Šta je novo?

AMD Athlon II X2 i Phenom II X2

Ja sam pre za Orthos priority 9 small FFT's, to razbija procesor ako nije stabilan. Meni na 3,92 prolazi LynX i 3D Mark ali Orthos ga ubija ko zeca(BSOD) cak posle 30sec(lupetam ali nisam daleko od istine) :D .
 
@zlaja87

Ajde i Linx okaci kada stignes i ako ti nije tesko i one slicice biosa sa stavkama za napon da vidimo sta moze da se iscacka.

@kizanbg123

Ipak je druga revizija ploce u pitanju i uopste mi nije jasno sta se desava sa NB na ovoj ploci!?!

Poz
 
Stavio sam LinX na 50...
Evo sad radim sa 2700 okacicu malo kasnije...
 

Prilozi

  • Image003.jpg
    Image003.jpg
    363.6 KB · Pregleda: 52
  • 3.9 2.6.jpg
    3.9 2.6.jpg
    324.6 KB · Pregleda: 70
@ marcusnbg

Vidim, tragicno. Ne znam za koji ce mi SB710, niti mogu ko covek da klokujem niti mogu da otkljucam proc... ja mislim da sam jedini na svetu koji nije otkljucao reviziju proca 0923APMW :mad::wall::crash:
 
@ marcusnbg

Vidim, tragicno. Ne znam za koji ce mi SB710, niti mogu ko covek da klokujem niti mogu da otkljucam proc... ja mislim da sam jedini na svetu koji nije otkljucao reviziju proca 0923APMW :mad::wall::crash:

Ne vidim neku tragiku... Klokovao si koliko moze (mnogo bolja ploca tu ne moze pomoci). Na tom naponu ja mogu o/c X3 720BE samo na 3.5GHz ;)

Kad neko bude prodavao primerak koji se otkljucava kupis ga (prodas svoj) pa ces videti da li vredi SB710 ;)
 
@zlaja87

Hvala za ss-ove, pokusacu da namestim slicne vrednosti pa cemo da vidimo sta se desava.


@kizanbg123

Nisi jedini, ja isto imam 0923 i nisam ga otkljucao niti uspeo da podignem NB vise od 2100;)


@crossfire

Ma najveci problem u celoj prici je u tome sto stara revizija ploce moze da podigne NB na 2.6/2.7 a mi ne mozemo sa novom revizijom preko 2.1 sto me vise nego cudi.


Poz
 
CPU 3822 NB 2730

Momci ploca ima veoma lep OC potencijal, ja sam uspeo da FSB dignem do 300, a cisto sumnjam da je rev.2 bolja od rev.1.
Treba malo vise igre oko napona.

P.S. Vi bar znate dal mozete da otkljucate procesor, ja jos uvek nisam u mogucnosti da otkrijem... :S:
 

Prilozi

  • bios.jpg
    bios.jpg
    276.2 KB · Pregleda: 46
  • 3.82 2.73.jpg
    3.82 2.73.jpg
    371.6 KB · Pregleda: 52
^
Pa rev.2 ima lep OC potencijal ali samo podizanjem mnozioca. Cim se malo podigne frekvencija NB odmah zablokira i ide clear CMOS. Najveca razlika u odnosu na rev.1 je SB710 i neke druge manje razlike ali bih opet ocekivao da ce rev.2 kao nesto novije(recimo, nesto unapredjeno) da se ponasa malo bolje..

Poz
 
@ marcusnbg

Ti bese ima 0923EPMW, da jos bude crnje na tom su otkljucavali sva cetri jezgra. A na ploci moze veci FSB ali ne svaki, moras tacno da "nabodes" na kom radi. Ja sad drzim 260x15

@ crossfire

Nije sve u frekvenciji proca. Za igre je isto drzo 3.5Ghz ili 3.9Ghz, ali za sve zivo nije isto HT 2.1Ghz i 2.6Ghz. A i te otkljucane x4 prodaju isto koliko i prave x4
 
@ crossfire

Nije sve u frekvenciji proca. Za igre je isto drzo 3.5Ghz ili 3.9Ghz, ali za sve zivo nije isto HT 2.1Ghz i 2.6Ghz. A i te otkljucane x4 prodaju isto koliko i prave x4

Jedina "realna" upotreba kompjutera koja mene zanima su igre. Kada o/c CPU na 3.6/2.4 (CPU/NB) dobijes idealnu kombinaciju; brzo, a skoro sve na default naponu.

Sve preko toga je u fazonu "ciji je veci/duzi" :d

edit: Ovo zadnje o otkljucanim X4 nisam bash razumeo :S:
 
Poslednja izmena:
Ako je neko zainteresovan da mu prodam moj primerak otključanog 550BE 0925,neka se javi na PM
 
Mrzi te da postavis oglas;) Samo ako hoces da se menjas za moj koji se ne otkljucava..
 
Jedina "realna" upotreba kompjutera koja mene zanima su igre.
Za igre je isto drzo 3.5Ghz ili 3.9Ghz, ali za sve zivo nije isto HT 2.1Ghz i 2.6Ghz.
HT utice i na igre, tj na sve. To sam konkretno hteo da kazem i zbog toga bi voleo malo veci HT i NB

Ovo zadnje o otkljucanim X4 nisam bash razumeo :S:

predlozio si:
Kad neko bude prodavao primerak koji se otkljucava kupis ga (prodas svoj) pa ces videti da li vredi SB710 ;)
A i te otkljucane x4 prodaju isto koliko i prave x4
U smislu: na oglasima prodaju B50 (otkljucani 550BE) isto koliko neki Phenom II x4. Naravno nisam mislio sve ovo bukvalno :)

Nadam se da nisam jos vise zakomplikovao :D:D:D
 
@crossfire

Znam:p


@kiznabg123

Iskreno da ti kazem i nije mi mnogo bitno sto ga nisam otkljucao. Nemam neku realnu potrebu za 4 jezgra, vise sam hteo da budem cool u drustvu:) Jedino sto bih voleo je da nateram procesor da radi 24/7 na 4Ghz i meni puno srce. Mada mislim da su ovih 3.8 ili 3.9 max sa ovom kobinacijom..

Za game-ing je mnogo vazniji NB a HT moze i da se spusti dosta a da opet ne utice na performanse.
Pokusacu sa tom tvojom kombinacijom, samo mi kazi koje si voltaze koristio. I koji ti je bios na ploci?

Poz
 
Poslednja izmena:
HT utice i na igre, tj na sve. To sam konkretno hteo da kazem i zbog toga bi voleo malo veci HT i NB
Utice, ali u teoriji. HT moze da ti bude 2000 MHz, a NB/L3 npr. 2600 i to ce onda uticati mnogo vise na igre nego HT na 2600 i NB/L3 na 2600.

Ali ako ti je mnogo nizak HTT, npr na 600 MHz, onda mozes da osetis pad performansi.
 
Poslednja izmena:
@kiznabg123

Iskreno da ti kazem i nije mi mnogo bitno sto ga nisam otkljucao. Nemam neku realnu potrebu za 4 jezgra, vise sam hteo da budem cool u drustvu:) Jedino sto bih voleo je da nateram procesor da radi 24/7 na 4Ghz i meni puno srce. Mada mislim da su ovih 3.8 ili 3.9 max sa ovom kobinacijom...

Poz

E sad, da imas neku ASUS plocu mogao bi pokusati otkljucavanje X2->X3 ;)
Ako nista probaj kod nekog druga/poznanika...
 
na asusovim pločama sad možeš da otključaš samo jedno jezgro na X2 phenomima (ako nisu oba ispravna) pa je zato to napisao.
 
Nista od toga, nemam ni jednu asusovu plocu niti znam nekoga ko ima jednu. Nema veze, jurimo 4Ghz a kada zatreba x4 uzecemo pravog x4:) Poz
 
Nista od toga, nemam ni jednu asusovu plocu niti znam nekoga ko ima jednu. Nema veze, jurimo 4Ghz a kada zatreba x4 uzecemo pravog x4:) Poz

Ma da, ali mozda imas "skrivenog" X3 :)

Sto se tice 4+ GHz, treba sacekati reviziju "C3" koja ce to vec omoguciti (thx drfedja na info-u ;))
 
@ marcusnbg

za 260x15 koristim +1.0v (1.45v), ostalo na def. Tako radi i na FB, a sad radi i na FD. I naravno digao sam voltazu memorije sa 1.8v na 1.9v jer sad radi na 1040mhz na CL5

@ crossfire
@ drfedja

Nije ni bitno vise, neka radi kako radi, muka mi je od podesavanja i najvise od CLR CMOS :)mad:nab'o sam reset taster na njega:mad:), a da menjam plocu i proc mnogo je cimanje, pogotovu sto je imam svega mesec dana.

Extra sam se smorio kad ste rekli to za Asusa, znao sam da je trebalo uzimati Asusa. A jos vise sam se smorio sto izlazi nova revizija 550BE (tako je bilo i sa E5200, nije proslo ni mesec dana od kupovine i evo je nova revizija)
 
Postavio sam temu,ali izgleda na pogresnom mestu,tako da cu ovde da pitam: 1 Da li je neko otkljucao Phenom II 720 BE, na maticnoj biostar ta 790 gxb a2+?
2 Da li neko moze nesto da mi kaze o "martovskom" biosu,posto ne mogu nigde da ga nadjem? Ovo pitam zato sto sam procitao da su neki nesto otkljucavali sa ovim biosom.
Dakle, zanimaju me neka licna iskustva jer hocu da probam i ja da otkljucam pII,ako vec ima neke sanse za to
Hvala unapred
 
Postavio sam temu,ali izgleda na pogresnom mestu,tako da cu ovde da pitam: 1 Da li je neko otkljucao Phenom II 720 BE, na maticnoj biostar ta 790 gxb a2+?
2 Da li neko moze nesto da mi kaze o "martovskom" biosu,posto ne mogu nigde da ga nadjem? Ovo pitam zato sto sam procitao da su neki nesto otkljucavali sa ovim biosom.
Dakle, zanimaju me neka licna iskustva jer hocu da probam i ja da otkljucam pII,ako vec ima neke sanse za to
Hvala unapred

Na toj ploci su i pocela prva otkljucavanja:

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=191847

Sto se tice BIOS-a koristi onaj iz januara.

:wave:
 
Vrh Dno