Šta je novo?

AMD Phenom™ II X4 960T

Evo ako danas ubijem 1090t cu odem da pazarim jedan :p Izgleda kao zanimljiv proc :)
 
To si u pravu, ja se i dalje nadam da ce BD biti ok ali tek u nekoj sledecoj reviziji, posebno u dx11 igrama i zahtevnim programima i na win8. Neko moje misljenje, za sada su neisplativi.

Medo, ovi rezultati su jako cudni. Meni 955 ide na 4Ghz na 1,4v i 2,6Ghz/2Ghz Nb/HT na 1,1v, savrseno stabilno a temperature posle 2h igranja bf3 su 53c, sobna temperatura i Brocken. Intel burn test greje do 63c ali ne postoji nista drugo sto moze toliko da zagreje cpu. Nisam probao preko 4Ghz jer me to trenutno ne interesuje a i nema potrebe ;)

Moj zakljucak da treba ipak treba pazariti ili taj fx4XXX BD ili pII 955 c3.

FX-4100 je ocajan, ne znam koliko si testova gledao ali procesor je mnogo slabiji od Phenom-a cak i klokovan do 5GHz ne moze u Cinebench-u da izvuce rezultat kao neki jaci Phenom II X4 na default-u, jedino u winrar-u ili tam gde se koriste AES instrkcije radi bolje od phenom-a ali takvih aplikacija gotovo da nema...
 
Nesto sam se zagrejao za AMD-AM3 ASRock 970 EXTREME4 i FX 6100, kao gledam u buducnost i da ce tek doci vreme za tih 6 jezgara. Inace uvek sam bio na Intelu, ali ne znam sta me toliko vuce ka Buldozeru?
 
Mozda sam mislio na fx6100 :D Ali je on i skuplji.
Ali ostajem pri stavu, ili pII 955 c3 za 95e ili x6 1055t za 120e, ovaj tvoj cpu ni na lepkovima ne bih uzeo :-devil-:
 
Nesto sam se zagrejao za AMD-AM3 ASRock 970 EXTREME4 i FX 6100, kao gledam u buducnost i da ce tek doci vreme za tih 6 jezgara. Inace uvek sam bio na Intelu, ali ne znam sta me toliko vuce ka Buldozeru?

Buldozzer je trenutno za izbegavanje do sledece revizije mikroarhitekture... Tek ce Pilediver na nesto liciti mozda...
 
Mozda sam mislio na fx6100 :D Ali je on i skuplji.
Ali ostajem pri stavu, ili pII 955 c3 za 95e ili x6 1055t za 120e, ovaj tvoj cpu ni na lepkovima ne bih uzeo :-devil-:
Hoćeš da kažeš da bi pre uzeo x4 955 za 95e, nego x4 960T za 97e, iako postoje šanse da se ovaj otkluča u x5 ili x6?!
A iako se x4 960T ne otključa, u najgorem slučaju će se klokovati oko 200MHz manje od x4 955, što mu dođe oko 5%, na ukupnu brzinu.
 
Da.
 
To baš i nema logike, pošto 5% razlike u kloku se nikako ne možeš primetiti u radu, dok kod x4 960T po istoj ceni dobijaš mogućnost da dobiješ još par jezgara.
Drugim rečima, kockanjem, ako izgubiš, u najgorem slučaju gubiš 200MHz. :)
 
Ne volim da uzimam te nedovrsene proizvode, dakle da platim 10e vise od pII 955 i da na kraju ne otkljucam i dobijem 3,8 umesto 4,2 Ghz npr.
Ako hocu x6 procesor uredno cu i platiti 15e vise u odnosu na ovaj 960t. A i guglajte, procenat otkljucavanja uopste nije visok.
 
Poslednja izmena:
Reskira se i profitira na konkretnijim stvarima, a kakva je situacija kod ovog cpu otkljucavanje je vise popusaj nego pokusaj :d
 
Ne volim da uzimam te nedovrsene proizvode, dakle da platim 10e vise od pII 955 i da na kraju ne otkljucam i dobijem 3,8 umesto 4,2 Ghz npr.
Ako hocu x6 procesor uredno cu i platiti 15e vise u odnosu na ovaj 960t. A i guglajte, procenat otkljucavanja uopste nije visok.

Brate, imas 960T koji radi na 1.344V na 4GHz recimo http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=691289 tako da sve zavisi od primerka koji ti zapadne isto i za 955... Inace E0 bi trebalo da ima slican OC potencijal kao C3... Mislim da je svima pzonato da maksimalni OC kod procesora itekako moze da varira od primerka do primerka...
Ovo je Zosma jezgro koje je nastalo od thuban-a nije nista nedovrseno, samo buldozzer je nedovrsen iz AMD-a trenutno.
 
Poslednja izmena:
Procenat otkljucavanja nikad nije bio preterano visok, 20-30%, bilo je samo par Batch-eva koje su namerno pustili gde se vise od 70% otkljucavalo. Ali je to sad davna proslost
 
Brate, imas 960T koji radi na 1.344V na 4GHz recimo http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=691289 tako da sve zavisi od primerka koji ti zapadne isto i za 955... Inace E0 bi trebalo da ima slican OC potencijal kao C3... Mislim da je svima pzonato da maksimalni OC kod procesora itekako moze da varira od primerka do primerka...

