Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

+1

Lično bih na prvom mestu, kupio nov PSU.

Pa to je osnova svake konfiguracije, i problem je sto ja svom kolegi to ne mogu da objasnim da ne moze na napajanje od 4000 dinara da stavi fx 8350 klokovan na 4 ghz i pored toga da mu je r9 290x u kucistu. I onda se cudi sto mu je ventilator zaribao. Reko sam mu bas dobro je sto ti nije ceo komp pregoreo.
 
Nabavih Asus RX 480 4GB Dual. Da li se samo meni čini ili je baš bučna karta (pogotovo nakon GTX 660Ti)? Ima li neko predlog za podešavanja fanova, krivu i to, u Afterburneru?

BTW, i ja ću verovatno napraviti aukciju. Da li ću odrediti cenu sam ili ću primati ponude, moja je stvar, nije protiv pravila...
 
Poslednja izmena:
Sto da ne, stavis da primas ponude i bas te briga.

Ta karta ima visok def.napon, undervoltom se dosta resava buka.

Krivu ti treba par minuta da podesis, pogledaj od koliko % pocinje da bude bucna, stavi da toliko vrti tek kad dodje do 75-80C(uz nagli porast kasnije naravno).

Ispod toga neka prava da raste broj obrtaja sa temperaturom i to je to.
 
Sto da ne, stavis da primas ponude i bas te briga.

Ta karta ima visok def.napon, undervoltom se dosta resava buka.

Krivu ti treba par minuta da podesis, pogledaj od koliko % pocinje da bude bucna, stavi da toliko vrti tek kad dodje do 75-80C(uz nagli porast kasnije naravno).

Ispod toga neka prava da raste broj obrtaja sa temperaturom i to je to.

Cenio bih precizna upustva, nisam do sad drndao krive i voltaže, nisam imao potrebe na NVidia kartama, heh :) Pretpostavlajm da je lakše iz Wattmana? krastavac, ova galami već na 45-50% obrtaja...kad bih mogao da udenem nekih 70-75C na 1100-1200 obrtaja, bilo bi fino...jedino se do sad nisam sretao sa Wattmanom pa nemam veze kako da namestim stvari.
ASIC je 87%, inače. Ako uopšte ima neke veze u praksi.
 
Undervolt najbolje u Wattmanu, a krivu u Afterburneru. Mada verovatno prolazi i undervolt u Afterburneru, nisam probao..

Opcije za napon se nalaze u Gaming>global settings>global Wattman.
Skrolaj na dole dok ne dodjes do Voltage Control, promeni sa automatic na manual i poslednju vrednost postavi na 1.05V npr(1050mV), a pretposlednju cisto da bude malo niza od poslednje.


Krivu podesis u Afteburneru, odes na tockic za Settings, imas gore tab "Fan", checkiras onaj box koji ce ti otvoriti podesavanja i onda imas grafik na kome su temperatura i % obrtaja ventilatora.
 
Yah, znam to, samo me zanima koje bi bile optimalne vrednosti...
 
Nabavih Asus RX 480 4GB Dual. Da li se samo meni čini ili je baš bučna karta (pogotovo nakon GTX 660Ti)? Ima li neko predlog za podešavanja fanova, krivu i to, u Afterburneru?

BTW, i ja ću verovatno napraviti aukciju. Da li ću odrediti cenu sam ili ću primati ponude, moja je stvar, nije protiv pravila...

Moj savet ti je ako ne planiras da sa njome rudaris da je das na oglas i da izvuces sto vise para iz nje, ako sada nema sta da se kupi sacekaj mesec dva bice kartica posle ovog napada na graficke kartice. Bice onih koji ce krenuti da rasprodaju svoje rudnike a bice i novih pa ces moci da biras.
 
Yah, znam to, samo me zanima koje bi bile optimalne vrednosti...
Optimalno se razlikuje od coveka do coveka.

Neko hoce tise, mora kompromis na toplijoj karti.
Neko hoce hladnije, mora kompromis na buci.

Po meni, optimalno je da karta ne prelazi 65-70C, a ti moras da istestiras(preporuka da prvo odradis undervolt, mnogo pomaze) i vidis sta je potrebno da se odrzi temperatura koja tebi odgovara.


Nista njima ne fali i na 75-80C, pa ova moja Nitro+ 470 ima def. podesavanje da bude uvek 75c, kad igram neke ne-zahtevne igre(lol npr.) ona ne okrece ventilatore, a temperatura 75C.

Tomb Raider na visokim podesavanjima, isto 75C, samo sto vrte ventovi.

