Šta je novo?

AMD Phenom™ II X4 960T

lepo lepo, jezgro pride nije za baciti.
nego aj ga klokni malo ako imash aftermarket kuler u vidu barem hyper-a 212+, vidi hoce li na barem 4ghz tak ootkljuchan i sa koliko struje i temperature :D i okachi SS
 
Vidis da covek nece da kupuje 212+ (iako to bas i nije pametno, nzm da li mu uopste radi ocitavanje temperatura).


Sent from my Mini
 
Realno, ne daju mi se sad pare za hladnjak (ne vidim da ga ima bilo gde ispod 2500) a procesor ni ne nameravam da klokujem dok ne budem imao takav kuler a opet dok ne kupim grafičku ne kupujem kuler :d . Sa box-om ću samo da probam da vidim dokle ide i kako se greje.
Ono što mogu da vam kažem je da su temperature u idle režimu 35-36 (sobna T je oko 22-23) a da ga je Linx poterao do 60 (prema HWmonitoru). To na 3GHz i sa 5 jezgara u 7ici. Sa svih 6 jezgara u XP-u došao je do 61 ili 62, ne sećam se sad. Valjda očitava temp kako treba, jedino HWmon. kad je otključan proc. za pojedinačna jezgra nešto brljavi.
Kad dođem s posla pustiću ponovo pola sata - sat linxa ili primea pa ću da okačim shotove.
 
Realno, ne daju mi se sad pare za hladnjak (ne vidim da ga ima bilo gde ispod 2500) a procesor ni ne nameravam da klokujem dok ne budem imao takav kuler a opet dok ne kupim grafičku ne kupujem kuler :d . Sa box-om ću samo da probam da vidim dokle ide i kako se greje.
Ono što mogu da vam kažem je da su temperature u idle režimu 35-36 (sobna T je oko 22-23) a da ga je Linx poterao do 60 (prema HWmonitoru). To na 3GHz i sa 5 jezgara u 7ici. Sa svih 6 jezgara u XP-u došao je do 61 ili 62, ne sećam se sad. Valjda očitava temp kako treba, jedino HWmon. kad je otključan proc. za pojedinačna jezgra nešto brljavi.
Kad dođem s posla pustiću ponovo pola sata - sat linxa ili primea pa ću da okačim shotove.

Probaj da ga klokneš sa 5 jezgara samo menjajem množioca, sve po defoltu, da vidimo na koliko je stabilan sa 5 jezgara.
 
Negde sam procitao da se samo prva serija ovih procova otkljucavala i to ne svaki.
Ako neko upravo razmislja izmedju 955 i ovog, mozda je bolje uzeti ovaj, jer opet imas kolike tolike sanse da mu otkljucas dodatno jezgro ili dva.
Ali kome treba x6, suludo je davati 20e manje i drzato fige da ce se otkljucati. :)
 
evo ja sam ga danas uzeo i koliko sam mogao da testiram odmah mi je otkljucao sva jezgra i radi na 3.9 GHz ... ploca asus m4a88td-v evo, 4x2 GB kingston hyperx 1600
jos cu da testiram ali mi definitivno treba bolji kuler od CM 212+

ipak je do primerka ... imam osecaj da ovaj moze oko 4.2 samo kad bih mogao da mu jos oborim temp ... ne bih da ga przim preko 60 C
 

Prilozi

  • 960t.png
    960t.png
    765 KB · Pregleda: 195
svi mi tako imamo osecaj da ce thuban na 4.2 i hoce skoro svaki ali sa prevelikim naponom za 24/7, a tebi vec dize na 1.54 sto je vec previse za 24/7.
 
krastavac dize ga jer je ukljucen load line calibration za poboljsanje vdropa ... u biosu mi je 1.47 :)
evo sad u idle-u mi je 1.47 .. samo kad se optereti on pukne veci napon .. sad ne znam da li cpu-z meri napon na procesoru ili na ploci, pa kad je pod opterecenjem onda ploca mora da da vecu voltazu da bi umanjio vdrop efekat .. nisam ni siguran
ja sam zadovoljan i sa dodatna 2 jezgra .. !! ;)
 
Poslednja izmena:
evo ja sam ga danas uzeo i koliko sam mogao da testiram odmah mi je otkljucao sva jezgra i radi na 3.9 GHz ... ploca asus m4a88td-v evo, 4x2 GB kingston hyperx 1600
jos cu da testiram ali mi definitivno treba bolji kuler od CM 212+

ipak je do primerka ... imam osecaj da ovaj moze oko 4.2 samo kad bih mogao da mu jos oborim temp ... ne bih da ga przim preko 60 C

extra! neak te lepo sluzi.

na nekoj boljoj plochi sa stabilnijim naponima, cenim da bi sa 1.5v ishao na 4ghz stabilno i sa tim hyperom 212+, samo ga malko moduj tj lapuj ga, turi josh jedan vent i milina.
 
ma mrzi me ... imam 2 venta na cm 212+ ali nije lapovan .. ne daje mi se lova za neku nuktuu :p
 
Pročitao sam da 960T ima bolji memorijski kontroler od standardnih Phenom II procesora, tako da lako podržava i brze memorije 1600-1866Mhz.
 
pa....iz mog iskutsva, tu su negde. postizao sam slichne rezove i sa fenomima 955, kao i sa x6-cama, i generalno jako teshko je postici stabilne klokove preko 1900mhz za memoriju.
 
