne znam da li CC na Mi box S podrzava 4K. Ako podrzava, to ti je dovoljno, za iste pare za koje bi uzeo CC Ultra dobijes Mi box S (+ LAN adapter), sve ostalo je bonus. To ostalo je EON TV app (bolja slika + daleko brza manipulacija) i Kodi (online video sadrzaj u ekstra kvalitetu). E sad, ako si mislio na obican CC i nemas SBB, opet Kodi sa svojim mogucnostima je vredan razlike u ceni (20e). Jeste. mozes da skidas filmove preko torrenta, na PC, pa da ih strimujes, sa sada vec dobro kvalitetnom Soda Player app ali ostaje zujanje PC ventilatora (koje mene strasno nervira) ili da prebacijes na fles pa direktno u TV (ako ti TV to podrzava) ali iskreno, to me sve vise mrzi.
CC sam dao matorcima za drugi TV u kuci. Strimuju TV program sa EON mobilne app tako da na oba TV-a imaju 7 dana unazad (D3 box + CC). Da se dopunim, koristim EON box (koji isto ima ugradjen CC) tako da o Mi box S znam samo iz opisa.
 
Poslednja izmena:
Ajde da ja pokusam kao neko ko se ranije kleo u CC. Ranije, CC sam koristio za YT, Google Photos, strimovanje EON u drugoj sobi (vreme SBB analogije, losa slika + dobio sam 7 dana unazad) i online gledanje filmova i serija preko Terrarium app. Sa PC nisam strimovao, PC aplikacije u to vreme (prosla godina) nisu to najbolje radile (Videostream, Airflow).
U medjuvremenu, Terrarium je umro, Kodi sam vratio ponovo u upotrebu. Sa novim addonovima nije mi jasno kako sam mogao da budem zadovoljan kvalitetom videa sa Terrariuma.
Znaci sta ti je bolje, prvo da se ogradim ne znam da li CC na Mi box S podrzava 4K. Ako podrzava, to ti je dovoljno, za iste pare za koje bi uzeo CC Ultra dobijes Mi box S (+ LAN adapter), sve ostalo je bonus. To ostalo je EON TV app (bolja slika + daleko brza manipulacija) i Kodi (online video sadrzaj u ekstra kvalitetu). E sad, ako si mislio na obican CC i nemas SBB, opet Kodi sa svojim mogucnostima je vredan razlike u ceni (20e). Jeste. mozes da skidas filmove preko torrenta, na PC, pa da ih strimujes, sa sada vec dobro kvalitetnom Soda Player app ali ostaje zujanje PC ventilatora (koje mene strasno nervira) ili da prebacijes na fles pa direktno u TV (ako ti TV to podrzava) ali iskreno, to me sve vise mrzi.
CC sam dao matorcima za drugi TV u kuci. Strimuju TV program sa EON mobilne app tako da na oba TV-a imaju 7 dana unazad (D3 box + CC). Da se dopunim, koristim EON box (koji isto ima ugradjen CC) tako da o Mi box S znam samo iz opisa.


Hvala na detaljnijem objašnjenju i utiscima.

Iskreno, za moje potrebe bi pre uzeo Google Chromecast 2 ali da košta normalno koliko bi i trebao (30-40e) umesto 50e kod nas,
tako da kapiram da mi je za razliku od samo 15e bolje da uzmem Mi Box u svakom slučaju.
 
Pozdrav ekipo[emoji4]
Danas mi je stigao Mi box S, potrebna mi je pomoć šta ubaciti od aplikacija za početak?
Prvenstveno sam ga uzeo zbog toga što me mrzelo stalno da uključujem PC kako bih pustao crtane/pesmice ćerkici sa YouTube.
E sada nije na odmet da u slobodno vreme pogledam koji film/seriju...pa me interesuje sta je najbolje za strim filmova?
Kodi ću malo kasnije da podešavam...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zamolio bih vas za pomoć. Pitanja se donekle preklapaju sa postojećom temom o Eonu, pa se izvinjavam ako nisam postavio na pravom mestu:

1. Da li neko ko ima Beelink GT1 MINI box može da mi potvrdi da na njemu može da radi Eon aplikacija bez problema i koja varijanta?
2. Da li je na boxovima sa androidom za telefone/tablete moguće imati istovremeno instaliranu i android i android TV Eon aplikaciju?
3. Da li SBB-ov Eon box podržava stare CRT televizore tj da li ima nekakav AV izlaz preko bilo kog standardnog konektora 3.5mm/cinch/scart/s-video?
4. Pomenuti Beelink box pored podrazumevanog digitalnog HDMI ima i AV izlaz preko 3.5mm to RCA konektora za stare tv uređaje. Da li je neko peoverio da li to radi? Tj da li izbacuje analognu sliku u bilo kom PAL/NTSC/SECAM standardu.
5. Da li postoji neka razlika između eon aplikacija za android, android TV i Web (browser)? Kada kažem razlika ne mislim na interfejs nego na kvalitet strimovane slike.
 
Pozdrav ekipo[emoji4]
Danas mi je stigao Mi box S, potrebna mi je pomoć šta ubaciti od aplikacija za početak?
Prvenstveno sam ga uzeo zbog toga što me mrzelo stalno da uključujem PC kako bih pustao crtane/pesmice ćerkici sa YouTube.
E sada nije na odmet da u slobodno vreme pogledam koji film/seriju...pa me interesuje sta je najbolje za strim filmova?
Kodi ću malo kasnije da podešavam...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ako nećeš kodi po meni su Netflix ,Cinema Hd I Cyberflix aplikacije najbolji izbor. Ova zadnja je zamena za terrarium aplikaciju .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Имате тераријум клонова колико хоћете:
1. DreamTV
2. TitaniumTV
3. Phoenix TV
4. Apollo TV
5. MorpheusTV
...

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Radi ali se neće više razvijati ovaj je zamena za njega . Isto i onaj Morpheus je bio solidan i on se ne razvija .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Verovatno,ali radi i dalje bez problema.
 
Obican fhd rip od 2-3 gb neuporedivo je bolji do onoga sto se dobije od gore pomenutih stand alone aplikacija. Pokusao sam, vise na to ne mogu da se vratim.
 
U pravu si. Dok covek ne savlada Kodi predlozeno mu je sta za pocetak.
 
Hvala vam![emoji106]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Konačno sam došao kući i probao Mi Box S. Prvo iskustvo mi je sa android boxom i prezadovoljan sam njegovim radom. Sve klizi lepo, radi jako brzo i glatko. Chromecast funkcija radi bez greške, glasovne komande na daljincu mi nisu omanule nijednom.
Instalirao sam na brzinu Hbo Go, probao ga i sve je radilo super, YouTube, Netflix, sutra treba da ubacim add on u Kodi da probam i njega.
Stvar koja me nervira je teško kucanje preki daljinskog, ali to ću srediti, već sam naručio air mouse.
E sad, nije sve bajno ali za to zaslužan box nego moj wi-fi. Ruter mi nije udaljen toliko daleko, ali box stoji tako da signal prolazi kroz nekoliko pregradnih zidova i wi-fi signal je nestabilan tako da nekad učita snimak na YouTube-u za 3 sekunde ceo, a nekad zakoči i dugo ne može da ga učita.
Ne znam koju opciju da uradim, da li neku antenicu Xiaomijevu da stavim na pola puta od boxa do rutera, da li da kupujem onaj adapter pa da povežem kablom ali opet tada ću morati da provučem 7-8 metara kabla.
Šta mi predlažete?

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Mene interesuje ima li bolji box od mi box i koji tacno?
 
Nazad
Vrh Dno