Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Ne postoji "krek" za Windows već običan aktivator koji samo zavara sistem na period od 180 dana.

I u ovom slučaju se slažem, cena OEM licence je takva da je van pameti baviti se tim stvarima.

Elem, sjajno što tebi radi. Barem 50% vlasnika 5700XT ima problema zbog drajvera. Eto, on u samo jednoj igri, sve ostalo mu radi. Još je dobro i prošao.

Probao je na istom sistemu i 2060 Super i nije imao nijedan problem.

Sve jasno ovde.

Liku baguje samo jedna *narodna * igra i sad kao amd driajveri problem (mozda i jeste ali...), jos nije reinstalira win i ko zna kakav krek za igru ima.
bez veze, jos je i presao igru ranije, ja bih rekao da je samo dokon u ove hladne zimske dane......
 
optereti ti prvo to napajanje sa occt power supply testom. samo prati temp za svaki slucaj. posle toga ako nema gasenja racunara nastavi dalje..
 
Ne postoji "krek" za Windows već običan aktivator koji samo zavara sistem na period od 180 dana.
Aktivator/krek, jedno te isto. Koliko aktivatora dolaze sa virusima u sebi?

Navi zahteva novije verzije Windowsa, ja sam nakon ciste instalacije dobio ogromno poboljsanje u performansama..
 
Liku baguje samo jedna *narodna * igra i sad kao amd driajveri problem (mozda i jeste ali...), jos nije reinstalira win i ko zna kakav krek za igru ima.
bez veze, jos je i presao igru ranije, ja bih rekao da je samo dokon u ove hladne zimske dane......
Ali ta igra "ne baguje" sa 2060 Super - taj deo ste preskočili.

Radi perfektno sa NVidia kartom i gasi računar sa Radeonom. Bukvalno ne može jednostavnije od ovoga.
 
Aktivator/krek, jedno te isto. Koliko aktivatora dolaze sa virusima u sebi?

Navi zahteva novije verzije Windowsa, ja sam nakon ciste instalacije dobio ogromno poboljsanje u performansama..
+1

Vrlo lako može biti i ovo, da je problem verzija Windowsa. Navi jeste optimizovan za nove sisteme i nove igre.
 
Ali ta igra "ne baguje" sa 2060 Super - taj deo ste preskočili.

Radi perfektno sa NVidia kartom i gasi računar sa Radeonom. Bukvalno ne može jednostavnije od ovoga.

smaras vise sa pljuvanjem po Radeonu...... i jos nista korisno nisi savetovao kolegu sa foruma, nego samo prodaj kartu, prodaj kartu, losa za igranje.....

na redditu ima gomila likova sa Nvidia karticama koji se zale na isti problem, totalno je random kome ce da zapadne problem.....
 
Ma pusti smaraca, klasicni zeleni fb.

Ja igrao istu igru par dana i to sa starijim drajverima, sve radilo najnormalnije. Dali smo mu predloge koje nije probao, na njemu je. Samo mi nije jasno da mu je bitniji save game neke igrice koju moze da krene ponovo, od problema koji ima.
 
smaras vise sa pljuvanjem po Radeonu...... i jos nista korisno nisi savetovao kolegu sa foruma, nego samo prodaj kartu, prodaj kartu, losa za igranje.....

na redditu ima gomila likova sa Nvidia karticama koji se zale na isti problem, totalno je random kome ce da zapadne problem.....

Hvala na podrsci..Preduzeo sam neke korake za sada pa cemo da vidimo da li ce uroditi plodom....Prvo cu pokusati apsolutno sve bez instalacije svezeg win jer zaista mi je win bar koliko ja vidim skroz okej....Ako i ovo sad ne uspe i ta opcija je ukljucena....Sto se kolege tice,ja se na te komentare uopste ne obazirem jer sam na forumu 13 godina i navikao sam na to....Licno vise volim zelene,ali pristrasan nisam,uzimam uvek ono sto je trenutno najpovoljnije za racunicu ulozeno-dobijeno...Na forumu sam verovatno i duze od njega,pa sam s tim u vezi i navikao na takve savete..Doduse ne na ovom,ali me na sk forumu znaju pod istim nadimkom i imam preko 6000 postova.Ovde malo manje pisem.Ono sto smatram da mi ne moze pomoci,na to i ne obracam paznju...

Stavio sam PC-E SA auto na gen 3,stavio najnovije drajvere...Ima jos jedna stvar koju hocu da uradim,ali to verovatno veceras...Sad nemam vremena...Ako ne uspe,idemo korak dalje.
 
Poslednja izmena:
Jesi instalirao drajvere za chipset?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Danas pre podne i to sam uradio,tj stavio najnoviju verziju.
 
Gospode Bože...
fd7bc6bbb20e04a7e5d210794740b4ff.jpg


Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Baš sam imao sreće pre dva meseca - u G na akciji Gigabyte 5700XT Gaming OC cca 430e.

Još sam se dvoumio da sačekam novu generaciju, dobro je da nisam :)
 
Eto, sada lagano na KP i 3080/3070 ili PS5 [emoji38]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ali ta igra "ne baguje" sa 2060 Super - taj deo ste preskočili.

Radi perfektno sa NVidia kartom i gasi računar sa Radeonom. Bukvalno ne može jednostavnije od ovoga.

Druze smorio si glupostima!!!
Drugar mi je kupio 3950x + 128gb rama x570 plocu i dok je cekao 3090 koristio je neku moju staru rx 470 8gb memorije! Sve mu je radilo ok , kad je stigla 3090 Premijer pro krahira non stop i media enckoder, jel po tebi treba da proda 3090???Mora cistu instalaciju Wina , nesto je zabagovali iako smo upotrebili sve moguce opcije ciste instalacije i deinstalacije drajvera.Nemoj da smaras a pokretac teme je na istom NOOB lvl poznavanja bilo cega vezano za racunare cim radi to sto radi. Podseca me na jednog lika koji je ovde na forumu i jos par foruma pljuvao AMD procesor da je krsh i da ne radi , a zamenio je plocu i procesor, a nije reinstalirao win!
 
Gospode Bože...
fd7bc6bbb20e04a7e5d210794740b4ff.jpg


Sent from my GM1900 using Tapatalk

Do kraja marta se sve vraća u normalu... Čim se vakcina transportuje, ps5 isporuči, prodje kineska nova godina i očiste lageri polarisa. Kod nas če to stiči krajem aprila, sredinom maja.
 
Znam da je off. Koliko trenutno mogu da dobijem za rx 5600 xt gigabyte gaming oc? Hvala
 
Znam da je off. Koliko trenutno mogu da dobijem za rx 5600 xt gigabyte gaming oc? Hvala
Nije samo off nego je i zabranjeno. Nema procena na forumu zbog prethodnih zloupotreba.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A i ne znam sta je tesko otvoriti KP oglase i videti za koliko se prodaju karte, pa sam proceniti.
 
A to bolje ne otvarati. Prošle godine u februaru sam uzeo 5700XT za 50.000 na rate. Pojavila se nova generacija, ova je zastarela, a svoju grafičku kartu staru godinu dana mogu da prodam za 20.000 više nego što sam je platio. Pa, ovo je sumanuto!!!
 
Do kraja marta se sve vraća u normalu... Čim se vakcina transportuje, ps5 isporuči, prodje kineska nova godina i očiste lageri polarisa. Kod nas če to stiči krajem aprila, sredinom maja.

Pitanje je. S’ obzirom na trenutno stanje, minimalne su sanse.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nije procena, samo info. Ja sam svoju 5600xt sapphire (nije krš BE, nego redovna verzija) prodao za 420e. Uzeo series s, jer nema ps5ice nigde.
 
Ovo je kartica koju sam najkrace posedovao, prodata za par sati na oglasu, trazio 700 dobio 680e. Gigabyte Gaming OC 5700xt. Zaradio 250e za tri meseca :)
 
Idem oko 16-17h do BG da vidim jednu Gigabyte Aorus 2080 super. Mislio sam ili nju ili neku 3060TI...

Slao upite za 3060ti ali nigde nema dobavljivo

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja sam početkom decembra moju kupio za 62K din. Sapphire sa domaćim garancijom.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Hvala na podrsci..Preduzeo sam neke korake za sada pa cemo da vidimo da li ce uroditi plodom....Prvo cu pokusati apsolutno sve bez instalacije svezeg win jer zaista mi je win bar koliko ja vidim skroz okej....Ako i ovo sad ne uspe i ta opcija je ukljucena....Sto se kolege tice,ja se na te komentare uopste ne obazirem jer sam na forumu 13 godina i navikao sam na to....Licno vise volim zelene,ali pristrasan nisam,uzimam uvek ono sto je trenutno najpovoljnije za racunicu ulozeno-dobijeno...Na forumu sam verovatno i duze od njega,pa sam s tim u vezi i navikao na takve savete..Doduse ne na ovom,ali me na sk forumu znaju pod istim nadimkom i imam preko 6000 postova.Ovde malo manje pisem.Ono sto smatram da mi ne moze pomoci,na to i ne obracam paznju...

Stavio sam PC-E SA auto na gen 3,stavio najnovije drajvere...Ima jos jedna stvar koju hocu da uradim,ali to verovatno veceras...Sad nemam vremena...Ako ne uspe,idemo korak dalje.

Kolega sta uradi do kraja? Bilo bi lepo da se napise, ako je pronadjeno resenje, mozda jos nekom pomogne.
 
Evo upravo sam resio da kazem sta i kako...Nema druze sta nisam probao...Odradio sam i nov win,sve sveze,sve super...Laru koju sam presao vise puta uzeo opet cisto radi testa da je opet isprobam...Znaci igru znam napamet,svaki kamen..Igrao oko sat vremena i sve bilo ok i posle sat i neki minut,paf komp se ugasi...Znaci nije bilo do wina...Sve je radilo okej do tada.Nikakvi artifekti,fps odlican,temperatura gpu plafon oko 73 stepena sto je i okej za ovaj model grafe,ostale komponente da i ne spominjem,sve su ispravne i lepo hladjene,ali eto ugasi se komp opet..

Pre neki dan poceo da igram rdr2 ponovo...Popijam svremena na vreme neke artifekte da ni sam ne znam odakle se stvaraju.....Ako bilo ko ima pojma i predstavu sta vise da radim,neka se javi...Inace to je jedina igra u kojoj imam artifekte,a lara jedina igra koja se gasi.

Imam jos jedno pitanje jer ne znam kako to da izvedem...Da li moze nakako da se spusti frekvencija memorije na grafickoj jer mi adrenalin to ne dozvoljava...Mogu da je pomaknem ka gore tj da je klokujem,ali da je spustim jok...
 
Mislim da je 1750Mhz minimum i da ne može niže od toga. A što se tiče tog krešovanja, ako nema leka navikni se *mjau**mjau**mjau*. Mene je Metro zezao i Witcher. Witcher je rešen spuštanjem kloka a na Metrou se gasila. Nekada posle 15 min, nekada posle sat i 15, nema pravila. I on je bio DX12, mada i sa DX11 je situacija bila identična

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
A artifekti u rdr 2?
 
Pre neki dan sam na poslu testirao jedan sistem sa R7 2700 i RTX3070 koji je imao problem da gasi komp u toku igranja ili nakon izlaska iz igre. Probao sam i tu narodnu verziju TR shadow bla, bla i dešavalo se isto da nakon izlaska iz igre samo zato komp. Nakon isključivanja auto oc podešavanja za CPU prestalo je da se dešava gašenje kompa. Možda ti baš to pravi problem. Sve ostale igre su bile legalne. Na mojoj mašini u kojoj je rx5700xt sve to isto radi bez ikakvih problema. Naravno BIOS je podešen kako dolikuje, sve je na manual podešavanjima.

Sent fra min SM-G975F via Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno