Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Sgt. Major

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2013
Poruke
2,541
Poena
495
Ananas, Deltin sajt za online trgovinu, počeo sa radom.

Popusti, akcije, proizvodi... Mislim da bi bilo dobro da se sve kači ovde.


Kapiram da nije problem da tema stoji ovde, kad već imamo Ali, Ebay, Amazon itd.
 
Već danaima ovde na forumu sporadično se pojavi pojam "Ananas", rekoh neka sprdnja u pitanju (nisam se "dublje" uključivao u čitanje tih diskusija, samo prelistavao). Nije mi palo na pamet da u Guglu ukucam pojam "Ananas" jer ko bi to "normalan" uopšte pretraživao. :D

Ako ništa drugo, hvala za info (koji opet ne bih video da nije bilo poruke u "Prijava problema i bagova"). :ROFLMAO:
 
I mene je zbunjivalo dok sam čitao tekst u "Prijava problema i bagova". Pomislio sam da se i o voću počelo diskutovati a palo mi je na pamet i da su granate možda u pitanju.:giggle:
Mada imam problem sa otvaranjem kategorija. Kliknem na neku robu i progress bar dođe to trećine i ništa. Da li je do njih ili mene (Firefox hoće da blokira ponekad), te probleme nemam sa ostalim sajtovima ovog tipa.
 
shopster je isto sto i dijaspora shop. Samo su na jedno mesto stavili brdo ponuda drugih uvoznika.
Ananas bi trebao da se razlikuje, prvenstveno po dostavi. Kopija amazona po pitanju korisnickog iskustva, a ne samo jos jedan online shop. To za sada apsolutno nisu ostvarili. Broj proizvoda je kritican i svodi se na nekoliko prodavnica tipa delfi. Pa ne treba mi drugi delfi da prodaje njihovu robu skuplje.
Iskreno se nadam da ce uspeti i shopster i ananas
 
Kupio sam nešto preko shopstera 09.11. i dalje stoji u obradi (uredno je bilo na stanju). Mora to malo brže, moje mišljenje.

Inače imaju opciju da se pošalje paket na paketomat koju izabrah, gde ga ima naravno i usluga poštarine je besplatna.

Aj nadam se da će stići ove nedelje paket.

shopster.png
 
Kupio sam nešto preko shopstera 09.11. i dalje stoji u obradi (uredno je bilo na stanju). Mora to malo brže, moje mišljenje.

Inače imaju opciju da se pošalje paket na paketomat koju izabrah, gde ga ima naravno i usluga poštarine je besplatna.

Aj nadam se da će stići ove nedelje paket.

Pogledajte prilog 324192
Nemoj puno da se nadas, nego ih zovi! Kad ih budes zvao posle dan/dva stize! Ja sam dve puta kupovao preko Shoppster.com i katastrofa! Prvi put pola od onog sto sam bio narucio na kraju nije bilo dostupno! Zovu pa mi kazu nemamo to i to, pa onda e imamo.... pa kasnije istog dana ipak nemamo, a inace SVE VREME DOSTUPNO NA SAJTU! Onda na kraju salju sta imaju, i posle 10 dana zovem i reko ili da salju ili da otkazu i sutradan stiglo! Onda kao izvinjavali se.... bla, bla desava se.... ajde reko ok desava se ponovo nesto narucim proslo nekih 12/13 dana ja pozovem jaooo da, da evo stize za dva dana! Tako da sto se tice Shoppstera moje iskusto je jako lose od dostave preko korisnicke podrske.

Sad videcemo sa kako ce ananas.rs da radi
 
Poslednja izmena:
Meni se to na shopsteru nikad nije desilo. Dešavalo se da je par dana duže u obradi, ali na kraju sve bude ok.
 
I moje iskustvo sa sopsterom lose. nedelju dana proslo i ni traga ni glasa. Podelili paket u dva dela od kojih je jedan navodno preuzet od strane kurira. Nit' ima kurira, nit' price o drugoj polovini paketa. Necu se ni truditi vise.
Osim toga, postarina je bila 390 rsd. Vecina lanaca sklopi ugovor sa kurirom pa je isporuka 200rsd. Ja uslugu platim prodavnici, a prodavnica kuriru. To je znatna usteda, pogotovo za pakete male vrednosti. Bukvalno vecina prodavaca na KP nudi bolju uslugu.
 
Znaci nista od Ananas Prime?
 
Kupio sam nešto preko shopstera 09.11. i dalje stoji u obradi (uredno je bilo na stanju). Mora to malo brže, moje mišljenje.

Inače imaju opciju da se pošalje paket na paketomat koju izabrah, gde ga ima naravno i usluga poštarine je besplatna.

Aj nadam se da će stići ove nedelje paket.

Pogledajte prilog 324192
Meni gde tebi piše U obradi,piše suspendovana. Ali nemam pojma zbog čega. Inače nikada nisam kod njih kupovao ovo mi je prvi put.
 
^
Zato što verovatno nemaju to što si poručio na stanju, klikni na tu porudžbinu i vidi šta to nemaju odjednom nakon "provere" a na sajtu kaže "na stanju".
 
Evo i mene u klubu...:D
Prvi put porucujem nesto sa Shoppster-a, od 12.11, stoji da je porudzbina u obradi, s'tim sto od malopre mogu da skinem racun i tamo gde pise "Datum slanja" stoji danasnji datum, 15.11... Ne znam dal' su poslali, nisam dobio nikakvu poruku od kurirske sluzbe da je preuzeto...
Inace i ja sam izabrao paketomat, ali je malo verovatno da ovo moze da stane u njega...:rolleyes:
Screenshot 2021-11-15 193207.png
 
Ovo je tema za Ananas, koji je jos uvek u test fazi uzgred....
 
Odnosi se, ali mislim da je to do tebe, odnosno ako koristis neki adblock da to sprecava da otvoris same kategorije jer bi sajt trebalo da radi bez bugova sada...
 
Koristim Adblock Plus ali nije to, bar ne samo to. Kad ga isključim, progress bar dođe skoro do kraja i stane tako i ništa se ne otvara. Problem je samo sa ovim sajtom ove vrste, sačekaću koji dan možda se reši samo.

EDIT:
Probao sam pre 10 minuta i nije išlo kao ni ranije, probao sam sad ponovo i pokrenulo se. Ide malo teže ali polako se sve stranice otvaraju. Kao da su me čuli.
 
Poslednja izmena:
Nemoj puno da se nadas, nego ih zovi! Kad ih budes zvao posle dan/dva stize! Ja sam dve puta kupovao preko Shoppster.com i katastrofa!
Zvao pre 3 dana ništa i dalje, nema dostave, kaže dečko iz podrške biće.

Tamo u profilu promenio se status u zatvoreno davno, dole kad kliknem na proizvode isporučeno i zeleno. Samo ne znam gde :)

Poruke nema da preuzmem na paketomatu, računa nema ni na sajtu, tačno 10 dana/ima opcija kao da se preuzme račun, ali je sivo i nemoguće preuzeti račun. Možda ako opet bude neki kupon sa sbb-a, pa poručim i zaboravim da sam uopšte i poručio, ali možda. Previše sporoooo sve ovo.
 
Očigledno su na silu imali live date, za BF. Šteta.
 
Moje iskustvo sa ananas.rs je fenomenalno! Barem za sad, u subotu uvece sam narucio par stvari, sve je stiglo u ponedeljak ujutru! Dostava ljubazna, ujutru poslali sms da stizu ocekivano vremr, ukoliko zelim da pomerim ..... sms pre nego sto su stigli. Nadam se da se nece pokvariti!

Za sad ne mogu da se porede sa Shoppster-om gde sam imao dva negativna iskustva.

To sto sam narucio na ananasu je bilo oznaceno sa "Ananas direkt" tako da je sigurno i to razlog sto je stiglo brzo, ali opet nisam ocekivao tako brzo.

P.S. tuzno sto se radujem necemu sto bi trebalo da bude standard u online kupovini.
 
Dzaba se radujes, jos nemaju toliko posla, tako da trenutno mogu da ispostuju vreme :) Kada bi znao ko je postavljen za CEO tamo, sve bi ti bilo jasno....
 
Ma znam da sad nije guzva, ali eto nadam se! 😂😂😂
 
Zvao sam danas opet shopster, 2 nedelje tacno i nema posiljke.

Otislo od njih, ali gube joj trag negde. Ostavio sam podatke pa ce javiti, verovatno da vidi sa dexpresom. Malo neozbiljno, izabran je paketomat i to je davno trebalo da bude kod mene.
 
tema nije Shoppster. hvala na razumevanju
 
Nije tu bitan CEO vec ljudi koji su postavili sistem a oni imaju ozbiljno iskustvo u pogledu e commerce... Uz to je ozbiljan novac ulozen, ne zuri se a i imaju podrsku sopstvene logistike... Bice to ipak malo drugacije nego sto ostatak radi...
 
Zvao sam danas opet shopster, 2 nedelje tacno i nema posiljke.

Otislo od njih, ali gube joj trag negde. Ostavio sam podatke pa ce javiti, verovatno da vidi sa dexpresom. Malo neozbiljno, izabran je paketomat i to je davno trebalo da bude kod mene.
Užas su, katastrofa! Ono moras da ih zoves, da podviknes ne bi li poslali. Ja sam na kraju i mejlove pisao…. bukvalno jedba.Dekspres drze takodje oni, tako da…….
Nije tu bitan CEO vec ljudi koji su postavili sistem a oni imaju ozbiljno iskustvo u pogledu e commerce... Uz to je ozbiljan novac ulozen, ne zuri se a i imaju podrsku sopstvene logistike... Bice to ipak malo drugacije nego sto ostatak radi...
I ja se nesto nadam tome. A i Delta sve sto radi radi dobro, ja sam imao vrlo pozitivna iskustva.
 
Uopste mi nije jasan ovaj Ananas.

Bukvalno po istoj ceni prodaju robu koja vec postoji kod drugih prodavnica, cak i navedu koja prodavnica zapravo prodaje stvar.

Koja je prednost kupovine na Ananasu u odnosu na kupovinu direktno u prodavnici?

Takodje uopste nema robe malih prodavaca, nema polovnog i gomile stvari koje ima na KP. Cak i Sasomange je imao odredjenu grupu prodavaca koji su prodavali tamo od samog starta, ovde nema nikog.

Neko poput Delte je ovo mogao da izvede tako da grmi od samog starta, samo da je to bila namera. Ovako mi deluje vise kao IT neki projekat za pranje para.

Bukvalno su mogli da iskoriste celu frku sa nedostavljanjem robe iz Kine u Srbiju i sa velikim postarinama i da po nesto vecim cenama ponude tu istu robu ovde sa lokalnom dostavom. Nista sto nije vec vidjeno, pun je Amazon toga.

Daleko je ovo od "Srpskog Amazona"...
 
Uopste mi nije jasan ovaj Ananas.

Bukvalno po istoj ceni prodaju robu koja vec postoji kod drugih prodavnica, cak i navedu koja prodavnica zapravo prodaje stvar.

Koja je prednost kupovine na Ananasu u odnosu na kupovinu direktno u prodavnici?

Takodje uopste nema robe malih prodavaca, nema polovnog i gomile stvari koje ima na KP. Cak i Sasomange je imao odredjenu grupu prodavaca koji su prodavali tamo od samog starta, ovde nema nikog.

Neko poput Delte je ovo mogao da izvede tako da grmi od samog starta, samo da je to bila namera. Ovako mi deluje vise kao IT neki projekat za pranje para.

Bukvalno su mogli da iskoriste celu frku sa nedostavljanjem robe iz Kine u Srbiju i sa velikim postarinama i da po nesto vecim cenama ponude tu istu robu ovde sa lokalnom dostavom. Nista sto nije vec vidjeno, pun je Amazon toga.

Daleko je ovo od "Srpskog Amazona"...
Sto ih je vise to je bolje. Konkurencije nikad dosta, bar ce nama korisnicima da znaci kad krenu razni popusti, a i ovo je prvi online shopping sajt gde kad porucim nesto brza posta mi na vrata od stana donese. Ne moram da silazim po paket, u obavezi su da izvrse dostavu na kucna vrata. Tako da eto mozda zbog ovoga ostali krenu isporuku na kucna vrata. Drugi za sad sam primetio da oni jedini rezervisu sredstva na kartici kad placas karticom, i ne skidaju rezervisana sredstva sve dok ne udarim potpis da sam primio paket. Tacnije sutra dan kad od brze poste oni dobiju informaciju da je paket isporucen, ne znam kako funkcionise paketomat. Generalno ostali mi odmah skinu novac, pa je muka ako ima neki problem da se ceka 7+ dana da ti se novac vrati nazad.

Jos kad bi radili RMA kao Amazon bilo bi sick. E sad sto se tice projekta i izgleda za pranje para, kad procitas da je Miskovic pricao da je to srpski amazon, mozda mu je u planu da proda ovo posle Amazonu kad dodje u Srbiju, samo zbog baze korisnika.
 
Ok to za dostavu i rezervisanje sredstava je lepo, nema sta. Videcemo na sta ce ispasti sve na kraju.
 
Ne moram da silazim po paket, u obavezi su da izvrse dostavu na kucna vrata. Tako da eto mozda zbog ovoga ostali krenu isporuku na kucna vrata.
To propisuje zakon o zaštiti potrošača, izričito, a što drugi ne poštuju prolazi samo zato što ih niko ne prijavljuje. Na šta smo spali, kad je poštovanje zakona plus.

Aj neći da tupim, ima tema za to, nego da raširim malo znanja.
 
Nazad
Vrh Dno