Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Kako se zove ona stvarčica što liči na usb, ubaciš je u običan Plazma televizor i onda on može da funkcioniše kao Smart TV (gledaš na njemu emisije sa interneta)? Da li toga ima na ananasu?
 
Thanks🍀

Moj tata ima jednu plazmu u prizemlju, drugu na spratu. Da li može da prebacuje ovaj TV stik sa jednog televizora na drugi? Da li će znati sam da se snađe oko instaliranja tog stika ili treba da potraži pomoć? Ja se slabo snalazim sa tehnikom.

Sve sa ovim vaučerom, cena od 5.000 je sasvim Ok.
 
I danas isto 1000/4000


Iznenađenje dana!

Iskoristi vaučer od 1.000 RSD koji važi za ceo asortiman, za minimalnu vrednost korpe od 4.000 RSD.

Promo kod: 1AhKFtCH

Vaučer može da se iskoristi samo danas ili do iskorišćenja vaučera predviđenih za ovu akciju.
 
Bzv bar da je bez limita pa da mozes da uzmes patike od 3000 din za 2000 bez postarine (n)
 
Da li može da prebacuje ovaj TV stik sa jednog televizora na drugi?
Može, ali ako koristi nekog kablovskog operatera i ima od njega već priključen resiver moraće uvek na daljinskom da odabere koji HDMI ulaz se koristi,.
 
Update na moju prethodnu poruku: 20 minuta nakon pisanja ovde počeli su postepeno u toku dana da menjaju statuse da bi pred ponoć stigao fiskalni račun na mejl. Preuzeo sam jutros od kurira. Tako da su ispoštovali onaj krajnji rok.
Što se tiče vaučera, negde ga ima navedenog, negde je puna cena navedena ali ipak je primenjen popust za iznos vaučera, tako da ne mora da se brine oko toga.
Definitivno rade noću :) Kurir je preuzeo sinoć u pola 11 a stiglo u pola 9 danas (10h otprilike).
Da je brzo, i nije, ali ipak su ispoštovali rok i stiglo je u ovoj godini tako da sam zadovoljan
 
Može, ali ako koristi nekog kablovskog operatera i ima od njega već priključen resiver moraće uvek na daljinskom da odabere koji HDMI ulaz se koristi,.

Thanks🍀
Nema veze, neka instalira taj stik na TV u prizemlju, pa nek tamo gleda sa interneta šta želi.
Tata nema kablovsku u kući, ima veći paket za internet. Zato mislim da je najbolje da mu kupim ovaj stik, pa neka gleda emisije sa interneta koje god želi. Većina tih programa na kablovskoj realno nije ni za šta.
 
Ne kapiram smisao objavljivanja vaucera koji je neaktivan. Ako vec znaju u sistemu da je istekao vaucer, ili da je sve podeljeno, ne kapiram zasto je problem tu informaciju iskoristiti i sakriti kupon, kao sto pise za prethodne podeljene = "podeljeno!" , na strani https://ananas.rs/promo/praznicni-kalendar. Takodje, mogu da objave u koje vreme se otkriva novi vaucer.

Dalje, opis "Vaučer nije validan" mi je glup, ako sam vaučer našao na Ananasu, na stani gde piše da kliknem, a polje nije označeno kao "Podeljen!". "Nevalidan vaučer" nije isto kao i npr "istekao vaucer" ili "podeljen vaucer", opis koji vidi korisnik je ipak bitan.

I treće, nemogućnost srednjeg klika na arikal, od skora uvedena, mi govori da nešto debelo nije u redu u Ananasu.

Teško mi je da shvatim da je neko sve ovo gore testirao i tako pustio na sajt, kao ok je to tako :) Možda se i varam, ali imam utisak da možda Ananas ide malo nizbrdo.
 
Poslednja izmena:
A od jutros popust 20 000 na s23, i samsung tablete, kada bi dali sličan popust i na belu tehniku isplatilo bi se čekanje.
 
