Šta je novo?

Android navigacija i mape

Kako god meni Sygic završava posao kada je u pitanju offline navigacija, uzeo lifetime licencu za ceo svet i ne razmišljam o update mapa... Po gradu često koristim i Google maps kada sam online...
Ja imam Europe lifetime i ok mi je, sad mi iskace neka promocija za All in one (Premium+) pretplatu za 9.99€, pa se najvise razmisljam zbog live speed cameras, kojih ovde u Nemackoj cesto ima (zvanicno je zabranjeno da vozac ima takav info/softver).
Inace su mi primarne Apple Maps u kombinaciji sa Wazeom.
 
U čemu je razlika između ovog i onog od 25e sa AE (kačio neko u temi)?
 
Jel ti se greje uredjaj? Čitam po netu, dosta se ljudi žale na grejanje pri korišćenju.
 
Meni je par puta izbacilo upozorenje zbog pregrijavanja. Kineski uredjaj, samo ne znam je li zbog njega ili je generalno sa svim isti slucaj.
 
Ja sam preko kabla par puta dobio upozorenje o pregrevanju. Kapiram da se ovako greje još više.
 
Oba se koriste samo po gradu pa i da hoce nemaju vremena da se pregreju. Kineza svakako ima tona razlicitih modela. Sad koristim kung fu Anroid box za kola. Isao do Italije... android navigacija (GMaps) + podeljeni ekran sa Youtube + hotspot istovremeno, bude dobro topao ali radi bez greske.
 
Pisao sam ranije,
 
Postoji li neki uređaj koji bi imitirao Android auto, ali da je na USB sticku?
Naime ne bih sa mi se telefon kači na Android Auto već bi da ti bude zaseban uređaj. Kapiram da mogu kupiti neki jeftini Android telefon, zakačiti i završiti posao ali bih neko elegantnije rješenje.

Dakle kao USB fleš koji bi zakači u vozilu i na koji bi mogao po potrebi da ubacim koju app. I još kada bi imao 4G hotspot 🤣
 
Postoji li neki uređaj koji bi imitirao Android auto, ali da je na USB sticku?
Naime ne bih sa mi se telefon kači na Android Auto već bi da ti bude zaseban uređaj. Kapiram da mogu kupiti neki jeftini Android telefon, zakačiti i završiti posao ali bih neko elegantnije rješenje.

Dakle kao USB fleš koji bi zakači u vozilu i na koji bi mogao po potrebi da ubacim koju app. I još kada bi imao 4G hotspot 🤣
Bukvalno post pre tvog...
 
Pozdrav.
Da li je neko uspeo da update-uje mape na Nisanu, a da nije preko njihovog sajta ( 120e je update )? Konkretno u pitanju je Qashqai 2018god
 
Pisao sam ranije,
Može li da radi samostalno bez telefona?
 
Naravno. U pitanju je stand-alone uređaj ali isključivo za vozila sa modernijim multimedijama koje podržavaju Android Auto i Carplay, konkretno CarPlay. Ovaj uredjaj "laže" vašu multimediju da je iPhone. To im je verovatnije bilo lakše da ubudže. Naravno, u pitanju je Android (SIM, SD card, GPS).
 
Ovaj Google Maps stvarno ne zna kud goni. Rerutiranje kao i glasovno navodjenje katastrofa iz mog iskustva.

Mape su mu dobre ali se gubi u rutiranju i zbunjuje korisnika.
 
Rerko koja all in one aplikacija mođe biti dobra baš za sve, tako i gmaps počinje da se gubi.
 
Šta znači gubi u rutiranju?
Razumem da može da navuče autobus da uđe u Marinkovu baru (+pogrešne jednosmerne, pogrešni brojevi zgrada...) ali da se gubi to mi nije jasno?
 
Može svašta nešto... Mene je u Trstu odvela u jednosmernu, zatim na pogranični umesto granični prelaz u Bosni, pa na povratku iz Kladova me odvela na drveni most koji samo što se nije raspao, na Zlatiboru pokušala da me odvede putem kojim auto nije mogao da ide (nagib i tucanik).

Gmaps je super za lokal i da pronađeš prodavnicu, restoran i slično.
 
Asocirao si me na drugacijii problem. Ovo je ono sto sam i ocekivao. Koristim iskljucivo GMaps godinama. iGO, HERE, Waze, Sygic... ne leze mi nekako. Racunam da moze da pogresi ali kao sto si i nabrojao, u pitanju su bas bas lokalni putevi (da ne kazem vkjbn) gde i ne ocekujem tacnost i kuda se ne bih uputio bez prethodne provere trase. A sto se gradova tice, da, ocekujem da GMaps moze da pogresi broj zgrade i smer ulice ali nista sto bi me skrenulo ka nekoj drugoj app. Da vozim dostavu, onda bih vec jurio nesto tacnije, za BG Yandex mozda, za kamion Garmin verovatno...
 
Ne znam za druge gradove, ali za Niš je Gmaps katastrofa, kolima vodi po pešačkim stazama, dozvoljava da se skrene preko duplih punih linija (na bulevaru itd), evo primera gde vodi pešačkom stazom do Delta Planeta
gmpas.jpg
 
Može svašta nešto... Mene je u Trstu odvela u jednosmernu
Da li je na samoj mapi jednosmjerna pravilno orjentisana a GMaps je vodio u kontra smjeru, ili je pogrešno ucrtan smjer na samoj mapi?

Imao sam slučajeve da je na OSM pogrešno ucrtan smjer na samoj mapi (nekad je takav bio i ispravan, ali je promjenjen) i tada navigacija naravno rutira po onome šta je na mapi. Nedavno me jedna OSM mapa vodila preko bližeg ali lošijeg puta, koji je čak makadam u jednom dijelu, pa sam gledao kasnije na mapi i vidio sam da put nije ucrtan kao makadamski, pa je i tu greška do mape a ne do rutiranja.
 
Njihove su mape
 
Nisam zavirivao na TomTom Mapshare gdje sam prije manje od mjesec dana prijavio par izmjena na mapi, danas sam pogledao i jedna je u statusu "Accepted" tri su "Fixed". Lijepo. Neke se i vide u novom stanju na plan.tomtom.com, a neke još uvijek ne. Sad ću vidjeti kad će se pojaviti na offline mapi, tj. kad će biti naredni update.

Što se tiče toga da ne vidim Speed kamere, njihov Support mi je rekao da ih vjerovatno niko nije prijavio, što je čudno, mada možda ne i nemoguće. Rekli su da ih ja prijavljujem, što nažalost ne mogu da radim kroz Android Auto jer oni tamo nemaju tu mogućnost. Prijavio sam nekidan jednu preko telefona dok je neko drugi vozio, pa vidjećemo da li će se i kada pojaviti u aplikaciji. Koliko je dobra pokrivenost tih kamera kod vas u TomTom Go, u odnosu na druge aplikacije? Da li treba više ljude da prijavi neku kameru da bi oni to provjerili i uvrstili?

Kamere sam po prvi put vidio nekidan kada sam bio u autu na putu prema Beogradu preko HR, prikazao je one Average Speed kamere na autoputu (koje mislim da u BiH i HR nema), čak je prikazivao trenutnu prosječnu brzinu, što je baš zgodno. U samom BG je možda jednu Fixed kameru vidio, bar mi se čini.
 
Nije to tema za ovaj Forum
Nije ni toliko bitno što je Android 14 već na kom je uređaju
 
Nazad
Vrh Dno