Šta je novo?

AMD Phenom™ II X4 960T

Pukni malo OC za tog sto se nije otkljucao, cisto da vidimo granice 960T, najvise me interesuje odnos: Mhz/Napon/Zagrevanje kao x4. :D

Ne greje se puno, kod mene sa Vendetta II mogu da idem sa naponom i do 1.5-1.55V i ne prelazi 55-60c tako, inace na 1.45V kod mene kako ga drzim 24/7 ne prelazi 55c sa Vendetta II.
 
Hvala Medo, inace "znamo" se sa Sekire! xD
Na kojoj frek. ga drzis na 1.45V? 3.8?
 
@undeground, kuler je alpenfohn brocken feat 2x cm excalibur, plocha je brutalna sabertooth, kucishte je promaja antec 900 i u sobi je malko svezije ~20c, ali sobzirom da asus pokaczuje malko vishe temeprature, i dalje je to super

@bobi
probah na brzaka 4gh za 1.475 u vbiosu i nije dao sliku, tako da je to bio momentalno signal da leti iz ploche :D
 
Mnogo mi to nesto napona, ocekivao sam da ce ovaj cpu(960T) imati klokerske sposobnosti na visem nivou u odnosu na 955 C3...

Imao sam X2 555 C3 otkljucan u X4 na 3.6 radio undervoltovan(1.325V), za 3.8GHz cini mi se da je trebalo 1.355V-1.375V vise ne sigurno, a za 4GHz je vec trebalo vise, oko 1.425V ali kuler koji sam tad ima se i nije najbolje snalazio jer kao sto znate Phenom II C3 procesorima 62C je limit propisan od strane AMD-a

U svakom slucaju Phenom II X4 procesori su i dalje ultimativni best buy, po meni cak i nije neki hendikep ako se ne otkljucaju, i5/i7 SB su skupa igraca koja gejmerima ne znaci nista..
 
Pa sve zavisi, moj 960T radi na 3.8GHz sa 1.28V, moram da spomenem da je dosta hladan, idle oko 25-30c, full load oko 40c.
 
E to je onda druga stvar, to je fin primerak...Ti nije problem da stavis na forum SS CPUZ-a, ne zato sto ti ne verujem nego me zanimaju podaci o procesoru, da li je revizija C3 ili ima novija itd
 
Evo pošto ne veruješ :).
 

Prilozi

  • 960t.jpg
    960t.jpg
    247.8 KB · Pregleda: 235
@undeground, kuler je alpenfohn brocken feat 2x cm excalibur, plocha je brutalna sabertooth, kucishte je promaja antec 900 i u sobi je malko svezije ~20c, ali sobzirom da asus pokaczuje malko vishe temeprature, i dalje je to super

@bobi
probah na brzaka 4gh za 1.475 u vbiosu i nije dao sliku, tako da je to bio momentalno signal da leti iz ploche :D

Pfff, bas je los primerak. :d

Evo pošto ne veruješ :).

Lepo, lepo, jel si mu probao max OC? :D
 
Lepo, lepo, jel si mu probao max OC? :D

Nisam, mislim da je ovo max koji se postiže difotnim vrednostima, odnosno samo pomeranjem množioca. Za veći klok treba da se diže napon.
Toliko sam vremena potrošio pokušavajući da otključam još dva jezgra, da trenutno nemam želje da pokušavam max OC, a sem toga, trenutne OC vrednosti su mi sasvim zadovoljavajuće.
 
Nisam, ali se nadam da je to zbog ploče...mada ni ovako nisam nezadovaoljan. ;)
 
Danas sam kupio ovaj AMD X4 960t BE i matičnu Asus M5A97

Prvi put imam AMD cpu (12 razlicitih Intela sam promenio do sada) i prvi put se susrecem sa njim, nikad se nisam bavio OC i time sličnom.

Moje pitanje glasi, moj primerak se otkljucava u X6, sada ne znam šta dalje da radim, kakav napon da stavim i šta je sve potrebno da bi on bezbedno i stabilno radio sa 6 jezgra.

Memoriju sam podigao na 1600 jer je default bilo postavljeno na 1333mhz to sam jedino i znao da uradim, ovo za CPU iskreno molim nekog za pomoc da me uputi jer nebih da zeznem nešto na ploči i na samom CPU.

Da ne spamujemo temu moze i na PM da mi neko da uputsva koliko frekvencije i sta sve da podesim da bi mi CPU bio defult X6.

Hvala unapred ;)
 
Uzdravlje ! Prvo pa musko... Neka te lepo sluzi... Imas temu posvecenu oc phenoma...poz
 
Jedno pitanje....

CPU na idle modu dakle surfovanje, gledanje filmova ne prelazi preko 25-28c sve sa BOX kulerom (onim jadnim što dolazi uz njega) da li bih ipak trebao da kupim bolje hladjenje ukoliko bih koristio svih 6 jezgara!?
 
Jedno pitanje....

CPU na idle modu dakle surfovanje, gledanje filmova ne prelazi preko 25-28c sve sa BOX kulerom (onim jadnim što dolazi uz njega) da li bih ipak trebao da kupim bolje hladjenje ukoliko bih koristio svih 6 jezgara!?