Ne kapiram smisao objavljivanja vaucera koji je neaktivan. Ako vec znaju u sistemu da je istekao vaucer, ili da je sve podeljeno, ne kapiram zasto je problem tu informaciju iskoristiti i sakriti kupon, kao sto pise za prethodne podeljene = "podeljeno!" , na strani https://ananas.rs/promo/praznicni-kalendar. Takodje, mogu da objave u koje vreme se otkriva novi vaucer.

Dalje, opis "Vaučer nije validan" mi je glup, ako sam vaučer našao na Ananasu, na stani gde piše da kliknem, a polje nije označeno kao "Podeljen!". "Nevalidan vaučer" nije isto kao i npr "istekao vaucer" ili "podeljen vaucer", opis koji vidi korisnik je ipak bitan.

I treće, nemogućnost srednjeg klika na arikal, od skora uvedena, mi govori da nešto debelo nije u redu u Ananasu.

Teško mi je da shvatim da je neko sve ovo gore testirao i tako pustio na sajt, kao ok je to tako :) Možda se i varam, ali imam utisak da možda Ananas ide malo nizbrdo.


Koliko je prošle godine ananas bio bez greške, toliko sada rade krajnje neprofesionalno i bez poštovanja prema kupcima. Dobar online prodavac poštuje vreme kupaca, pouzdan je i odgovoran. Ili šalješ vaučer kupcu, ili ne šalješ. Ne dovodiš ga u poziciju da gubi silno vreme dok napravi porudžbinu, da bi uskoro video da vaučer nije aktivan, i tako po 100 puta.

Korektan prodavac pošalje vaučer kupcu i kaže da isti važi do toliko sati tog dana pod tim i tim uslovima. Ovo je klasično šibicarenje. Važi vaučer, ali u stvari ne važi🤥.

Verovatno misle da je ovo šibicarenje sa vaučerima dobar marketiški potez. Mene kao kupca su na ovaj način samo odbili od kupovine, već sam se negativno uslovila. Prošle godine smo za Novu godinu napravili bar 10 porudžbina. Ove godine će biti najverovatnije dve, Iako smo dosta toga imali u planu. Taj marketinški stručnjak koji je smislio ove vaučere veze nema sa psihologijom kupaca. Nismo mi zaludne babe koje po čitav dan bulje u telefon i igraju se igre sad ga vidiš, sad ga ne vidiš.
 
Sad oko nove idu bezvezni vauceri, ne verujem da ce da prave neku akciju sad kad su neradni dani, ko ce to da pakuje i dostavlja.
 
Meni nije isporučena roba kad je bio onaj dan sa onim 70% popusta pošto navodnom paket nije mogao u paketomat ali su mi poslali poruku da će mi aktivirati vaučer ponovo. Ja u fazonu super, pošaljem poruku da želim oni posle 3 dana odgovore da prvo mora da se ažurira porudžbina kao neuspela. Ok ajde i to čekala 3,4 dana i kad je i to bilo poslala im poruku da se ažuriralo i oni meni opet posle 2,3 dana pošalju poruku koji je vaučer u pitanju. Ja kažem da je 70% na određene proizvode i evo to je bilo u sredu, baš me zanima da li će mi nešto poslati.
 
Na kraju godine ocena za Ananas 4 od 5.
Bila bi i petica ali sam našao par artikala sa dosta povoljnijom cenom nego kod njih.
Juče mi je stigla porudžbina bez naplaćene dostave iako je na sajtu bila istaknuta cena od 349 din. Moram da naglasim da nisam imao obrnut slučaj naplate
 
Meni nije isporučena roba kad je bio onaj dan sa onim 70% popusta pošto navodnom paket nije mogao u paketomat ali su mi poslali poruku da će mi aktivirati vaučer ponovo. Ja u fazonu super, pošaljem poruku da želim oni posle 3 dana odgovore da prvo mora da se ažurira porudžbina kao neuspela. Ok ajde i to čekala 3,4 dana i kad je i to bilo poslala im poruku da se ažuriralo i oni meni opet posle 2,3 dana pošalju poruku koji je vaučer u pitanju. Ja kažem da je 70% na određene proizvode i evo to je bilo u sredu, baš me zanima da li će mi nešto poslati.