Ja sam naravno promenio i postavio krivu kako meni odgovara.
Jedino da se javi neko ko ima istu takvu karticu pa da ti kaze njegove tacne vrednosti za ventove, mada nije to neki posao da se otkrije..
 
Moj savet ti je ako ne planiras da sa njome rudaris da je das na oglas i da izvuces sto vise para iz nje, ako sada nema sta da se kupi sacekaj mesec dva bice kartica posle ovog napada na graficke kartice. Bice onih koji ce krenuti da rasprodaju svoje rudnike a bice i novih pa ces moci da biras.

Nisam planirao da rudarim, mada ko zna...Imam staru i3 mašinu s kojom bih to mogao 24/7 ako ubacim ovu kartu, fali mi jedino još 1 monitor, koliko da vidim šta radim (ili da izmajmunišem 2 desktopa na jednom monitoru, ako može). Iskreno, mrzi me da se bakćem oko podešavanja riga. A prvobitna namera mi je bila da je prodam rudarima i kupim 1060...

Optimalno se razlikuje od coveka do coveka.

Neko hoce tise, mora kompromis na toplijoj karti.
Neko hoce hladnije, mora kompromis na buci.

Po meni, optimalno je da karta ne prelazi 65-70C, a ti moras da istestiras(preporuka da prvo odradis undervolt, mnogo pomaze) i vidis sta je potrebno da se odrzi temperatura koja tebi odgovara.


Nista njima ne fali i na 75-80C, pa ova moja Nitro+ 470 ima def. podesavanje da bude uvek 75c, kad igram neke ne-zahtevne igre(lol npr.) ona ne okrece ventilatore, a temperatura 75C.

Tomb Raider na visokim podesavanjima, isto 75C, samo sto vrte ventovi.

Ja sam naravno promenio i postavio krivu kako meni odgovara.
Jedino da se javi neko ko ima istu takvu karticu pa da ti kaze njegove tacne vrednosti za ventove, mada nije to neki posao da se otkrije..

Odgovara mi 70-75c na 45-50% fan speed, samo mi je problem kako da namestim to...koliko smem da oborim voltaže, koji power limit...moraću da experimentišem. Nisam siguran da li Afterburner može da remeti ono šta je podešeno u Wattmanu. Da li da fan speed u Wattmanu stavim na Auto ako krivu podešavam u Afterburneru...i tako to.
 
Rekao sam ti tacne vrednosti za napon, stavi 1050mV i vidi da li ce izdrzati.

Krivu samo napravi u afterburneru i ne brini, ne bi trebalo nista da remeti, samo podesi da se afterburner pali sa windowsom(ima dugmence jedno u obliku windowsa u Afterburneru).


Iskreno, mozda je i lakse da sve podesis u Afterburneru, samo oduzmes nesto tipa -60,-70mV, pa vidi jel crashuje/izlaze artefakti, ali ne bi trebalo.
 
Momci da li cena 480/580 i kod nas otisla bestraga ?

Citam vec neko vreme za inostranstvo, sad bacim pogled izgleda i kod nas ista situacija, da li je stvarno moguce prodati moju XFX 480 8GB Black Edition za 500e, gde bi trebao da postujem oglas ?
 
Momci da li cena 480/580 i kod nas otisla bestraga ?

Citam vec neko vreme za inostranstvo, sad bacim pogled izgleda i kod nas ista situacija, da li je stvarno moguce prodati moju XFX 480 8GB Black Edition za 500e, gde bi trebao da postujem oglas ?

Pa samo lud covek ce dati 500 evra za nesto sto je koristeno.
 
Znaci hipoteticki ja bih mogao da prodam moju xfx 470 i uzmem za pare koje dobijem gtx 1070? :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
?

Imao sam ponude za RX 470 da je prodam maltene duplo skuplje nego sto sam je platio, takva je situacija za majning trenutno..

Pa ti si onda jos ludji ako nisi pristao! Mislim bez uvrede ali ako nisi pristao onda stvarno treba da se zapitas da li si dobro postupio ili nisi?

Mozda jeste takva situacija ali veruj mi ako je nisi prodao onda si se tako zeznuo da je to strasno. Samo nemoj da mislis da ce ovo da traje predugo sa majnerima ovo moze da potraje jos koju nedelju a onda polako ce se stvari spustaju dole i ko je ugrabio priliku da zavalja karticu za dobru lovu taj ce pricati i smeskati se a ko nije taj ce zaliti sto nije prodao.

