Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Pa bolje je malo preterati sa hlađenjem, bar će biti tiši.
 
Neocekivani priliv sledece sedmice. xD
Taman da stavim jedno 80k u Ryzen kasicu prasicu.
 
https://youtu.be/rDV7aA6arVo

Razlika do 3% pri bilo kakvoj upotrebi (profi ili gaming) na stock frekvencijama za oba, za razliku u ceni od 25%.

OC potencijal, na njihovim primercima, isti, kao i performanse pri klokovanju (sto je i logicno).
 
Nešto definitivno nije u redu sa frekvencijama/performansama...AMD je sam sebi ubio celu liniju procesora. 2 linije - pretpostavljam da je isto i sa 3700X vs. 3800X...

Pkus, ako je verovati netu, kuler na 3600X više nema bakarno jezgro već je ceo aluminijumski, što je ekser u sanduk.
 
Poslednja izmena:
Pre bih rekao da je sve u redu, da PBO ove generacije radi odlicno, mada i dalje mislim da ce rock-stable all-core OC sa gasenjem power save opcija i fiksiranjem svih klokova i napona bolje resenje, ali to iziskuje vise vremena i znanja od "obicnog" oc-ja. Testiracu vec kad mi stigne 3600, avgusta ili septembra.

R5 3600 boostuje na 4GHz na svim jezgrima, 4.3GHz je max. klok za all-core OC, 3600X boostuje na 4.1-4.2GHz (ovo sam lupio, pretpostavljam da je veci boost nego na 3600, a opet ne moze biti 4.3GHz). Cak po njegovim testovima zbog 1c/2c boosta na 4.4GHz 3600X stock ima bolje (opet, margin of error nivo bolje) gaming performanse od all-core oc-ja na 4.3GHz.
 
Poslednja izmena:
"Margin of error" performanse se ne plaćaju 50$ više, u tome je problem. Sa 2000 serijom je opet koliko-toliko imalo nekog smisla uzimati X verzije, u nekim slučajevima...ovde ič.
No dobro, olakšali su nam izbor...
 
Dusane, pocecu da delim poene za offtopic.
Takvim pitanjima ovde nije mesto

...über rmn7
 
Poslednja izmena:
3900X vs. 9900K vs. NVENC za streaming:

TL;DW - Da, bolji je.

Meni nije jasno da 99% ljudi kaže jedno, a onda se nađe nekoliko da kažu potpuno suprotno.
Zašto li je to??? Mrzi me da gledam, jer taj lik je potpuni anonimus.
Ako će meni Intel ili AMD da plate, mogu ja testove da namestim da bude kako ja hoću. Nije kao da je lik live odradio poređenje.

Jeste 3600 sweet, ali c16, a to je juro skupo, makar out of the box.

@mike
Koja je beše tačna oznake tvoje memare?
 
Poslednja izmena:
Dovodi se u pitanje da procesor sa slicnim odnosom clock/IPC i 50% vise jezgara od konkurenta ima bolje multi-core performanse (streaming)? :D
 
Meni nije jasno da 99% ljudi kaže jedno, a onda se nađe nekoliko da kažu potpuno suprotno.
Zašto li je to??? Mrzi me da gledam, jer taj lik je potpuni anonimus.
Ako će meni Intel ili AMD da plate, mogu ja testove da namestim da bude kako ja hoću. Nije kao da je lik live odradio poređenje.

Jeste 3600 sweet, ali c16, a to je juro skupo, makar out of the box.

@mike
Koja je beše tačna oznake tvoje memare?

Lik je ok. Ima odlične testove SFF stvari.
I ne znam odakle ti da "99% kaže jedno" kad se još ranije znalo da 8700K možda daje više sirovih fps ali sa 2700(X) imaš manje seckanja i glatkiji stream...Sad kad se AMD približio Intelu sa fps i 3900X ima 50% više jezgara i threadova, ti ne možeš da poveruješ da omogućava bolje streamovanje. Ajd' sad...

3600 MHz CL16 možda nije jeftin out of the box (mada, ne mora da znači, skupo je ako juriš B-die i slično) ali zato uzmeš CL18 i sam namestiš na CL16. To ti je i bila namera, da tweakuješ, zar ne?
Već sam pomenuo ranije, ima memorija sa Micron E-die i Hynix C-die koje su odlične, kažu da se lepo klokuju i sa pristojnom cenom, samo treba da znaš koji su modeli u pitanju...ako si baš zapeo sa Samsung B-die, onda ćeš da platiš, je li.
 
