Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako li ce ovi nasi distributeri formirati cene kad im zine upe

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nadamo se da ce biti kao sa g4560, intel prep.cena 64$, ovde ga ima za 65e po radnjama :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Verovatno su presli na jeftine kineske klonove otkako su rusi i ameri izbombardovali rafinerije u Iraku i Siriji. Verovatno je zadrzan isti model baterije sa pristupacnijom elektronikom, manje zastitnih mera i pojacanim kapacitetom zbog vece potrosnje mobitela a sve u cilju da se zadrzi autonomija.
 
Poslednja izmena:
Ima preko 15 verzija Ryzena. Dovoljno je da shop ovog foruma stavi par komada na akciju i eto svima veselja.
 
Ako hoce nesto realno je da daju 4/4 po ceni i3 i onaj 6c/12t kao sto pise 230e i onaj sto parira i7 za oko 500e i to je sve bestbuy....Onaj 4/8 mi je ne potreban mala je razlika do 6/12 i 4/4

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
4/8 ce biti najbolji buy od svih ovih procesora, imace bolji oc potencijal od 6/12 po svoj prilici(trebace mu slabije hladjenje za visi klok), bice vise futureproof od 4/4, i davace rezultate, po mojoj proceni, negde iznad i5 i malo ispod i7, u multi-core gledano naravno(klokovani kaby i5/i7 ipak imaju po svoj prilici nedostizan single core trenutno).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ivane sine, ajde da odmoris nekoliko dana od ove teme i odlozis te pečurke sa strane. Poenta foruma nije da na svaku poruku nekog člana odgovoriš svojom porukom, ma kako ona nemala veze sa stvarnošću...
 
Memorija je duplo skuplja jer dolaze procesori i bagra je namirisala navalicu na Kaby lake/Ryzen, po meni ove price da je nestasica zbog telefona i slicno ne piju vodu.


Ne znam bas, uvek je bilo ciklusa dramaticnih poskupljenja memorija (vidim da pises da si student pa si verovatno mladji, ne pamtis dane borbe SDRAM-a, Rambusa i DDR-a) ali mi nije jasna informacija da ce se cene stabilizovati tek na kraju godine, a godina tek pocela. Nisam gledao KP cene, ali verujem da su i tamo ispratili poskupljenje kako i dolikuje :)
 
Ivane sine, ajde da odmoris nekoliko dana od ove teme i odlozis te pečurke sa strane. Poenta foruma nije da na svaku poruku nekog člana odgovoriš svojom porukom, ma kako ona nemala veze sa stvarnošću...


Jel sam nesto lose napisao?..
Edit: nakon visestrukog citanja tvoje poruke shvatio sam da nisi mislio da sam nesto lose napisao :D
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas, uvek je bilo ciklusa dramaticnih poskupljenja memorija (vidim da pises da si student pa si verovatno mladji, ne pamtis dane borbe SDRAM-a, Rambusa i DDR-a) ali mi nije jasna informacija da ce se cene stabilizovati tek na kraju godine, a godina tek pocela. Nisam gledao KP cene, ali verujem da su i tamo ispratili poskupljenje kako i dolikuje :)
Gde se seti Rambusa, to je bilo pre 17 godina i morao si da prodas bubreg da kupis nesto tipa 128Mb.
 
Poslednja izmena:
ali mi nije jasna informacija da ce se cene stabilizovati tek na kraju godine, a godina tek pocela.
Početkom 2010. sklapam prvu DDR3 mašinu, i plaćam u to vreme 2x2GB ~11.000,00 din. (porez 8%, euro daleko manji). A krajem 2011. 4x4GB 3600 din.
Tako da, sa ddr-om je sve moguće... :D
 
Ne znate vi kako smo mi nekad prodavali bubrege za EDO ram... eeee... :d
 
Poslednja izmena:
4/8 ce biti najbolji buy od svih ovih procesora, imace bolji oc potencijal od 6/12 po svoj prilici(trebace mu slabije hladjenje za visi klok), bice vise futureproof od 4/4, i davace rezultate, po mojoj proceni, negde iznad i5 i malo ispod i7, u multi-core gledano naravno(klokovani kaby i5/i7 ipak imaju po svoj prilici nedostizan single core trenutno).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Ali po cenama je malo jeftiniji od 6c/12t tako da jedino ako jd ovaj očajan overkloker pa da bude bolji,na stocku je losiji ,sa boljim OC od 6c/12t mozda bude bolji u gejmingu ali u renderu i ostalom nema sanse....
Po meni je on ne isplativ pored ove razlike u ceni,em pitanje koliko je bolji overkloker ako ovaj 6c/12t ide na 4,5ghz a 4/8 na 4,7ghz na istom naponu opet je bolji 6/12

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Memorija je duplo skuplja jer dolaze procesori i bagra je namirisala navalicu na Kaby lake/Ryzen, po meni ove price da je nestasica zbog telefona i slicno ne piju vodu.

