Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Sve mi je to poznato ....videcemo ostavio sam da prenoci ...mozda se i predomislim....(Inace BG Carina)

Koji bese Box si uzeo, mada je za carinike nebitno... :whip:

Veruj mi ne isplati se zalba, znaci ili vrati ili plati

:mad:

Za mi box s, ne razumes me imam hbo go ali mi se instalira americki i onda nema dalje zabranjeno u ovom regionu bla bla.. probao sam ovaj apk ali onda je izrotiran jer je za telefone. A eon samo mi radi kad ga castujem jer apk koji sam instalirao otvori i ne da dalje posle biranja jezika, kodi mi nekako proradio posle brisanja casha i brisanja pa ponovnog instaliranja..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Hmmm, cudno - moras da skines verzije za ATV a ne Android.
 
Pozdrav svima.
Razmišljam da uzmem matorcima box i mislio sam mibox s jer je atv najjednostavniji za korišćenje, ali deluje sad da on i nije sasvim sigurno rešenje. Njima bi trebalo za neku iptv listu, ne verujem da će hteti da se bakću sa kodijem i drugim stvarima, to im je malo teže objasniti, ali ko zna. Naravno, skoro ceo forum sam iščitao, jer sam pre nekog vremena i sam hteo da uzmem android box, no našao sam drugu varijantu, ali i pored čitanja, više nisam siguran da li bi im mibox bio pravo rešenje. Posebno za iptv liste. Hajde ljudi, ako vam nije mrsko, neka se javi par vas koji ga koriste za iptv, da kažu kako fercera. Da li se zaista često javlja deinterlacing? Tv im je običan lg Hd ready, znači ništa posebno.
Pozdrav, hvala.
 
Pozdrav svima.
Razmišljam da uzmem matorcima box i mislio sam mibox s jer je atv najjednostavniji za korišćenje, ali deluje sad da on i nije sasvim sigurno rešenje. Njima bi trebalo za neku iptv listu, ne verujem da će hteti da se bakću sa kodijem i drugim stvarima, to im je malo teže objasniti, ali ko zna. Naravno, skoro ceo forum sam iščitao, jer sam pre nekog vremena i sam hteo da uzmem android box, no našao sam drugu varijantu, ali i pored čitanja, više nisam siguran da li bi im mibox bio pravo rešenje. Posebno za iptv liste. Hajde ljudi, ako vam nije mrsko, neka se javi par vas koji ga koriste za iptv, da kažu kako fercera. Da li se zaista često javlja deinterlacing? Tv im je običan lg Hd ready, znači ništa posebno.
Pozdrav, hvala.
Ma nije to toliko loše koliko se priča o tome. Ja sam stavio EON aplikaciju na mi box ali onu pravu za tv i meni je tu slika sasvim ok.
 
Kupi smart tv, imaš fantastičnu aplikaciju za IPTV liste zove se SMART IPTV
Siptv.app
 
Kad mu već predlažeš smart TV, onda treba napisati i koji OS da gleda.

Što se tiče Mi Boxa, kod mene radi perfektno. EON TV app radi bez greške. D3 receiver više i ne koristim.

Ostale aplikacije takodje - HBO Go, Youtube, Kodi, Terrarium, Streamio.

Nisam probao IPTV ali mogu da isprobam ako želiš, samo napiši šta konkretno jer nisam baš u toku sa mogućim opcijama i listama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Razmišljam da uzmem matorcima box i mislio sam mibox s jer je atv najjednostavniji za korišćenje, ali deluje sad da on i nije sasvim sigurno rešenje. Njima bi trebalo za neku iptv listu, ne verujem da će hteti da se bakću sa kodijem i drugim stvarima, to im je malo teže objasniti, ali ko zna. Naravno, skoro ceo forum sam iščitao, jer sam pre nekog vremena i sam hteo da uzmem android box, no našao sam drugu varijantu, ali i pored čitanja, više nisam siguran da li bi im mibox bio pravo rešenje. Posebno za iptv liste. Hajde ljudi, ako vam nije mrsko, neka se javi par vas koji ga koriste za iptv, da kažu kako fercera. Da li se zaista često javlja deinterlacing? Tv im je običan lg Hd ready, znači ništa posebno.
Pozdrav, hvala.
Ja koristim iptv imam neki listu koju sam uzeo..e sad imam smart tv i imam aplikaciju ne tv u kojuje ubacena lista i sve to radi extra. Imam i box takodje gde je lista ubacena u perfect player i isto radi odlicno..malo je mozda lepse i lakse gledati kroz perfect player ali mislim da je za starije ljude bolje da imaju aplikaciju na tv-u i onda sa daljinskim od tv menjaju kanale

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima.
Koja lista još ne znam, hteo bih prvo da vidim za taj box.
Ako svima radi, gde je problem?
Tv ne bi uzimali nov, ovaj im je ok, star je oko godinu i po.
Šta je to što ne radi na boxu kako treba? Možda će se javiti neko ko koristi neku listu na njemu.
Najbolje bi bilo kad bi imali eon tv app, to bi bila najbolja (i proverena) varijanta ali koliko sam video ima jevtinijih (pitanje je da li i približno stabilnih) varijanti.
Da li možda neko ima drugačiji predlog? A da je ATV os?
 
Stigla posiljka konacno, posle tacno 15 dana od momenta kada su poslali na carinski pregled :crash:

Procena vrednosti 55 USD - dakle skoro pa tacno u paru. Kinezi su napisli na posiljci da je vrednost 10 USD (iako nista nisam trazio od njih, a btw radi se o Xiaomi official store - ako ne lazu).

Dakle 1300 dinara total sa postanskim troskovima me izaslo. :smackbum:

Ono sto me cudi je da su otvarali originalno pakovanje, onaj fabricki seal je isecen i preko je zalepljeno ovo:

Pogledajte prilog 265585

Pogledajte prilog 265586

Pogledajte prilog 265587

Zasto bi to radili, iz aviona se vidi koji je proizvod itd? :eyebrows:
 
Imaju pravo na opravdanju sumnju da je nesto drugo u paketu. Ko zna sto su nalazili, a najlakse je vakumirati kutiju...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima.
Koja lista još ne znam, hteo bih prvo da vidim za taj box.
Ako svima radi, gde je problem?
Tv ne bi uzimali nov, ovaj im je ok, star je oko godinu i po.
Šta je to što ne radi na boxu kako treba? Možda će se javiti neko ko koristi neku listu na njemu.
Najbolje bi bilo kad bi imali eon tv app, to bi bila najbolja (i proverena) varijanta ali koliko sam video ima jevtinijih (pitanje je da li i približno stabilnih) varijanti.
Da li možda neko ima drugačiji predlog? A da je ATV os?
Ako uximas box samo za iptv onda mozes i neki jeftiniji ne moras mibox...ja u drugoj sobi korisim nexbox a95x imam lisu ubacenu i to radi odlicno isto ko na ovom eonboxu

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koji program koristis za iptv listu?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Imaju pravo na opravdanju sumnju da je nesto drugo u paketu. Ko zna sto su nalazili, a najlakse je vakumirati kutiju...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Opravdana sumnja?! OKEJ.... :D

Elem - H96MAX hocu da uzmem za drugu lokaciju - za YT i osnovni surf/citanje vesti. Ali prvo da vidimo kako ce ovaj Mi Box S da se pokaze kod mene...
 
Stigla posiljka konacno, posle tacno 15 dana od momenta kada su poslali na carinski pregled :crash:

Procena vrednosti 55 USD - dakle skoro pa tacno u paru. Kinezi su napisli na posiljci da je vrednost 10 USD (iako nista nisam trazio od njih, a btw radi se o Xiaomi official store - ako ne lazu).

Dakle 1300 dinara total sa postanskim troskovima me izaslo. :smackbum:

Naravno da lažu jer ne postoji Xiaomi zvanična prodavnica na Aliexpress, a ako si hteo da probaš da uštediš trebao si da tražiš da napišu tipa 35$ jer na cifru od 10$ carinik se samo nasmeje i proveri koliko to zapravo vredi.
I zašto se buniš za cifru kad si platio realno koliko i treba? Nisu te oštetili ni dinara.
 