Kupio sam ovaj procesor od druga, kod njega se opusteno otkljucavao u X6....e sad - Interesuje me, sta mislite :koju plocu da kupim, od "jeftinijih" varijanti a da je ok..za te pare...i da ima tu mogucnost da otkljuca ovaj procesor ! I da isti radi na njoj bez problema ! Iskreno nisam u mogucnosti trenutno da kupim plocu - skuplju od 60e! Pa zbog toga i pitam ! Kolko vidim za te pare imaju u ponudi, ploce microATX sa cipsetom - AMD 880GM....sta mislite da li je takva ploca pouzdana, u smislu stabilna i ''sposobna'' da isprati ovaj procesor kako treba u svakom smislu? U napred hvala puno na pomoci ! :wave:
 
Kupio sam ovaj procesor od druga, kod njega se opusteno otkljucavao u X6....e sad - Interesuje me, sta mislite :koju plocu da kupim, od "jeftinijih" varijanti a da je ok..za te pare...i da ima tu mogucnost da otkljuca ovaj procesor ! I da isti radi na njoj bez problema ! Iskreno nisam u mogucnosti trenutno da kupim plocu - skuplju od 60e! Pa zbog toga i pitam ! Kolko vidim za te pare imaju u ponudi, ploce microATX sa cipsetom - AMD 880GM....sta mislite da li je takva ploca pouzdana, u smislu stabilna i ''sposobna'' da isprati ovaj procesor kako treba u svakom smislu? U napred hvala puno na pomoci ! :wave:
lep procesor si uzeo i veruj mi neces se pokajati ...
ja sam do sada 3 kom otkljucao na x6 a dva kom na x5, tako da se u svakom slucaju isplati ..
od ploca bih ti preporucio MSI 870-C45 i mislim da ulazi u cenovni rang
(~55 eur) ... ja sam imao vrlo prijatna iskustva sa ovom plocom sa kojom mozes i malo da se igras sa oc ..

Evo ja sam moj primerak stabilisao ispod 60 C sa naponom 1.48V i klokom od 3.740 MHz ... za sada ga ne diram dok ne nadjem zamenu za cm 212+ ...
bilo bi lepo testirati ovaj cpu sa boljim kulerom tipa TRUE black jer je evidentno da se greje za nijansu vise od drugih phenoma kad se otkljuca i klokuje ..
 

Prilozi

  • 960t.png
    960t.png
    948.7 KB · Pregleda: 132
Poslednja izmena:
960t je odlican izbor za one koji imaju starije ploce koje podrzavaju cpu do 95w,kao sto je ova moja stara ploca,bas planiram da izvadim stari athlon II 240 i ubacim 960t.

Ja ovo uzimam i stavljam u ovo đubre od matične taman se i ne oključalo :p
 
moze veci ali mi treba bolji kuler .. kazem da ima potencijala samo za vise od 4.0 Ghz treba 1.5-1.55v i bolji kuler
dajem ovaj moj cm 212+ uz doplatu za neki jaci ... ! :)
 
Bez da uvredim bilo kog ko je kupio ovaj cpu meni ovo deluje kao "ist k*** drugo pakovanje"..
Ne zna AMD kako da se vadi pa zavija proizvode u sareni celofan..
 
@ underground
Hvala, nadam se da necu da se pokajem :) Inace sto se tice ploce, hvala isto na preporuci :) Ali ne svidja mi se, samo - sto se radi o modelu sa starijim čipsetom AMD 770 :(
 
Moze li neko od vas da postavi Cinebench 11.5 skor od ovog procesora, po mogucnosti na default i trenutnim frekvencijama?
Hvala unapred :)
 
Vec sam se javljao u ovoj temi, samo nisam ranije imao vremena da se igram :)...
trece jezgro nije potpuno ispravno, tako da sam ga iskljucio i sinoc ostavio prime do jutros... 5 cores @ 3.6GHz @ samo :) 1.312v..
Ploca GA-990XA-UD3, bios f10f, cooler Corsairs A50, sve to u TT Commander.
 

Prilozi

  • 960T  3.6GHz @1.312v @ 5 cores.jpg
    960T 3.6GHz @1.312v @ 5 cores.jpg
    838.2 KB · Pregleda: 158
Bez da uvredim bilo kog ko je kupio ovaj cpu meni ovo deluje kao "ist k*** drugo pakovanje"..
Ne zna AMD kako da se vadi pa zavija proizvode u sareni celofan..

