Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Dobro jutroooo svima.
Nedavno kupio SD karticu i sve je okej ali kako da podesim da kad mi stigne slika da se DIREKTNO MEMORIŠE NA SD a ne da odmah sam formira nov folder pod nazivom te aplikacije i tu memoriše sliku...
Googlao sam i pokušavao ali ne ide a živcira me. 😆 MIUI 12, Android 10 je u pitanju.
Hvala unapred.
 
Pa to radi MIUI, tesko da se moze promeniti.
 
Ne snalazim se baš najbolje sa androidom pa ću verovatno postaviti glupo pitanje:
Da li može nekako da se izvuče .apk fajl, sa telefona koji ima pristup gugl plej prodavnici, i instalira na drugi telefon ili tablet koji nema.
Zaboravio sam lozinku za gugl nalog.
 
Naravno da može. Alat/aplikacija se zove gle čuda - APK Extractor :D

Ali ne vidim zbog čega bi nešto prebacifao sa moba na mob, kada sve možeš naći na nekom od hostera. Besplatno i legalno.
APKMirror, APKPure, Aptoide, F-Droid, itd ...

Moraš i da vodiš računa o arhitekturi telefona i drugog uređaja. Ako se razlikuju (grubo - 32bit/64bit), džabe priča oko ekstraktovanja,
Zapravo, 32bit aplikacije mogu svuda, 64bit samo na 64bit uređaje.
Ovo je najprostije objašnjeno, da te ne opterećujem detaljima i pravom nominklaturom.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na predlozima, snaći ću se.
Skidao sam dosad par programa sa apkpure, ali kao zbog sigurnosti me zanimalo da li može i tako kako sam pitao.
 
Дешава ли се још неком да нема коментара на Vanced, не приказују се и на месту где би требали да буду само су предлози за наредне снимке?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230401_165850.jpg
    Screenshot_20230401_165850.jpg
    125.7 KB · Pregleda: 61


Zanimljivo pored dobro poznatih PairDrop, SnapDrop, ShareDrop koje rade iz browsera na svim platformama postoji i LocalSend aplikacija za sve platforme!

Local-Send.png




Lepo radi na android telefonu/TV-u , a i u kombinaciji sa Windows 10/11!
Postoji verzija i za FireOS!

OpenSource, besplatna, bez reklama i ostalih gluposti - tako da preporuka :)
 
Poslednja izmena:
Покушавам да прикажем фотографију са мобилног на ТВ преко вифи мреже. Користим Lineage OS 19.1 са Андроидом 11. Нађох да треба преко гугл хом апликације али ту ми нуди повезивање само преко БТ, ништа вифи. Неки су помињали горе наведену апликацију за копирање екрана али колико видим то је за везу са рачунаром не са ТВ-јем. Тражио сам апликацију гугл каст , нема је на плејстору. Катасрофа, нешто што сам елегантно користио још пре 10 година сад не могу.
Има ли неко неки паметан савет (куповина новог мобилног није паметан савет)?
 
Google home
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-04-23-57-10-869_com.google.android.apps.chromecast.app-edit.jpg
    Screenshot_2023-04-04-23-57-10-869_com.google.android.apps.chromecast.app-edit.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 46
Већ сам написао да шугави гигл хом не прихвата види, само БТ. Џаба му функција.
Остаје ми да видим са креаторима Lineage-a, ако се удостоје да се јаве.
 
Probaj neku drugu cast aplikaciju koju nađeš na marketu.
 
Пробаћу, хтео сам да буде мање компликовано, али видим да не може.
 
Шта се дешава са овим Revanced? Ради очајно, 15х сам уместо Full Screen притиснуо да премота до краја видеа, изгледа да ће ме натерати да платим YT premium после пола живота цигањања. Појављује ли се још неком ово?
Screenshot_20230406_213229.jpg
 
Шта се дешава са овим Revanced? Ради очајно, 15х сам уместо Full Screen притиснуо да премота до краја видеа, изгледа да ће ме натерати да платим YT premium после пола живота цигањања. Појављује ли се још неком ово?
Pogledajte prilog 384518

Isto mi s desilo više puta u Edge na Windowsu sada. Probao sam mišem da kliknem full screen i više puta se deilo opisano. Onda sam pritisnuo F i posle radi i kada probam sa mišem. Ne bih rekao da je do aplikacije. neki bag je na samom videu na YouTube...
 
Шта се дешава са овим Revanced? Ради очајно, 15х сам уместо Full Screen притиснуо да премота до краја видеа, изгледа да ће ме натерати да платим YT premium после пола живота цигањања. Појављује ли се још неком ово?
Pogledajte prilog 384518
Sto ne koristis obican Vanced?
 
Радио је и мени до скоро, престали да се појављују коментари, па сам прешао на овај..
 
Probaj full reinstall.
Нажалост обрисао сам Vanced, видећу како ће се понашати овај у наредном периоду, ако настави са тим ситним баговима враћа се Vanced.
 
Meni je Vanced radio super do pre 3 dana i odjednom ni meni nece ni jedan video da se pokrene, tj domaci rade strani ne :cry:
 
Koliko su verodostojne informacije u podesavanju o potrosnji interneta?
Pise za svaku aplikaciju koliko interneta trosi najvise me zanima viber. Prema podacima 1GB je dovoljan za sat ipo razgovora,ako je tacno.
 
Nazad
Vrh Dno