Šta je novo?

Android navigacija i mape

Druze imas piratske verzije (znaci one koje koristis bez da platis i zna se kako se do istih dolazi i koliko je legalno) i one koje se lepo plate na play store, downloaduju sa istoga i koriste. I sta sad tu nije jasno?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Vidiš da mrsi m*da ;)
 
Juce sam isao do Tuzle, i posto sam otprilike znao put, ukljucim Google mape da vidim kako radi navigacija. Naravno, pre puta sam skinuo mapu za offline navigaciju. Pri polasku, promasila je vazno skretanje za 2.4km, a pri povratku dala mi je novu putanju, po uzasnom putu, i koji je ujedno duzi skoro 10km. Cim sam okrenuo, dosla je sebi, i ponovo je pokazivala put kojim sam i dosao.
Takodje, telefon mi se par puta restartovao(K Zoom), sto mi se za vise od dve godine ni jednom nije desilo. Desavalo se da celu bateriju potrosim na slikanje i snimanje, malo se zagreje telefon ali se nije restartovao. Imam samo dve aplikacije na telefonu, viber i instagram, tako da sam prilicno siguran da je nesto do Google mape.
 
Pozdrav ljudi jel moze mali HELP...

uspeo sam instalirati iGO Navigation 9.18.27.682862 - 14.dec.2016 u internu memoriju telefona.. ali ako mozete molim vas da mi pomognete oko dve stvari ...

1.) imao sam pre na S3 telefonu iGO Israel.. i cini mi se da je bio pongo skin ali nisam 100% siguran... pa bi vas zamolio, ako moze neko da mi kaze kako staviti neki bolji skin i koji je najlakse postaviti a da je dobar, posto ovaj default nema nista.. nema opciju da biram HERE ili Tom Tom mape, nema da izracuna potrosnju goriva, a najgore mi je sto prilikom postavljanja rute uopste mi ne nudi opciju da nadjem krajnju tacku preko mape, vec samo POI i adresu ... pa ako moze molim vas savet za koji skin i kako se postavlja.. jel dovoljno da uzmem ux folder od skina i prebacim u svoj iGO ux folder na telefon?

2.) Stavio sam fpa i fda Here Srbija2 016.Q3 medjutim kad odem O programu - Sadrzaj - Adresne tacke ili Upozorenje za vozace ta dva fajla su zatamljena, odnosno slabo se vide i pise "Pokrivenost na karti moze biti nepotpuna" jer sam nesto zeznuo ili jednostavno za Srbiju je malo lose odradjena mapa...
 
Kakva je Waze navigacija? Do sada sam koristio Sygic i u poslednje vreme je postala bagovita, pa gledam da se presaltam na nesto drugo.
Vidim dosta pozitivnih kritika na racun Waze navigacije..
 
Waze je online navigacija, koristi Google mape

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Naišao sam na ovu temu tražeći adekvatnu navigaciju za moj tablet (Huawei MediaPad T701w). Koliko vidim nema savršene, mislio sam da instaliram iGo ali radije ne bih davao novac za stare mape. Išao sam na Kopaonik s Sygic navigacijom ali na par mesta nije dobro ucrtan kružni tok. GMaps i Waze ne dolaze u obzir jer su online, dok na HERE ne mogu da odaberem međutačku na ruti.
Da li postoji neko drugo (bolje) rešenje ili je u principu to-to u ovom trenutku?
 
Ja koristim here, problem sa dodavanjem međutačke na ruti rešavam tako da pravim rutu od starta do međutačke i onda kada stignem do nje, kreiram rutu do ciljne tačke. Ubacim adrese u collections i onda je lako kreirati rutu od međutačke do ciljne.
 
a HERE WeGo - Offline Maps & GPS vidim da je i onda dosta skidana?

aha sorry tek sad video da ste pisali :) ma nista ja se vracam nazad na iGO.. i starom nacinu :) orati znakove :)
 
Poslednja izmena:
Pa nađi novije mape za iGO pa ubaci ručno. Ne znam zašto daju starije mape kad se kupi, kad već postoje novije..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To je misterija...ne znam vise gde da im pisem i prozivam ih za te novije mape?!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kakva je Waze navigacija? Do sada sam koristio Sygic i u poslednje vreme je postala bagovita, pa gledam da se presaltam na nesto drugo.
Vidim dosta pozitivnih kritika na racun Waze navigacije..
Šta je problem kod Sygic-a? Razmišljam se da je kupim. Nekad je daju na popustu sa kartama Evrope i stalnom obnovom karata, za manje od 20€.
 
U poslednje vreme mi zabaguje u sred putovanja. Pocne da preracunava, pa se vrati u normalu, pa opet preracunava... Pre 2 meseca sam bio u Becu, toliko sam se bio iznervirao sa navigacijom da je malo falilo da bacim telefon kroz prozor.
Dok na primer Juna sam isao za Grcku, veci deo Halkidikija obisao, posle se vracao preko Bugarske, ni najmanji problem nisam imao, a ovo sad u poslednje vreme je tuga, instalirao sam kojekakve verzije, brisao, instalirao ponovo, svaki put se desi da se zaglupi na 10-ak sekundi sa nekim prepracunavanjem
 
Bolje kupi copilot, posto koristi here mape, a mislim da je najpovoljnija od svih. Pre neki dan izasao update, i sada je savrsena, svaka preporuka. Kod sygica mi se ne svidja to sto koristi tomtom mape, koje su dosta iza here mapa. Takodje i kod mene isto baguje, recimo unesem ulicu, onda broj i aplikacija se srusi, to se desavalo i pre godinu dana, i pre dva meseca kad sam je zadnji put probao. Sada imam google mape, here wego i copilot, ali mi je copilot najbolji.
 
Ja koristim here, problem sa dodavanjem međutačke na ruti rešavam tako da pravim rutu od starta do međutačke i onda kada stignem do nje, kreiram rutu do ciljne tačke. Ubacim adrese u collections i onda je lako kreirati rutu od međutačke do ciljne.
skini Copilot pa neces imati problem. medjutacaka, sjajna navigacija, testirao puno puta nikad omanula

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@milann1971
Here mi odgovara i besplatna je.
Piraterija je na benchu nije dozvoljena.
 
Ukoliko koristim offline navigaciju, koje su razlike između Sygic Basic (free) i Premium?
Vidim da je voice guided navigation jedna od stavki, a nisam shvatio da li free ima turn by turn ili nema.

Da li ovu promociju (World Premium za 20$) produžavaju ili je to stvarno samo do 31.1.?
 
Hvala, nisam našao tu detaljnu tabelu :)

Free map updates vs. guaranteed map updates
Imaš, ali možda i nemaš :d
 
Poslaću ti Sygic premium ako ti treba, mada je moja preporuka da probaš copilot.
 
Here me nnogo nervira sto ne radi online...nikako da poprave.
 
Probao sam CoPilot. Svake mape probam sa nekoliko adresa i CoPilot me je iznenadio i pozitivno i negativno.
Mesto od 13.000 stanovnika nema kućne brojeve, ali zato adrese na Novom Beogradu ne adresira na ulicu, već na parking, kao što bi i trebalo (za razliku od većine drugih navigacija. Kućni brojevi nemaju opciju kucanja slova, što može da bude nezgodno kada su neka slova udaljena od originalnog broja.
Slepi parking kod mene na poslu su kroz dečiji park spojili sa drugim parkingom.
Ima mana, ali daću mu šansu :)
Evropa je 30USD, nije strašno, ali ako uzmem još jedan region, koji mi je potreban za sledeći mesec, ode preko 60$.
 
Poslednja izmena:
Meni danas nudi update za mape (govorim o copilot aplikaciji), ali nisam stigao da ažuriram...
 
Koja navigacija je najbolja za adrese sa slovima?

Ranije je GarminXT imao bukvalno svaku adresu sa slovima, ali njega odavno nema, postoji li neka alternativa koja danas tako radi?

Znate li koja je golgota naci adresu u vojvode vlahovica u brace jerkovic?:mad:
 
Poslednja izmena:
Eeee bakara tu i oni koji zive tesko da mogu da pogode

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Koja navigacija je najbolja za adrese sa slovima?

Ranije je GarminXT imao bukvalno svaku adresu sa slovima, ali njega odavno nema, postoji li neka alternativa koja danas tako radi?

Znate li koja je golgota naci adresu u vojvode vlahovica u brace jerkovic?:mad:
Samo iGO sa Here mapama iz poslednja 3 kvartala ima tu mogucnost u našoj zemlji. Ono što pruža tu mogućnost jesu fajlovi *.fpa. I nisu svemogući ali recimo da Vojvode Vlahovića pokrivaju negde 70%.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Free map updates vs. guaranteed map updates
Imaš, ali možda i nemaš :d
Imaš skoro sigurno i u Free verziji. Jedino može da se desi da, ako su im serveri preopterećeni, da Free korisnici dobiju mape neki dan kasnije.

I napomena da cena Sygica važi za tri uređaja (sa istim OS-om), što je odličan popust :)
 
Testira se verzija 4
I da, radi dobro samo sa TT mapama, HERE imaju grešku.
 
Nazad
Vrh Dno