Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Je li pisao beše neko kakav je onaj prenosivi roštilj od 100 dinara? :D Da ga otpakujem ako mi sutra stigne ili prosledim na otpad?
 
Ako neko hoce da proda taj rostilj za 1000din, treba meni za selo :D

Kratka dopuna, mejlom su me sada obavestili da mi je tastatura odbijena jer je nema na stanju...
Sad cu pogledati imam li kakav kod jos pa da podelim kome treba.
Nadam se da ce uraditi neku akciju i za Novu godinu..
 
ja danas kupio dva proizvoda od razlicitih prodavaca, udjem na upravljaj proizvodom i otkazi porudzbinu, a sajt otkaze celu porudzbinu automatski.
 
Upravo mi je otkazana porudžbina od Sparka, napravljena 23. novembra, iskorišćen vaučer od 2500 MC.
U pitanju je Office 365, koji naravno imaju na stanju i dalje, iako u mejlu piše da je otkazano zbog nedostupnosti proizvoda.
 
Koji je to rostilj? :unsure:
 
Koji je to rostilj? :unsure:
Uz neki poseban vaucer krajnja cena je bila 99din.





Onda ce pootkazivati sve porudzbine i tako se izvuku iz minusa,
Nisu oni nikad u minsu :)
Kad nam daju najveci popust, to je za njih u najgorem slucaju po nabavnoj ceni :D
 
Ali skladište napravljeno, npr.
 
Da li neko može da mi protumači situaciju kod plaćanja MC karticom.
Znamo da je uslov za mnoge vaučere bilo plaćanje MC karticom.

E sad tehnički, kada se karticom plaćalo na sajtu, iskakao je onaj prozor transakcija u obradi, pa transkakcija izvršena, ali ja konkretno nemam nikakva zaduženja na toj kartici (doduše nijedan proizvod tako poručen i plaćen mi još nije dostavljen).

Opcija koja mi pada na pamet je da će kartica biti zadužena kad mi dostave proizvod.

E sad dopunska dilema, pošto sam dva od tih proizvoda usmerio na paketomat, kako bi trebao da ide postupak njihovog preuzimanja?
Da li samo kucam kod (dakle ništa ne plaćam na pumpi) i preuzimam proizvod sa paketomata, pa od tog momenta kreće zaduženje tog iznosa na kartici?
 
Da li neko može da mi protumači situaciju kod plaćanja MC karticom.
Znamo da je uslov za mnoge vaučere bilo plaćanje MC karticom.

E sad tehnički, kada se karticom plaćalo na sajtu, iskakao je onaj prozor transakcija u obradi, pa transkakcija izvršena, ali ja konkretno nemam nikakva zaduženja na toj kartici (doduše nijedan proizvod tako poručen i plaćen mi još nije dostavljen).

Opcija koja mi pada na pamet je da će kartica biti zadužena kad mi dostave proizvod.

E sad dopunska dilema, pošto sam dva od tih proizvoda usmerio na paketomat, kako bi trebao da ide postupak njihovog preuzimanja?
Da li samo kucam kod (dakle ništa ne plaćam na pumpi) i preuzimam proizvod sa paketomata, pa od tog momenta kreće zaduženje tog iznosa na kartici?
Kartica je trebalo da bude zadužena odmah jer je njome plaćeno na sajtu, nema veze koji je način dostave.
Mislim da se sećaš situacije od kolege i mene od prosle godine kada su meni sredstva bila rezervisana odmah (a u paket zoni sam preuzimao i tu plaćao), pa onda u nekom trenutku vraćena na stanje pa skinuta posle 3 meseca bez ikakve najave. Očigledno je da im platforma i dalje pati od dečjih bolesti.
 
Meni su svaki put odmah skinuta, tj. rezervisana sredstva odmah posle transakcije.

Inace za otkazanu porudzbinu mi vratili posle 4 dana, tj. 2 radna, tako da to bas brzo ide.
 
Ali skladište napravljeno, npr.
Takve stvari se računovodstveno ne evidentiraju kao trošak, već kao ulaganje u osnovna sredstva i samim tim ne utiču na visinu iskazane dobiti. Pretpostavljam da se značajan deo troškova odnosi na reklamu i marketing koji su presudni za uspeh osnivanja jedne ovakve platforme.
Teško je poslovati profitabilno kada se gro transakcija na platformi dešava za crni petak i novu godinu uz vaučere koji daju popust od 37% (1.500 din) ili 42% (2.500 din), ili celih 50% koliko je bilo prošle godine. Svakako da nisu ni računali na profitabilnost u prvih par godina, sve je to unapred planirano ulaganje u osvajanje online tržišta u Srbiji. Da li će uspeti videćemo, za sada svakako nisu kad i dalje moraju da daju ovakve vaučere da bi privukli kupce na njihovu platformu.
 
Poslednja izmena:
Ako je nekom ostalo jos vaucera, a razmislja na cega da potrosi, mozda nije lose resenje kafa u zrnu za espreso kafopije :)
 
Tri porudžbine onih sitnih -70% gluposti od sparka i dalje imaju status potvrđene. Kao da gledam da će sve da ih otkažu.
 
Meni se vodi kao rezervisno
 
Nisam do sad koristio Master za online kupovinu.
Meni stoji da su sredstva rezervisana, nisu skinuta sa kartice. Upitanju je kreditna kartica sa limitom, limit je ostao isti kao i pre kupovine.
Jednu posiljku je pruzeo kurir a druga ne menja status od trenutka kupovine.
 
Vrh Dno