Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo sam "drljao" po drugim forumima i naisao na citat iz ZDNet-a od pre nekoliko godina, pa da izlozim cemu se nadam (sta god kupio kada dodje vreme za zamenu masine).
"According to DailyTech, as of July 22nd, the price of a Q6600 2.4GHz 8MB L2 Core 2 Quad will fall from the current price of $530 to $266. This is a massive price drop, but it's not just the magnitude of the price cuts that are spectacular, it's the speed. The Q6600 went for $851 when it was released back in February, so in about six months the Q6600 will have come down in price by $585."

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

To je zato sto je tada Intel izbacio Q8xxx seriju, generalno manje overklokabilnu pa je zeleo sto pre da se ratosilja Q6600. Nema nista od takvog snizenja, uostalom pogledajte te cene, 800 dolara, 600 dolara, da nece da prepolove cenu i7 na 150 dolara? Kako da ne.
 
Dovoljno je da spuste na 300e pa da za igrace 1700x vise ne bude tako aktuelan, jer ce razlika u ceni biti 180e

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Zna neko shta je sa Nedjom?
 
Za 1700x je najavljena cena od 389$.. gde napravi tih 180€ razlike?

I zbog čega bi igračima trenutno, bio "aktuelan" bilo koji 8/16 cpu?
Imas sa cene u evrima sa nekog belgijskog sajta, objavljene su na forumu i u njih je ukljucen porez, mrzi me da listam, 1700x izadje oko 470e. Naravno ako su sve cene koje su se pojavile prerhodnih dana tacne.
Sto se tice igraca, po celom svetu i svim forumima samo ga oni i ocekuju, oni sa ozbiljnim primenama racunara su slabije aktivni. Na trulom zapadu osmojezgarni intel vazi za ultimate gaming cpu medju napaljenim klincima a trziste uopste nije malo.
Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Samo mi još to fali, svetlucava ploča sa cvetićima i 50 - 100Evra +.
 
Mnogo je tih...brine me....
 
Info od zvaničnih uvoznika / dobavljača:

Par ploča se pojavilo prošle nedelje i mogu se poručiti, ove i naredne nedelje dolaze još par modela. Ploča će biti u prodaji pre launch-a.
Procesori se ne mogu poručiti i AMD ne šalje nikome procesore pa čak ni sample-ove do zvanične prezentacije 02. Marta. Najranije kada možete očekivati procesore je kraj 10 nedelje znači za tri nedelje od sada.

Mislim da nikada ovakva "atmosfera" nije bila. Ranije su mogli eng. sample-ovi da se nađu ili RTM primerci "ispod ruke".

Tumačite kako želite :D
 
Ili sam ja slep ili nigde ne pise koji je cpu..

Single core skor odlican u cpu-z, fx na 4.5ghz daje malo preko 1300..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Trebalo bi da je 1600x

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ako (i napominjem ako) je ovaj screenshot istinit, rezultati su sjajni za 6/12 CPU koji radi na 3.4GHz. Otprilike su na nivou Core i7-6850K na ~4.5GHz. Naravno, u ovom (ne preterano znacajnom) testu :p
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem Rade i Sidious.

Za 17$ vise ima 50℅ jaci multi-core od 7600k, bar u cpu-z, to je super.
Single core mu je ocekivano slabiji, videcemo kako ce se klokovati i kako ce se ovi sa manjim brojem jezgra i vecim klokom pokazati.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Konacno ZEN ima jaci single thread od FX-a :) bice tu vrednosti od 2100 - 2300 po passmarku :) tu su, konkurencija konacno intelu, jos samo cene da budu dobre :)
 
Poslednja izmena:
^

Koje zelis.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne mora da bude konkurentan u single core, dovoljno je sto ima 40% bolji od klokovanog fx-a ciji je jedini problem bas taj slab single core zbog kog daje los fps u nekim igrama.

Edit: Pricam za gaming namenu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako nesto znaci, koliko je ovaj test pouzdan, rezultat za I7 4790K na 4.6ghz , single core ( kasnije cu postaviti za 4.9ghz, da vidimo koliko skalira sa klokom ) :

Pogledajte prilog 222307

Svakako da ko ima 4770k i 4790k ne treba ni razmisljati o Zenu :) ti si miran jos par godina.

Evo npr meni ce sa phenom 2 955 taj ZEn leci (neki quad) samo tako, single thread gotovo 100% veci :eyebrows:
 
Ne mora da bude konkurentan u single core, dovoljno je sto ima 40% bolji od klokovanog fx-a ciji je jedini problem bas taj slab single core zbog kog daje los fps u nekim igrama.

Edit: Pricam za gaming namenu.

Da, pricamo o gaming slucaju. Sigurno ce Zen imati bolje single perfomanse od FX proceva , samo se postavlja pitanje koliko ?
 
Ako je za verovati ovom cpu-z benchu, u odnosu na 4.5ghz fx ovaj ima malo vise od 40% jaci single core.

U konkretnoj igri koja koristi jedno jezgro, Blade and Soul je u pitanju, sam imao bolji fps procentalno maltene identicno koliko je bolji single-core bench u cpu-z, klokovan u odnosu na stock.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onaj najsporiji Ryzen sa Videocards Firestrike testa "baca" 10177 na stock 3.2GHz (ako ne lazu). To je brze od stock i5 6600K (~8600) i i5 7600K (~8700), pa i od mog i7 2600 na 3.9GHz (~10050).
A sa cenom je (ce biti) negde egal sa i5 6600. Bice interesantno ispratiti narednih mesec dana sta ce se desavati (pre i posle promocije).
 
Poslednja izmena:
Ako nesto znaci, koliko je ovaj test pouzdan, rezultat za I7 4790K na 4.6ghz , single core ( kasnije cu postaviti za 4.9ghz, da vidimo koliko skalira sa klokom ) :

Pogledajte prilog 222307

Evo rezultat za 4.9ghz, na 4.6 bile ukljucene power funkcije ( obara klok na 800ghz ) , sada je bio bez obaranja kloka ( mozda malo utice na rezultat ) :

1.png

Misim, da nije los single core rezultat za Ryzen proc. Ako uzmemo da uparimo ovaj proc. sa nekom jacom grafom na 1440p rezi, gde ce se ovi novi procevi od AMD poravnati sa Intel ekvivalentima, onda ce sa manjom cenom ( ako se zaista dogodi ), biti pravi pogodak i izbor.

Mislim, da bi trebalo to da bude tako, ajd videcemo uskoro sta ce da bidne'. :type:
 
Poslednja izmena:
R7 6/12 i 8/16 (ako se ispostavi da nije još jedna "buldožer priča") bi valjalo da se mogu poterati makar do 4.6-4.8GHz 24/7. Ispod toga nema smisla, pogotovo za one koji su jedanput videli na svom ekranu "CPU Speed 5GHz".
 
Ima smisla za one koji vide cenu, 4/8 otkljucan za 175-200e [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno