Šta je novo?

Anbernic konzole

O kojoj konzoli je reč? Ja sam lepio na RG35xx i RG35xx Plus. Mora da bude malo kraće, jer su ivice ekrana zaobljene i staklo ih ne prekriva najbolje. Moraš što preciznije da iscentriraš staklo, inače se neće sa svih strana ravnomerno zalepiti.
Ja sam prvi put u zivotu lepio tu foliju na bilo koji ekran. Nisam disao :D Uspeo sam sasvim lepo da je postavim, gotovo da se i ne primeti, al mi je ostala jedna tackica (baloncic) koji nisam uspeo da eliminisem. Minijaturan je, smetao mi je kad sam video da je ostao, al posle ga i ne primetim.
Nego @Corvus Corax ako sam dobro razumeo posedujes mnoge konzolice!? Zbog cega, sta te tera da kupujes vise modela? Kakve se razlike mogu doziveti izmedju razlicitih modela?
 
Evo neko je probao da promeni pecurkice i pogledajte rezultate :) Nije sjajno ali je promena na bolje za 15-20e, pa ne vredi mnogo :)

 
Nego @Corvus Corax ako sam dobro razumeo posedujes mnoge konzolice!? Zbog cega, sta te tera da kupujes vise modela? Kakve se razlike mogu doziveti izmedju razlicitih modela?
Kolekcionarstvo. Kada je reč o emulator konzolama, njih nemam puno, ali volim da probam šta koja nudi i onda po neku zadržim. Imam Steam Deck, ali, recimo, praktičnije je igrati Gameboy igre ili na originalnom hardveru ili na kompaktnoj, džepnoj emulator konzoli.
Evo neko je probao da promeni pecurkice i pogledajte rezultate :) Nije sjajno ali je promena na bolje za 15-20e, pa ne vredi mnogo
Meni je glavna prednost što su upotrebili standardne Switch analoge, pa se mogu lako i jeftino zameniti ukoliko se javi drift. Nisam ni očekivao unapređenje, ali mi je drago da je neko to precizno testirao i rešio tu nedoumicu. 😄
 
Na mojim retro handheldima teško da će se javiti drift, jednostavno ne vidim da ću ih koristiti dovoljno dugo da se to dogodi a i analogi nisu udobni pa sve što može i treba preko D-pad igram tako.
 
Ja se lomim izmedju rg35xxH (obicnu imam) i trimui smart pro 😀 na ovim vecim rasprodajama na aliex moze da se uzme za ispod 50 dolara, sto je odlicna cena.
 
Meni je glavna prednost što su upotrebili standardne Switch analoge, pa se mogu lako i jeftino zameniti ukoliko se javi drift. Nisam ni očekivao unapređenje, ali mi je drago da je neko to precizno testirao i rešio tu nedoumicu. 😄
Jos je lepsa cinjenica posto hall effect nema neki superiorni rezultat, obicne pecurke su samo po par evra ako treba da se zamene.
Ne znam da li se neko razume. Jel moze softverski da se resi nekim apdejtom ta agresivna kalibracija pecurki?
Ili je to kalibrisano na samim pecurkama.

Mene vise brine baterija. Ima ih i sada da se naruce i nisu ni skupe, ali je isporuka fazon po 150 dolara sa Alija.
Mozda je bolja situacija sa Ebay-a, nisam gledao.
Zato mi se svidela ona SF2000 konzolica, jer koristi 18650 bateriju. Steta sto je sve osim ekrana na njoj krsh i lom.
 
A jel mora svaki najnoviji stock OS da se skida kompletan sa NETa, pa flesuje na karticu ili negde na konzoli posti opcija da se ukljuci update? I kad se skine (ako mora putem kompa) najnoviji OS jel na njemu ostane isti spisak igrica koje su i na starijoj verziji ili se i on modifikuje?
 
Dok ne naprave funkcionalan OTA sistem, nažalost mora da se skida FW sa neta i flešuje.
Da se ne bi mučio sa igrama, razdvoji igre i OS na dve različite kartice, tako da flešuješ samo OS karticu kada izađe update.
 
A jel mora svaki najnoviji stock OS da se skida kompletan sa NETa, pa flesuje na karticu ili negde na konzoli posti opcija da se ukljuci update? I kad se skine (ako mora putem kompa) najnoviji OS jel na njemu ostane isti spisak igrica koje su i na starijoj verziji ili se i on modifikuje?
Nazalost mora, ili da predjes na cbepx-me koji nudi skripte pa se one kopiraju i apdejtuje sistem a da ne oraš opet da kopiraš igre ako ti je sve na jednoj kartici.
 
I ja sam nazalost morao da otvaram konzolu i raskacim bateriju da bi proradilo, veoma neprijatan osecaj, pogotovo vracanje baterije, iako radi nisam 100% ubedjen da sam je utakao do kraja. Sad kapiram da sam mozda trebao pincetom da drzim konektor, ovako prstima moguce je vrlo lako polomiti sve :D Uglavnom, konzola zakucala bez mogucnosti pokretanja, zahvaljujuci @Gorth i savetu (iako sam citao i ovde u topicu za to, nikad se ne bih setio da je otvaram) da raskacim bateriju problem sam uspesno resio 🍻
 
Kolege, kakva su posle nekog vremena iskustva sa rg35xx H? Privlaci me taj horizontalni raspored, a imam obican rg35xx, kako se pokazao? Sad je dobra cena, oko 40ak dolara :)
 