Vidi kako će se kretati temperatura, ali ako mislis i da klokujes, trebaće ti bolji hladnjak.
 
A jel dobijam nešto vidno brže ako samo otkljucam dodatna dva jezgra i ostavim na default 3.0ghz !?
 
Kojih je naravno vrlo vrlo malo... tako sam i mislio ;)

Onda kada budem uzeo bolje hlađenje tada ću se i pozabaviti sa dizanjem frekvencije.
 
Kojih je naravno vrlo vrlo malo... tako sam i mislio ;)

Onda kada budem uzeo bolje hlađenje tada ću se i pozabaviti sa dizanjem frekvencije.

To bi ti bilo i najpametnije, jer tako otkljucan, vise trosi i vise se greje, a box kuler je ocajan. :)
 
Hvala na čestitikama za Prvo pa muško xexexe :)

Evo malopre sam ga podigao na svih 6 jezgra i primetno više troši struje:

n40PW.png


yRX5S.png


Ja nisam dirao ništa oko napona, da li neko može da pogleda ovo i da svoj predlog mozda da spustim voltažu malo jer je sve na AUTO stavljeno !?
 
Poslednja izmena:
Provrti malo Prime95 i Linx, ako ti je stabilan tako, probaj da mu smanjis malo napon pa opet pukni testove, kada krenu da ti pucaju testovi, onda znas da ispod zadatog napona ne moze i to bi ti bilo to.
Obrati paznju na temperaturu proca, mada ovaj 960T se ne zagreva puno, ali s obzirom da imas box, svakako obrati paznju jer otkljucana su ti dva dodatna jezgra a to utice na zagrevanje samog proca.
 
Malopre sam igrao BF3 jedno sat vremena mapa sa 64 igrača dakle opterećenje maximalno, i ostavio sam uključen program i temp nije prelazila preko 57c što ja mislim da je odlično.
Sada u IDLE je 35c stabilno. Maltene imam iste rezultate za grejanje kao kada su mi 4 jezgra aktivna, verovatno sam zabo odličan primerak, i to sve sa onim jadnim box kulerom, za nekih nedelju dana ću kupiti neki ozbiljniji kuler tj ceo hladnjak pa ću onda da se pozabavim sa voltažom, ne bih da upropastim ovako lep i izuzetan primerak.

Hvala na savetima ;)
 
Imam jedno pitanje, da li ostavljate uključenu CnC (Cool and Quiet) opciju kad su vam klokovani procesori?
 
Malopre sam igrao BF3 jedno sat vremena mapa sa 64 igrača dakle opterećenje maximalno, i ostavio sam uključen program i temp nije prelazila preko 57c što ja mislim da je odlično.
Sada u IDLE je 35c stabilno. Maltene imam iste rezultate za grejanje kao kada su mi 4 jezgra aktivna, verovatno sam zabo odličan primerak, i to sve sa onim jadnim box kulerom, za nekih nedelju dana ću kupiti neki ozbiljniji kuler tj ceo hladnjak pa ću onda da se pozabavim sa voltažom, ne bih da upropastim ovako lep i izuzetan primerak.

Hvala na savetima ;)

Lepa temperatura sa box kulerom. :) Javi kada uzmes neki bolji kuler pa da probamo i da klokujemo to cudo. :) Btw nema na cemu i drugi put. ;)

Imam jedno pitanje, da li ostavljate uključenu CnC (Cool and Quiet) opciju kad su vam klokovani procesori?

Ja ne.
 
Sad sam igrao sigurno sat vremena aktivno ako ne i više i temp nije prešla 49c :)

Javljam čim uzmem nešto kvalitetno za hladjenje, sada i mene bocka da vidim dokle ova mala moze da dogura :)
 
Samo da znas da temperature znacajno rastu sa overklokom, nemoj da stedis na hladjenju ;)
Meni npr ovaj 955 na 4Ghz 2h igranja bf3 na sobnoj temperaturi zagreje do 53c a imam solidan kuler. U idle je oko 38c, iskljucen CnQ.
 
Odlicna kupovina ovaj 960T, ako uspe otkljucavanje, Vlada87 cestitke na kupovini. Das relativno malu kintu, ubodes quad u plocu, jedan klik u biosu i-eto X6ice. Mislim da nema lepseg osecaja kad je igranje sa hardverom u pitanju, nego sto je uspesno otkljucavanje. Secam se kako sam djipao kad sam zimus otkljucao sejdere na 6950 karti, iako sam vec znao da to donosi celih 2% performansi:D Neuporediv osecaj, ni najuspesniji moguci overklok ne moze da se meri sa unlockom.:smoke:

S druge strane, ako pazaris nesto sto potenijalno moze da se otkljuca, pa to ne uspe, onda je bas do zla boga tezak bedak, ja bih takvo parce hardvera mo-men-talno poslao na oglase ako vec ne bi radio i cekic. :mad::crash:
 
Odlicna je kupovina i da ga ne otkljucas, takav procesor za 100e je ultimativni best buy za 90% korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno