Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7000 (Zen 4)

Zašto tolike razlike u ceni između non-X i X modela? Isto za 7700x i 7800x...
 
Hoce svi novi ryzen procesori biti sa integrisanom grafickom ilice to biti G modeli?
 
Verovatno većina će imati bar neku grafiku, nešto kao Intel non-F modeli ali malo jaču.
 
Zašto tolike razlike u ceni između non-X i X modela? Isto za 7700x i 7800x...
Pa čista ekonomija. X modeli su premium, naj bolji bin ali se kao po pravilu non_X daju overklokovati do istih ili sličnih performansi i ako bi razlika u ceni bila mala, X modeli bi se slabije prodavali.
Barem ne ucenjuju sa OC kao intel između K i non-K modela i ne treba "specijalna" MB za OC..
 
Pa čista ekonomija. X modeli su premium, naj bolji bin ali se kao po pravilu non_X daju overklokovati do istih ili sličnih performansi i ako bi razlika u ceni bila mala, X modeli bi se slabije prodavali.
Barem ne ucenjuju sa OC kao intel između K i non-K modela i ne treba "specijalna" MB za OC..
Do sada nisu bile tolike razlike u ceni između X i non-X modela. Još veća razlika između 7700x i 7800x. Mora da ima nečeg drugog...
Da li je cache u pitanju ili nešto drugo...ne znam. Čudno je.

Doduše, cene još nisu potvrđene, možda uopšte ne budu te...
 
Conovnik je još uvek puko nagađanje ali će biti skuplja proizvodnja sigurno, IGPU, 3D cache itd. Puno zavisi i od Intela i njihovim cenama. Amerikanci su dali Intelu (najviše( i AMD-u ogromne $$$ da presele prizvodnju kući i mada se to neće desiti bar 2 godine, ipak je proizvodnja u USA skuplja pa će i to biti faktor za cene.
 
Intel je već najavio poskupljenje.
Doduše, i TSMC je već par par puta dizao cene proizvodnje (i opet će), što znači da ni Ryzen 7000 neće biti jeftin...
 
Naidjoh na komentar na netu da je bolje propustiti zen4 i sacekati zen4+ ili zen4++. Navodno da ispeglaju boljke kao sa prvom generacijom zena. Nisam pratio prve ryzen procesore jer nisam planirao upgrade, pa me zanima: da li je pametno propustiti prvu generaciju zen4?
Kakve su to uopste boljke na prvim ryzen procesorima?
 
Uvek ima boljki sa novim tehnologijama...dok se ispeglaju stvari i to...

Lično, i ja mislim da je bolje sačekati sledeće generacije AMD-a i Intela, ali nemaju svi iste potrebe, nekome treba kompjuter ili apgrejd sada, itd. Svako po svojoj potrebi...
 
Ne čekam ništa, samo da se pojavi 7900X.
 
According to Wccftech, AMD has narrowed down the date and the announcement is set for August 29th, and the first SKUs are expected on retail/e-tail shelves on September 15th. The NDA for reviews is apparently set for September 13th, two days before sales start
 
According to Wccftech, AMD has narrowed down the date and the announcement is set for August 29th, and the first SKUs are expected on retail/e-tail shelves on September 15th. The NDA for reviews is apparently set for September 13th, two days before sales start
Za promenu da i WCCFtech nesto ubode :D
 
Jedna sitnicu sam primetio, mislim da vecina ljudi jos nije ukapirala implikacije (osim najupucenijih u koncept i sve oko die yield-ova {P.S. ne ja, samo ima gut feeling}. Elem mozda je greska, ali AMD je napisao da se vraca nazad na mini-chiplete gde nije 8 jezgara po jednom pravouganiku, nego 2x4. Sto je veliko nazadovanje i rizik da li ce cak i novi 3000MHz Infinity Fabric da izdrzi a da ne dodje do regresije.

Ako jesu to uradili, nevezano da li ima impact za latencije ili ne, i posle da li ima impact za minimal FPS bez zategnute memorije/3D Cache-a ili ne. To znaci da hocu da super-charguju yield. I da ce toliko plivati u parama da to nije normalno.
 
7600x nece biti ispod 45.000 kod nas..
 
Pa mozda u radnjama. Na KP ce biti Malo nize ubrzo . Zna se vec preko koga I Kako .

Za vece pc Delove ,nase radnje nisu relevantne uopste, kao ni faktor .
 
 
Istog dana kao Intel, namerno su pomerili datum. Biće zabavno.
 
Dok ne vidimo realne testove premijere ne znace ništa, brzi ovde, brzi tamo, ovo bolje….
 
Još kad bude "ovi su brži 5 procenata/fps u testovima od onih drugih" pa po netu, medijima i YouTubeu počnu da prosipaju "OVI SU NAČISTO DEMOLIRALI ONE!!1! ONI SU MRTVI!!"...prikenja mi se. Svaki Božji release procesora ili grafičkih karti isto...urgh.
 
^ krastavac reklamiranje, mada lepo je kad se kolju proizvođači pa ipak ima nekog napretka i izbora. Za cene posebno u Srbiji nećemo imati izbora.
 
FaXP-N4aIAEo0pu.jpg
 
Nazad
Vrh Dno