Šta je novo?

Android navigacija i mape

FM transmiter ti ne treba na mobilnom.
FM transmiter ovog uređaja hvataš na radiju u automobilu kao bilo koju pravu radio stanicu.
 
Не трансмитер, тјунер, као што сам и написао. Са овим мобилним могу само интернет радио да слушам. Самсунг се баш код њега сетио да не треба ФМ тјунер, на каснијим моделима га је вратио.
 
Skoro nijedan novi mob nema fizički FM prijemnik
OK, velika većina ...
 
Мене још занима, можда је поменуто а нисам најбоље схватио, мобилни се са АА повеже путем вифи, и све функције иду том везом, не треба блутут (ни за позиве ни за музику)?
Едит: за музику и телефонирање се користи БТ.
@Boki.N написао сам који мобилни користим, већ је напунио 10 година, каснији модели су изашли од 9 година па наовамо, што си тако заједљив, јеси ли добро? Читаш ли шта пишем или одмах хваташ за гушу?
 
Poslednja izmena:
Mobilni sa AA preko wifi i BT.
AA sa autoradiom preko FM transmitera. Mana je ali neki na semaforu slučajno izvrti tu frekvenciju na radiju može da sluša tvoj razgovor.
Rešenje je prava multimedija, AA ili ful Android.
Na prvu, ovako nešto (obratiti pažnju da li ima wireless AA)
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €39.01 44%OFF | Podofo 2Din 7'' Car Radio Wireless Carplay Android Auto MP5 Autoradio Player HD Touch Screen Bluetooth WIFI GPS Navigation MIC
 
Мени лично више одговара АА, са или без аукс илаза, из 2 разлога. Избегавам компликације са повезивањем звучника и друго, место уградње је у видном пољу и док возим, не морам да спуштам поглед док возим. Једини недостатак је што морам да се нагнем напред кад треба да додирујем тачскрин, али мени је то подношљиво у односу на предности.
Хвала на приказаним опцијама, некоме ће да користи.
 
Meni je fabrički AA u kolima najviše služio za slušanje muzike sa Spotifya. To je model koji se povezivao kablom sa telefonom (Preko BT je mogla muzika i pozivi). Nikad nikakav problem, dok je povezan preko USBa telefon se puni a koristi GPS sa telefona.
Što se tiče ugradnih multimedija sa navigacijama i svim ostalim opcijama, kreću se oko 200€ sa ugradnjom, to su Kinezi od 50-70 €, ali imaju bagove, spore su dosta itd, dok ove bolje koštaju znatno više . Ugradne se Kale na fabričke svučnike i sam ugođaj je dosta bolji tada.

E ove što je kolega okačio, zasebne i prenosive su skroz OK za nezahtevne korisnike, opravdavaju cenu za ono što nude, ono što bi ja lično birao su modeli sa užim displejima jer su sad Split ekrani, aplikacije i lepo to izgleda a sam displej ne oduzima previše od vidnog polja, što je mnogo važnije od svega ostalog a sama navigacija se uglavnom sluša a retko gleda u toku vožnje.
 
Može li nekako da se namesti da telefon ugasi wifi kada se ugasi auto i isključi/diskonektuje AA?
 
Поздрав људи, добио сам неки Medion GoPal Е3240 навигацију, са инсталираном igo8 мапом од 2018 године, јел зна неко како да апдејтујем мапу или инсталирам преко sd картице од 16gb?
 
Na pogrešnom Forumu pitaš. Mape se prosto menjaju - obrišeš stare i staviš nove.
Kod ovakvih uređaja ništa se ne instalira - samo se briše sa i kopira na njega.
Inače, to je navi od 3,5", stvarno mi nije jasno zašto ih ljudi i dalje koriste.
 
Jel zna neko koja app za Android, može da snimi putanju kojom sam vozio i ponovo me provede istom u oba pravca?
 
Misliš u suprotnom pravcu.
Da snimi dnevnik trase. A ruta kojim si išao je planirana ili ne? Dodatno je problem što identična ruta u suprotnom pravcu (skoro nikad) ne postoji.
 
Lepo Odvozim od A do B. Program to upamti i mogu da je odvezem istim putem ponovo.
 
Шта је проблем да ти израчуна путању назад? Да ли си сигуран да баш можеш истим путем? Колико је раскрсница које су сада петље и различита су скретања из супротног или бочних смерова.
 
Ajd da ne komplikujete? Treba da snimi TAČNU rutu kojom sam vozio, da bi mogao da je ponovim.
 
Ko ovde komplikuje?
Nema takva namenjena baš za vožnju.

Zašto nema? Zato što bi to bilo besmisleno praviti k'o što ti rekoše gore.

Postoje jednosmerne ulice, nedozvoljena skretanja levo, složene saobraćajne petlje...

Takva bukvalna aplikacija bi te na prilaznoj petlji autoputa navela da se u povratku uključiš u kontra smeru. Pošto svaka iole pametna aplikacija za vožnju zna da se to ne sme, kako bi ti želeo da te navede u sličnom primeru?!?
 
Zapravo, mislim da je član hteo da kaže da ode od tačke A do B, vrati se nazad ("kružna" ruta), pa potom sve to da ponovi identično
iGO ima opciju snimanja rute, dnevnik trase, isl, (takođe iGO ima svoju bazu predefinisanih ruta) ali uvek mogu uslovi na putu da se promene i da ne može da bude identična
Lično ne vidim svrhu toga, jer ako si jednom prošao valjda upamtiš ponešto.
Osim ako baš nije u pitanju neki poveliki nepoznat grad ... samo u gradu su uslovi pa tek podložni promenama

Nisam testirao da li ostale navi imaju ovakvu ili sličnu opciju, niko do sada nje postavio ovakav zahtev
 
Poslednja izmena:
Cini mi se ova ista,samo malo veca.
hmmm
nije lose ovo, zanimljivo (za neke od nas koji nemaju AA podrsku na navi u automobilu)
Pitanjce, posto vidim da svi pricate o AA, da li je neko probao i apple kako radi CarPlay? bezicno kako radi, da li ima lag-a?
I da li pri ovom nacinu povezivanja, ostaje slobodna konekcija BT da telefon radi i pusta muziku na zvucnike?
 
