Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

@SAJEVAC,
Dakle, ono što se dešavalo Sajevcu nije imalo nikakve veze sa grafičkom kartom.
Njemu se ceo komp ugasi, ako sam dobro ispratio. Tesko da je piratska igra to prouzrokovala.
Sajevac, ako hoces kupicu ti Shadow of the Tomb Raider pa isprobaj da li ima ikakve veze sa tim, kao sto Arthur tvrdi.
 
Da, ali gasi mu se JEDINO kada igra tu igru. Da je problem u nečem drugom to bi se dešavalo u svim igrama.
 
@SAJEVAC,

Njemu se ceo komp ugasi, ako sam dobro ispratio. Tesko da je piratska igra to prouzrokovala.
Sajevac, ako hoces kupicu ti Shadow of the Tomb Raider pa isprobaj da li ima ikakve veze sa tim, kao sto Arthur tvrdi.
Došli smo i dotle :) Naravno da nema veze sa narodnom verzijom, ovaj model koji on ima je još fabrički nasviran pa jos i drajveri takvi kakvi su, ovo jednostavno ne može da se reši. Kartica mu je ispravna, ovo je jednostavno neki bag u kombinaciji sa taktovima, verzijama BIOSa I drajvera.
 
@SAJEVAC
Temp vram-a 54 stepena u RDR2????
 
Došli smo i dotle :) Naravno da nema veze sa narodnom verzijom, ovaj model koji on ima je još fabrički nasviran pa jos i drajveri takvi kakvi su, ovo jednostavno ne može da se reši. Kartica mu je ispravna, ovo je jednostavno neki bag u kombinaciji sa taktovima, verzijama BIOSa I drajvera.
Ali, kako kaže, sve drugo mu radi, čak i sintetički stres testovi. A s obzirom da je reč o "narodnoj" verziji igre ne postoji drugi MOGUĆI problem osim toga da "lek" za igru pravi neke probleme sa hardverom. Nažalost, da bi saznali šta može da bude u pitanju potrebno je znati svu situaciju oko njegovog računara, od procesora, RAM-a, vrste Windows-a, podešavanja u BIOS-u, da ne nabrajam dalje...
To je kao kad bi pozvao doktora preko telefona i pitao ga da li imaš koronu ako kašlješ. :sick: A ne kažeš da li imaš temperaturu, miris i ukus ( kafa grand :) ), da li si malaksao, imaš li groznicu, proliv ili ne znam koji sve simptom...
Ali po onome što je napisao definitivno je problem u narodnoj Lari. I Arturu koji se ljuti što je podigao takt grafike. :)
 
Zna li neko do kad ce ovo ludilo sa kartama da se nastavi? Imam ponudu za moju 5700xt za 800eur.. a platio sam je 350.
Drugo pitanje, jel igriv rdr2 na 4k sa 6800xt?
 
prodas je i ostanes bez graficke neko vreme i sta ces onda...... imam i ja za moju ponude, ali prvo sto mi u 2K sve zavrsava i to posteno, drugo, ceo sistem sam preradio na vodeno hladjenje, ziva muka bi mi bila da sad to sve razmontiram.....
 
Zna li neko do kad ce ovo ludilo sa kartama da se nastavi? Imam ponudu za moju 5700xt za 800eur.. a platio sam je 350.
Drugo pitanje, jel igriv rdr2 na 4k sa 6800xt?
Ako imaš spremne pare za 6800XT i, što je još važnije, ako možeš da je nađeš, onda prodaj 5700XT. U suprotnom, imaćeš pare, ali nećeš imati kartu.
 
Zna li neko do kad ce ovo ludilo sa kartama da se nastavi? Imam ponudu za moju 5700xt za 800eur.. a platio sam je 350.
Drugo pitanje, jel igriv rdr2 na 4k sa 6800xt?
Pa ima nekih tekstova/vesti na tu temu od skora... Kažu da će po svoj prilici "nedostatak čipova" otići i do 2022.

Kao što ti ljudi rekoše: ako ti karta treba, ne prodaj. Ako ti ne treba, prodaj. Niko nema konkretnu informaciju do kada će biti ovako kako je.
 
Meni je trebala, ali cetvorocifrena brojka za 5700xt ni u ludilu nisam mogao da odbijem :D Vise i ne planiram da pazarim ozbiljnije grafike pa se nadam da ce biti jeftinijih budzet kartica, mada i trenutna brojka za rx570 je ok jer sam je po toj ceni i uzeo 2018-e.
 
Ja od pre par dana imam novi problem sa ovom grafom...Temperature..I ne znam kako da resim...Bile su mi oko 70 i kusur stepeni,a sada ide na cak 97!Ventilatori vrte.probao i da ih odvrnem rucno....Spusti temperaturu na 85 recimo,ali opet je to previse....Mrzim dan kada sam kupio ovu graficku....Ne znam kako da resim to..Da li da skidam hladnjak i menjam sam termalnu pastu,ili je problem ipak softverske prirode...
 
Ja od pre par dana imam novi problem sa ovom grafom...Temperature..I ne znam kako da resim...Bile su mi oko 70 i kusur stepeni,a sada ide na cak 97!Ventilatori vrte.probao i da ih odvrnem rucno....Spusti temperaturu na 85 recimo,ali opet je to previse....Mrzim dan kada sam kupio ovu graficku....Ne znam kako da resim to..Da li da skidam hladnjak i menjam sam termalnu pastu,ili je problem ipak softverske prirode...
Prodaj je, inako sada mozes 1000+ evra da dobijes za nju :D
 
Prodaj je, inako sada mozes 1000+ evra da dobijes za nju :D
Ah, i ja bi to uradio, stavio neku GTX 650 što imam sa posla i onda plakao dok gledam na desktopu RDR2, CP2077, Valhalu, Mass Effect LE i druge kako čame nedirnute... :)
 
Ja od pre par dana imam novi problem sa ovom grafom...Temperature..I ne znam kako da resim...Bile su mi oko 70 i kusur stepeni,a sada ide na cak 97!Ventilatori vrte.probao i da ih odvrnem rucno....Spusti temperaturu na 85 recimo,ali opet je to previse....Mrzim dan kada sam kupio ovu graficku....Ne znam kako da resim to..Da li da skidam hladnjak i menjam sam termalnu pastu,ili je problem ipak softverske prirode...
pogledaj u Radeon softwareu iscitavanja, meni se posle predzadnjih drajvera nesto sve po svom podesilo, ali imam snimljene profile pa sam ucitao stari i sve vratio na svoje....
 
Pogledaj na više mesta, HWInfo, Radeon softver, da li su temperature zaista takve ili brljavi softver, verifikuj prvo...
Onda probaj stariju verziju drajvera.
Ako ne upali ni to (mislim da flashovanje drugog BIOSa nema svrhe), rasturi karticu pa proveri, promeni pastu kad je već rasturena...
 
Ako ima garanciju onda nije pametno otvarati.
Sad sa tom garancijom može da se obriše. Da meni crkne moj 5700XT verujem da bi garanciju ili odbacili ili ponudili GT 710 (ili nešto još gore) u zamenu.
 
Ma ovo je sramota sta se radi sa komponentama...rtx 3060 kosta 140 000 u win winu...Uzas....Ja vidim da meni graficka malte ne do 60 stepeni uopste ne pali ventilatore u 2d modu kad je i onda kada je ocepim u igri zavrti na nekih 50 i kusur procenata....
 
Ma ovo je sramota sta se radi sa komponentama...rtx 3060 kosta 140 000 u win winu...Uzas....Ja vidim da meni graficka malte ne do 60 stepeni uopste ne pali ventilatore u 2d modu kad je i onda kada je ocepim u igri zavrti na nekih 50 i kusur procenata....
pa ako ti ide temperatura gore kao sto kazes a vent vrti na 50%, rucno ga podesi na 75-80% pa vidi onda sta ti pokazuje?
 
Pozdrav ljudi, Imam graficku gigabyte 5700xt i sad mi se desava da dok igram igricu pojavi se zeleni ekran.
Da li neko nesto zna do cega je?
zeleni ekran  3.jpg
 
Koje su temperature na kartici dok igras ?
 
Zaboravio sam da dodam da mi se i na belu pozadinu pojavljuje kao neko crvenilo to mi se desilo sa karticom R9 290x pa sam skinuo stare dravere i resio problem
 
Chroma subsampling mozda?

Proveri u Radeon software-u da nije mozda pod Setting->Display->Pixel format stavljeno YCbCr na primer na 4:2:0 ili nesto
 
Nazad
Vrh Dno