Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Kod najpoznatijeg madjara, i da se nadovezem oko pitanja buke, taj asus dual hladnjak do 45-50% (sve preko toga je turbina, zaista neverovatan skok, kad odes preko 45%), nema sanse da bude bucniji (a da se to MNOGO primeti) od bilo kog kvalitetnijeg modela. Korisim kartu sa ovim sistemom hladjenja vec 8 meseci i i tu oko 45-50% je neverovatno tiha, najtisa karta koju sam imao. A video sam i Nitro i XFX u akciji, ovo je naravno za pricu bocnes i teras.
E sad za OC nikako, ali kao sto rekoh, OC RX 480 donosi prakticno nista. Sve u svemu za 210e je vrh izbor 4GB model(verovatno najbolji bang for the buck kod nas u srednjoj klasi), slicno vazi i za 8GB.

210e OC je varijanta, 200e obicna.
 
Poslednja izmena:
Kod preprodavca na slovo "F" je pomenuti model graficke karte najjeftiniji. U pravu je djokosrb.
 
Polako i kod nas, barem kod nasih madjara stizu pojeftinjenja za pojedine modele, stim da RX 470 4GB i dalje drzi ozbiljnu cenu oko 190e za neke korektne modele, ozbiljne u odnosu na RX 480 4GB, razlika u suvim performansama je opet osetno veca nego 10e u ceni. Stizu polako RX 570 i Rx 580....
 
XFX GTR Black - 282e, XFX GTR i Asus Strix OC - 273e, MSI Gaming X - 262e. Da li vredi dati 20e više za black edition u odnosu na msi i koja od dve srednje verzije je bolja? Imam dobro provetreno kućište, temperatura procesora i matične u idle je oko 23 stepena, a dok igram nešto sa nekim low-med podešavanjima procesor ide do 34 stepena. Valjda ne bi trebalo da dođe do pregorevanja grafičke u takvom kućištu?
 
Strix i GTR su, uz Nitro+, top modeli 480.

Iskreno ne mislim da ne vredi doplacivati za GTR, strix je odlican model, samo sto je glomazan, vidi da li ti staje u kuciste.

P9 Lite TT
 
Strix i GTR su, uz Nitro+, top modeli 480.

Iskreno ne mislim da ne vredi doplacivati za GTR, strix je odlican model, samo sto je glomazan, vidi da li ti staje u kuciste.

P9 Lite TT

I Nitro+ je sa cenom između gtr black i strix oc i običnog gtr. A ono kad pogledaš to su razlike oko 1000 din između xfx i asusa. Staje mi u kućište, to uvek prvo proverim, samo nekako mi tu jedan ventilator deluje kao višak na strix. Nekako bi mi gtr odgovarao kad dođe vreme za čišćenje od prašine, lako se skidaju ventilatori, nitro+ ima jedan šrafčić pa se isto mogu brzo skinuti samo što me tu brine buka i zagrevanje.
 
Nisam dobro procitao prvi post.

Razlika izmedju GTR i GTR black edition je to sto Black edition dolazi sa fabricki vecim oc-jem od non-black edition.

U startu bih black edition otpisao, ne vredi 1.000 dinara doplate.

Uzmi slobodno GTR ili Nitro+, neces pogresiti.
Ne znam kakav je stock napon na GTR, na nitro+ je malo veci, blagi undervolt je preporucljiv.

Svakako koju god uzeo od te tri, Strix,GTR ili Nitro+, nema greske [emoji4]

P9 Lite TT
 
Greska je samo ako je sa 4G
2ed1lrb.jpg
:D
 
Pa jel vidis koliko vise trosi Nitro+? Celih 40-50W vise, kako da ne bude toplija/bucnija sa tolikom razlikom? :D

Ljudi koji su pisali da je Nitro+ hladnija su ljudi koji undervoltuju kartu, mineri.

Ovaj test samo potvrdjuje da je na Nitru dosta jaci stock napon, nista vise..
Sigurno ne potvrdjuje da je na Strixu bolje odradjeno hladjenje.

Ne kazem da nije, samo da ovaj test to ne pokazuje i da treba testirati karte na istom naponu da bi se videlo koja karta ima bolji radhladni sistem.
Svakako, svaka 480 moze da radi na tom naponu kao Strix, na Nitru je nabudzen da se ljudi ne bi "mlatili" i pri klokovanju budzili napon, imaju vec nabudzen, ne vidim drugi razlog za taj stock napon..
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To niko nikad nije uradio... dizao napon stock-a da se "ljudi ne bi mlatili i dizali napon". To je toliko van pameti da ne znam sta reci :D

Karte se uvek testiraju na default podesavanjima i pri OC-u, nema tu undervolta, to zavisi od cipa do cipa, vec sam objasnio.
 
Kako kazes [emoji4]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja sam probao 480 Nitro+ i kraj nje asus 480 strix, znaci ne treba mi nikakv test, jedna do druge karte bile na stolu, razlika na defaultu 9-10c u korist strix-a sve bilo default auto fan taktovi sve.

Kad sam ih ustimo za mining skino napon i podesio sve da radi za mining asus je bio opet u prednosti neka 3-4c, ali da ne bude sve tako sjajno kod tog asusa nije hladjena memorija.
Gpu i vrm su hladjeni vrhunski ali memorija nije i od 8 kartica 6 ih nije moglo da mrdne preko defaulta za memoriju znaci 2000mhz.

Sa druge strane Nitro 480+ iako je imao vece temperature isao je za memoriju +150 tj 2150mhz naravno na njemu je hladjeno sve i gpu i vrm i memorija.

generalni zakljucak: asus ima bolje hladjen Gpu mocniji cooler, ali jeb--es ti to kad memorija ostala gola, senzor pokaziva nizu temp. za gpu, a ispod se memorija kuha.
 
Da li je garancija i na Nitro i za Asus 3 godine ?
 
Da

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Asus strix ima 3 venta a Sapphire Nitro samo 2 venta logicno je da je Asus hladniji....

Kad bi se dodao jos jedan vent na Sapphire Nitro bila bi druga prica...

Inace nisam koristio Asus strix kartu ali Sapphire Nitro sa undervoltom dosta hladna ako se ne odradi undervolt onda jeste malo toplija za par stepeni,inace meni u dual majningu Sapphire Nitro ne prelazi 56 stepeni a ujutru kada je hladnije karte se drze na ispod 50 stepeni u dual majningu tako da to dosta govori o samoj karti...

U idle rezimu kad ne kopa karta je na 15 stepeni.
 
Poslednja izmena:
Sa obzirom da su vazdusno hladjenje, znaci da je temperatura u prostoriji ispod 15 stepeni, samim tim i nije relevantno preterano.
 
Tako nesto u prostoriji je od 15 do 18 stepeni,videcemo koje ce biti temperature kad napolju bude preko 30 stepeni napisacu tada kakvo je stanje.
 
Asus strix ima 3 venta a Sapphire Nitro samo 2 venta logicno je da je Asus hladniji....

Kad bi se dodao jos jedan vent na Sapphire Nitro bila bi druga prica...

I kad bi strixovi ventilatori bili 100mm kao kod Nitro+, itd.. sta bi bilo kad bi bilo.
Nije samo poenta da je hladniji, vec je i tisi strix.
 
Taj treci ventilator samo delom hladi kartu, vise sluzi kao estetika nego hladjenje, pcb karte nije toliko veliki.
I memorija se greje vise, kao sto je goldi napisao [emoji4]
A razlika na istom naponu je 3-4 stepena za GPU temp.

Svakako su obe kartice dobre.
 
Poslednja izmena:
Erik011-U pravu si strix je hladniji i tisi.

ivanbass1-Pa da obe kartice su ok,moguce da se memorija greje vise slazem se ja sam samo rekao za temperature kartica a koji deo se najvise greje na karti a koji ne to ne znam.
 
Da li ima razlike izmedju Asus Strix OC i obicne Strix varijante, osim nesto naguranih marketing MHz za Core? Da li ima razlike u VRM itd?
 
Njet.
 
1. Da li je procesor i5 3350p ok za neku rx 480?

2. Napajenje je thermaltake 530w se. Ako je sve ok sa gtx 660, da li to znači da je napajanje ok i za rx 480?

3. Koji od ovih modela preporučujete za rx 480 8GB: 1) Asus Strix, 2) Sapphire Nitro+, 3) Asus Dual, 4) XFX. (u odnosu cena - kvalitet)

4. Da li je možda dovoljan model sa 4gb memorije, ako se igra u 1080p isključivo? Da prođem nešto jeftinije, ako neću koristiti pun potencijal grafike svejedno? Za sada mi je bitan Witcher 3, novi Tomb Rider, Rainbow Six Siege... Ove igre rade na medium - high solidno sa gtx 660, ali nadam se zakucanih 60 fps za Witchera i TR sa rx 480 (uz nešto viši nivo podešavanja detalja).
 
Poslednja izmena:
Bice ok napajanje. Po kvalitetu/hladjenju/buci ti ide 1) Asus Strix 2)Nitro 3) XFX (ako je GTR model u pitanju, prebaci na drugo mesto) 4) Asus Dual.
Ne znam kakve su cene, pa ti vidi u odnosu na to.

Dovoljno ce ti biti 4GB za vecinu naslova za sada, ali zbog minorne razlike u ceni, ja ne bih rizikovao za godinu-dve-tri ako planiras duze da je koristis.
 
1. i 2. I procesor i napajanje su dovoljno jaki za 480

3. Koji XFX je u pitanju?

Strix, Nitro+ i XFX GTR su odlicne. Ako je neka znacajno jeftinija od te tri, nju bih izabrao.
Asus Dual nema sta da trazi pored njih.

4. Perf/$ je najbolji na 480 4GB.
Vec ima igara koje zahtevaju vise od 4GB za najvisa podesavanja, uglavnom texture, ali radi sve to lepo na 4GB uz minimalno smanjivanje podesavanja.
Kao futureproof resenje 8GB je verovatno sigurnija, vredi recimo 30-40e vise. Sve preko toga je, po meni, previse doplate za 8GB.


Edit: Dok ja iskucam na telefonu Erik me preduhitri [emoji20]
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi na odgovorima :)

XFX izgleda da nema GTR verzije u Srbiji.. Tako da onda ili Nitro+ ili Strix.

Jedino će biti bolan prelazak na win 10. Trenutno sam na Win 7, jer su mi neke stvari podešene za posao, ali vidim da zbog dx12 mora Win 10.

Nekako naginjem ka Strix modelu, oko 36.000 je trenutno. Mislim da je prihvatljiva cena.
 
real022, ako ti maticna ima ikakve manuelne opcije za OC (a da nije OC Genie), mozes malo i da klokujes taj procesor iako je zakljucan (Intel za Sandy i Ivy dozvoljava +500MHz na osnovne taktove zakljucanih procesora).
Ako nema manuelni OC, trebalo bi da ima bar "Enhanced Turbo", koji ce ti podici minimalan klok sa 3.1 (inace brzina za all core turbo) na 3.3GHz (inace brzina za one core turbo).
 
Nazad
Vrh Dno