Poslednja izmena:
Kolege, kakva su posle nekog vremena iskustva sa rg35xx H? Privlaci me taj horizontalni raspored, a imam obican rg35xx, kako se pokazao? Sad je dobra cena, oko 40ak dolara :)
Meni je odlican... u pocetku sam malo imao problem oko drzanja, jer sam imao osecaj da ce da isklizne iz ruku, al posle samo sat vremena sve je doslo na svoje mesto. Vec sam negde pisao, jedna od najdrazih kupovina, jer sam uspeo da vratim uspomene, za oko 100e (konzola, kartice, carina, citac kartica...). Ono kad se setis bivish ljubavi, drzi te sat, dva, a na alkohol i muziku puknes vise love, a ovde za zelenu evo vec 2-3 nedelje uzivanja i bice jos dok ne vrisne konzola :D Jedino sto sam primetio, pecurke gotovo da i ne koristim, samo na nekim igricama koje rade striktno samo na njih. Tako da pecurke i nisu neka razlika u odnosu na recimo plus model, vec je samo stvar ukusa kome se sta vise dopada
 
Ko vec ima 3.5' konzolu, realnije je da uzme neku sa vecim ekranom, ako planira da zadrzi konzolu naravno. Ja retko palim svoj 35xx, vise sam se igrao sa garlicom negoli sa igrama, nazalost.
 
Ko vec ima 3.5' konzolu, realnije je da uzme neku sa vecim ekranom, ako planira da zadrzi konzolu naravno. Ja retko palim svoj 35xx, vise sam se igrao sa garlicom negoli sa igrama, nazalost.
Zato se nesto i lomim izmedju 35xxH i trimui smart pro, ali on je malcice skuplji.
 
Trebalo bi da mi stigne 35xx H uskoro. Kapiram u narednih nedelju dana.
Ostavim utiske kada stigne.
Razvija se situacija sa operativnim sistemima.
Knulli je novi fork batocere. Obecava.
 
Stigla je podrška za amigu, dodat je zaseban n64 emulator i opcija da se na plus modelu emulira joypad.
Takođe su unapredili i n64 i psp performanse.

 
Stigla je podrška za amigu, dodat je zaseban n64 emulator i opcija da se na plus modelu emulira joypad.
Takođe su unapredili i n64 i psp performanse.


Nikad kraja cackanju :ROFLMAO: A bas danas sam isprobavao odredjene N64 igre, i nekako kao da emulator pomeri sliku u levu stranu pa se vidi granicna linija na desnoj strani. Mislim ne smeta, al mozda su to sad sredili. Ono sto me je vise razocaralo kada je N64 u pitanju, meni su te igrice poprilicno neigrive. Recimo nije Formula 1 sem grafike nema sta vise da ponudi, igrivo je do prve krivine :ROFLMAO: A i ova podrska za Amigu je top novost.

Jedino sto sad fali mesta na HDu :ROFLMAO:
 
Za ljude koji imaju pristup 3d štampaču, mogu da naprave i bolje držače.

Evo jedan primer za H

I za obični 35xx, možda pase i za plus
 
Novi firmware za RG35XX H (za one kojima je promaklo)
Neko je na temi pomenuo da konzola "ne voli" brze punjace. Kod mene se baterija bez problema napunila na Samsungovom 25W (EPTA-800) punjacu.
 
Ma ne cackam vise nista, poceo sam ozbiljno da igram Dyna Blaster (dosao sam do 6.sveta) i Super Froga (usao u zamak)... koliko je lepo i zanimljivo, toliko su velike sanse da konzolica poleti kroz vazduh (kad izgubim zivot na glupost) :D

edit: mozda omasih topic, al nema veze...
edit: inace kartica sa romovima vise ne moze da mi se ucita na komp, jednostavno se nista ne desava, kao da i nije u citacu. Sve ostale kartice najnirmalnije rade, ova nece. A u konzoli radi bez problema
 
ako je rec o onoj sto dolazi uz konzolu..ta generalno i jeste za izbegavanje, nema ni logo ni nista
 
ako je rec o onoj sto dolazi uz konzolu..ta generalno i jeste za izbegavanje, nema ni logo ni nista
Ne, ne... Sandisk extreme od 256gb. Ne znam sta bi moglo da bude u pitanju jer kad je kartica u konzoli radi bez problema. Imam dva citaca kartica i ne radi ni na jednom, a ostalih 4-5 kartica rade, tako da mislim da nije do citaca. A nekako mi nema logike da je do previse sitnih fajlova... na jednom citacu mi ureddno prijavi Drive kad je ubacim, ali to je Drive od citaca, jer ne mogu da ga otvorim, jednostavno kao da nema kartice u citacu, a na drugom citacu kad ga prikacim na komp nikakve promene nema kao da ga nisam ni prikacio. Ocigledno cu morati (jer mi na kartici ostalo jos poprilicno slobodnog prostora) na format pa sve iz pocetka
 
Ma ne cackam vise nista, poceo sam ozbiljno da igram Dyna Blaster (dosao sam do 6.sveta) i Super Froga (usao u zamak)... koliko je lepo i zanimljivo, toliko su velike sanse da konzolica poleti kroz vazduh (kad izgubim zivot na glupost) :D

edit: mozda omasih topic, al nema veze...
edit: inace kartica sa romovima vise ne moze da mi se ucita na komp, jednostavno se nista ne desava, kao da i nije u citacu. Sve ostale kartice najnirmalnije rade, ova nece. A u konzoli radi bez problema
Sta kaze Disk management kad ubacis karticu u komp? Ako je vidi, onda samo dodeli slovo particiji i to je to. Tako je kod mene bilo sa Samsungovom 256GB karticom.
 
 
Nazad
Vrh Dno