Šta je novo?

Android navigacija i mape

Priča ako ti je sistem prebačen na srpski jezik..
 
meni je telefon na engleskom i prica engleski, ako mu stavim da je telefon srpski onda mi google maps samo zvoni kada treba da se skrene negde, ne prica nikako
ne znam kako, mene nervira ako telefon ima srpski meni, ne mogu da se snadjem
 
pa ne znam, meni je srpski maternji jezik i prilicno dobro ga razumem. ako ne razumete srpski, zasto bi hteli da vam navigacija prica na srpskom. mada se ne secam nesto (mozda nisam obracao paznju) da mi je bilo koja navigacija ikada govorila nazive ulica. kaze mi skreni levo, desno, za toliko metara, kilometara.. na tom izlazu na kruznom toku i tako to, ne secam se da mi govori nazive ulica..

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Na engleskom govori nazive ulice, tj pokušava da izgovori srpske nazive ...

I mene nervira što u samoj aplikaciji ne može da se izabere željeni jezik, nego povlači jezik sistema.
 
Bilo je priče o ovome. Niko nema problem sa maternjim jezikom, već je ljudima često problem nakaradni prevod naročito u play prodavnici.
Čisto da se ne ponavljamo opet na istu temu.
Inače, Google maps izgovara nazive ulica, a ponekad i nazive pojedinih POI tačaka. Takav izgovor naših naziva ulica i POI tačaka na engleskom jeziku je isto toliko nakaradan koliko i poneki prevodi na srpski jezik koje Google koristi u play prodavnici i sl.
 
Poslednja izmena:
@ pajica123

Da, prevod nije dobar pa ne koristim srpski ni na kompjuteru ni na telefonu, pre neki dan videh opciju ¨razvijač¨ i sad vi meni kažite šta je to?
To bi trebalo da piše ¨programer¨. Eto jednog primera gde ne mogu da se snadjem iako veoma dobro razumem maternji jezik, to jest nisam degen.
E sad, nije mi nikad Google Maps govorio nazive ulica, a nisam ga ni mnogo testirao. Možda zavisi i od telefona zašto tebi govori Google Maps za koliko metara da skreneš a meni ne, mada neću na srpski da držim telefon jer sam rekao zbog čega.
Kod IGO-a je to odlično uradjeno, govori na koliko metara se skreće, opomene na ograničenje brzine ako prekoračim, na kamere, semafore...
 
Poslednja izmena:
Meni je Google maps na srpskom a telefon ma engleskom, Xposed i App settings modul.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ja sa Google Maps imam prilično loše iskustvo po BG

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Kod mene bas suprotno, GM me služe odlično :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Taj live traffic za here nece biti tako dobar kao za gmaps, gmaps ima na svakom telefonu, here bas i ne.

Ne kontam zasto google ne ubaci opciju da se bira jezik lepo, a ne da moram da ceo telefon stavljam na srpski da bi dobio izgovor na srpskom.
 
Ja koristim i HERE i Google Maps. Here su se pokazale dobre kad (vecinom pesaka) lunjam po nepoznatim gradovima il treba da nadjem nesto, dok mi g maps dobar za vuko****ne, kolima na moru, ostrvima... posto uglavnom ima ucrtane i one makadamske i kozje staze.
 
Google maps su odlične ukoliko imaš net. Baš danas sam, kamiondžiji koji ima Garmina od 500+ e objašnjavao kako se koristi (g maps). Sve magacine koje je naveo za primer g maps je pronašao (ili direktno u g maps, ili preko sajta). Iako je većinu imena i adresa imao pogrešno upisano (kao kad pijana Nada Topčagić lupeta adrese folkoteka u Nemačkoj) sve smo našli.
Kaže znači mu i tako, na telefonu, samo da vidi gde je na mapi a i kada ih nađe gde su, može da prepiše tačnu adresu u Garmin (kamionska verzija sa upisanim gabaritima konkretnog kamiona ili šlepa).
Net kome treba za celu eu ima opcija za pristojne pare. On ima nemačku karticu i 2gb ga izađe 20e mesečno (4x7 dana po 500mb)
Ja imam npr Grčku sa 3,2e 100mb dnevno (za turizam sasvim ok). Prednost grčke je što može da se dopuni preko neta.
Igo sam odavno prestao da koristim na telefonu, dobar je za adrese i navođenje ali g maps je bolji za nazive, brži u manipulaciji i nekako pregledniji...
 
Poslednja izmena:
U mom slučaju: Here mape za pretragu tačne adrese, a navigacija preko g maps ( od prilike lupim cilj gledajući sa Here) i nikad nisam omašio cilj ili zalutao.
 
Kod mene ako navigacija u autu pogreši odmah gmaps, u najgorem slučaju neke rupe gde nema signal onda Sygic, koji sam kupio a koristim ga realno jednom godišnje.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
probao sam sve relevantne mavigacije... svaka grijesi def.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Već par dana na netu novi Q1.2017 HERE sadržaji.

nbB0gmt3.png
 
Poslednja izmena:
Meni je Google maps na srpskom a telefon ma engleskom, Xposed i App settings modul.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Ovo je nešto što mi jako nedostaje na Nougat-u, pošto nije još uvek izašao xposed.

Postoji li neka druga opcija da imam Google Maps navigaciju na srpskom, ili sam prinuđen da svaki put menjam jezik telefona kad mi treba Google Maps navigacija? :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ovo je nešto što mi jako nedostaje na Nougat-u, pošto nije još uvek izašao xposed.

Postoji li neka druga opcija da imam Google Maps navigaciju na srpskom, ili sam prinuđen da svaki put menjam jezik telefona kad mi treba Google Maps navigacija? :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Postoji.
Već si izabrao recimo engleski za GUI, obavezno pridodaj i srpski latinicu pa onda longtap na srpski latinicu i prevučeš ga na prvo mesto. Ostao je engleski interfejs i sada Baciš pogled na TTS i ako tamo piše da defaultni srpski jezik nije podržan završio si podešavanje. Sada ti radi navođenje na srpskom a imaš eng interfejs.
Može i drukčije i bolje al mora mnogo da se objašnjava a i da se dodaje voice engine... Ma gnjavaža
 
Upravo sam sad podesio tako, ostaje mi sutra da isprobam navigaciju i da vidim da li je uspelo podešavanje :) Interesantno, iako je srpski latinica prvi jezik na listi, interfejs je ostao na engleskom, a ako postavim srpski ćirilicu kao prvu, i interfejs se u skladu sa tim menja...

Edit: Upravo isprobao, navigacija je i dalje na engleskom :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ti nije uključen neki drugi voice engine (koji nema nikakvu podršku za srpski) a ne guglov?
 
Kod mene nema srpski latinica, samo ćirilica

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
Upravo sam sad podesio tako, ostaje mi sutra da isprobam navigaciju i da vidim da li je uspelo podešavanje :) Interesantno, iako je srpski latinica prvi jezik na listi, interfejs je ostao na engleskom, a ako postavim srpski ćirilicu kao prvu, i interfejs se u skladu sa tim menja...

Edit: Upravo isprobao, navigacija je i dalje na engleskom :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Takodje sam i ja probao to sto je on napisao i i dalje je na engleskom.
 
I imaš internet konekciju?

Ako ti i pored uredne internet konekcije ne bude radilo, snimiću video da dokažem da meni sa tim podešavanjima a na istom OS radi.

Da, da li ti radi glasovna pretraga adresa?
 
Da, imam internet konekciju. Glasovna pretraga adresa radi samo na engleskom (čitaj - ne radi, pošto na engleskom pokušava da pročita srpske nazive ulica)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Maps.me nema mogućnost biranja ruta? Vidim da ni na google maps kad se izabere ruta pa se skine mapa za offline režim, kad se pokrene startuje onu prvu ponuđenu i ne može da se promijeni?

Here Maps nema mapu Kosova tako da od nje ništa...

Sent from my Galaxy S7
 
Upravo je tako pisalo kako si rekao :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ako je istina sve što kažeš onda ja više nemam ideja a kako bih pokazao da je istina da moje podešavanje radi evo dole u spojleru sam okačio snimak.

Primedbe koje se odnose na nemogućnost korišćenja mikrofona u guglovim (a možda i još nekim aplikacijama) za vreme trajanja screen/voice/call...recordinga, u videu su u vezi sasvim druge teme. Teme na kojoj devojka tvrdi da joj je mikrofon neispravan a u stvari joj gugl ne dozvoljava da snima svoju komunikaciju sa gugl asistentom :D

EDIT: ...i poslednji trzaj od mene - jesi li siguran da kod tts podešavanja nisi napravio grešku tako što nisi ostavio da bude korišćen difoltni jezik sistema već birao engleski?
 
Poslednja izmena od urednika:
Komšija, svaka ti čast na videu i cimanju, najlepše ti hvala. Sve sam napravio isto kao i ti, ali iz nekog razloga su mi mape i dalje na engleskom. Zaista ne znam do čega je...

Edit: restartovao sam telefon, i proradilo je. Neke stavke su mi sad pola na srpskom, pola na engleskom, ali bitno mi je da Google Maps navigacija više je brljavi sa čitanjem srpskih ulica na engleskom. Hvala!!



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno