Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Ako je audio poziv u pitanju, mnogo mnogo manje. Ako se dobor sećam, razgovor te dužine sa drugarom u Ita potrošio mi je ~40MB
Za video poziv, zavisiće od vaših kamera i kvaliteta snimka
 
Ovo je kombinovano.
996mb za sat ipo razgovora. Od toga je oko 40 tak minuta video poziv.
Sad mi treba samo za audio poziv i to u inostranstvu.
Razmisljam 1gb da kupim zavrsice mi.
 
pozdrav,nadam se je pitanje na mestu u ovoj temi...
ima li neka aplikacija,da mogu da Zakljucam brightness sliderbar(cesto ga smanjim kad pricam,dal uvom,dal glavudzom)pa kad zavrsim razgovor bude full mrak,jedva ga pojacam,a ne zelim da mi stoji na Automatsko...telefon je Honor X8
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram posebnu temu, nadam se da mogu ovde pitati.

Nabavio sam nedavno TCL NXTPaper 11. Prvenstveno sam ga nabavio za čitanje knjiga i stripova, ali naravno koristim ga i za youtube. Problem je kada puštam video zapise koji su u 60fps (nebitno dal je 720 ili više) pošto tada kreće video zapis da secka i da laguje. Pokušao sam i sa brisanjem aplikacije i ponovnim instaliranjem, da očistim cache, da palim i gasim hardware acceleration ali nije dalo rezultata. Imate li neki savet šta da pokušam da podesim ili je to jednostavno neki problem sa novom verzijom androida ili youtube apikacijom ?

Imam i jedan stari tablet, Samsung SM-T580, i na njemu video zapisi u 60fps rade normalno.
 
A u kojim rezolucijama se reprodukuju ti zapisi? Na oba uređaja.
 
Na TCL kada je 60 fps laguje i koči i na 720p i 1080p, na Samsungu ne.
 
I od mene preporuka za NewPipe (SponsorBlock).
 
Probao sam malopre preko Newpipe i tu radi bez problema. Kada pustim Twitch u 60fps video zapis i tu radi sve ok. Izgleda da ova nova verzija Youtube-a pravi problem.
 
Ја користим апликацију X-plore и много сам задовољан. Пре сам користио ЕС док га кинези нису упропастили. За локалну мрежу.
 
Je l' uspio neko da podesi neki VPN u nativnom Android 13 Clientu, Ikev2 protokol...
 
Има ли нека апликација да откријем зашто неке апликације неће да раде, само почетни екран и цврц, искључе се.
Имао сам андроид 5 и радиле су, сад на андроиду 11 неће. И неке друге апликације необјашњиво прекидају рад, баш иритира.
 
Misliš da pročitaš logove u androidu :) ... Ahaha

Permissions ... rad u pozadini, energy management ...
 
Не мислим за логове, питам за апликацију, као што је наслов теме.
И, не видим шта је смешно када неко има проблем.
 
To nije problem što tebe "muči". Smajli se odnosio na mogućnost čitanja logova.
Aplikacija za tako nešto ne postoji, analizu bi morao da radiš na kompjuteru u zvaničnom emulatoru/razvojnom okruženju

Nisi naveo koji uređaj(i), koje aplikacije. Migrirao sam (uspešno) gomile njih i na novije androide ... sve apk koje su namenjene vrlo matorim sistemima, uvek su radile i na novim, naravno da te oni upozoravaju da su zastareli.

Naveo sam ti na šta trebaš da obratiš pažnju, nisam pomenuo fabričke klinere/antivirus/sekjuriti aplikacije koje često umeju da blokiraju.
Postoji eventualno još opcija da moraš da instaliraš novije apk ako postoje.
Sve ostalo je na tebi.
 
Zašto google wallet vrši zaokruživanje iznosa, naplati lepo 299.99 ali prikazuje 300? Guglao sam ali ništa nisam našao
 


20231031-161115.jpg
 
Jedno pitanje. Pre par dana sam uradio clean flash istog roma koji mi je i bio na telefonu, samo sam ga ponovo flešnuo, i posle toga sam kao i uvek ponovo podesio private dns (dns.adguard.com), ali neke stvari su sada čudne. Npr. kada pričam sa nekim i prekinem vezu, izbaci mi viber popup dole na dnu home ekrana. Takođe, ranije nisam mogao da otvorim AD linkove u gugl pretrazi, sada mogu. Probao sam nekoliko dns servera, nema razlike. Nikada ranije mi se ovo nije dešavalo, a isti je rom. Jel ima neko ideju šta se dešava?
 
Unapred se izvinjavam ako nisam nasao adekvatnu temu.
Naime, stari mobilni mi se pokvario i sad koristim Nokiu 3.1. i sa njom imam 2 problema.

Prvo, nikako nece da mi ocitava brojeve iz imenika sa SIM kartice. Trazio sam svuda po telefonu opciju da kopira brojeve. Ovako, moram napamet da znam brojeve da bih nekog pozivao.

Drugo, u ovom modelu, za razliku od drugih, ne postoji mogucnost da pogledam poruke koje su mi na SIM-u. Isto trazio opcije i opet nista nisam nasao.

Ima li neko resenje, nemoguce mi je da ne postoji opcija za ucitavanje kontakata i poruka sa SIM-a. Unapred hvala!
 
Ima li na play prodavnici neka aplikacija?
Vreme je da kontakte sinhronizuješ sa gmail nalogom...
 
Ne znam da li ima neka aplikacija. Gmail kontakti su mi samo za insotranstvo, a na SIM-u imam domace brojeve.

Bas se mucim sa kontaktima. Kad bi mi se dala mogucnost da bar kopiram kontakte na telefonu...
 
@Space Beer Hvala ti na linku, zahvaljujuci njemu snasao sam se za poruke.

Nasao sam i imenik, na jedavite jade, u odeljku Google contacts. Imam opciju da uvezem brojeve.

Pozdrav
 
Ljudi treba mi pomoc,odlazem vec par meseci zbog nade ali nema vise cekanja. Ugasio mi se telefon bio je na 0% nisam stigao da ga prikljucim na punjac a dugme za paljenje je pokvareno,radi samo na otisak prsta. Da li ima neki program ili neki nacin da se telefon startuje?
Android 9 verzija.
Telefon je jednom bio na servisu i nisu popravili dugme i da li su mi isti,ali dugme se jos brze pokvarilo znaci servis ne dolazi u obzir (a i nemam blizu)
Ovaj problem sam namerno ovde stavio jer je vezan generalno za android,poznavaoci androida mozda znaju kako i sta.
 
Nazad
Vrh Dno