Mislim da je anarki citirao pogresan post.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Juro
Pitanje da li može c18 na se spusti na c16. Može najverovatnije sa većim naponom, samo pitanje kolikim.
Namera mi je da uzmem 4000+ i da teram 3600 na c15 ako može. Videću koliko će G.Skill Neo da košta, jer on ima niske lat. Ima 3600 c14 kit, samo pitanje koliko će da košta. Ne žurim ja nigde, ima vremena do kraja septembra.
Imam mnogo problema sa odabirom ploče i memorije.
Uzeo bih x470 taichi, ali i dalje krš BIOS, a nema nigde testa sa njom i 3600 memarom. Sa druge strane, x570 elite je dobra ploča, samo što nije taichi.

@scylla
Sve je moguće, ležim i čvakam preko fona full site. xD
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno da 99% ljudi kaže jedno, a onda se nađe nekoliko da kažu potpuno suprotno.
Zašto li je to??? Mrzi me da gledam, jer taj lik je potpuni anonimus.
Ako će meni Intel ili AMD da plate, mogu ja testove da namestim da bude kako ja hoću. Nije kao da je lik live odradio poređenje.

Jeste 3600 sweet, ali c16, a to je juro skupo, makar out of the box.

@mike
Koja je beše tačna oznake tvoje memare?

Thaiphoon Kingston1.JPG
 
D_c33PfU8AIg8GA.png:large
 
Ko god je pravio chart je specijalan. Brojke u Average power nemaju veze sa pravom potrosnjom koja je u chartu pored frekvencije.
 


Za one koji se nadaju da je Intel spreman da odgovori, i za one razočarane u r3000, dovoljno je da poslušaju prvih 3-4 minuta.
 
Mnogo bitniji info u tom videu su pad cena Ryzen 2000 serije i refresh MSI B450 ploča sa većim BIOS čipom...
 
R2000 cene padaju već neko vreme, a što se MSI-a tiče, kada postojećim korisnicima zamene stare ploče za nove bez naknade, tada se to može smatrati važnim infom.
 
Nebitno jer je AM4 EOL od sl. godine.
Ne izgleda ovo loše, većina igara na ultra 100fps+ uz 3600 i rtx2060
https://youtu.be/IY6TDmBGDQo


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Juce upravo test amd stock cooler vs vodeno hladjenje neko od 160 e.
Wraith Prism RGB vs. 360mm Liquid Cooler, Ryzen 9 3900X

https://www.youtube.com/watch?v=2Wzhh3zH9Hs

Taj AIO ne vredi ni 100e. Sa nekim bolji AIO kao sto je Kraken, mogu temp jos dole.

Gulfi je testirao 3900x sa cm vazdusnim hladnjakom, temp bile 65c.
Nego ovaj ne zna nista kao mjau, sve ostavio na auto, zato je spalio vec jedan 3900x.
 
Taj AIO ne vredi ni 100e. Sa nekim bolji AIO kao sto je Kraken, mogu temp jos dole.

Gulfi je testirao 3900x sa cm vazdusnim hladnjakom, temp bile 65c.
Nego ovaj ne zna nista kao mjau, sve ostavio na auto, zato je spalio vec jedan 3900x.

Pa sta mi onda savetujes, da li da uzmem aftermarket neko hadjenje ili da ostavim ovo wrath jer necu overklokovati 3700x , a i kuciste koje planiram imace 2 napred, 2 gore, jedan iza ventilator - Cooler Master MASTERCASE H500.
 
Ne treba ti ništa onda, samo manuelno da podesiš napon cpu-a. Gigabyte biosi za x570 koji su izašli pre nekoliko dana su sređeni po pitanju napona, tako da ploče ne dodaju napon kao što testovi pokazuju. Koliko sam video, samo sa auto prebaciš na normal, I onda je napon koji dodaje ploca primetno niži, samim tim je cpu hladniji.
Mora malo da se testira i vidi, mada h500(nemoj da se zezneš da ti uvale onaj prvi model, uzmi mesh) je vrhunski što se tiče airflow-a.

EDIT: Mastercase h500 je mesh, a ima i sa prednjom plastičnom stranom. Ma idi ovi nazivi. Imaju Mastercase H500, onda običan h500 I mesh koji su skuplji. Samo me zbunjuju sa ovim glupim nazivima.
Koliko para kućište?
 
Poslednja izmena:
Pa sta mi onda savetujes, da li da uzmem aftermarket neko hadjenje ili da ostavim ovo wrath jer necu overklokovati 3700x , a i kuciste koje planiram imace 2 napred, 2 gore, jedan iza ventilator - Cooler Master MASTERCASE H500.

Uzmi aftermarket tower hladnjak. Ne košta 100€. Auto boost takta zavisi i od trenutne temperature procesora.
 
Nazad
Vrh Dno