Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
63
Pogresno sam napisao, mislio sam na F2. Sve ostalo ostaje isto sto sam rekao, to je Android 10. Super za video, jedva cekam. Razmisljam se da instaliram neki Android 11 custom aosp rom.

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
63
Kao što sam i mislio. Flešovao sam android 11 rom, I gestures rade, ali kao što govore svi online, rade vrlo loše. Tj. home gesture radi vrlo loše. Jednom u pet puta bude smooth, ali veliku većinu puta po par sekundi mu treba da iscrta ikone. Tako da te priče da rade gestures na a11/12 možete da okačite mačku o rep. Mislim, ne znam ni sam šta sam očekivao ako sama Nova kaže da ne rade. Mislim.....

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
63
Naravno da nije krš. Bezveze mi je da vodim više ovu raspravu. Ovaj problem je opšte poznat svima, sam google je ukinuo podršku za gestures za 3rd party launchere, sami su to objavili, takođe svi launcher developeri su to već davno potvrdili. Tako da ne znam čemu ovo ubeđivanje sa tvoje strane da nešto radi, ako je već zvanično i opšte poznato da ne radi?! Okačio je neko iznad objašnjenje zašto na tvom telefonu radi koliko toliko kako treba, ali to ne znači da na ostalima radi, jer jednostavno ne radi. Barem ne kako treba. Ako misliš da ja, gugl, nova i svi ostali izmišljamo, slobodno guglaj "android 11 3rd party launcher gestures" I vidi šta će sve da ti se pojavi.

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
63
Ne sumnjam da postoji par telefona na kojima iz nekog razloga radi (ima veze sa API-em i QuickSwitch modulom), ali to su samo izuzeci, u domenu statisticke greske. Sustina je da na ogromnoj vecini telefona to ne radi kako treba. Pomalo mi je sokantno da moramo da se ubedjujemo oko necega sto su potvrdili i sam Google i 3rd party launcheri, za sta smo okacili linkove iznad.

Ne rece, koji launcher koristis?

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Rekao je, Nova launcher na Oneplus 8T. Probaj drugi custom rom kao što sam ti spomenuo. Još jedna stvar, koji je telefon kod tebe u pitanju i koji si tačno rom probao?

Nabukodonosor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poena
63
Zasto mislis da je do roma? Probao sam ih nekoliko, trenutno je Picsel Inexperience 11. Mi 9t je telefon.

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Zato što sam izmenjao veliki broj aosp romova na Poco F1 i F2 i baš nijednom nisam iskusio lag u gestama, ni neznatan a kamoli od nekoliko sekundi.

Kesaa

Flash Drive
Učlanjen(a)
08.02.2021
Poena
8
Upravo i ja instalirao novu prime na OnePlus 8t da probam i rade gestures normalno, nema samo animacije na pocetnom ekranu kada se ikronica vraca na mesto ali sve ostalo radi fluidno...

dean87

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.09.2019
Poena
28
Da ozivimo malo temu , kako vam se cini to sto su izbacili SOT since last charge u andoridu 12 ?

Naime postoji resenje ali to me ne zanima :cautious:

Ovde je jasno da je to android imao u ranijim verzijama i da su svesno to uklonili forom da mozemo videti samo zadnjih 24h stanje potrosnje baterije.
Ima li nekav info da li ce to vratiti u 13 ili kasnije ...

Djilkosh_Ns

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poena
113
Ide se ka tome da ce baterije biti slabije, a punjaci brzi i nije bitno sto imas 2-3 sata SOT-a, kad napunis za 20 minuta do 100%.

dean87

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.09.2019
Poena
28
Neka onda uklone i prikaz za 24h ... kome to jos treba kada gotovo svaki danas telefon ima brzo punjenje...
Unistili su cak i pixel filozofiju.

Diablo 2

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.11.2013
Poena
63
Ja već 2 i po godine isti telefon i Android 10 šljaka bez problema... Apsolutno nisam imao pojma da su na novijoj verziji izbacili SoT.
Koja glupost...

Nes*

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poena
83
....poyyy caletu je zablokirao telefon neka "talk back" aplikacija ili sta je? kako bi mogo to da resim?

Vrh Dno