Pozdrav svima.
Razmišljam da uzmem matorcima box i mislio sam mibox s jer je atv najjednostavniji za korišćenje, ali deluje sad da on i nije sasvim sigurno rešenje. Njima bi trebalo za neku iptv listu, ne verujem da će hteti da se bakću sa kodijem i drugim stvarima, to im je malo teže objasniti, ali ko zna. Naravno, skoro ceo forum sam iščitao, jer sam pre nekog vremena i sam hteo da uzmem android box, no našao sam drugu varijantu, ali i pored čitanja, više nisam siguran da li bi im mibox bio pravo rešenje. Posebno za iptv liste. Hajde ljudi, ako vam nije mrsko, neka se javi par vas koji ga koriste za iptv, da kažu kako fercera. Da li se zaista često javlja deinterlacing? Tv im je običan lg Hd ready, znači ništa posebno.
Pozdrav, hvala.

Za iptv liste Mibox je odlican,sam ih koristim na njemu. Posto je za matorce a vidim imaju relativno nov tv koji verovatno podrzava hdmi cec,onda je najbolje i najprakticnije da koriste njegov daljinac . Koju god listu da im kupis,najbolje je da je editujes i napravis onoliko kanala koliko mislis da im treba. Te hiljade kanala nikad pogledati nece. Na Miboxu odlicno radi Tvirl u kombinaciji sa Live chanels. Jednom im podrsis listu,epg i sve posle rade daljincem od tv a. Ako im vec kupujes listu,po mom misljenju najbolje je da kupis i licencu za ssiptv aplikaciju koja kosta 6-7e dozivotno. Listu ubacis preko neta,ne moras biti fizicki prisutan kod njih u stanu,i oni imaju odmah sve kanale koje im ubacis. Posto i sam imam matorce znam iz iskustva kako im je najlakse,a to je daljinac od tv a.Ubacis im kanale koje hoce,startuju aplikaciju menjaju kanale kucanjem brojeva ili tasterom za kanale.
 
Pozz svima,može li odgovor koja aplikacija jbo go radi na android boxu? Pokušao dam ih instal dosta, ali sve pokazuju da nijesu za moj region.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Koji box je u pitanju?
 
Zamalo da zaboravim važnu stvar. Kako radi wifi na mi box s? Ono što sam googlao deluje ok, ali da li će brzina biti ok ako je u pitanju 10mbit, odnosno koliko će box videti? Ruter je pored tv odmah, u pt
itanju je adsl telekomov. Kakva su iskustva?
 
Ne brini,izvucice max. Meni u drugoj sobi izvlaci 35Mb od mogucih 40.
 
Naravno da lažu jer ne postoji Xiaomi zvanična prodavnica na Aliexpress, a ako si hteo da probaš da uštediš trebao si da tražiš da napišu tipa 35$ jer na cifru od 10$ carinik se samo nasmeje i proveri koliko to zapravo vredi.
I zašto se buniš za cifru kad si platio realno koliko i treba? Nisu te oštetili ni dinara.

Nisam ja hteo da probam da ustedim - napisao sam da nisam ja trazio da napisu 10 USD. To nikada nisam ni uradio ako je bitno.
I odakle ti da se bunim na cifru? Cifra ej naravno u skladu sa iznosom - nema tu problema. "Bunim se" jer su mi otvarali pakovanje i sam box je nekako prljav (ne znam da li je od kineza ili od carnika).
 
Pre ce biti da je do carinika :)
 
Mogli bi kinezi da se uozbilje i da stavljaju prave fakture, carinjenje bi bilo drastično brže i bez iznenađenja.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I kao nasi bi verovali tome? :) A faktura na mandarinskom :d

jos nisam prikacio Mi box S da probam, guzva ceo dan.... elem moram da nadjem koja mu je MAC adresa da bi mu dozvolio pristup mrezi - ne pise na njemu - nadam se da ce se videti kroz OS kao na telefonima?
 
Da
 
Uzgred da pohvalim Mi Box S, krenuo da gledam film u 4k na i7, 8gb rama, nvidia grafička laptopu i secka. Pustim na Mi Box radi tečno (jedino mora da se podesi cache buffer ratio na 1.5 u Kodi zbog spore mreže)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Gde se to podešava? [emoji4]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno