Šta je novo?

AMD Phenom™ II X4 960T

ma toga ce biti 100% nego neke ovako realtime testove samo za cpu da provrtim.

btw otkjuchava se u fulu ovaj primerak, ali sam razocharan da NB nece ni da mrdne preko 2ghz :( nece da se probudi komp nikako
 
bas bedak ... a jel bi trebalo da se dize i voltaza za nb ? ja sam ovaj moj stavio na [auto] i 2330 ...
 
am roko sam mu i 1.45v, nece da bekne, mora bios da se odshlogira. 4ghz za sad lagano, 4100 sa mnogo onapona, 4200 imposible :D

turio sam buldija, nisam mogao da dochekam :D
 
samo udri ... :)
ja sam ovaj moj heftao na 4.1 ghz samo sto mu treba oko 1.57v i temp ide u pm ...
 
da, taj rad :D

evo ga na 4ghz
 

Prilozi

  • ScreenShot650.jpg
    ScreenShot650.jpg
    400.1 KB · Pregleda: 169
1.57V za 4Ghz, mnogo je to za svaki dan? :)
 
pa nije za svaki dan vec samo da se vidi limit :)
za svaki dan moze 3.8ghz i 1.5v , sa cm 212+ ne ide preko 59C
 
Ja i dalje ne vidim svrhu da se pored sjajne c3 955-ice i krstenog x6 kupuje totalno nepredvidivi 960t :)
 
pa 955 nema da se kupi (ili ima par komada), a 960t se svaki otkljucava na bar x5 i kao takav nalazi svoje mesto na trzistu ...
kome se posreci moze da dobije x6
 
Ja i dalje ne vidim svrhu da se pored sjajne c3 955-ice i krstenog x6 kupuje totalno nepredvidivi 960t :)

PII X4 960T je cenovno zamenio X4 955 (kojeg skoro više ni nema na tržištu).
960T se u najgorem slučaju klokuje 200MHz manje nego 955, a najverovatnije dobijaš x5 cpu, a dobre su šanse da dobiješ i x6 cpu.
960T je svakom slučaju bolja kupovina od 955, e sad da li je isplativo preći sa 955 na 960T, to je već druga stvar..
 
A pa nisam znao da nema vise c3 955 Phenoma..
Pazario sam u poslednji cas :p

Ma bitno je da AMD ima bar jos koji best buy.. uz dobru graficku i oc cpu ne vidim koja igra nece da klizi na ovim procesorima, cak i mp, zahtevni programi su druga prica, i7 procesori dominiraju ali su i mnogo skuplji ;)
 
Ma bitno je da AMD ima bar jos koji best buy.. uz dobru graficku i oc cpu ne vidim koja igra nece da klizi na ovim procesorima, cak i mp, zahtevni programi su druga prica, i7 procesori dominiraju ali su i mnogo skuplji ;)

Upravo tako, uz cpu od 100e (960T) i grafičku od 150e (GTX 560/6870) 90% igara će raditi na max podešavanjima na Full HD monitorima.
 
960T je svakom slučaju bolja kupovina od 955, e sad da li je isplativo preći sa 955 na 960T, to je već druga stvar..

I po meni je bolja kupovina, ali se nikako ne moze isplatiti prelazak sa 955 na 960T. Iskreno, mislim da ne vredi cak ni cimanja, ni vremena, u smislu odlaska po proc i namestanja istog.
 
To je skroz besmisleno. Osim u slucaju ako neko sna da kupuje 6 core procesor, onda mogu to da smatram opravdanim. Inace 955 srvarno nema ni za lek
 
Pa kad svima samo njega preporucujemo :p Ljudi sve pokupovali...
 
Steta sto ih nema.. ili sto tupavi amd nije izbacio 32nm Phenome..
Stvarno odlican procesor za 95e, ne vidim koja igra ce da ga namuci u skorije vreme na 4Ghz + gtx580 npr.
A i za zahtevnije programe moze fino da posluzi, ko se bas profi bavi necim i zaradjuje od toga imace i za i7, za ove nase srpske uslove 955 je bio apsolutni best buy, mada tu su sada 960t/x6 1055t.
 
Pa i nije steta sto nema 955ca. 960t je cenovno zamenio 955, a bolja je kupovina u svakom slucaju.

Sent from my HTC Wildfire
 
Uzeh ovaj 960T.
Na Gigabyte GA-MA785G-UD3H na kojoj sam uspe da otključam 4. jezgro na X3 720, nisam upeo da otključam 5. i 6. jezgro na 960T.
Zanimljivo je to kada uključim opciju za otključavanje uspem da podignem sistem i svuda piše da je u pitanju 6-core, ali zato svaki program, kao i windows vide samo 4 jezgra!?
Iskreno se nadam se da je problem samo do ploče.

CPU je prilično hladan i dobro se klokuje.
Samo pomeranjem množica sam ga kloknuo na 3.8GHz, na tom kloku napon mu je 1.28V, a temperatura je pod max opterećenjem 40c, u idlu mi se čini da je oko 25c.
 
Poslednja izmena:
pa 955 nema da se kupi (ili ima par komada), a 960t se svaki otkljucava na bar x5 i kao takav nalazi svoje mesto na trzistu ...
kome se posreci moze da dobije x6


Nemoj da siris dezinformacije - nije 'svaki' vec 'neki' ;)

Medo uzeo,i nece da se otkljuca ;) Toliko o tome da je procenat otkljucavanja 100% :d Cak nije ni neki primerak...

Uzeo sam ja taj proc, i nece da se otkljuca na Gigabyte-990FXA-UD3, nece da podigne sistem kada enable-ujem CPU unlock...


Al' kol'ko vidim u jednom MP cenovniku, nema drugog AMD-a u tom cenovnom rangu, tako da, otkljucavali se ili ne, to vam je to... Ili FX-6100 za ~3000 dinara vise :smash:
 
od vec do sada ugradenih 15 ak komada, nijedan mi nije ostao na 4 jezgra ... 8 kom je stabilno na x6, ostali su x5 i ponekad uzalili u win ili se restartovali pri podizanju sistema dok se manuelno ne iskljuci jezgro koje ne valja ..
mozda sreca, a mozda je i u pitanju ploca

@vetar jesi li probao svako jezgro ponaosob da iskljucujes ili da eventualno bocnes u drugu plocu ?

poz
 
od vec do sada ugradenih 15 ak komada, nijedan mi nije ostao na 4 jezgra ... 8 kom je stabilno na x6, ostali su x5 i ponekad uzalili u win ili se restartovali pri podizanju sistema dok se manuelno ne iskljuci jezgro koje ne valja ..
mozda sreca, a mozda je i u pitanju ploca

@vetar jesi li probao svako jezgro ponaosob da iskljucujes ili da eventualno bocnes u drugu plocu ?

poz

Pokušavao sam da isključujem jedno po jedno jezgro, moguće da nisam probao baš svaku kombinaciju,
ali je zaninljivo da mi sistem čak i kada isključim jedno jezgro i dalje prijavljuje naziv 6-core, dok windows i dalje vidi samo 4 jezgra. Zbog toga sumnjam na ploču.
Namam drugu ploču da testiram.

Jesu li tebi sve ploče na kojima si otključavao bile isključivo AM3/AM3+ ili je bilo i nekih AM2+ ploča, i jesi li radio neka dodatna podešavanja prilikom otključavanja ili samo core unlock i pojedinčano isključivanje jezgara?
 
Poslednja izmena:
Probao sam samo na am3, am3+ i najlosija ploca je bila msi 870 c45.. Bez dodatnih podesavanja samo unlock i ako zeza iskljucim jezgro... Nekad je trece, nekad peto ... Nema pravila..
Poz
 
Mislim da bi AM3 ili AM3+ ploča otključala bar jedno jezgro i na mom primerku.
Hvala na odgovoru, poz.
 
Mislim da bi AM3 ili AM3+ ploča otključala bar jedno jezgro i na mom primerku.
Hvala na odgovoru, poz.

Update bios pa probaj, mozda sa novim bios-om se moze otklucati bar jedno jezgro.
 
Odradio sam update, poslednji bios je star oko 15 meseci i to beta.
 
od tri primerka kod mene jedan se nije otkljuchao, tj prijavi asus core unlocker da ne moze da radi sa ovim procesorom, tako da, nishta ni od 5 og, a kamoli od shestog jezgra ;), dok druga dva u fulu.
a problem za klokom NB-a je bio do Sabertooth ploche, ili pak do verzije biosa, na gore pomenutij msi 870 c45 kao loshoj, NB bez frke na 2400 sa defoltom sa istim procesorom, a na asusu ne butuje kad se primeni NB mnozilac ;) i radi samo kad se podize fsb.

ovo je drugi malo bolji primerak koji se otkljuchao i kloknuo memoriju u nebesa :D
 

Prilozi

  • ScreenShot673.jpg
    ScreenShot673.jpg
    364 KB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
od tri primerka kod mene jedan se nije otkljuchao, tj prijavi asus core unlocker da ne moze da radi sa ovim procesorom, tako da, nishta ni od 5 og, a kamoli od shestog jezgra ;), dok druga dva u fulu.
a problem za klokom NB-a je bio do Sabertooth ploche, ili pak do verzije biosa, na gore pomenutij msi 870 c45 kao loshoj, NB bez frke na 2400 sa defoltom sa istim procesorom, a na asusu ne butuje kad se primeni NB mnozilac ;) i radi samo kad se podize fsb.

ovo je drugi malo bolji primerak koji se otkljuchao i kloknuo memoriju u nebesa :D

uuuuuuuuuuu extra je ... reci mi samo koji kuler koristis ? (true ?) temp je odlicna
sta bih ja dao za ovako stabilan napon .. ja iskljucim LLC na asus m4a88td-v evo i pod opterecenjem padne napon za 0.06V .. sa ukljucenim ga pukne u nebesa
 
od tri primerka kod mene jedan se nije otkljuchao, tj prijavi asus core unlocker da ne moze da radi sa ovim procesorom, tako da, nishta ni od 5 og, a kamoli od shestog jezgra ;), dok druga dva u fulu.
a problem za klokom NB-a je bio do Sabertooth ploche, ili pak do verzije biosa, na gore pomenutij msi 870 c45 kao loshoj, NB bez frke na 2400 sa defoltom sa istim procesorom, a na asusu ne butuje kad se primeni NB mnozilac ;) i radi samo kad se podize fsb.

ovo je drugi malo bolji primerak koji se otkljuchao i kloknuo memoriju u nebesa :D

Pukni malo OC za tog sto se nije otkljucao, cisto da vidimo granice 960T, najvise me interesuje odnos: Mhz/Napon/Zagrevanje kao x4. :D
 
Nazad
Vrh Dno