Zapravo, mislim da je član hteo da kaže da ode od tačke A do B, vrati se nazad ("kružna" ruta), pa potom sve to da ponovi identično
iGO ima opciju snimanja rute, dnevnik trase, isl, (takođe iGO ima svoju bazu predefinisanih ruta) ali uvek mogu uslovi na putu da se promene i da ne može da bude identična
Lično ne vidim svrhu toga, jer ako si jednom prošao valjda upamtiš ponešto.
Osim ako baš nije u pitanju neki poveliki nepoznat grad ... samo u gradu su uslovi pa tek podložni promenama

Nisam testirao da li ostale navi imaju ovakvu ili sličnu opciju, niko do sada nje postavio ovakav zahtev

Pa ok, razumem. Ako je od NS išao do Vrbasa, i vodilo ga preko Siriga i Srbobrana, želi istim putem nazad, a ne ga nazad rutira preko Zmajeva i Kisača... :p
(približno isto km, i približno isti broj sela, lokalni putevi, ali skroz drugi put...)

Ne znam da ima takva opcija, sem da u povratku od ponuđenih ruta izabere onu koja mu liči na dolaznu.

Biranje identične rute, tipa "save track and repeate reverse" nije moguće iz ranije opisanih razloga.
 
Aj... U tačci A, startujem program i odvezem se do tačke B. Kad ponovo budem u tačci A, startujem program i on mi pokaže gde sam vozio do tačke B. Ne znam kako jednostavnije da objasnim?
 
Sve mislim da većina navigacija ima export rute u .gpx ili .kml ili sličan file format pa posle import. 🤔
Neke stare su imale pa sam ih davno uvlačio u Google Earth kada mi je bilo zanimljivo kuda sam prošao.
 
Poslednja izmena:
hmmm
nije lose ovo, zanimljivo (za neke od nas koji nemaju AA podrsku na navi u automobilu)
Pitanjce, posto vidim da svi pricate o AA, da li je neko probao i apple kako radi CarPlay? bezicno kako radi, da li ima lag-a?
I da li pri ovom nacinu povezivanja, ostaje slobodna konekcija BT da telefon radi i pusta muziku na zvucnike?
Pisao sam ranije... sedneš u kola, upališ, telefon se automatski poveže (ako je ranije bio povezan) i AA se odmah sam upali. Radio ostaje sa radi, na ekranu je poslednja navigaciona app koja je korišćena (GMaps, Waze...) i poslednji korišćen player (Spotify, Poweramp...). Postoje tri ekrana, solo app, podeljen ekran (navigacija + player) i app drawer.
Pri korišćenju zaboravi na staru BT vezi. Sve ide preko AA, čak i telefonski pozivi (drugačije je "sučelje"). Uglavnom, sve je uklopljeno kao da je "fabrička" multimedija.
Aj... U tačci A, startujem program i odvezem se do tačke B. Kad ponovo budem u tačci A, startujem program i on mi pokaže gde sam vozio do tačke B. Ne znam kako jednostavnije da objasnim?
Ovo mislim jedino preko nekih biciklističkih aplikacija, koje naravno rade samo na telefonima, satovima i full Android multimedijama (Strava, Komoot...).
 
Aj... U tačci A, startujem program i odvezem se do tačke B. Kad ponovo budem u tačci A, startujem program i on mi pokaže gde sam vozio do tačke B. Ne znam kako jednostavnije da objasnim?
Ај, мало си променио питање, прво је било мало другачије.
Иго има опцију снимања и учитавање руте.
Има и снимање пређеног пута ако ти треба за преглед. За навигацију нисам сигуран да може да се употреби.
 
Imao sam jako davno Garmin dok još nije bilo android navigacija i imao je opciju "reverse" rute ali to se koristilo uglavnom za planinarenje... Radilo je i u saobraćaju da ako imaš sačuvanu rutu može da je preračuna i za povratak, naravno ne može identičnom trasom ako ima jednosmernih puteva, uključenja itd ...
 
Mobilni sa AA preko wifi i BT.
AA sa autoradiom preko FM transmitera. Mana je ali neki na semaforu slučajno izvrti tu frekvenciju na radiju može da sluša tvoj razgovor.
Rešenje je prava multimedija, AA ili ful Android.
Na prvu, ovako nešto (obratiti pažnju da li ima wireless AA)
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €39.01 44%OFF | Podofo 2Din 7'' Car Radio Wireless Carplay Android Auto MP5 Autoradio Player HD Touch Screen Bluetooth WIFI GPS Navigation MIC

Kakve su Acodo multimedije,specifikacija deluje OK,ove Podofo imaju i veliku "dostavu".

 
Ako mislite da je išta od toga što košta nekoliko desetina evrića neki kvalitet, srečno vam bilo

Sve će završavati posao, sve će (uglavnom sve) raditi, neke će se jako dobro pokazati ... ali kvalitet ugrađenih komponenti, kontrola samog kvaliteta, ekrani koji se ugrađuju ...
 
И ја сам их мало студирао, све је то исто, овај или онај назив.
Гледао сам и 2дин мултимедије, за толике паре исто као такви плејери, за иоле озбиљније мора да се дреши кеса преко 100€.
 
Nazad
Vrh Dno