Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Ne. Nosi u servis kako bi ti zamenili taster za uključivanje.
 
Nemam blizu servis a i nebih ga sigurno nosio,imam oko 2000 privatnih slika i ulogovan sam na aliexpress tamo su podaci sa kartice.
I neverujem da se moze popraviti,da moze popravili bi sigurno mi nebi dali novi telefon.
Povezivao sam telefon na racunar i samo se puni. Znaci jedino resenje kanta za smece?
 

Ima neka desavanja! Ali kako dalje?

J1D9UFV.jpg
 
sa volume up/down odabereš opciju reboot system now, ali, nažalost, izgleda kod tebe mora da se pritisne power da bi se izvršila funkcija za razliku od ovog na videu
I meni se cini da sam se prerano radovao. Power uopste ne reaguje,bas sam bio blizu.

Posebna zahvalnost clanu @whatgives uspeo sam da pokrenem telefon. Moci cu da spasem podatke! :)
Nazalost telefon je unisten,dugme za paljenje je sad skroz ulubljeno i stalno se zakljucuje i pali ekran.
 
Moci cu da spasem podatke! :)
Žao mi je ali ne možeš da spasiš podatke, jer bez uključenog usb debugginga i sa pokvarenim power dugmetom to nije moguće obaviti. Barem koliko mi je poznato ne postoji način za zaobići tvoju situaciju.

Proveri svakako u servisu ali nekom ozbiljnom, možda se ipak nešto može učiniti uz pomoć takozvanih boxova (to će naravno i da te košta adekvatno).

edit: biće jeftinije da se otvori telefon izvadi ulubljeni spoljnji deo power dugmeta i manuelno se aktivira dugme.
 
Poslednja izmena:
USB miš i OTG kablić ...
 
Pa pokrenuo je mob
Ali nije problem dugme neko mikroprekidač. Dugme će i da ukloni, a mikroprekidač je zalepio. Možda i uspe da ga "raščačka", sa obzirom na talenat koji je pokazao do sada
Svakako i ja preporučujem servis
 
ušao je u sistem iz rekaverija tako što je uspeo nekako da potvrdi tu opciju preko power dugmeta, ali se sad dugme totalno zaglavilo i stalno mu se zaključava tel kad ga otključa preko otiska prsta valjda, ako sam dobro razumeo. malo je konfuzno sve napisano.
 
Ljudi uspeo sam da uplaim telefon i prebacio sve podatke!
Sad se cak i ne zakljucava,samo sam morao da izvadim dugme,izgleda malo ruzno ali telefon funkcionise odlicno.
Jos jednom se zahvaljujm!
Jos da popravimo drugi android koji imam i mojoj sreci nema kraja :D
 
Треба ми нека апликација за време у другој држави која има виџет који могу да поставим на почетни екран.
Тај виџет би требао да буде што мањи.другар је у Новом Зеланду и треба ми да показује време тамо.

Имам то у оквиру сата али је превелико.
 
Imam jedan krajnje iritantan problem koji ne znam da rešim pa je svaka pomoć dobrodošla.

naime, u pitanju je android 11 na multimediji za auto.
svaki put kada se startuje sistem uključuje mi se radio, odnosno vehicle settings aplikacija sa kojom fabrički stereo sistem komuncira

ne bi bilo problema da ona radi u pozadini, nego mi taj prozor iskače ispred home screena i ispred svake druge aplikacije koju stavim u startup

pored nje stoji katanac koji ne znam kako da uklonim. Na slici je prikazano kako to izgleda, prvi prozor je TPMS aplikacija koja nije zaključana i pomenuta vehicle settings aplikacija koja jeste

znam kako se ovo rešava na telefonu (imam miui i android 14), ali ovde nisam uspeo

IMG_20240219_110635.jpg

da napomenem - ništa se ne dešava kada držim duže prst na prozoru, nikakva opcija mi se ne otvara
 
Imam problem nikako da instaliram mol move srbija aplikaciju.

Pise da u nije za moj region, naravno da pise kada sam prebacio google nalog na Ukrajnu zbog placanja youtuba. Na mol move sam se preso sto sam se registrovao preko google naloga, prenelo mi sve poene ... Sada nmg da skinem aplikaciju, probao preko nekih vpn ali bezuspesno.
 
Imam problem nikako da instaliram mol move srbija aplikaciju.
Imaš dve opcije:
  1. Dodaj još jedan Google nalog na telefon, koji je na Srbiju, pa skini aplikaciju preko njega.
  2. Druga opcija je da nađeš i skineš Mol Move sa nekog alternativnog izvora, pa instaliraš ručno. Mislim da sam je za druga našao na ApkPure i instalirao.
 
Nazad
Vrh Dno