Ne vređaš me ali da ti odgovorim. Za razliku od Intela, AMD radi po principu jeftinije malo lošije, meni npr to odgovara, a vidiš pošto naši uvoznici neće uvesti 955be 95w, ja ovim procom dajem staroj mašini dosta dobre performanse za malo ulaganje, dok kod intela to ne bi mogao
 
Ne vređaš me ali da ti odgovorim. Za razliku od Intela, AMD radi po principu jeftinije malo lošije, meni npr to odgovara, a vidiš pošto naši uvoznici neće uvesti 955be 95w, ja ovim procom dajem staroj mašini dosta dobre performanse za malo ulaganje, dok kod intela to ne bi mogao

Mislio sam da onaj ko vec ima Phenom x4 955,965,975 itd, a pogotovo Phenom x6 ama bas nista ne dobija sa ovim "novim" procesorima.
Mada primecuje se sve manja prisutnost ovih (starih) procesora u radnjama.
Ne svidja mi se sto povlace iz prodaje dobre procesore da bi po svaku cenu prodali ovo sto nije ispalo bas kako treba.
Onaj ko ima slabiji procesor normalno da ce morati da kupuje ono sto ima da bi unapredio komp za manje novca nego da menja celu platformu.
Jednostavno mi se ne svidja politika AMD-a. Po meni us*ali su stvar. I sad ce Intel da nam vadi dusu sve dok se (i ako) AMD oporavi.
I ja sam do skoro hteo da uzmem noviju,bolju MB i 1090T, ali sam odustao. Ne vidim svrhu, a najgore sto mi ubise i entuzijazm i zelju da OC-ujem AMD.
Da me ne shvati neko pogresno, nisam u IT industriji, niti neki expert, ovo je moje licno misljenje kao (razocaranog ) korisnika.
 
Vec sam se javljao u ovoj temi, samo nisam ranije imao vremena da se igram :)...
trece jezgro nije potpuno ispravno, tako da sam ga iskljucio i sinoc ostavio prime do jutros... 5 cores @ 3.6GHz @ samo :) 1.312v..
Ploca GA-990XA-UD3, bios f10f, cooler Corsairs A50, sve to u TT Commander.

Kolika ti je temperatura procesora bila?
 
cinebench

Moze li neko od vas da postavi Cinebench 11.5 skor od ovog procesora, po mogucnosti na default i trenutnim frekvencijama?
Hvala unapred :)
evo ja sam provrteo cinebench
phenom 960t sa [AUTO] podesavanjeima sa 4 jezgra i klokovan za otkljucanih 6 jezgara ...
podesavanja :
17x224 = 3.8 Ghz
NB - 2240
HT - 2016
ram - 1493
1.5 V
pozdrav ...
 

Prilozi

  • cinebench.jpg
    cinebench.jpg
    160.5 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
@ mirza82

Ako hwmonitor dobro ocitava, max temp je bila 41 C. Posto je noc u pitanju i nesto hladnije je u stanu, pretpostavljam da bi u dnevnoj varijanti temp bila visa za 2-4 stepena pod prime-om...
Malo sam pikao Nfs The Run, L.A. Noire i Rage, temp po hwmonitoru nije presla 37 stepeni...
 
Evo da javim, procesor kupljen prosle nedelje, malopre sklopljena masina i sljaka sa svih 6 jezgara ;)
Nije jos uvek proban oc ali drugar je prezadovoljan masinom. Na defaultu cpu hladjen sa 212+, m5a97, linx vrti nekih pola sata i temp je stabilna na 47c. Oc cemo probati drugi put.
 
Evo da javim, procesor kupljen prosle nedelje, malopre sklopljena masina i sljaka sa svih 6 jezgara ;)
Nije jos uvek proban oc ali drugar je prezadovoljan masinom. Na defaultu cpu hladjen sa 212+, m5a97, linx vrti nekih pola sata i temp je stabilna na 47c. Oc cemo probati drugi put.

Ako mi mozes na PM samo reci gde si kupio proc i koja je oznaka na njemu bio bih ti zahvalan. :)
 
ja dobio na test 960T i bultija x6, pa ce biti za koji dan malko poredjenja. ako neko ima za predlog u chemu da testira neka napishe, pa da objedinim to u jedan testic krtak (zbog nedostatka vremena) sve sa 1100t.
klok za klok (4ghz) i max oc poredjenja.
 
ja dobio na test 960T i bultija x6, pa ce biti za koji dan malko poredjenja. ako neko ima za predlog u chemu da testira neka napishe, pa da objedinim to u jedan testic krtak (zbog nedostatka vremena) sve sa 1100t.
klok za klok (4ghz) i max oc poredjenja.

Probaj neke igre obavezno dve, tri barem, u vecoj rez. i sa AA i manjoj ako mozes...
 
Nazad
Vrh Dno