Ja sam slicno prosao za otkazanu porudzbinu i slao im na mail sliku vaucera i na kraju sam dobio sipak.
 
Ne dovodiš ga u poziciju da gubi silno vreme dok napravi porudžbinu, da bi uskoro video da vaučer nije aktivan, i tako po 100 puta
Mda, toliko su losi i jadni da su ljudi morali da prave dvocifrene naloge zbog njih.
Stidi se, Ananase ...
 
Zamerka na izostanak obaveštenja za istek trajanja dnevnog vaučera je sasvim opravdana. Imao sam takva krajnje neprijatna iskustva
 
Kraj godine, pa presek stanja.
Zeznuli su onu promociju, ali je Benchmark malo zakrpio. Do duse, ostecen sam u ukupnom preseku.
City i povrati najveci problem.
I taj Scarvino nesrecni, kud se nakupovah, sve se skupilo.
Sto bi rekli ocena 3/5.
 
Sad sta god da se naruci pitanje je hoce li stici pre 3-5 januara a ako tad ne stigne onda ce stici od 9 do 12 januara.
 
U stilu njihovih reklama:
A za novu godinu, crkao nam TV. I sad gledam šta ima na Adirect i evo dileme. 3 proizvođača nude produženu garanciju za kupovinu do 31.12. Ananas izdaje fiskalni onog trenutka kada kurir preuzme porudžbinu, što znači tek posle 1.1. :rolleyes: A "akcijska cena" je do 31.12.

A i ja da ih pozdravim za ukidanje otvaranja proizvoda u novom prozoru. Neverovatno.
 
Poslednja izmena:
Takodje sam primetio jos jednu novu pojavu na Ananasu, a to je da prodavac Spark ima akcije na kojima roba ne košta povoljnije. Radi se o sniženju na prethodno, verovatno, podignute cene. Prvi put sam ovo video pre neki dan za neki artikal, evo sada i za drugi.

Da ne bi ostalo na praznim rečima, evo ga primer https://ananas.rs/proizvod/logitech-m185-bezicni-mis-opticki-1000-dpi-sivi/387627

Ovaj miš verovatno nikada nije koštao 4.000 din, kako piše na stranici. Sada je na akciji većoj od 50% i kosta 1899 din. Da ne ostavljam link ka drugim prodavnicama, ali taj miš ima da se nadje na vise mesta jeftinije. Počevši od 1580 din, pa do max 2840 din.
 
Po kojoj ceni je ovo rasprodato - po gornjoj ili po donjoj ceni... 😂
 

Prilozi

  • SmartSelect_20231226_011227_Ananas.jpg
    SmartSelect_20231226_011227_Ananas.jpg
    105.3 KB · Pregleda: 115
Takodje sam primetio jos jednu novu pojavu na Ananasu, a to je da prodavac Spark ima akcije na kojima roba ne košta povoljnije. Radi se o sniženju na prethodno, verovatno, podignute cene. Prvi put sam ovo video pre neki dan za neki artikal, evo sada i za drugi.

Da ne bi ostalo na praznim rečima, evo ga primer https://ananas.rs/proizvod/logitech-m185-bezicni-mis-opticki-1000-dpi-sivi/387627

Ovaj miš verovatno nikada nije koštao 4.000 din, kako piše na stranici. Sada je na akciji većoj od 50% i kosta 1899 din. Da ne ostavljam link ka drugim prodavnicama, ali taj miš ima da se nadje na vise mesta jeftinije. Počevši od 1580 din, pa do max 2840 din.
Ne radi to samo Ananas, rade i ostali marketplace prodavci, Bazzar, Shoppster itd. Drze napucane cene, stave AKCIJA i SNIZENJE 50%, a kad pogledas na ePonudi cena ista kao regularna u drugim radnjama. :)
 
Nazad
Vrh Dno