Kompletan o/c potencijal svakog cpua je individualan i zavisi iskljucivo od samog cpu-a (sa kog dela vafera je itd...) + naravno broj revizije koju nosi tako da je o/c potencijal relativna stvar.
Isto je i kod Intela.
 
Medo, ne ljuti se ;)
To je samo moj stav.

A nadji mi pII 955 da je kupljen u prethodnih 6 meseci c3 revizija a da nece na 4Ghz na krstenoj ploci :) Ne racunam to sto neko kupi taj cpu i kuka kako nece na 4Ghz na msi ploci od 38e :d :d
 
Medo, ne ljuti se ;)
To je samo moj stav.

A nadji mi pII 955 da je kupljen u prethodnih 6 meseci c3 revizija a da nece na 4Ghz na krstenoj ploci :) Ne racunam to sto neko kupi taj cpu i kuka kako nece na 4Ghz na msi ploci od 38e :d :d

Potpuno si u pravu u vezi ovoga sto si rekao.
Bez dobre odnosno skupe ploce nema ni dobrog o/c-a.
Ina ce se svi zale po sistemu hoce/nece a bas na plocama od 50-60e. To jednostavno ne pije vodu.
 
Kada smo vec kod ploce, laicki da pitam, da to otkljucavanje nema veze sa medinom plocom? Da iz nekog razloga ona ne sprecava otkljucavanje u x6? Ne mislim da je losa ploca nego da je neki bag npr.
 
Poslednja izmena:
Kada smo vec kod ploce, laicki da pitam, da to otkljucavanje nema veze sa medinom plocom? Da iz nekog razloga ona ne sprecava otkljucavanje u x6?

Nikakve, mada pitanje je kakva je lista kodova za procrsore koji se utkljucavaju unutar samog BIOSa. Neka saceka noviju reviziju gde se lista apdejtuje zasigurno.
 
Nije los proc medo ali ja bih pre isao za oko 1500-2k din na X6 cistu varijantu..
 
neshto ovako :D

a i ranije se isplatilo da rizikujesh, jer je razlika u ceni bila gotovo 2 puta izmedju x2 i x4, danas jok.
 

Prilozi

  • ScreenShot623.jpg
    ScreenShot623.jpg
    441.9 KB · Pregleda: 242
Pa opet nema rizika, 960T kosta maltene isto kao i 955, a OC potencijal je svakako faktor srece kao i ovo otkljucavanje, tako da mozes samo da dobijes :)

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk
 
ako se klokuju tako jadno, do 4ghz, onda ima rizika, jer gotovo svaki 955 ce da ide na barem 4200.
 
Ali ces primetiti razliku 3,8Ghz vs 4,2Ghz za jedno 1-2 god u igrama ili odmah u nekoj video obradi recimo ;)
Zasto platiti 1000 din vise za nesto sto se slabije ocuje od 955 c3? :) ili kao ustedeti 1 crvenu da bi samo pokusao da dobijes x6 a koliko sam guglao procenat otkljucavanja i nije bas veliki.
 
960t je odlican izbor za one koji imaju starije ploce koje podrzavaju cpu do 95w,kao sto je ova moja stara ploca,bas planiram da izvadim stari athlon II 240 i ubacim 960t.
 
Pa dobro, daleko od toga da je los cpu, i na 3,8Ghz sve ima da leti, posebno ako imas ssd a ne hdd :) A mozda ubodes i neki koji moze da se otkljuca ili da ide na 4Ghz.
 
na kojoj plochi, sa kojim hladjenjem i naponom? i gde je kupljen?

realno i nema neke razlike izmedju 4000-4200, meni lishno toplije oko srca, ali ovako, tesko s da videti sem u brojkama u testovima.

evo menja mmishljenje, dobar je 960T, go for it ;)
 
Evo, ja sam pre nekoliko dana kupio taj 960T. Imam Asus M4A88T ploču i ovaj procesor je došao na mesto Athlona II X2 250. Otključava se opušteno 5. jezgro dok 6. izgleda da ne valja. Jedino što mi je čudno je da kad "upalim" svih 6 jezgara Win7 x64 neće da se podigne uopšte dok pod XP-om sve radi bez problema (malo sam mu puštao Linx i Prime95 a pikam PES i MW3 ovih dana). Sa 5 jezgara (1. - 5.) i 7ica se podiže bez problema i i Linx prolazi bez greške. "Stiže" mi sad BF3 pa ću videti kako se u tim uslovima ponaša. Nisam pokušavao da ga klokujem, imam samo stock hladnjak a ne daju mi se pare za npr cm212 ili slično. Trebaće mi kinta za grafičku u narednom periodu.
U svakom slučaju ja sam zadovoljan, dobio sam još jedno jezgro (ili dva ako boot-ujem u XP :D ) a nisam morao da iskeširam više od 100e.
 
Nazad
Vrh Dno