Šta je novo?

Android navigacija i mape

Uf, baš mi drago komšo što je proradilo, baš sam bio u rebusu ...inače sam u sitna crevca isproveravao sva moguća podešavanja u vezi gugla ali pošto nisam našao ništa što bi moglo da bude u vezi s ovim onda ništa nisam ni pisao. A što se tiče toga da ti je sada izmešan eng i srpski, možda bi mogao da proveriš i ti svoja podešavanja. Znači i u Settings/google, a i u appdrawer/google.app pa onda sendvič-meni ...ima tu finijih podešavanja u vezi jezika ...pa probaj.
 
Google Maps v9.55 adds notification channels for Android O and might add offline maps for whole countries [APK Download + Teardown]

Offline maps for whole countries

Ever since the (re-) launch of offline navigation in Google Maps, there have been a few specific features users have been begging for. From what we've seen, the most-requested features always have to do with changing the shape of the downloaded maps. We're probably not going to see fully customizable shapes for our offline maps quite yet, but we might be getting the option to download maps in the shape of different countries.

http://www.androidpolice.com/2017/0...ps-for-whole-countries-apk-download-teardown/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je fora za Here, upisem lokaciju u online modu nadje je bez problema, upisem u offline nece. Sve mape sam skinuo, lokacija je u grckoj, skinuo sam srbiju, makedoniju, bugarsku i grcku... Hoce da nadje recimo u srbiji sve, ali u grcku nece da me vodi?
 
Poslednja izmena od urednika:
^^ Neće da te vodi do lokacije, ili neće da nađe lokaciju?

Dobro proveri da li su ti sve mape sačuvane na istom mestu u telefonu (dal' interna memorija, dal' kartica). Kod mene je brljavio jer su neke mape bile na internoj mem, a neke na SD kartici.

Dalje, u off-line modu, nisu baš svi podaci memorisani u telefonu. Oni neki detaljni POI i adrese imaju samo on-line.
Probaj u on-line modu da nađeš šta te zanima. Sačuvaj to kao lokaciju u favorites. Onda pređi u off-line mod i daj mu da te vodi do te lokacije koju pozoveš iz fav.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji mogućnost u Here we go ili Sygic navigaciji da se odredište unese pomoću koordinata? Znači da ne kucam adresu npr. Bulevar Oslobođenja, nego da unesem geografsku širinu i dužinu.
 
Da, mogu i koordinate sa navigacijama Sygic Truck (ja koristim verziju 13.7.1) i Sygic (koristim 16.4.14).

Može verovatno i sa drugim verzijama i varijantama Sygica. Može i sa iGO NextGen (koristim verziju Basar 9.18.27.627562).
 
Ja imam Sygic 17.1.16
Gde tačno unosis koordinate?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pa u polje za pretragu ...
Samo se odvoji zarezom - http://www.manula.com/manuals/sygic...en/topic/vyh-adavanie-pod-a-gps-koordinatorov

To je u iGO navigaciji mnogo intuitivnije :

91e0bf6d577379135c218aaabbbc9b4c.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam Sygic 17.1.16
Gde tačno unosis koordinate?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Na osnovnom ekranu u gornjoj "lajsni" piše "Search / Navigate to" - tu klikneš. Posle toga, u novoj lajsni "Search" imaš one tri uspravne tačke za meni - tu klikneš i izabereš "GPS coordinates". Pretpostavljam da je isto ili slično i u verziji koju koristiš.
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-07-01-14-37-25-456_com.sygic.aura.png
    Screenshot_2017-07-01-14-37-25-456_com.sygic.aura.png
    175.8 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Ja imam Sygic 17.1.16
Gde tačno unosis koordinate?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Na osnovnom ekranu u gornjoj "lajsni" piše "Search / Navigate to" - tu klikneš. Posle toga, u novoj lajsni "Search" imaš one tri uspravne tačke za meni - tu klikneš i izabereš "GPS coordinates". Pretpostavljam da je isto ili slično i u verziji koju koristiš.
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-07-01-14-37-25-456_com.sygic.aura.png
    Screenshot_2017-07-01-14-37-25-456_com.sygic.aura.png
    175.8 KB · Pregleda: 111
Izmenili su to u verziji 17.x Sada mogu koordinate da se kucaju direktno u search, samo nisam odmah skontao u kakvom formatu da ih unosim. Hvala u svakom slučaju :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da li je Google maps najbolja aplikacija za ici pesaka? Takodje ako skinem offline neku oblast i koristim bez mobilnog neta, ima li nekih restrikcija, radi li sattelite view, navigacija, pravljenje ruta?
 
GM nije nikakva navigacija za pešačenje (i putovanje uopšte), na taj način. Bez signala - ... . Oflajn režim im je po meni jako loš (još uvek).
Doduše, zavisi koliko ozbiljno imaš nameru da se baviš ofroad/planinarenujem isl, ali svejedno za to ima dosta namenskih programa. Na stranu specijalizovani uređaji tipa Garmin, Magelan isl...
Proguglaj, kod nas sam se malo zabavljao sa sovietmilitarymaps, ali generalno imaš solidan izbor za svoje potrebe.
 
Poslednja izmena:
Nisam bas mislio neki offroading, vec jednostavno da iskalkulise najbolju rutu za pesaka, regularnim putevima i ulicama, trebalo bi mi za letovanje (rovinj).
 
Za pešaka ja sam najradije koristio sygic, gmaps tu još mora da se razvija.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ja sam imao problem da gmap nije hteo da odredi rutu pesacenja bez interneta dok je za automobil radilo bez problema.
 
Bilo koji iGO sa najsvežijim mapama.
 
Koje su iGo nextgen mape tačnije za navigaciju na put do Krfa, iGo ili tom tom?
 
Do Krfa ti i ne treba navigacija, samo vozis pravo autoputem...
Ne znam koje mape nazivas Igo, Here mape su sasvim OK.
Pozdrav
 
Pre par godina sam na putu do Krfa i tamo po lokalu koristio Here mape i nisam imao nikakvih problema.
Generalno, uz malo zdravog razuma, sve mape su OK.
Pozdrav
 
Nebitno je Here ili TomTom izdanje ako se držiš glavnih puteva, gotovo da su identična.
Ali ako misliš da se vozikaš tamo ovamo po Grčkoj, preporuka je TT jer imaju bolje rutiranje.
 
HERE za Grčku !
Od glavnih puteva pa do običnih staza ...

Ako nema POI tu su GPS koordinate [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni su Google mape na Lefkadi radile odlično prošle godine, sačuvah ostrvo offline.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, gmaps nemaju navigaciju za pesaka offline, sad sam probao bez neta.. nista onda koristice se Sygic ili IGO, hvala..
 
IGo_israel se prilikom svakog porektanja "instalira" i traži da prođem kroz inicijalno konfigurisanje. Kao da ne sačuva konfig fajl ili ga stavi na pogrešno mesto?
Kako da rešim problem?
 
Stavio si iGO na eksternu karticu/memoriju, verzija Androida MM ili noviji (doduše postoji problem i kod KK...)?
Ako ti mob nije u potpunosti rutovan i ne koristiš adekvatnu varijantu paketa, očisti sve tragove trenutne instalacije (Force Stop, clear cache, clear data, unninstall...), restart telefona pa igo folder u root interne memorije i od početka.
 
Poslednja izmena:
Da, sve je na kartici. Telefon nije rutovan. Onda sve na internu memoriju, pa će valdja da radi.
 
Nazad
Vrh Dno