I jos jednom bez uvrede i izvinjavam se ako sam te uvredio ali ako je nisi prodao ti si onda jos ludji sto to ne uradi.
 
Poslednja izmena:
Gledam nešto sad KP, mining rig od 5x RX470 prodat za 3500 evra, ima još sličnih oglasa pa mi se čini da je to ta cena. Nisam nešto pratio cene do sada, ali sam rig je oko 500 evra, to mu dođe da je jedna RX470 600 evra?
 
Uvek je bilo ratnih profitera pa tako da se vise nicemu ne cudim. Nije dzabe receno dok je ovaca bice i novaca. E sada ako taj koji je kupio seo i dobro se preracunao za koliko ce on to da ispalti i za kada moze da ocekuje da mu krene zarada onda ok ali ako je neko uleteo ko muva bez glave u celu pricu e onda pisi kuci propalo.
 
Da prelistam ću još malo, ali ako je tako, eto meni nove 1060 6GB i još po nešto. ( :
 
Iskreno nemoj puno da razmisljas ili hoces ili neces. Oglasi je odmah pa cekaj ponude pa koja ti se najvise dopadne prodaj i ne zali ni jedan trenutak. Mozda budes koju nedelju bez graficke ali krastavac kada pogledas da za prodaju ove kartice ti dobijas noviju i jacu sa novom garancijom i pride ako nemas ssd mozes ga uzeti ili nesto drugo sto ti treba. Jel to malo?
 
@stopke

Da, uz neku doplatu jer i 1070 sad majnuje, tesko se nalazi, kosta oko 500e pa navise.

@Pistaljka

Dobro sam ja razmislio, imam FreeSync monitor i mislim da 75Hz radi samo uz FreeSync(mada je to manje bitno).

Ne bih se vracao na panel bez Adaptive Synca, a Gsync monitori krecu od 400e i svi su TN mahom, a ovaj mi je Ips FreeSync.

Nista meni ne znace veci detalji ako bih igrao na 60Hz bez Adaptive Synca, raspad sistema, a dodatno da ulazem nemam niti mi se ulaze bilo sta u PC, ovako kako jeste sam prezadovoljan..

@toxicm

Da nemam FreeSync monitor, odavno bih zamenio za 1060 6GB(vidi da li sad uopste moze da se nadje), imaces i kusur.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, kada sam bacio pogled na cene, mislim da cu i ja moju Sapphire RX480 8GB Nitro+ na oglase ovih dana.
Ionako ne stizem nista da igram mesecima unazad.
Da mi je neko rekao da ce ovoliko da skoce, ne bih mu poverovao u zivotu.
 
Cisto da znate, nama jutros stigao odgovor od Sapphire, sto se porucilo porucilo se, do septembra nema rx57/58, cak nude da se kupe dve rx560-ce jer bacaju hash kao jedna 570 [emoji16] to smo privatno poslali, a generalno se vise ni u firmi ne porucuju rx grafe samo nvidia, mada cene su strasne, ali niko ne pita, Strix 1070 se uzima na kilo za 73k po komadu, verujte ljudi pozajmljuju pare od koga stignu samo da dodju do masine... ne bi me cudilo da sad pocnu da kupuju i 1080ti, sta milion i 200 za 12 komada [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cisto da znate, nama jutros stigao odgovor od Sapphire, sto se porucilo porucilo se, do septembra nema rx57/58, cak nude da se kupe dve rx560-ce jer bacaju hash kao jedna 570 [emoji16] to smo privatno poslali, a generalno se vise ni u firmi ne porucuju rx grafe samo nvidia, mada cene su strasne, ali niko ne pita, Strix 1070 se uzima na kilo za 73k po komadu, verujte ljudi pozajmljuju pare od koga stignu samo da dodju do masine... ne bi me cudilo da sad pocnu da kupuju i 1080ti, sta milion i 200 za 12 komada [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta pocnu? Pa ti onda nisi u toku, pa vec neko vreme su GTX1080Ti u upotrebi kod rudara!
 
Hvala puno momci na odgovorima, ne znam da li je u skladu sa zakonom foruma ali gde bi mogao da postujem oglas za prodaju, gde bi bilo najbolje ? (ako ne moze da se postuje na forumu, molim vas posaljite mi PM na forumu, unapred hvala)

Nisam previse upucen u prodaju/kupovinu kod nas.

Neko moje razmisljanje je da prodam ovu 480 i kupim 1070.
 
Ima podforum mali oglasi i vodi računa o tome da je cena u oglasu obavezna, a aukcije zabranjene

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno