Šta je novo?

Android navigacija i mape

Definitivno zanimljivo i lepo uradjeno. Gledam mapu, dosta je detaljna i ima ucrtane neke ulice i zaobilaznice po Novom Sadu koje nema vecina Nav/mapa. Ne bih jos donosio prerano zakljucke ali je uzimam na ozbiljniji test...
 
Naravno ali je simpa skroz bar za nase podrucje .. doduse par ulica po NS-u i nije neki test :-D
To bas i rekoh, da cu je uzeti za ozbiljniji test i da je rano za zakljucke.
Lepo radi, lepo rutira.
Uskoro cu malo po zapadnoj Srbiji pa da vidi kakva je mapa, koliko je detaljna.
 
Au ljudi moji, lakse bi kavntnu mehaniku naucio nego da nadjem/spakujem sve sto treba za iGO rucno. Haos.
 
Naprotiv
Ako znaš šta ti objektivno treba, pakovanje je posao od 10-ak min.
Ostalo zavisi od sorsa i brzine torenta :)
 
Ma, malo sutra je 10ak minuta. To možda ako si instalirao iGo na 500 telefona, pa sad već znaš sve sitnice i cake. Ako instaliraš samo samom sebi, onda je to u 90% slučajeva zajebata zajebancija.

Mislim, gomila foldera, gomila kojekakvih fajlova sa raznovrsnim extenzijama... Da, jednostavno za snalaženje.
 
Ma, malo sutra je 10ak minuta. To možda ako si instalirao iGo na 500 telefona, pa sad već znaš sve sitnice i cake. Ako instaliraš samo samom sebi, onda je to u 90% slučajeva zajebata zajebancija.

Mislim, gomila foldera, gomila kojekakvih fajlova sa raznovrsnim extenzijama... Da, jednostavno za snalaženje.

+1 KOliko ljudi se pogubi, pogotovo sada te nextgen te primo .. I meni je vec postalo smaranje, platis 15 eura i imas navigaciju bez brainstorminga :)
Skoro je Copilot bio 13 dolara,sygic je stalno na popustu a ni Igo zvanicni nije skup ...
 
Poslednja izmena:
Haos.
A da li se to samo slozi sve ako kupis aplikaciju? Na iGO mislim.
Da li se popakuju svi folderi/fajlovi(mape, poi, dem, speedcam, i ostale zaj6bancije?)
 
Nikakva filozofija uopste, problem je samo ako se zele prebaciti mape na karticu - inace je svaka instalacija jednostavna. Na kupljenoj aplikaciji ne mogu se prebacivati mape na karticu.
 
copilot me prvi put razocarao.. putujem od Bajne Baste ka BG i stalno me vraca unazad, da nisam znao. put vec.. hmmm

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jeli postoji nekakav način da se ukloni ona glupost sa pakmenom u google mapi?
 
Pozdrav svima,
Par pitanja u vezi Igo navigacije za Android. Instalirao sam Igo navigation iz Play prodavnice na moj Android telefon (LG G5) a zatim sam kupio mape Evrope. Instalirao sam nekoliko map koje me interesuju. Prvo, kako da downloadujem najnovije mape pošto su one u aplikaciji Q3 2015? Očekivao sam da ću kupovinom mapa dobiti najnoviju verziju istih, to su koliko znam mape iz februara ove godine (Q4 2016). Drugo, na koji bi način, ukoliko bih to želeo, mogao da u aplikaciju ubacim mape nekog drugog proizvođača? Da li je to uošte moguće u verziji navigacije koja se nalazi u Play prodavnici? Da opet ponovim - mape sam legalno kupio, ne koristim nikakvu piratsku verziju aplikacije.
 
Odgovori na tvoja pitanja:
- nikako
- nikako
- nije moguće
 
Šta bre nikako, mape može ručno da ubaci koliko ja znam?

Legalna varijanta. Pitao je za legalan download, itd...
Srećno sa ručnim ubacivanjem :)

P.S. U stvari, provajdera bi prilikom kupovine trebao da može da bira, mada su se mnogi žalili da su imali problema i sa te strane. Naknadno, mislim da mora da sačeka novu ediciju (koja upravo izlazi na crnom tržištu :p)
 
Poslednja izmena:
Pa kad su toliko bezobrazni, i ne treba im davati pare :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Iskren da budem razočaran sam. Platim pa dobijem neažurirane mape. Čemu onda plaćanje? I onda kažu kako treba plaćati! Ne, ne treba plaćati! Da je to neka naša firma uradila pa i da razumem

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Pa, što se prvo nisi malo raspitao (ili bar čitao) po forumu? Video bi da je legalni iGo za sada relativno loš izbor.

S druge strane, legalni Sygic je (s moje tačke gledišta) extra izbor: prilično je jeftin, licenca važi za tri uređaja, automatski se apdejtuju i mape i aplikacija...
 
Ako su i Sygic i iGO uredno ažurirani, sa sve mapama dakle (poredi legalno sa legalnim i nelegalno sa nelegalnim, ali) - napiši barem jednu funkcionalnost po kojoj je Sygic bolji od iGO-a.
 
Legalno - legalno se ne može porediti pošto iGO nema ažurne mape. Nelegalno - legalno, ne vidim prednost Sygic-a.
 
iGO ima ažurne mape! Onaj ko želi da ih plati napraviće i korake ka kupovini kroz naviextras npr. ...što znači da su poredive i mape. Međutim, ono što je na jednom IT forumu bitnije za poređenje su valjda mogućnosti i kvalitet samih aplikacija a to poređenje se može uraditi i nezavisno od ažurnosti mapa jer softver je i u jednom i u drugom slučaju legalan.

A opet, ako ćemo porediti nelegalnu sa nelegalnom aplikacijom, imaćemo itekako materijala - za Sygic se izbacuje barem jedna razbijena app nedeljno a za iGO otprilike tek jedna u 2 meseca.

Ono što lično mislim jeste to da su od Sygica primetno bolje i upotrebljivije čak i potpuno besplatne aplikacije poput GoogleMaps i HereWeGo.
 
Pa, što se prvo nisi malo raspitao (ili bar čitao) po forumu? Video bi da je legalni iGo za sada relativno loš izbor.

S druge strane, legalni Sygic je (s moje tačke gledišta) extra izbor: prilično je jeftin, licenca važi za tri uređaja, automatski se apdejtuju i mape i aplikacija...
Pravo da ti kažem uopšte mi nije palo napamet da bi plaćene mape mogle biti neažurirane. Zašto? Koja je tu logika? Pitao sam u mailu koji sam im poslao zašto je to tako - odgovora nema. Postavio sam isto pitanje i preko formulara direktno na sajtu +- odgovor nisam dobio. Meni je to isto kao da platim nove farmerke a za tu cenu dobijem polovne. Platio sam mape skoro 25 dolara da bi na kraju instalirao piratsku verziju aplikacije. A kupio sam legalnu verziju samo zato da se ne bih maltretirao sa jurenjem i ubacivanjem novih mapa na svakih nekoliko meseci. Prosto te teraju da budeš pirat :-D

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
I ja se slažem da si za te pare treba da kupiš Sygica. wwwz je lepo napisao.
 
Slazem se da bi morale biti najnovije mape, ali to je vise neka opsesija azurnoscu, nego stvarna potreba. Ja koristim (mislim) Q4 2015 jer sam lenj da to ubacujem, i nista tu znacajno ne fali.
 
Bolje je kad se rade redovana ažuriranja. Jeste glupo kupiti navigaciju sa mapama od 2015 ?!?!
 
Nazad
Vrh Dno