Trziste telefona je toliko vece od minijaturnog trzista PC-a za entuzijaste da to nije smesno. To sto ti mislis da to nije tako, nemas ni jedini argument zasto mislis tako :)

Nisam odusevljen ponudom jeftinijh ploca, nesto tipa 8 faza na b350. To bi trebalo da vozi 125 ili 140W opusteno (iskustvo sa 870 AMD ploca), a da ne kosta previse.
Razumem I trziste za x370 sa 12-faznim napajanjem, ali za 95% kucnih overklokera je bikovsko ovno TM I nad ubistvo (C), retko ko kuci gura 250W na procesoru.

Nece ovo biti sirotinjska ponuda nikako, tek nesto jeftinija od intela.

Odakle ti ideja da je 8 true faza na ploci iole jeftino, na kom god chipsetu, osim ako se ne koriste krsh komponente sto opet ubija poentu gomile faza. Mozda neka 4-fazna sa doublerima moze da prodje za male pare.
 
Poslednja izmena:
Wccftech.com je pre koji sat objavio performanse Ryzen 5 1400x procesora, brži je od najbržeg Intel 6-core procesora.

Po meni, mislim da će upravo taj model biti ubedljivi best buy, Kako zbog ovih performansi tako i cene

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Odakle ti ideja da je 8 true faza na ploci iole jeftino, na kom god chipsetu, osim ako se ne koriste krsh komponente sto opet ubija poentu gomile faza. Mozda neka 4-fazna sa doublerima moze da prodje za male pare.

Jeftino (u smislu - skoro dzabe) svakako ne, nisam to ni napisao, ali osetno jeftinije od 12phase X370 mora da bude da ga ..ebes. Pa I 8phase X370 mora biti bar 30e skuplje od jako slicne B350, zbog skupljeg cipseta i fichersa. Ne treba svakom po dva m.2 slota i SLI/crossfire I 10 USB 3 portova i lajt shou, radije bih potrosio 30e drugde.
Naprodavalo se mnogo vise 770/870/970 nego 790/890/990 ploca, a klokovalo se I na jeftinijim. Ne za svetski rekord, svakako, ali savrseno upotrebljivo za normalne okolnosti.

Nesto u smislu 100-110e ploca da bude prilicno upotrebljiva za overklok, I uzmes +2/4 za razliku u ceni, a ne da mora da se pljune 160e+ za plocu, pa ti "potrosi" pare za dva jezgra.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako se kretala cena te ploce, odavno nemam AMD, ali da. Neki "gornji srednji" model koji ne zaostaje puno od "top" cipseta, sem po nekoj egzotici (tipa 3way SLI/CF, podrska za 250W procesore FX9590, 6 FAN header-a I sl).
Taj koji ce da vozi 3x SLI nije mu problem da izbaci jos XYe (30+) na tih 1000 I da kupi krstenu plocu za to sto mu treba.
Meni na 250e ce biti problem da dodam jos XYe, ili nece, ali mi se ne daje XYe na nesto sto nikad necu koristiti.
 
Poslednja izmena:
Jeftino (u smislu - skoro dzabe) svakako ne, nisam to ni napisao, ali osetno jeftinije od 12phase X370 mora da bude da ga ..ebes. Pa I 8phase X370 mora biti bar 30e skuplje od jako slicne B350, zbog skupljeg cipseta i fichersa. Ne treba svakom po dva m.2 slota i SLI/crossfire I 10 USB 3 portova i lajt shou, radije bih potrosio 30e drugde.
Naprodavalo se mnogo vise 770/870/970 nego 790/890/990 ploca, a klokovalo se I na jeftinijim. Ne za svetski rekord, svakako, ali savrseno upotrebljivo za normalne okolnosti.

Nesto u smislu 100-110e ploca da bude prilicno upotrebljiva za overklok, I uzmes +2/4 za razliku u ceni, a ne da mora da se pljune 160e+ za plocu, pa ti "potrosi" pare za dva jezgra.

Svakako je jeftinije zbog chipseta, ali dobar VRM kosta puno. A tih 12 faza, to je doubled 6-fazna. Sto je opet jeftinije nego true 8 faze da napravis kako valja. 8-fazni pwm kontroler je nesto najvise sto postoji za maticne.
 
Da sam video ne bih objavio... Izvini

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Svakako je jeftinije zbog chipseta, ali dobar VRM kosta puno. A tih 12 faza, to je doubled 6-fazna. Sto je opet jeftinije nego true 8 faze da napravis kako valja. 8-fazni pwm kontroler je nesto najvise sto postoji za maticne.

Ma da, valjda smo se razumeli. Nego ne treba svakom oprema za hwbot top 10, a nesto mi slaba ponuda jakih (u VRM smislu) B350 ploca za sad.
 
Sta znam, kapiram da su u fazonu da ako ces da OC-ujes valja da uzmes bolje ploce. Barem mi je to uvek bila logika, za OC najjaci chipset i dobra ploca.
Jer ako naprave dobru B350 plocu sa super VRM-om, probice cenu vecine jeftinijih x370, a to u ocima 95% ljudi koji ne znaju nece proci za kupovinu.
 
Sry na offu....

Pominjete neko poskupljene memara....? Kad se to desilo, tj dešava? Danas?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno