AMD Navi RX 5700/5700XT

Arthur Morgan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poena
48
Da, ali gasi mu se JEDINO kada igra tu igru. Da je problem u nečem drugom to bi se dešavalo u svim igrama.

NevisStarShine

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.08.2014
Poena
48
@SAJEVAC,

Njemu se ceo komp ugasi, ako sam dobro ispratio. Tesko da je piratska igra to prouzrokovala.
Sajevac, ako hoces kupicu ti Shadow of the Tomb Raider pa isprobaj da li ima ikakve veze sa tim, kao sto Arthur tvrdi.
Došli smo i dotle :) Naravno da nema veze sa narodnom verzijom, ovaj model koji on ima je još fabrički nasviran pa jos i drajveri takvi kakvi su, ovo jednostavno ne može da se reši. Kartica mu je ispravna, ovo je jednostavno neki bag u kombinaciji sa taktovima, verzijama BIOSa I drajvera.

Arthur Morgan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poena
48
Došli smo i dotle :) Naravno da nema veze sa narodnom verzijom, ovaj model koji on ima je još fabrički nasviran pa jos i drajveri takvi kakvi su, ovo jednostavno ne može da se reši. Kartica mu je ispravna, ovo je jednostavno neki bag u kombinaciji sa taktovima, verzijama BIOSa I drajvera.
Ali, kako kaže, sve drugo mu radi, čak i sintetički stres testovi. A s obzirom da je reč o "narodnoj" verziji igre ne postoji drugi MOGUĆI problem osim toga da "lek" za igru pravi neke probleme sa hardverom. Nažalost, da bi saznali šta može da bude u pitanju potrebno je znati svu situaciju oko njegovog računara, od procesora, RAM-a, vrste Windows-a, podešavanja u BIOS-u, da ne nabrajam dalje...
To je kao kad bi pozvao doktora preko telefona i pitao ga da li imaš koronu ako kašlješ. :sick: A ne kažeš da li imaš temperaturu, miris i ukus ( kafa grand :) ), da li si malaksao, imaš li groznicu, proliv ili ne znam koji sve simptom...
Ali po onome što je napisao definitivno je problem u narodnoj Lari. I Arturu koji se ljuti što je podigao takt grafike. :)

Kesa

Flash Drive
Učlanjen(a)
16.02.2021
Poena
8
Zna li neko do kad ce ovo ludilo sa kartama da se nastavi? Imam ponudu za moju 5700xt za 800eur.. a platio sam je 350.
Drugo pitanje, jel igriv rdr2 na 4k sa 6800xt?

oogabooga

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poena
38
prodas je i ostanes bez graficke neko vreme i sta ces onda...... imam i ja za moju ponude, ali prvo sto mi u 2K sve zavrsava i to posteno, drugo, ceo sistem sam preradio na vodeno hladjenje, ziva muka bi mi bila da sad to sve razmontiram.....

enDuRo99

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.08.2008
Poena
8
Zna li neko do kad ce ovo ludilo sa kartama da se nastavi? Imam ponudu za moju 5700xt za 800eur.. a platio sam je 350.
Ako imaš spremne pare za 6800XT i, što je još važnije, ako možeš da je nađeš, onda prodaj 5700XT. U suprotnom, imaćeš pare, ali nećeš imati kartu.

dzonihsv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poena
63
Pa ima nekih tekstova/vesti na tu temu od skora... Kažu da će po svoj prilici "nedostatak čipova" otići i do 2022.

Kao što ti ljudi rekoše: ako ti karta treba, ne prodaj. Ako ti ne treba, prodaj. Niko nema konkretnu informaciju do kada će biti ovako kako je.

Vrh Dno